kod oferty: EG-629526

Legendarny Dunaj 

Lokalizacja: Rejsy » Rzeka Dunaj »
Zakwaterowanie: rejs
Pobyt od dnia: 10.07.2021
Cena od: 15 396 zł 7 dni/os.
  Rezerwuj  
Zadaj pytanie do oferty zamknij

Legendarny Dunaj

Wyślij
Anuluj

Prezentacja oferty

  • Konsorcjum Biur Podróży od 15 396 zł/os.

Kalkulacja ceny dla dwóch osób dorosłych

Zakwaterowanie: 10.07.2021       Wykwaterowanie:   17.07.2021
Cena za pokój
Kabina 2 osobowa (zewnetrzna) wyżywienie: pełne wyżywienie  
Cena za osobę dorosłą Cena całkowita dla dwóch osób dorosłych (wraz z ubezpieczeniem)  
Rezerwacja jest w 100% darmowa i nie zobowiązuje do zakupu wycieczki. Rezerwuj
Masz pytania? Napisz do nas, a nasz Doradca skontaktuje się z Tobą. Zapytaj o ofertę
* Szczegółowej kalkulacji dokona Konsultant po złożeniu rezerwacji.

Konsorcjum Biur Podróży o tej ofercie

Spróbuj frankońskich i bawarskich specjałów; Rejs kanałem Dunaj-Men; wycieczka do

Twierdzy Veste Oberhaus w Passau i wycieczka rowerowa wzdłuż Dunaju; niech Budapeszt rzuci na ciebie swoje magiczne zaklęcie; przeglądaj doskonale zachowane średniowieczne miasta - Norymberga i Ratyzbona.

Norymberga - Regensburg - Passau - Linz - Melk - Wiedeń - Budapeszt

KRAJE - AUSTRIA, NIEMCY, WĘGRY

Rzeki - Dunaj

Dzień 1

Przylot - Norymberga - Zaokrętowanie

Przybycie do Norymbergi. Zaokrętowanie na statku.

(Kolacja)

Dzień 2

Norymberga

Do wyboru trzy możliwości wycieczek w Norymberdze. Wybierz się na wycieczkę z przewodnikiem po pięknej średniowiecznej starówce, gdzie znajdziesz Zamek Cesarski, mury miejskie i fontannę pośrodku Głównego Rynku. Możesz też skupić się na ciemniejszej stronie historii miasta, podczas wyprawy z przewodnikiem po najważniejszych miejscach związanych z II Wojną Światową, w tym olbrzymim Centrum Dokumentacji . Odwiedzisz także Memorium Procesów Norymberskich i salę sądową nr 600, jeśli akurat nie będzie w niej rozprawy. Możesz też spróbować wycieczki kulinarnej po frankońskich specjalnościach, która zaprasza na kiełbaski, rotbier (czerwone piwo) i lebkuchen (pierniki). Po drodze do Regensburga przepłyniemy przez współczesny cud techniki, kanał Men-Dunaj.

(śniadanie, obiad, kolacja)

Dzień 3

Regensburg

Poznaj jedno z najlepiej zachowanych średniowiecznych miast Niemiec - Regensburg, podczas pieszej wycieczki z przewodnikiem, prezentującej najważniejsze elementy architektoniczne miasta, w tym Stary Ratusz i Porta Praetoria. Możesz też spróbować specjałów bawarskich - piwa, kiełbasy i precli, lub dla aktywnych - wyprawa rowerem do Walhalli, neoklasycznej świątyni z białego marmuru inspirowanej Partenonem w Atenach.

(śniadanie, obiad, kolacja)

Dzień 4

PASSAU - LINZ, AUSTRIA

Zapraszamy na spacer po brukowanych uliczkach Pasawy, podczas którego będzie można podziwiać gotycką i włoską architekturę barokową oraz katedrę św. Szczepana, gdzie znajdują się największe na świecie katedralne organy. Dla osób preferujących aktywny wypoczynek, można wybrać wycieczkę rowerową wzdłuż Dunaju lub pieszą wyprawę z przewodnikiem do twierdzy Veste Oberhaus, z której roztacza się panoramiczny widok na trzy rzeki. Pod koniec dnia płyniemy w kierunku Linz.

(śniadanie, obiad, kolacja)

Dzień 5

Melk - Wiedeń

Wysoko na skalistym zboczu leży Opactwo w Melk, jeden z piękniejszych barokowych klasztorów w Europie. Odwiedź wspaniałe Opactwo Benedyktynów, w którym obecnie mieści się muzeum opisujące jego historię i słynna biblioteka z niezliczonymi średniowiecznymi rękopisami. Możesz także wybrać się na wycieczkę rowerową przez dolinę Wachau, wpisaną na listę UNESCO; lub udać się na pieszą wycieczkę brukowanymi uliczkami Dürnstein do barokowego Stiftskirche ze słynną wieżą. Później w ciągu dnia przepłyniemy przez bogatą w winnice dolinę Wachau.

(śniadanie, obiad, kolacja)

Dzień 6

Wiedeń

Wiedeń - miasto, w którym narodził się walc, oferuje mnóstwo wspaniałości czekających na odkrycie. Weź udział w wycieczce prezentującej królewskie splendory, takie jak majestatyczna opera i dawny Pałac Cesarski Habsburgów, która zakończy się w historycznym centrum Wiednia, a następnie odwiedź Katedrę Św. Szczepana. Jeśli wolisz bardziej aktywną przygodę, dołącz do rowerowej przejażdżki do Opactwa Klosterneuburg. Po południu, czas wolny na zwiedzanie we własnym zakresie.

(śniadanie, obiad, kolacja)

Dzień 7

BUDAPESZT, WĘGRY.

Zakochaj się w Budapeszcie, znanym jako "Królowa Dunaju". Wycieczka po mieście zaczyna się od wizyty w tętniącej życiem Wielkiej Hali Targowej gdzie kupisz wszystko czego potrzebujesz, od jedzenia po pamiątki. Będziemy wędrować zarówno po prawej stronie rzeki (Buda) jak i lewej (Pest). Zamiennie można wybrać wycieczkę na Wzgórze Zamkowe, z którego roztacza się zapierający dech w piersiach widok na miasto poniżej. Spędź swój ostatni wieczór na pokładzie, mijając zachwycająco rozświetlony budynek Parlamentu.

Dzień 8

Budapeszt - Wyokrętowanie - Powrót

Wyokrętowanie ze statku, zakończenie imprezy.

Pakiet lądowy

Możliwość rozszerzenia rejsu o 3 noce przed rejsem w Pradze (dodatkowo płatne - na zapytanie)

PAKIET LĄDOWY (PŁATNY DODATKOWO 900 USD/OSOBA)

Dzień 1

Przybycie Do Pragi

Przylot do Pragi i zakwaterowanie w hotelu.

Dzień 2

Praga

Odkryj bajkową Pragę podczas wycieczki po mieście lub wędrówki. Oba ujawnią, dlaczego Praga jest uważana za jedno z najbardziej atrakcyjnych i tętniących życiem miast Europy, z historycznym centrum miasta, które zostało wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Zobacz wszystkie najważniejsze atrakcje, w tym tysiącletni Zamek Praski i Stary Rynek, w którym znajduje się Zegar Astronomiczny.

(śniadanie)

Dzień 3

Praga

Piwo ma długą i znakomitą historię w Czechach, więc przyłącz się do degustacji i odkryj jedne z najlepszych piw na świecie.

(śniadanie)

Dzień 4

Praga - Pilzno - Norymberga

Wyjazd z Pragi w kierunku Pilzna. Po lokalnych atrakcjach przejazd do Norymbergi, gdzie wejdziemy na pokład statku.

(śniadanie, kolacja)

Cena zawiera

7 noclegów na luksusowym statku rejsowym w kabinie deluxe z oknem (kategoria E) - Istnieje możliwość rezerwacji kabin z balkonem (na zapytanie), bezpłatny szybki dostęp do Internetu, filmy, biblioteka muzyczna i z anglojęzycznymi stacjami telewizyjnymi, wykwintne posiłki, w tym nieograniczone i bezpłatne wina, piwo i napoje bezalkoholowe do obiadu i kolacji na pokładzie, lokale gastronomiczne, "Sip & Sail Cocktail Hour" z bezpłatnym winem, piwem i napojami alkoholowymi oraz bezalkoholowymi, powitalny koktajl, kolacja powitalna, kolacja La Chaîne des Rôtisseurs, koktajl kapitański i kolacja galowa, bezpłatny bezprzewodowy dostęp do Internetu na pokładzie, małe grupowe wycieczki z przewodnikiem z różnymi opcjami i poziomami aktywności, w tym łagodne, regularne i aktywne wycieczki piesze, rozrywka na żywo, kolacje tematyczne, bezpłatne rowery i kaski, program Wellness na pokładzie, ćwiczenia sportowe pod okiem trenera, usługi profesjonalnie wyszkolonego Cruise Managera podczas całego rejsu, ubezpieczenie Europa Multitravel + CP (choroby przewlekłe) do 40% KL + AS (amatorskie uprawianie sportu) - KL 150 000 EURO, NNW - 4 000 EURO, BAGAŻ - 400 EURO, opiekę przedstawiciela lokalnego kontrahenta na miejscu, zestaw informacyjny, obligatoryjną składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny TFG 5 zł/os oraz obligatoryjną składkę na Turystyczny Fundusz Pomocowy TFP w wysokości 5 zł/os.

Cena nie zawiera

Przelotu samolotem na trasie Warszawa - Norymberga/ Budapeszt - Warszawa, transferu lotnisko - statek - lotnisko, wydatków własnych, opłat i świadczeń nie ujętych w "Cena zawiera", obligatoryjnej opłaty portowej 210 USD/osoba (płatne przy dopłacie w biurze), pakietu lądowego w cenie 900 USD/osoba - (3 noclegi w Pradze w Old Town Hilton (lub podobnym), w tym zwiedzanie miasta, degustacja czeskiego piwa i codzienne śniadanie; Transfer z hotelu do Pilzen z wycieczką po najważniejszych atrakcjach, a następnie do Norymbergi; transfery między hotelem a statkiem uwzględnione przy zakupie programu rejsowego i lądowego.

Uwagi

1. Podczas rejsu i wycieczek fakultatywnych obowiązującym językiem jest angielski. Brak możliwości oprowadzania w języku polskim.

2. Podano cenę za osobę w wybranej kabinie 2-os.

3. Możliwość rezerwacji kabin w innej kategorii na zapytanie.

4. Dopłata do kabiny 1-os. w zależności od kategorii.

5. Dla dzieci z dwoma dorosłymi osobami w kabinie zniżki. Kalkulacja indywidualna na zapytanie.

6. Możliwość wykupienia rozszerzonego programu zwiedzania przed lub po rejsie z noclegami w hotelu.

7. Ceny mogą ulec zmianie w zależności od dostępności miejsc na statku.

8. Trasa rejsu może ulec zmianie w przypadku nagłej zmiany warunków pogodowych.

9. Możliwość rezerwacji świadczeń dodatkowych jak przeloty, hotele i transfery, wycieczki fakultatywne (na zapytanie)

10. Ofertę przeliczono wg kursu sprzedaży USD Banku PeKaO SA. Impreza zostanie ostatecznie rozliczona wg aktualnego kursu sprzedaży USD banku PeKaO SA z dnia dopłaty.

11. Rejs dostępny również wg trasy odwróconej.

12. Niniejsza oferta wymaga potwierdzenia po dokonaniu wpłaty zaliczki. Organizator potwierdza lub anuluje założoną rezerwację w ciągu 48 h (tylko w dni robocze pon-pt 10-18). W przypadku braku potwierdzenia ze strony organizatora zwrot 100% wpłaty. Podane ceny skalkulowane są dla najniższej taryfy biletów lotniczych, obowiązującej w okresie ważności cennika. W przypadku nie dostępności tej taryfy istnieje możliwość rezerwacji biletu w innej wyższej - za odpowiednią dopłatą. Ewentualna dopłata podlega akceptacji klienta. Wylot możliwy jest w dowolnej dacie oraz z dowolnego portu lotniczego, również zagranicznego.

13. Zgodnie z obowiązującymi w Polsce przepisami (Ustawy o obywatelstwie polskim), przy przekraczaniu polskiej granicy państwowej przez obywateli Polski posiadających podwójne obywatelstwo, podczas kontroli granicznej obowiązuje wymóg okazania polskiego dokumentu paszportowego.

Warunki wjazdu

Austria

Przyjazd do Austrii obywateli Polski podlega obostrzeniom w przypadku, gdy ma miejsce z państw znajdujących się w wykazie krajów o podwyższonym ryzyku związanym z sytuacją epidemiczną COVID-19. Osoby przyjeżdżające do Austrii z tych państw zobowiązane są do przedłożenia przy wjeździe zaświadczenia lekarskiego, potwierdzającego negatywny wynik badania molekularno-biologicznego na obecność wirusa SARS-CoV-2. Zaświadczenie nie może być starsze niż 72 godziny w chwili przekroczenia granicy, wzór zaświadczenia poniżej. W przypadku braku zaświadczenia osoby wjeżdżające do Austrii będą musiały udać się na 10-dniową kwarantannę oraz w terminie 48 godzin od wjazdu wykonać na własny koszt badanie biologiczno-molekularne na obecność SARS-CoV-2.

Obywatele polscy korzystają z prawa do swobodnego przepływu osób w ramach Unii Europejskiej oraz Europejskiego Obszaru Gospodarczego. Dokumentem podróży uprawniającym do bezwizowego wjazdu i pobytu do 90 dni (niezależnie od jego celu) na terytorium Austrii jest paszport bądź dowód osobisty. Przed wyjazdem należy się upewnić, czy dokument jest w wystarczająco dobrym stanie i pozwala na stwierdzenie tożsamości. W przypadku pobytu nie przekraczającego trzech miesięcy obywatele UE uzyskują prawo pobytu w innym państwie członkowskim bez żadnych dodatkowych warunków i formalności, poza koniecznością posiadania ważnego dowodu tożsamości lub paszportu.

Ograniczenia swobodnego przemieszczania się i pobytu mogą mieć miejsce jedynie w przypadkach zagrażających polityce bezpieczeństwa państwa i zdrowiu publicznemu.

Zakaz wjazdu do Austrii pozostaje aktualny w stosunku do osób, które wydalono na mocy decyzji sądu.

Niemcy

Obywatele polscy mogą przekraczać granice państw UE na podstawie paszportu lub dowodu osobistego. Małoletni mogą przekraczać granice państw Unii Europejskiej na podstawie własnego paszportu lub własnego dowodu osobistego.

Władze niemieckie nie prowadzą regularnej kontroli granicznej przy wjeździe z Polski.

Przed przyjazdem do Niemiec należy sprawdzić, czy nie podróżujemy z obszaru ryzyka.

Cała Polska jest uznawana za obszar podwyższonego ryzyka. Dlatego przy podróży z Polski do Niemiec należy liczyć się z obowiązkiem dokonania zgłoszenia wjazdu, wykonania testu na obecność koronawirusa i przebywania w 10-dniowej kwarantannie.

Zgłoszenia wjazdu do Niemiec należy dokonać na portalu http://www.einreiseanmeldung.de/. Strona jest dostępna w jęz. polskim. Dane podczas rejestracji zostają przekazane do właściwego urzędu ds. zdrowia.

Zgłoszenie wjazdu do Niemiec NIE dotyczy tylko tych osób, które

• przejeżdżają przez Niemcy w tranzycie;

• przejeżdżały przez obszar podwyższonego ryzyka i nie miały tam postoju;

• podróżują w ramach małego ruchu przygranicznego do 24 godzin;

• przewożą zawodowo ludzi, towary lub dobra (tj. kierowców zawodowych oraz pracowników firm transportowych).

Wszystkie inne osoby powinny zgłaszać swój wjazd do Niemiec. Dotyczy to też osób, które są zwolnione z 10-dniowej kwarantanny na podstawie przepisów krajów związkowych, ale przyjeżdżają do Niemiec powyżej 24 godz. lub znajdowały się w okresie podwyższonego ryzyka powyżej 24 godzin.

WĘGRY

Obywatele polscy korzystają z prawa do swobodnego przepływu osób w ramach Unii Europejskiej/Europejskiego Obszaru Gospodarczego. Dokumentem podróży uprawniającym do wjazdu i pobytu na terytorium Węgier do 90 dni (niezależnie od jego celu) jest ważny paszport lub dowód osobisty.

COVID19

W dniu 5 listopada br. wprowadza na Węgrzech stan wyjątkowy oraz 11 listopada br. kolejne ograniczenia na 30 dni (możliwe jest przedłużenie tego okresu). Na obszarze całego kraju wprowadzono zakaz poruszania się w godzinach 20.00 - 05.00 (wyjątkiem są wykonujący pracę, dojeżdżający do pracy, konieczność uniknięcia strat materialnych, sytuacje dotyczące zagrożenia zdrowia i życia itp.). Pozostałe osoby powinny powrócić do miejsca zamieszkania do godziny 20.00. Obowiązkowe jest zakrywanie ust i nosa w miejscach publicznych (m.in. na ulicy, w sklepach, urzędach itp.), zachowywania tzw. dystansu społecznego (1,5metra pomiędzy osobami znajdującymi się w jednym miejscu). Zamknięte zostają restauracje (możliwa sprzedaż posiłków na wynos). Sklepy, zakłady fryzjerskie, punkty rzemieślniczo-usługowe itp. będą otwarte do godz. 19:00, dużej jedynie apteki i stacje benzynowe. Hotele nie mogą przyjmować turystów, jedynie podróżujących w celach biznesowych lub szkoleniowych. Zamknięte będą obiekty rozrywkowe (kluby fitness, pływalnie kryte, teatry, muzea, ZOO). Zakazano wszystkich zgromadzeń/imprez. W imprezach rodzinnych, prywatnych może brać udział po 10 osób. W uroczystościach kościelnych jak i cywilnych mogą uczestniczyć wyłącznie osoby odpowiedzialne za ich organizowanie oraz spośród rodziny rodzice, rodzeństwo i świadkowie. W pogrzebach może brać udział najwyżej 50 osób. Imprezy sportowe mogą odbywać się jedynie bez udziału widzów. Dozwolone jest uprawianie sportu na wolnym powietrzu, natomiast zabrania się uprawiania amatorskiego sportu zespołowo. Szkolnictwo wyższe może funkcjonować tylko on-line, zamknięte zostały domy studenckie, internaty. Szkoły średnie powyżej 8 klas przechodzą na nauczanie zdalne. Tylko żłobki, przedszkola i szkoły podstawowe dla dzieci poniżej 14 roku życia pozostają otwarte. Wprowadzono/potwierdzono prawo bezpłatnego parkowania w centrach miast. Zapowiedziano kontrole policyjne przestrzegania przepisów i nakładanie kar na osoby, które nie przestrzegają ww. przepisów.

Gwarancja niezmienności ceny

Istnieje możliwość zakupu Gwarancji Niezmienności Ceny, kwota zależna jest od koszty imprezy (na osobę). Gwarancja oznacza, że cena zarezerwowanej imprezy turystycznej nie ulegnie zmianie do dnia wyjazdu (dotyczy wzrostu kursu walut). Gwarancja nie dotyczy sytuacji zmian w rezerwacji na życzenie klienta, które skutkują zmianą ceny świadczeń na umowie. Informacje o zakupie Gwarancji Niezmienności Ceny należy zgłosić i opłacić maksymalnie w ciągu 7 dni od daty podpisania umowy.

Do 3500 zł/osoba - 65 zł/osoba

3501 do 6000 zł/osoba - 100 zł/osoba

Od 6001 do 9000zł/osoba - 170 zł/osoba

Powyżej 9000 zł/osoba - 250 zł/osoba

Infolinia 58 300 16 90 dla abonentów spoza TP S.A.
Dokumenty organizatoraWażne informacje
Czy wiesz że?
  • gwarantujemy najniższe ceny
  • nie pobieramy prowizji
  • mamy 16 lat doświadczenia
  • porównujemy oferty 100 biur podróży
  • w 2014 roku wysłaliśmy na wakacje ponad 103 000 osób
  • mamy bazę ponad 45 000 opinii internautów o hotelach i kierunkach

100% bezpieczeństwa

Korzystamy z najlepszych zabezpieczeń płatności.

Nr 1 w Internecie

Największa sprzedaż wycieczek przez Internet od 1999 r.

Jesteśmy członkiem Polskiej Izby Turystyki i akredytowanym agentem IATA.

zamknij Podziel się z nami...
Wyślij
Formularz został wysłany.

Dziękujemy za przesłanie uwag.