kod oferty: EG-246042

Kuba - wyspa jak wulkan gorąca de luxe ****

Lokalizacja: Kuba
Zakwaterowanie: wycieczka objazdowa
Wyjazd od dnia: 14.12.2022
Cena od: 8 090 zł 7 dni/os.
  Rezerwuj  

Ocena wycieczki

5.7

Na podstawie
8 opinii

Zadaj pytanie do oferty zamknij

Kuba - wyspa jak wulkan gorąca de luxe ****

Wyślij
Anuluj

Prezentacja oferty

 • Rainbow od 8 090 zł/os.

Kalkulacja ceny dla dwóch osób dorosłych

Wylot z: Katowice 14.12.2022       Powrót z:  Varadero 21.12.2022
Cena za pokój
Pokój dwuosobowy (standardowy) wyżywienie: według programu  
(zakres i warunki)    
Cena za osobę dorosłą Cena całkowita dla dwóch osób dorosłych (wraz z ubezpieczeniem)  
Rezerwacja jest w 100% darmowa i nie zobowiązuje do zakupu wycieczki. Rezerwuj
Masz pytania? Napisz do nas, a nasz Doradca skontaktuje się z Tobą. Zapytaj o ofertę
* Szczegółowej kalkulacji dokona Konsultant po złożeniu rezerwacji.

Rainbow o tej ofercie

Zalety wg klientów

 • Największe zabytki Hawany i Trynidadu.
 • Czas na plażowanie i kąpiele w turkusowej wodzie Morza Karaibskiego.
 • Bogata oferta wycieczek fakultatywnych - m.in. wycieczka śladami Hemingway'a z wizytą w domu pisarza i jego ulubionej knajpce.
Udogodnienia hotelu
 • Oferty egzotyczne

Opis oferty

Zakwaterowanie

Część objazdowa

Hotele lokalnej kategorii **** lub ***** (7 rozpoczętych dób hotelowych: 4 noce w Hawanie, 2 noce na Cayo Santa Marí a i 1 noc w Cienfuegos). Pokoje: wygodne 2-osobowe, klimatyzowane, z łazienką.

Wyżywienie: śniadania i obiadokolacje (kolacje serwowane lub w formie bufetu).

Część pobytowa

Hotele w Varadero (7 rozpoczętych dób hotelowych) - opisy dostępne w sekcji Varadero - hotele".

"

Położenie

Program

Dzień 1

Zbiórka przy stanowisku odpraw Rainbow na 3 godz. przed wylotem samolotu. Przelot do Varadero. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na stronie operatora. Po przylocie odprawa paszportowa i spotkanie z pilotem, następnie transfer do hotelu w Hawanie, zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg.

Dzień 2

Po śniadaniu zwiedzanie stolicy Kuby - Hawany, w programie między innymi: strzegący portu Fort Morro oraz spacer po starówce - tu znajdziemy miejsca związane z Ernestem Hemingwayem (hotel Ambos Mundos i bar Bodequita del Medio), a także plac św. Franciszka i Plac Katedralny z barokową katedrą. Następnie zwiedzanie starej i nieczynnej już fabryki słynnego rumu Legendario z możliwością degustacji rumu i likierów. Opcjonalnie lunch (za dopłatą ok. 15 EUR/os). Po południu zwiedzanie nowej Hawany, gdzie znajduje się między innymi Kapitol i Gran Teatro de la Habana. Następnie przejazd przez dzielnice Miramar i Vedado (przed rewolucją dzielnice bogaczy). Kolacja. Wieczorem dla chętnych rewia (dodatkowa opłata ok. 50 EUR/os).

Dzień 3

Po śniadaniu ciąg dalszy zwiedzania Hawany: Plac Rewolucji, Muzeum Rewolucji, cmentarz Kolumba. Przejażdżka zabytkowymi amerykańskimi samochodami po ulicach Hawany- jedna z największych atrakcji Kuby! Po południu czas na samodzielne eksplorowanie miasta. Wieczorem kolacja i nocleg. Dla chętnych i za dodatkową opłatą (ok. 35 EUR/os) wycieczka „Śladami Hemingway'a” - wizyta w ulubionej wiosce rybackiej Cojimar, skąd pisarz najczęściej udawał się na połowy. odwiedziny w posiadłości „Finca Vigí a” oraz w ulubionej knajpce „Floridita”, gdzie będzie okazja spróbowania słynnego drinka daiquiri. Wieczorem dla chętnych i za dodatkową opłatą (ok. 35 EUR/os) proponujemy wycieczkę „Hawana Nocą” podczas której między innymi obejrzymy inscenizację „Cañ onazo” (wystrzału armatniego) na terenie największej fortecy na Karaibach.

Dzień 4

Po śniadaniu wyjazd z Hawany. Przejazd przez prowincję Pinar del Rio, region plantatorów tytoniu, do Valle de Viñ ales - parku narodowego z gigantycznymi wapiennymi ostańcami Mogotes. W programie wizyta w Ogrodzie Botanicznym Soroa, zwiedzanie Indiańskiej Groty (odkrytej w 1951 r.) oraz „Mural prehistoryczny”. Wizyta w fabryce cygar lub na prawdziwej plantacji tytoniu. Opcjonalnie lunch (ok. 15 EUR/os). Powrót do hotelu w Hawanie na kolację i nocleg. Wieczorem chętnym i za dodatkową opłatą (ok. 35 EUR/os.) proponujemy wizytę w jednym z klubów muzycznych, gdzie można posłuchać utworów legendarnej grupy Buena Vista Social Club w wykonaniu lokalnych muzyków. (Trasa ok. 350km).

Dzień 5

Po śniadaniu wyjazd do Guama. Zwiedzanie farmy krokodyli, opcjonalnie lunch (dodatkowo płatny ok.15 EUR/os). Następnie przejazd do Cienfuegos - miasta często nazywanego kubańską „Perłą Południa”, które dzięki swojej świetnie zachowanej kolonialnej architekturze stanowi jedną z najpiękniejszych atrakcji turystycznych wyspy. Zobaczymy historyczne centrum Pueblo Nuevo, Parque Jose Marti, katedrę, Palacio de Valle oraz Paseo del Prado - najdłuższy deptak na Kubie. Nocleg w hotelu w okolicach Cienfuegos. (Trasa ok. 300km).

Dzień 6

Po śniadaniu wyjazd w kierunku Trynidadu - najbardziej typowego i najlepiej zachowanego kolonialnego miasta Kuby wpisanego na listę UNESCO- w programie brukowane uliczki miasta, Plaza Mayor, dawny klasztor franciszkanów, pałace „baronów cukrowych” - obecnie budynki użyteczności publicznej, Canchanchara - tawerna słynna z lokalnego trunku - mieszanki miodu, cytryny i rumu! Opcjonalnie lunch. (ok. 15 EUR/os). Następnie odwiedzimy posiadłość Manaca Iznaga znajdującą się w Valle de los Ingenios (Dolina Cukrowni), słynącej niegdyś z plantacji trzciny cukrowej. Do dziś zachował się tu dawny pałac barona cukrowego, wieża obserwacyjna i wioski zamieszkałe przez potomków niewolników. Przejazd na nocleg na rajskie Cayo Santa Maria. (formuła all inclusive).

Dzień 7

Po śniadaniu. Czas na błogi odpoczynek w hotelu All Inclusive na Cayo Santa Marí a. Kolacja i nocleg.

Dzień 8

Po wczesnym śniadaniu wykwaterowanie. Przejazd w kierunku Santa Clara. Zdobycie Santa Clary przez oddziały Che Guevary otworzyły rewolucjonistom drogę do Hawany, zobaczymy Guevara Memorial i „rewolucyjny” pociąg pancerny.

• Dla Klientów wylatujących do Polski - transfer na lotnisko w Varadero. Wylot do Polski.

• Dla Klientów pozostających na wypoczynek - transfer do wybranego hotelu w Varadero (możliwy transfer via lotnisko).

Dzień 9

Przylot do Polski.

Uwagi do programu

Wycieczka w wersji de luxe

Dzięki Rainbow egzotyka może iść w parze z luksusem. Zapraszamy na ekskluzywne wycieczki objazdowe w najciekawsze regiony globu. Gwarantujemy przygodę w węższym gronie (grupy do 20 osób), noclegi w hotelach o najwyższych standardach w danym regionie (np. Melia Cohiba w Hawanie), wyjątkową obsługę, fascynujące programy i jak zawsze opiekę naszych najlepszych pilotów.

Paszport i wiza

Przy przekraczaniu granicy wymagany jest 3-miesięczny okres ważności paszportu, licząc od planowanej daty wylotu z Kuby.

Karta Turysty

Obywatele Polski udający się na Kubę w celach turystycznych zobowiązani są do posiadania tzw. karty turysty (Tarjeta de Turista), która jest wliczona w cenę imprezy - do odbioru przed odprawą na lotnisku w Warszawie przy stanowisku Rainbow.

Ubezpieczenie

Przypominamy, iż pokrycie kosztów leczenia Covid-19 zapewniają warianty Rekomendowany, Rekomendowany Plus i Najlepszy dlatego polecamy wybór jednego z tych wariantów.

Osobom planującym wzięcieudziału w sportach wysokiego ryzyka rekomendujemy wykupienie dodatkowego ubezpieczenia - Pakiet Sport.

Formularz zdrowotny

Każdy turysta zobowiazany jest do wypełnienia formularza zdrowotnego na stronie (dotyczy również dzieci). Na lotnisku zostaną Państwo poproszeni o okazanie kodu QR, który przychodzi na Państwa maila po wypełnieniu formularza.

"

Świadczenia

Cena podstawowa obejmuje: przelot samolotem czarterowym PLL LOT typu Dreamliner (rejs bezpośredni) do Varadero, Kartę Turysty, program turystyczny jw. w ty-m przejazdy klimatyzowanym autokarem lub minibusem, zakwaterowanie w hotelach (7 lub 14 rozpoczetych dób hotelowych), wyżywienie jak w opisie zakwaterowania, transfery lotnisko - hotel - lotnisko, ubezpieczenie TU Europa (w wersji standard: NNW, KL i bagaż) oraz opiekę miejscowego przewodnika i polskiego pilota na Kubie, obsługę przedstawiciela Rainbow podczas odprawy w Warszawie.

Cena podstawowa nie obejmuje: opłaty za pakiet z tytułu realizacji programu zwiedzania (m.in. wstępy, napiwki, opłaty rezerwacyjne, itp) w kwocie ok.145 EUR/os.- płatne pilotowi na miejscu. Opłata nie zawiera kosztu wycieczek lokalnych i innych wydatków osobistych. Napoje do kolacji płatne dodatkowo.

Wizy

Paszport i wiza

Przy przekraczaniu granicy wymagany jest 3-miesięczny okres ważności paszportu, licząc od planowanej daty wylotu z Kuby.

Karta Turysty

Obywatele Polski udający się na Kubę w celach turystycznych zobowiązani są do posiadania tzw. karty turysty (Tarjeta de Turista), która jest wliczona w cenę imprezy - do odbioru przed odprawą na lotnisku w Warszawie.

Formularz zdrowotny

Każdy turysta zobowiazany jest do wypełnienia formularza zdrowotnego na stronie (dotyczy również dzieci). Na lotnisku zostaną Państwo poproszeni o okazanie kodu QR, który przychodzi na Państwa maila po wypełnieniu formularza.

zgodnie z informacjami z msz

• dla turystów podróżujących z biurem podróży, zniesiono konieczność posiadania zarówno zaświadczenia o szczepieniu jak i negatywnego wyniku testu w kierunku COVID

• wszyscy pasażerowie zobowiązani są wypełnić deklarację zdrowotną oraz posiadać ubezpieczenie na wypadek COVID-19

• w przypadku, gdy podróżujący wykazuje oznaki i objawy COVID-19 lub innej choroby zakaźnej, zostanie skierowany do ośrodka zdrowia w celu wykonania testu PCR

• na terenie całego kraju zostaje utrzymany obowiązek noszenia maseczek

• w celu przygotowania się do otwarcia granic z dniem 7 listopada 2021 r. zostaje zniesiona obowiązkowa kwarantanna dla podróżnych.

Sezonowość

Zwykle wysoki sezon turystyczny na Kubie trwa od 01.11 do 31.03

Meta description

Magiczna Hawana i Hemingway • Che Guevara i początki rewolucji •przejażdżka starymi autami • kolonialne miasta - Trynidad i Cienfuegos • prawdziwe cygara i rum • za dopłatą wypoczynek w Varadero!

Uwagi do przelotu

Samolot PLL LOT typu Dreamliner lub inny szerokokadłubowy (rejs bezpośredni) z możliwością wyboru klasy podróży. W klasie LOT CHARTERS Economy catering obejmuje 2 posiłki (ciepłe danie i kanapka z szynką lub serem). W ramach bezpłatnego serwisu pasażerowie otrzymają również nielimitowaną wodę mineralną. Pozostałe napoje typu soft, alkohole oraz wszystkie inne pozycje z menu sky baru dostępnego na pokładzie samolotu pozostają płatne dodatkowo. W klasie LOT CHARTERS Premium i LOT CHARTERS Business w cenę wliczone bogatsze menu w tym wybrane napoje alkoholowe (w ograniczonych ilościach) i bezalkoholowe oraz zwiększony limit bagażowy. We wszystkich klasach indywidualny system rozrywki pokładowej z osobnym monitorem przed każdym fotelem. W przypadku niemożliwości wykonania rejsu samolotem Dreamliner, PLL LOT zapewni inny samolot o podobnym standardzie (rejs non stop).

Opinie klientów

Klienci oceniają tę wycieczkę na 5.0/6. Sprawdź opinie: "

Infolinia 58 300 16 90 dla abonentów spoza TP S.A.
Dokumenty organizatoraWażne informacje
Czy wiesz że?
 • gwarantujemy najniższe ceny
 • nie pobieramy prowizji
 • mamy 17 lat doświadczenia
 • porównujemy oferty 100 biur podróży
 • w 2014 roku wysłaliśmy na wakacje ponad 103 000 osób
 • mamy bazę ponad 45 000 opinii internautów o hotelach i kierunkach
5.7

Na podstawie 8 opinii.

Najczęściej polecana

Parom  50%
Nastawionym na zwiedzanie  25%
Aktywnym  13%

 
Intensywność 5.8
Transport 6.1
Zakwaterowanie 6.0
Program 5.5
Wyżywienie 4.9
Przeczytaj opinie innych o tej wycieczce
Czytaj więcej

100% bezpieczeństwa

Korzystamy z najlepszych zabezpieczeń płatności.

Nr 1 w Internecie

Największa sprzedaż wycieczek przez Internet od 1999 r.

Jesteśmy członkiem Polskiej Izby Turystyki i akredytowanym agentem IATA.

zamknij Podziel się z nami...
Wyślij
Formularz został wysłany.

Dziękujemy za przesłanie uwag.