kod oferty: EG-306987

Kuba kompletna ***

Lokalizacja: Kuba
Zakwaterowanie: wycieczka objazdowa
Wyjazd od dnia: 14.12.2022
Cena od: 6 701 zł 7 dni/os. 7 585 zł
  Rezerwuj  

Ocena wycieczki

100% klientów
poleca tę wycieczkę

8.2

Na podstawie
1 opinii

Zadaj pytanie do oferty zamknij

Kuba kompletna ***

Wyślij
Anuluj

Prezentacja oferty

 • Rainbow od 6 701 zł/os.

Kalkulacja ceny dla dwóch osób dorosłych

Wylot z: Katowice 14.12.2022       Powrót z:  Varadero 21.12.2022
Cena za pokój
Pokój dwuosobowy (standardowy) wyżywienie: według programu  
(zakres i warunki)    
Cena za osobę dorosłą Cena całkowita dla dwóch osób dorosłych (wraz z ubezpieczeniem)  
Rezerwacja jest w 100% darmowa i nie zobowiązuje do zakupu wycieczki. Rezerwuj
Masz pytania? Napisz do nas, a nasz Doradca skontaktuje się z Tobą. Zapytaj o ofertę
* Szczegółowej kalkulacji dokona Konsultant po złożeniu rezerwacji.

Rainbow o tej ofercie

Zalety wg klientów

 • Hawana: Plac Rewolucji, Muzeum Rewolucji, cmentarz Kolumba, spacer po starówce tu (miejsca związane z Ernestem Hemingwayem).
 • Santiago de Cuba: Sanktuarium Maryjne Virgen de la Cardid del Cobre, forteca San Pedro de la Roca, dom Diego Valasqueza.
 • Park Humboldta wpisany w 2001 roku na listę UNESCO, w którym można spotkać endemiczne dla Kuby gatunki roślin.
 • Holguin: wizyta na Wzgórzu Krzyża, gdzie znajduje się postawiony w 1790 roku krzyż symbolizujący chrześcijaństwo na Kubie.
Udogodnienia hotelu
 • Oferty egzotyczne

Opis oferty

Zakwaterowanie:

Hotele *** kategorii lokalnej. Pokoje: skromne, 2 - osobowe z łazienką. Wyżywienie: śniadania i obiadokolacje (zazwyczaj w formie bufetu) poza noclegiem w Camaguey (w Camaguey tylko śniadanie, kolacja dodatkowo płatna). W Guardalavaca, na Cayo Santa Maria oraz w Varadero zakwaterowanie w hotelach **** (kategorii lokalnej) w wersji all inclusive.

Wyżywienie:

Śniadania i obiadokolacje (zazwyczaj w formie bufetu) poza Camaguey (tam tylko śniadania). W Guardalavaca, na Cayo Santa Maria oraz w Varadero all inclusive.

Program

Dzień 1

Zbiórka przy stanowisku odpraw Rainbow na 3 godz. przed wylotem samolotu. Przelot do Varadero. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na stronie operatora. Po przylocie odprawa paszportowa i spotkanie z pilotem, następnie transfer do hotelu w Hawanie, zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg.

Dzień 2

Kuba słynie z tańca i dobrej zabawy. W kubańskich klubach częstym widokiem są bawiący się w każdym wieku przy rytmach son, reggaeton i salsy mieszkańcy wyspy. Kubańczycy gorący temperament mają we krwi. Dlatego też Kuba stała scenerią filmów tanecznych takich jak Dirty Dancing 2. To również kolebka jednych z najlepszych muzyków zarówno klasycznych jak i współczesnych. Zapraszamy na taneczną podróż po wyspie. Odwiedzimy kluby muzyczne, poznamy prawdziwą Kubę i jej przyrodę, spróbujemy typowego mojito i typowych dań kubańskich. Po śniadaniu zwiedzanie stolicy Kuby - Hawany, w programie między innymi punkt widokowy z fortecy na Hawanę, skąd zrobimy najbardziej pocztówkowe zdjęcia, a także spacer po Starej Hawanie, którą pokochał m.in. Hemingway czy Sinatra. Udamy się na degustację słynnego rumu Legendario i czeka nas przejażdżka starymi amerykańskimi samochodami wzdłuż promenady nadmorskiej Malecon. Wieczorem dla chętnych rewia (dodatkowa opłata ok. 50 EUR/os). Kolorowe stroje i taneczno- muzyczna podróż przez historię kraju pozostaną długo w pamięci.

Dzień 3

Po śniadaniu ciąg dalszy zwiedzania Hawany: Plac Rewolucji, na którym wygłaszał swoje wielogodzinne przemowy Fidel Castro oraz wizyta w Zaułku Hamela, który słynie z murali inspirowanych kubańską santerią oraz niedzielnych koncertów rumby. Następnie odwiedzimy ulubiony bar Ernesta Hemingway'a -Floridita, gdzie napijemy się daiquiri. Czas na samodzielne eksplorowanie miasta lub 2-godzinną lekcję salsy w prawdziwym kubańskim klubie salsy z indywidualnym partnerem / partnerką. Dla chętnych wycieczka „Hawana nocą” z wizytą w jednym z hawańskim klubie salsowym. (40 EUR/os), gdzie będzie można poćwiczyć umiejętności zdobyte podczas lekcji salsy.

Dzień 4

Czas poznać zapachy Kuby: tytoń i kawę. Po śniadaniu wykwaterowanie i przejazd w kierunku Parku Narodowego Las Terrazas. Po drodze zdjęcia przy kolorowych mozaikach Fusterlandii, a następnie spacer po dawnej plantacji kawy Buena Vista oraz czas na kawę nad malowniczym zalewem. Odwiedzimy również plantację tytoniu, gdzie zobaczymy, jak zwija się prawdziwe kubańskie cygara. Z plantacji pojedziemy konno w otoczeniu majestatycznych mogotów pod słynny Mural Prehistorii, gdzie napijemy się przepysznej piñ acolady. Powrót na kolację i nocleg w Hawanie. (Trasa ok. 180km).

Dzień 5

Po śniadaniu przejazd do Trynidadu, a następnie zwiedzanie najbardziej typowego i najlepiej zachowanego kolonialnego miasta Kuby. Brukowane uliczki miasta, kolorowe domy kolonialne nadają niepowtarzalny charakter tej miejscowości. Przejdziemy się na spacer do głównego placu, Plaza Mayor, odwiedzimy tawernę - Canchanchara, gdzie spróbujemy lokalnego drinka, mieszanki miodu, cytryny i rumu. Czas wolny. Kolacja i nocleg w okolicach Trynidadu. Wieczorem wspólne wyjście do Casa de la Musica i możliwość doskonalenia umiejętności tanecznych. (Trasa ok. 350km).

Dzień 6

Śniadanie. Do południa czas wolny na plażowanie. Po południu zajęcia w szkole salsy (2 h). Wieczorem wspólne wyjście z instruktorami do Casa de La Trova.

Dzień 7

Śniadanie, czas wolny i plażowanie nad wodami Morza Karaibskiego. Dla chętnych możliwość skorzystania (za dodatkową opłatą ok.35 EUR/os) z wycieczki konnej po Dolinie Cukrowej, która przeniesie uczestników w czasy Baronów Cukrowych, równocześnie z możliwością skorzystania z kąpieli w wodospadzie gór Sierra Escambray. Istnieje również możliwość wybrania się na kolejną 2-godzinną lekcję salsy, ponieważ to właśnie Trinidad uznawany jest za najlepsze do tego miejsce. Wieczorem wybierzemy się na imprezę pożegnalną do Rincon de la Salsa z muzyką na żywo. Kolacja i nocleg.

Dzień 8

Po wczesnym śniadaniu wykwaterowanie.

• Dla Klientów wylatujących do Polski - transfer na lotnisko w Varadero. Wylot do Polski.

• Dla Klientów pozostających na wypoczynek - transfer do wybranego hotelu w Varadero (możliwy transfer via lotnisko).

Uwagi do programu

Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.

Paszport i wiza

Przy przekraczaniu granicy wymagany jest 3-miesięczny okres ważności paszportu, licząc od planowanej daty wylotu z Kuby.

Karta Turysty

Obywatele Polski udający się na Kubę w celach turystycznych zobowiązani są do posiadania tzw. karty turysty (Tarjeta de Turista), która jest wliczona w cenę imprezy - do odbioru przed odprawą na lotnisku w Warszawie.

Ubezpieczenie

Przypominamy, iż pokrycie kosztów leczenia Covid-19 zapewniają warianty Rekomendowany, Rekomendowany Plus i Najlepszy dlatego polecamy wybór jednego z tych wariantów.

Osobom planującym wzięcieudziału w sportach wysokiego ryzyka rekomendujemy wykupienie dodatkowego ubezpieczenia - Pakiet Sport.

Formularz zdrowotny

Każdy turysta zobowiazany jest do wypełnienia formularza zdrowotnego na stronie (dotyczy również dzieci). Na lotnisku zostaną Państwo poproszeni o okazanie kodu QR, który przychodzi na Państwa maila po wypełnieniu formularza.

Świadczenia

Cena podstawowa obejmuje: przelot samolotem czarterowym PLL LOT typu Dreamliner (rejs bezpośredni) do Varadero, opłaty lotniskowe, Kartę Turysty, program turystyczny jw. w ty-m przejazdy klimatyzowanym autokarem lub minibusem, zakwaterowanie w hotelach (7 rozpoczętych dób hotelowych), wyżywienie jak w opisie zakwaterowania, transfery lotnisko - hotel - lotnisko, ubezpieczenie standard + pakiet sport TU Europa (w wersji standard: NNW, KL i bagaż) oraz opiekę miejscowego przewodnika i polskiego pilota na Kubie, obsługę przedstawiciela Rainbow podczas odprawy w Warszawie.

Cena podstawowa nie obejmuje: opłaty za pakiet z tytułu realizacji programu zwiedzania (m.in. wstępy, napiwki, opłaty rezerwacyjne, itp) w kwocie 120 EUR/os.- płatne pilotowi na miejscu. Opłata nie zawiera kosztu wycieczek lokalnych i innych wydatków osobistych.

Wizy

Paszport i wiza

Przy przekraczaniu granicy wymagany jest 3-miesięczny okres ważności paszportu, licząc od planowanej daty wylotu z Kuby.

Karta Turysty

Obywatele Polski udający się na Kubę w celach turystycznych zobowiązani są do posiadania tzw. karty turysty (Tarjeta de Turista), która jest wliczona w cenę imprezy - do odbioru przed odprawą na lotnisku w Warszawie.

Formularz zdrowotny

Każdy turysta zobowiazany jest do wypełnienia formularza zdrowotnego na stronie (dotyczy również dzieci). Na lotnisku zostaną Państwo poproszeni o okazanie kodu QR, który przychodzi na Państwa maila po wypełnieniu formularza.

zgodnie z informacjami z msz

• dla turystów podróżujących z biurem podróży, zniesiono konieczność posiadania zarówno zaświadczenia o szczepieniu jak i negatywnego wyniku testu w kierunku COVID

• wszyscy pasażerowie zobowiązani są wypełnić deklarację zdrowotną oraz posiadać ubezpieczenie na wypadek COVID-19

• w przypadku, gdy podróżujący wykazuje oznaki i objawy COVID-19 lub innej choroby zakaźnej, zostanie skierowany do ośrodka zdrowia w celu wykonania testu PCR

• na terenie całego kraju zostaje utrzymany obowiązek noszenia maseczek

• w celu przygotowania się do otwarcia granic z dniem 7 listopada 2021 r. zostaje zniesiona obowiązkowa kwarantanna dla podróżnych.

Uwagi do przelotu

Samolot PLL LOT typu Dreamliner lub inny szerokokadłubowy (rejs bezpośredni) z możliwością wyboru klasy podróży. W klasie LOT CHARTERS Economy catering obejmuje 2 posiłki (ciepłe danie i kanapka z szynką lub serem). W ramach bezpłatnego serwisu pasażerowie otrzymają również nielimitowaną wodę mineralną. Pozostałe napoje typu soft, alkohole oraz wszystkie inne pozycje z menu sky baru dostępnego na pokładzie samolotu pozostają płatne dodatkowo. W klasie LOT CHARTERS Premium i LOT CHARTERS Business w cenę wliczone bogatsze menu w tym wybrane napoje alkoholowe (w ograniczonych ilościach) i bezalkoholowe oraz zwiększony limit bagażowy. We wszystkich klasach indywidualny system rozrywki pokładowej z osobnym monitorem przed każdym fotelem. W przypadku niemożliwości wykonania rejsu samolotem Dreamliner, PLL LOT zapewni inny samolot o podobnym standardzie (rejs non stop).

Meta description

Kubańska salsa w praktyce!- muzyczne dziedzictwo Starej Hawany –magiczna Fusterlandia - Park Narodowy Las Terrazas - kolonialny Trynidad i Cienfuegos – wypoczynek na pięknych plażach Morza Karaibskiego.

Sezonowość

Zwykle wysoki sezon turystyczny na Kubie trwa od 01.11 do 31.03

Infolinia 58 300 16 90 dla abonentów spoza TP S.A.
Dokumenty organizatoraWażne informacje
Czy wiesz że?
 • gwarantujemy najniższe ceny
 • nie pobieramy prowizji
 • mamy 17 lat doświadczenia
 • porównujemy oferty 100 biur podróży
 • w 2014 roku wysłaliśmy na wakacje ponad 103 000 osób
 • mamy bazę ponad 45 000 opinii internautów o hotelach i kierunkach
8.2

Na podstawie 1 opinii.

Najczęściej polecana

Nastawionym na zwiedzanie  100%

 

Jakość a cena

100% klientów uważa, że oferta sprostała lub przewyższyła ich oczekiwania.

Intensywność 9.0
Transport 9.0
Zakwaterowanie 8.0
Program 9.0
Wyżywienie 6.0
Przeczytaj opinie innych o tej wycieczce

100% bezpieczeństwa

Korzystamy z najlepszych zabezpieczeń płatności.

Nr 1 w Internecie

Największa sprzedaż wycieczek przez Internet od 1999 r.

Jesteśmy członkiem Polskiej Izby Turystyki i akredytowanym agentem IATA.

zamknij Podziel się z nami...
Wyślij
Formularz został wysłany.

Dziękujemy za przesłanie uwag.