kod oferty: EG-717804

Kuba dla aktywnych /rowerem, kajakiem i pieszo/ 

Lokalizacja: Kuba » Wyc. objazdowe »
Zakwaterowanie: hotel
Wyjazd od dnia: 21.11.2022
Cena od: 14 006 zł 12 dni/os.
  Rezerwuj  
Zadaj pytanie do oferty zamknij

Kuba dla aktywnych /rowerem, kajakiem i pieszo/

Wyślij
Anuluj

Prezentacja oferty

  • Logos Tour od 14 006 zł/os.

Kalkulacja ceny dla dwóch osób dorosłych

Wylot z: Warszawa - Chopin 21.11.2022       Powrót z:  Havana 03.12.2022
Cena za pokój
Pokój dwuosobowy (DO SPRAWDZENIA) wyżywienie: własne  
(zakres i warunki)    
Cena za osobę dorosłą Cena całkowita dla dwóch osób dorosłych (wraz z ubezpieczeniem)  
Rezerwacja jest w 100% darmowa i nie zobowiązuje do zakupu wycieczki. Rezerwuj
Masz pytania? Napisz do nas, a nasz Doradca skontaktuje się z Tobą. Zapytaj o ofertę
* Szczegółowej kalkulacji dokona Konsultant po złożeniu rezerwacji.

Logos Tour o tej ofercie

Kraj

Kuba

Kuba dla aktywnych (rowerem, kajakiem i pieszo)

Kuba to nie tylko Hawana i Varadero… Kuba to również leniwa prowincja z cudownymi pejzażami, parki narodowe, malownicze trasy trekkingowe, pogodni Kubańczycy. Kuba oglądana z roweru, pokładu kajaka czy ze ścieżki pieszego szlaku wygląda zupełnie inaczej niż zza szyb autokaru. Zapraszamy do aktywnego eksplorowania tej intrygującej wyspy!

Przeloty międzynarodowe rejsowymi liniami lotniczymi w klasie ekonomicznej,

Przejazdy mikrobusem/autokarem z klimatyzacją,

5 noclegów hotelach 3 */4 *; 5 noclegów w pokojach gościnnych w kwaterach prywatnych, pokoje 2-os., dopłata do pokoju 1-os. 1350 PLN,

10 śniadań, 9 obiadów, 4 kolacje,

Bilety wstępu,

Wypożyczenie rowerów w dniu 2. i 3.,

Przejażdżkę stylowymi amerykańskimi samochodami z lat 50. XX w.,

Lekcję salsy,

Wizę kubańską,

Opiekę polskiego pilota,

Usługi lokalnych przewodników,

Ubezpieczenie Signal Iduna (KL, NNW, bagaż).

Dzień 1

Hawana

Zbiórka na Lotnisku Chopina w Warszawie, stanowisko odpraw LogosTour. Wylot na Kubę. Przylot do Hawany. Transfer do hotelu. Nocleg w Hawanie.

Dzień 2

Hawana

Wycieczka rowerowa po Hawanie rozpocznie się od pobrania sprzętu i krótkiego instruktażu. Na początek przejażdżka wzdłuż ocienionej palmami arterii zwanej „ulicą ambasad”, znajdującej się w eleganckiej dzielnicy Miramar. W pięknych willach zbudowanych w stylu neoklasycznym, art deco i modernistycznym ulokowały się placówki dyplomatyczne wielu państw. Trasa wiedzie dalej przez zielone płuca Hawany – Park Metropolitano i dalej do monumentalnego Placu Rewolucji z pomnikiem poświęconym bohaterowi narodowemu – Jose Marti oraz gigantyczną podobizną Che Guevary. Kolejny odcinek trasy, dzielnica mieszkaniową Vedado, gdzie w latach dwudziestych XX w. bogaci posiadacze ziemscy i właściciele plantacji trzciny cukrowej wznieśli swoje luksusowe rezydencje, doprowadzi do kultowego hotelu Nacional, w murach którego zapisanych jest wiele wydarzeń burzliwej kubańskiej historii. Odpoczynek przy obiedzie na hawańskiej starówce. Późnym popołudniem zamiana rowerów na stylowe amerykańskie samochody z lat 50-tych i przejażdżka wzdłuż słynnego bulwaru Malecon. Wieczór na starówce – spacery, rozmowy przy cuba libre i mojito. Nocleg w Hawanie. (Trasa do pokonania – ok. 24km.)

Dzień 3

HAWANA – DOLINA VINALES

Przejazd z Hawany do Doliny Vinales uznawanej za najpiękniejszą na Kubie. Po przyjeździe do Vinales – głównego miasta prowincji – zakwaterowanie w prywatnych kwaterach (casas particulares). Pokoje w kwaterach prywatnych mają podstawowy standard turystyczny i mogą różnić się między sobą. Dają natomiast jedyną w swoim rodzaju możliwość bezpośredniego, „nieoficjalnego” kontaktu z Kubańczykami. Rajd rowerowy po Dolinie Vinales urzekającej pięknymi krajobrazami to niepowtarzalna okazja do zapoznania się z życiem codziennym mieszkańców kubańskiej prowincji. Pola z rudoczerwoną ziemią kontrastują z zielonymi uprawami tytoniu rozlokowanymi pośród wapiennych ostańców, czyli wzgórz nazywanych mogotami (kopki siana). Nocleg w Vinales. (Trasa do pokonania – ok. 26km.)

Dzień 4

VINALES – SOROA

Rano wymarsz na trekking po malowniczej Dolinie Ancon wśród pól tytoniu uznawanego za najlepszy na świecie oraz wśród plantacji aromatycznych ananasów (ok. 10km). Podczas trekkingu będzie okazja do zapoznania się z niezmienną od ponad 200 lat techniką ręcznego wyrobu wyśmienitych cygar. Senna, kubańska prowincja zaprezentuje się tu w swojej najciekawszej odsłonie. Przejazd do Soroa i chwila wytchnienia w tutejszym ogrodzie botanicznym założonym w latach 40-tych XX w., a następnie przy malowniczych wodospadach. Wieczór przy wspólnej kolacji w prywatnej kwaterze (Casa Colonial). Nocleg w Soroa.

Dzień 5

LAS TERRAZAS – PLAYA JIBACOA

Odwiedziny w gminie Las Terrazas położonej w Górach Różańcowych (Sierra del Rosario). Prowadzony jest tu interesujący projekt ekologiczny polegający na zalesianiu zboczy górskich, z których w okresie rewolucji wykarczowano ogromne połacie lasów. Krótka wędrówka po wzgórzach, gdzie znajdują się ostoje dzikiej przyrody i tereny odpoczynkowo-lęgowe ptaków migrujących między Północną a Południową Ameryką. Wizyta na farmie ekologicznej malowniczo usytuowanej na wzgórzu. Niezwykła okazja do obejrzenia pięknych pejzaży z lotu ptaka – zjazd tyrolką. Przejazd w kierunku wschodnim na północne wybrzeże wyspy, gdzie pomiędzy Hawaną a Varadero rozpościera się przepiękna plaża Jibacoa, chętnie odwiedzana przez Kubańczyków. Relaksujące popołudnie przeznaczone na plażowanie i kąpiele. Nocleg w hotelu przy plaży Jibacoa.

Dzień 6

JIBACOA – JASKINIE BELLAMAR – SANTA CLARA

Przedpołudnie na plaży. Tutejsze rafy koralowe sprzyjają wszelkim formom nurkowania. Będzie okazja do snorkelingu. Wyprawa do jaskiń Bellamar znajdujących się w Finca la Alcancia w okolicach miejscowości Matanzas. Prawie 2-kilometrowa podziemna trasa wiedzie przez komory pełne naturalnych nacieków, różnorodnych formacji skalanych i szczątków fauny morskiej. Wizyta na farmie ekologicznej malowniczo usytuowanej na wzgórzu, gdzie będzie podany obiad. Następnie przejazd do miasta Santa Clara, stolicy prowincji Villa Clara. Miasto zostało założone pod koniec XVII w. Obecnie jest ważnym ośrodkiem akademickim Kuby, jednak największą sławę przyniosła mu wydarzenia rewolucji kubańskiej. To tutaj Che Guevara rozegrał bitwę rozstrzygającą o obaleniu Batisty i zwycięstwie Fidela Castro. Krótka wizyta w monumentalnym mauzoleum poświęconym bohaterowi rewolucji – Ernesto Che Guevarze. Spacer po parku Leoncio Vidal. Postój przy pancernym pociągu, wykolejonym i zdobytym w 1958 roku przez partyzantów pod wodzą Che Guevary. Nocleg w Santa Clara.

Dzień 7

Topes De Collantes - Trinidad

Poranny trekking w rezerwacie przyrody Topes de Collantes położonego w paśmie gór Escambray. Piesza wędrówka do miejscowego wodospadu. Na ścieżce ekologicznej spora szansa zobaczenia endemicznych gatunków ptaków – tocororo (trogon kubański) i cartacuba (płaskodziobek kubański). Dla odważnych możliwość kąpieli pod wodospadem. Przyjazd do Trinidadu, uznawanego za klejnot wyspy i wpisanego w całości na listę dziedzictwa UNESCO. Po południu lekcja salsy w poprowadzona przez lokalnego instruktora. Wieczorem okazja do wypróbowania umiejętności nabytych podczas lekcji. Centrum miasta zmienia wówczas swoje oblicze i przekształca się w tętniące życiem miejsce rozrywki. Tutejsze bary i tawerny, w których gra gorąca muzyka kubańska, zachęcają, by świetnie się bawić do późnych godzin nocnych. Nocleg w Trinidadzie.

Dzień 8

TRINIDAD – PLAYA ANCON - CIENFUEGOS

Poranny spacer po nastrojowych, brukowanych uliczkach z piękną, kolonialną zabudową. Plaza Mayor, tawerna Canchanchara z lokalną specjalnością – dodającym sił drinkiem canchanchara. Wizyta w jednym z tutejszych pałaców baronów cukrowych, będącym świadectwem dawnej świetności tej okolicy, obecnie przekształconym na muzeum. Przejazd na krótki relaks na nieodległej plaży Ancon i dalej na obiad na rancho La Vega. Przejazd do Cienfuegos – jedynego miasta założonego na Kubie przez francuskich imigrantów w 1819 roku. Nazywane jest do dziś „Perłą Południa” ze względu na swoją urodę. Postój na zdjęcia przy Palacio del Valle – dawnej rezydencji jednego z najbogatszych rodów na Kubie, rodziny del Valle; majątek zdobyli w okresie boomu cukrowego. Pałac zbudowano w niezwykłym, eklektycznym stylu. Spacer reprezentacyjnym bulwarem El Prado i po parku Jose Marti. Nocleg w Cienfuegos

Dzień 9

SPŁYW KAJAKOWY W ZATOCE CIENFUEGOS – ZATOKA ŚWIŃ

Dwudniowy spływ kajakowy rozpocznie się krótkim instruktażem w porcie lokalnego klubu jachtowego. Trasa wiedzie wzdłuż zacisznych brzegów zatoki do portu Pasacaballo, gdzie w połowie XVIII w. Hiszpanie wznieśli twierdzę chroniąca zatokę przed piratami. Będzie okazja do obejrzenia tego fortu. Pierwsza część spływu zakończy się na rancho Cristal, gdzie podany zostanie obiad. Następnie przejazd wzdłuż południowego wybrzeża do osławionej Zatoki Swiń (Bahia de Cochinos) – miejscu nieudanej próby desantu rebeliantów kubańskich sprzeciwiających się rewolucji. Nocleg w okolicach Playa Giron.

Dzień 10

SPŁYW KAJAKOWY – SALINAS DE BRITO – PLAYA LARGA – HAWANA

Trasa drugiej części spływu wiedzie przez obszar należący do Parku Narodowego Cienaga de Zapata do Salinas de Britos – mokradeł porośniętych mangrowcami. Wonne namorzyny są ulubionym środowiskiem wielu gatunków ptaków. Przy odrobinie szczęścia miłośnicy ornitologii będą mogli podpatrzeć ibisy białe, flamingi, czy czaple. Można tu spotkać też kormorany, pelikany i fregaty. Po pełnym wrażeń przedpołudniu wyjazd w drogę powrotną do Hawany na nocleg.

Dzień 11

Hawana

Spacer po Starej Hawanie, która odzyskuje swoją dawną świetność dzięki pracom restauracyjnym, zainicjowanym w momencie włączenia miasta na listę światowego dziedzictwa UNESCO – plac św. Franciszka, Plac Katedralny i Plac Broni. Następnie spacer szlakiem ulubionych barów i tawern Hemingwaya – hotel Ambos Mundos, bar Bodeguita del Medio i La Floridita. Obiad na starówce. Czas wolny – ostatnie godziny w Hawanie pozwolą nasycić się niepowtarzalną atmosferą tego magicznego miasta. Transfer na lotnisko. Wylot do Europy.

I rata

2000 PLN płatna przy zapisie

Ii rata

Płatna na 40 dni przed wyjazdem

Cena obejmuje

Zgodnie z Warunkami uczestnictwa do ceny imprezy zostanie doliczona składka na TFG - 13 PLN oraz bezzwrotna składka na TFP - 13 PLN.

Przy wpłacie II raty należy złożyć kserokopię paszportu.

Cena wycieczki nie obejmuje napojów do posiłków.

Na zwyczajowe napiwki sugeruje się przeznaczyć ok.50 EUR.

Uwaga !

Uprzejmie informujemy, że więcej informacji o składkach na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy, dostępnych jest na naszym blogu we wpisie zatytułowanym Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy

Terminy

21.11 - 03.12.2022, 13980.00 PLN

Infolinia 58 300 16 90 dla abonentów spoza TP S.A.
Dokumenty organizatoraWażne informacje
Czy wiesz że?
  • gwarantujemy najniższe ceny
  • nie pobieramy prowizji
  • mamy 17 lat doświadczenia
  • porównujemy oferty 100 biur podróży
  • w 2014 roku wysłaliśmy na wakacje ponad 103 000 osób
  • mamy bazę ponad 45 000 opinii internautów o hotelach i kierunkach

100% bezpieczeństwa

Korzystamy z najlepszych zabezpieczeń płatności.

Nr 1 w Internecie

Największa sprzedaż wycieczek przez Internet od 1999 r.

Jesteśmy członkiem Polskiej Izby Turystyki i akredytowanym agentem IATA.

zamknij Podziel się z nami...
Wyślij
Formularz został wysłany.

Dziękujemy za przesłanie uwag.