kod oferty: EG-654116

Przewodnik po raju 

Lokalizacja: Malezja » Wyc. objazdowe »
Zakwaterowanie: wycieczka objazdowa
Wyjazd od dnia: 03.09.2022
Cena od: 9 283 zł 12 dni/os. 9 589 zł
  Rezerwuj  
Zadaj pytanie do oferty zamknij

Przewodnik po raju

Wyślij
Anuluj

Prezentacja oferty

  • Itaka od 9 283 zł/os.

Kalkulacja ceny dla dwóch osób dorosłych

Wylot z: Warszawa - Chopin 03.09.2022       Powrót z:  Kuala Lumpur 16.09.2022
Cena za pokój
Pokój dwuosobowy wyżywienie: według programu  
(zakres i warunki)    
Cena za osobę dorosłą Cena całkowita dla dwóch osób dorosłych (wraz z ubezpieczeniem)  
Rezerwacja jest w 100% darmowa i nie zobowiązuje do zakupu wycieczki. Rezerwuj
Masz pytania? Napisz do nas, a nasz Doradca skontaktuje się z Tobą. Zapytaj o ofertę
* Szczegółowej kalkulacji dokona Konsultant po złożeniu rezerwacji.

Itaka o tej ofercie

Udogodnienia hotelu
  • Oferty egzotyczne

Region

Malezja /

Opis oferty:

Kuala Lumpur • Borobudur • Yogyakarta • Prambanan • Park Narodowy Bromo-Tengger-Semeru • Bali • Ulun Danu • Jatiluwih • Tanah Lot • Lembongan • Klungkung • TengananJawa, Bali, Lembongan - już same nazwy wysp Indonezji skłaniają do marzeń o pięknej podróży. Przekrojowa trasa po Indonezji, przybliża ten fascynujący kraj, krok po kroku odkrywając jego skarby. Pełna przygód wyprawa prowadzi przez Jawę, serce Indonezji, która oszałamia kontrastami, przez zachwycający potęgą przyrody Lembongan, na magiczną Bali. W znakomicie zaplanowanym programie jest czas na wszystko: wizyty w starożytnych świątyniach, podziwianie nieziemskich krajobrazów dżungli i wulkanów, zabytki z listy UNESCO, parki narodowe. Przewidziano nawet krótki wypoczynek na rajskich plażach Lembongan i Bali. Wielki kontrast do podróży przez zjawiskowe wyspy stanowi otwierająca program wizyta w Kuala Lumpur, której bliźniacze wieże Petronas są symbolem miasta i dynamicznego rozwoju Malezji.

1. dzień.

Zbiórka na lotnisku. Wylot do Malezji.

2. dzień.

Przylot do Kuala Lumpur. Transfer do hotelu. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg.

3. dzień. kuala lumpur

Śniadanie. Wykwaterowanie. Zwiedzanie KUALA LUMPUR, stolicy Malezji: Tugu Negara - pomnik narodowy poświęcony bohaterom walczącym o niepodległość Malezji, Pałac Królewski, serce kolonialnego Kuala Lumpur, budynek sułtana Abdula Samada, plac Niepodległości i Meczet Narodowy oraz świątynia Thean Hou. Czas wolny przy bliźniaczych wieżach Petronas, zaliczanych do najwyższych budynków świata, wznoszących się na wysokość ponad 450metrów, będących symbolem współczesnego, wielokulturowego miasta. Transfer na lotnisko. Przelot do Yogyakarty na indonezyjskiej wyspie Jawa. Transfer do hotelu, kolacja i nocleg.

4. dzień. borobudur - yogyakarta - prambanan

Śniadanie. Przejazd do świątyni BOROBUDUR - klejnotu sztuki i architektury buddyjskiej. Cały kompleks wpisany jest na listę UNESCO. Świątynia zaprojektowana jako mandala jest swoistym labiryntem. Trasa przejścia przez świątynię zaprojektowana jest zgodnie z filozofią buddyzmu i ma symbolicznie zaprowadzić odwiedzającego do mądrości, czyli zrozumienia, które jest jednym z podstawowych pojęć buddyzmu. Obiad. Zwiedzanie YOGYAKARTY: otoczone wysokimi murami stare miasto odkrywa swoje niezwykłe piękno dopiero po przekroczeniu pierwszego pierścienia murów, wewnątrz których ukryte są liczne warsztaty batiku, zakłady rzemieślnicze, niewielkie targowiska, meczety. Czas wolny. Zwiedzanie Kraton, czyli pałacu sułtana. Zwiedzanie wpisanej na listę UNESCO świątyni PRAMBANAN. Pochodzący z IX w. kompleks świątyń jest jednym z najpiękniejszych i największych w Indonezji. Na szczególną uwagę zasługują posągi poświęcone bogom Wisznu, Siwa i Brahma oraz dekoracje zewnętrzne. Powrót do hotelu, nocleg.

5. dzień.

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd pociągiem do Mojokerto. Obiad. Przejazd autokarem w okolice wulkanu Bromo. Zakwaterowanie w pensjonacie, nocleg.

6. dzień. p.n. bromo-tengger-semeru - bali

Wcześnie rano przejazd minibusami lub samochodami terenowymi do PARKU NARODOWEGO BROMO-TENGGER-SEMERU. Obserwacja wschodu słońca z kaldery to zapierający dech spektakl budzącego się do życia niezwykłego świata. Wschodzące słońce powoli oświetla całą kalderę, ukazując poszczególne stożki wulkanów położone pośród niemal pustynnego krajobrazu. Czas wolny na śniadanie (w formie pakietu). Przejazd pod wulkan Bromo. Czas wolny lub dla osób chętnych możliwość wejścia na szczyt wulkanu. Różnica w wysokości od podnóża do krawędzi to jedynie około 130metrów, pomimo tego widok jest niezapomniany. Pylista droga prowadzi najpierw ścieżką, następnie schodami na sam szczyt, z którego z jednej strony widać kalderę w pełnej okazałości, z drugiej głębię krateru wulkanicznego, który wydaje się być żywym organizmem. Powrót do pensjonatu, wykwaterowanie. Kilkugodzinny przejazd na lotnisko nieopodal miasta Surabaya. Po drodze obiad. Przelot na BALI. Transfer do hotelu w okolicy Ubud. Zakwaterowanie, nocleg.

7. dzień. ulun danu - jatiluwih - tanah lot

Śniadanie. Zwiedzanie świątyni ULUN DANU, malowniczo położonej nad brzegami jeziora Bratan. Przejazd do wioski JATILUWIH, w okolicy której znajdują się prawdopodobnie najbardziej efektowne tarasy ryżowe na Bali, wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Obiad. Zwiedzanie jednej z najpiękniejszych świątyń balijskich - TANAH LOT. Świątynia leży na skale obmywanej przez wody oceanu i jest jednym z najczęściej fotografowanych obiektów na Bali. Czas wolny przy świątyni. Powrót do hotelu, nocleg.

8. dzień. lembongan

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Transfer do portu i przeprawa łodzią motorową na wyspę LEMBONGAN. Widowiskową atrakcją wyspy jest formacja skalna Łzy Diabła, gdzie z punktu widokowego można obserwować jak morska woda po zderzeniu ze skałami wystrzeliwuje na wysokość kilkunastu metrów - wrażenie jest niesamowite. Następnie przejazd przez lokalne wioski aż do południowo-zachodniego wybrzeża z rajską plażą Dream Beach. Czas wolny. Transfer do hotelu. Zakwaterowanie i nocleg.

9. dzień. lembongan

Śniadanie. Czas wolny na plażowanie lub udział w wycieczce fakultatywnej (za dodatkową opłatą na miejscu): możliwość snurkowania w 3 różnych miejscach wokół wyspy. Nocleg.

10. dzień. lembongan

Śniadanie. Czas wolny na plażowanie. Nocleg

11. dzień. bali

Śniadanie. Wykwaterowanie. Transfer do przystani. Przeprawa promowa na Bali. Przejazd do hotelu w okolicy Kuta. Zakwaterowanie, nocleg.

12. dzień. klungkung - tenganan

Śniadanie. Czas wolny na plażowanie lub udział w wycieczce fakultatywnej (za dodatkową opłatą na miejscu): przejazd do KLUNGKUNG, zwiedzanie pałacu wybudowanego w XVII w. W czasach świetności pałac otoczony był fosą, liczne dziedzińce i pawilony zatopione były w zieleni parku. Do dnia dzisiejszego zachowały się jedynie nieliczne zabudowania, większość została zniszczona przez Holendrów na początku XX w. Zwiedzanie światyni Goa Lawah, ufundowanej w XI wieku przez hinduskiego mnicha. Świątynia znajduje się przy jaskini, którą licznie zamieszkują nietoperze. Następnie w programie postój w niewielkiej wsi TENGANAN. Mieszkańcy osady do dzisiaj kultywują pradawne tradycje. Na uwagę zasługuje również charakterystyczna architektura domów. Dalej trasa wiedzie do punktu widokowego Bukit Jambul. Obiad. Na koniec dnia zwiedzanie Pura Besakih, najważniejszej i największej świątyni Bali. Powrót do hotelu. Nocleg.

13. dzień.

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Czas wolny. Transfer na lotnisko. Wylot do Polski.

14. dzień.

Przylot do Polski.

świadczenia:

10 noclegów w hotelach ***, 1 nocleg w pensjonacie: 1 w Kuala Lumpur, 3 na Jawie, 4 na Bali, 3 na Lembongan; 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami • wyżywienie: 11 śniadań, 4 obiady, 2 kolacje • przelot: Polska-Kuala Lumpur, Denpasar-Polska • przejazd autokarem lub minibusem (zależnie od liczby osób), przeprawy łodzią, promem, przejazd pociągiem Yogyakarta-Mojokerto • opieka pilota • ubezpieczenie KL i NW

Uwagi:

Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępu i lokalni przewodnicy, przeloty wewnętrzne: Kuala Lumpur-Yogyakarta, Surabaya-Bali: ok. 300 EUR, napiwki: ok. 5 EUR/os./dzień, podatek turystyczny: ok. 10mYR/pokój/noc. Opłaty fakultatywne: snurkowanie na Lembongan: ok. 70 EUR; wycieczka wsch. Bali (Klungkung, Goa Lawah, Tenganan, Bukit Jambul, Pura Besakih): ok. 50 EUR. W Parku Narodowym Bromo-Tengger-Semeru mogą wystąpić niskie temperatury, nocą nawet ok. 10?C. Należy zabrać polar, długie spodnie i pełne buty. Podczas pobytu w okolicach wulkanu Bromo (1 nocleg) należy spakować się dodatkowo w torbę podręczną lub plecak. Wjazd na teren pensjonatu odbywa się samochodami terenowymi, bagaż główny zostaje w autokarze/minibusie u podnóżaZabierając do Indonezji dolary amerykańskie należy pamiętać, że przy wymianie akceptowane są banknoty nieuszkodzone, niepopisane, wydane po 2001 r. Limit bagażu na przelotach wewnętrznych: Kuala Lumpur-Yogyakarta: bagaż główny - 20 kg, bagaż podręczny - 7 kg, Surabaya-Bali: bagaż główny - 20 kg, bagaż podręczny - 5 kg.

Infolinia 58 300 16 90 dla abonentów spoza TP S.A.
Dokumenty organizatoraWażne informacje
Czy wiesz że?
  • gwarantujemy najniższe ceny
  • nie pobieramy prowizji
  • mamy 17 lat doświadczenia
  • porównujemy oferty 100 biur podróży
  • w 2014 roku wysłaliśmy na wakacje ponad 103 000 osób
  • mamy bazę ponad 45 000 opinii internautów o hotelach i kierunkach

100% bezpieczeństwa

Korzystamy z najlepszych zabezpieczeń płatności.

Nr 1 w Internecie

Największa sprzedaż wycieczek przez Internet od 1999 r.

Jesteśmy członkiem Polskiej Izby Turystyki i akredytowanym agentem IATA.

zamknij Podziel się z nami...
Wyślij
Formularz został wysłany.

Dziękujemy za przesłanie uwag.