kod oferty: EG-600291

Hawana i Miami - 90 mil do raju ***

Lokalizacja: Kuba
Zakwaterowanie: wycieczka objazdowa
Wyjazd od dnia: 08.02.2023
Cena od: 12 361 zł 9 dni/os.
  Rezerwuj  
Zadaj pytanie do oferty zamknij

Hawana i Miami - 90 mil do raju ***

Wyślij
Anuluj

Prezentacja oferty

  • Rainbow od 12 361 zł/os.

Kalkulacja ceny dla dwóch osób dorosłych

Wylot z: Warszawa - Chopin 08.02.2023       Powrót z:  Havana 17.02.2023
Cena za pokój
Pokój dwuosobowy (standardowy) wyżywienie: według programu  
(zakres i warunki)    
Cena za osobę dorosłą Cena całkowita dla dwóch osób dorosłych (wraz z ubezpieczeniem)  
Rezerwacja jest w 100% darmowa i nie zobowiązuje do zakupu wycieczki. Rezerwuj
Masz pytania? Napisz do nas, a nasz Doradca skontaktuje się z Tobą. Zapytaj o ofertę
* Szczegółowej kalkulacji dokona Konsultant po złożeniu rezerwacji.

Rainbow o tej ofercie

Opis oferty

Kuba: hotele lokalnej kategorii **** (4 rozpoczęte doby hotelowe). Pokoje: 2-osobowe, klimatyzowane, z łazienką. Wyżywienie: śniadania i obiadokolacje (najczęściej w formie bufetu). USA: hotele/pensjonaty/motele *** (5 rozpoczętych dób hotelowych standard wg kategoryzacji Rainbow, ponieważ w USA nie ma oficjalnej kategoryzacji obiektów). Pokoje: 2-osobowe, klimatyzowane, z łazienką. Wyżywienie: śniadania amerykańskie - składają się głównie z produktów słodkich (słodkie bułki, muffiny), pieczywa tostowego, płatków kukurydzianych, owoców. Czasami dostępne są „hash browns” – placki ziemniaczane lub ziemniaki na ciepło. Rzadkością są warzywa, sery czy wędlina.

program

Dzień 1

Zbiórka przy stanowisku odpraw Rainbow na 2 godziny przed wylotem samolotu. Przelot do Hawany (z przesiadką w jednym z portów europejskich). Odprawa paszportowa, następnie transfer do hotelu w Hawanie. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg. Trasa około 250km.

Dzień 2

Po śniadaniu zwiedzanie stolicy Kuby - Hawany, w programie między innymi punkt widokowy z fortecy na Hawanę, skąd zrobimy najbardziej pocztówkowe zdjęcia miasta, spacer po Starej Hawanie, którą pokochał m.in. Hemingway czy Sinatra. Udamy się na degustację słynnego rumu Legendario, a następnie czeka nas przejażdżka starymi amerykańskimi samochodami wzdłuż nadmorskiej promenady Malecon. Wieczorem dla chętnych rewia (dodatkowa opłata ok. 50 EUR/os) - kolorowe stroje i taneczno - muzyczna podróż przez historię kraju pozostaną długo w pamięci.

Dzień 3

Po śniadaniu ciąg dalszy zwiedzania Hawany: hawańska nekropolia Krzysztofa Kolumba, Plac Rewolucji, na którym wygłaszał swoje wielogodzinne przemowy Fidel Castro oraz wizyta w zaułku Hamela, który słynie z murali inspirowanych kubańską santerią oraz niedzielnych koncertów rumby. Następnie odwiedzimy ulubiony bar Floridita, gdzie napijemy się daiquiri. Po południu czas na samodzielne eksplorowanie miasta lub 2-godzinną lekcję salsy w prawdziwym kubańskim klubie salsy z indywidualnym partnerem / partnerką (ok. 50 Eur/os).

Dzień 4

Czas poznać zapachy kuby: tytoń i kawę. Po śniadaniu wykwaterowanie i przejazd w kierunku Parku Narodowego Las Terrazas, słynącego z pięknych ostańców w dolinie Vinales. Po drodze zdjęcia przy kolorowych mozaikach Fusterlandii, a następnie spacer po dawnej plantacji kawy Buena Vista oraz czas na kawę nad malowniczym zalewem. Odwiedzimy również plantację tytoniu, gdzie zobaczymy, jak zwija się prawdziwe kubańskie cygara i pojedziemy konno pod słynny mural Prehistorii – tam chwilą przerwy na pinacoladę. Powrót Kolacja i nocleg w Hawanie. Dla chętnych wycieczka „Hawana nocą” połączona z wizytą w jednym z klubów salsy. (40 Euro/os), gdzie będzie można poćwiczyć umiejętności zdobyte podczas lekcji salsy.

Dzień 5

Po śniadaniu wykwaterowanie. Przejazd na lotnisko w Hawanie. Wylot do Miami lub Fort Lauderdale lub Orlando. Po przylocie odprawa paszportowa zgodnie z obowiązującymi procedurami wizowymi, transfer do hotelu w okolicach Orlando. Kolacja we własnym zakresie. Trasa do około 380km.

Dzień 6

Po śniadaniu przejazd do Universal Studio - podczas tej wizyty zdobędziemy informacje na temat realizacji największych produkcji kinowych w Ameryce. Przekraczając bramy parku stajemy się częścią magicznego świata filmów i bajek. Każdy filmowy świat stworzony przez Universal oferuje coś innego – od rollercoasterów przez filmy 4D, ciekawostki i rekwizyty z planów filmowych, animacje i przebrane postacie. Można zjeść kanapkę w typowym dinerze z lat 60-tych w towarzystwie wampirów czy Frankensteina. Spacer wśród scenografii przeniesie nas w różne amerykańskie stany, miasta i czasy. Powrót do hotelu w okolicach Orlando. Kolacja we własnym zakresie. Nocleg.

Dzień 7

Po śniadaniu wykwaterowanie i przejazd do Cape Canaveral. Zwiedzanie centrum kosmicznego Kennedy Space Center. Podczas wizyty w Centrum Lotów Kosmicznych wycieczka autobusem po ośrodku NASA, podczas której będziemy mogli zobaczyć platformę do wystrzeliwania pojazdów kosmicznych. Tu zapoczątkowano misje Apollo, które zaprowadziły Neila Armstronga na Księżyc. W oryginalnej Sali Dowodzenia z czasów Apollo, zapoznamy się z przygotowaniami do lotu na Księżyc, a nawet „poczujemy” start rakiety. Poznamy elementy pracy i życia kosmonautów na orbicie. Będziemy mogli uczestniczyć w symulowanym starcie wahadłowca. Liczne interaktywne prezentacje pozwolą zapoznać się z historią podboju kosmosu i budową Układu Słonecznego. Przejazd do hotelu w okolicach Miami. Zakwaterowanie i nocleg. Kolacja we własnym zakresie. Trasa około 450km.

Dzień 8

Po śniadaniu przejazd do Parku Narodowego Everglades. Park stworzony został w celu ochrony ekosystemu lasów namorzynowych. Z lotu ptaka ten bagnisty teren wygląda jak miękka poduszka poprzecinana niebieskimi strużkami wody. My poznamy park i jego mieszkańców z pokładu airboata – płaskodennej łodzi napędzanej wielkim śmigłem, której budowa pozwala na swobodne poruszanie się po bagiennych rozlewiskach. Po południu powrót do hotelu, kolacja we własnym zakresie. Nocleg.

Dzień 9

Po śniadaniu czas wolny na plażowanie i/lub zakupy (w Miami i okolicach miasta znajduje się kilka outletów). Dla chętnych i za dodatkową opłatą całodzienna wycieczka na Florida Keys (około 120 USD/os). Florida Keys to miasto-wyspa położone w archipelagu o tej samej nazwie, około 200km w głąb Zatoki Meksykańskiej. Droga na Key West prowadzi przez 42mosty, które rozdzielają Atlantyk i Zatokę Meksykańską. Trasa przejazdowa jako jedyna na Florydzie została uhonorowana prestiżowym tytułem All-American Road. Na Key West zobaczymy dom Ernesta Hemingwaya i letnią rezydencję prezydenta Trumana – Mały Biały Dom (wstępy dodatkowo płatne). Ciekawym dodatkiem będzie degustacja słynnej tarty limonkowej i drinka margarita (dodatkowo płatne). Będzie okazja do pamiątkowego zdjęcia przy boi wyznaczającej odległość do Kuby – to tylko 90mil. Można zabrać akcesoria plażowe. Powrót do hotelu, kolacja we własnym zakresie. Trasa około 450km.

Dzień 10

Po śniadaniu wykwaterowanie i przejazd na zwiedzanie Miami, które rozpoczniemy na pokładzie „Duck Boat”, czyli wojskowej amfibii, umożliwiającej zwiedzanie z lądu i z wody co jest idealnym rozwiązaniem jeśli chodzi o położenie miasta nazywanego Magicznym Miastem. Amfibia zabierze nas do najciekawszych zakątków Miami: South Beach ze słynnymi budynkami Art Deco, Star Island z rezydencjami gwiazd, Downtown – centrum finansowe miasta i Key Biscayne – najbogatsza dzielnica Miami oraz Little Havana czyli dzielnica kubańska. Przejazd na lotnisko w Miami. Wylot do Warszawy (z przesiadką w jednym z portów europejskich).

Dzień 11

Przylot do Polski.

Uwagi do wycieczki

Zamieszczone w ofercie opisy wycieczek fakultatywnych są podane wyłącznie informacyjnie i nie stanowią oferty handlowej. Nie gwarantujemy, że będą one wszystkie realizowane.

Pełny wykaz dostępnych atrakcji fakultatywnych wraz z ich aktualnymi cenami jest dostępny u naszych rezydentów i pilotów.

Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych.

Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.

Niezbędne są adaptery do kontaktów elektrycznych.

Część z atrakcji może być sezonowo wyłączona ze zwiedzania.

świadczenia

Cena podstawowa obejmuje: przeloty samolotami wg programu (na trasach z Europy i do Europy przesiadki w portach europejskich), opłaty lotniskowe, zakwaterowanie w hotelach (10 rozpoczętych dób hotelowych), transfery klimatyzowanym autokarem lub minibusem, kubańską Kartę Turysty, wyżywienie zgodnie z programem, opiekę polskiego pilota, obsługę przedstawiciela Rainbow podczas odprawy w Warszawie, program turystyczny j.w. oraz ubezpieczenie TU Europa (wersja Sport: NNW, KL i bagaż).

Cena podstawowa nie obejmuje: opłaty za pakiet z tytułu realizacji programu zwiedzania (m.in. wstępy, napiwki, opłaty rezerwacyjne itp) w kwocie: Kuba 120 Eur/os, USA ok. 300 USD – pakiet płatny u pilota na miejscu. Cena nie obejmuje również kosztów wizy/ESTA do USA, wycieczek fakultatywnych podczas objazdu (wymienione w programie), posiłków innych niż wymienione w programie, napojów do posiłków oraz innych wydatków osobistych.

meta description

Hawana – najpiękniejsza stolica Karaibów • kawa i cygara • konna wycieczka w Vinales • dla chętnych lekcja salsy • Miami & Sunshine State • historia lotów kosmicznych w Cape Canaveral • przemysł filmowy Universal Studio •Everglades - bezkresne morze traw

wizy - informacje dla sprzedawców

wizy

Infolinia 58 300 16 90 dla abonentów spoza TP S.A.
Dokumenty organizatoraWażne informacje
Czy wiesz że?
  • gwarantujemy najniższe ceny
  • nie pobieramy prowizji
  • mamy 17 lat doświadczenia
  • porównujemy oferty 100 biur podróży
  • w 2014 roku wysłaliśmy na wakacje ponad 103 000 osób
  • mamy bazę ponad 45 000 opinii internautów o hotelach i kierunkach

100% bezpieczeństwa

Korzystamy z najlepszych zabezpieczeń płatności.

Nr 1 w Internecie

Największa sprzedaż wycieczek przez Internet od 1999 r.

Jesteśmy członkiem Polskiej Izby Turystyki i akredytowanym agentem IATA.

zamknij Podziel się z nami...
Wyślij
Formularz został wysłany.

Dziękujemy za przesłanie uwag.