kod oferty: EG-509509

Skarby Półwyspu Malajskiego 

Lokalizacja: Malezja
Zakwaterowanie: wycieczka objazdowa
Wyjazd od dnia: 07.02.2020
Cena od: 6 299 zł 9 dni/os. 9 099 zł
  Rezerwuj  
Zadaj pytanie do oferty zamknij

Skarby Półwyspu Malajskiego

Wyślij
Anuluj

Prezentacja oferty

  • Itaka od 6 299 zł/os.

Kalkulacja ceny dla dwóch osób dorosłych

Wylot z: Warszawa - Chopin 07.02.2020   godz. 15:50       Powrót z:  Penang 17.02.2020   godz. 02:00
Cena za pokój
Pokój dwuosobowy wyżywienie: według programu  
(zakres i warunki)    
Cena za osobę dorosłą Cena całkowita dla dwóch osób dorosłych (wraz z ubezpieczeniem)  
Rezerwacja jest w 100% darmowa i nie zobowiązuje do zakupu wycieczki. Rezerwuj
Masz pytania? Napisz do nas, a nasz Doradca skontaktuje się z Tobą. Zapytaj o ofertę
* Szczegółowej kalkulacji dokona Konsultant po złożeniu rezerwacji.

Itaka o tej ofercie

Udogodnienia hotelu
  • Oferty egzotyczne

Region

Malezja / Malezja

Opis oferty:

Georgetown • Wzgórza Cameron • Park Narodowy Taman Negara • Kuala Gandah • Jaskinie Batu • Kuala Lumpur • Malakka • Singapur Ciekawy i bardzo urozmaicony program, łączący zwiedzanie Malezji, określanej jako "prawdziwa Azja", jej stolicy Kuala Lumpur z wizytą w Singapurze, kosmopolitycznym państwie-mieście. Na trasie są tętniące życiem miasta z ciekawą historią, niezwykły Park Narodowy Taman Negara z egzotyczną przyrodą i niezapomniane widoki plantacji herbaty na Wzgórzach Cameron. Największe atrakcje wycieczki to trekking po naturalnej dżungli, rosnącej w tym miejscu nieprzerwanie od prawie 130milionów lat, wizyta w wiosce plemiennej i spacer po herbacianych polach. Trasa w Malezji i Singapurze: ok. 1100km.

1. dzień.

Zbiórka uczestników. Wylot do Penang.

2. dzień.

Przylot do Penang. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie, kolacja i nocleg

3. dzień. georgetown

Śniadanie. Zwiedzanie GEORGETOWN na wyspie Penang: wzgórze Penang, z którego roztacza się panorama miasta oraz Fort Cornwallis - pozostałości po fortyfikacjach wybudowanych na polecenie pierwszego brytyjskiego kolonizatora, sir Francisa Lighta. Wizyta w buddyjskiej świątyni z trzecią najdłuższą postacią leżącego Buddy na świecie oraz w świątyni Kek Lok Si, zbudowanej w 1904 r. Jest to najpiękniejszy i największy kompleks świątyń buddyjskich w Azji Południowo-Wschodniej. Przejazd przez tzw. ulicę harmonii, gdzie liczne świątynie chrześcijańskie i muzułmańskie sąsiadują ze świątyniami chińskimi i hinduskimi. Zwiedzanie Khoo Kongsi - najsłynniejszego domu klanów, bogato zdobionej prywatnej, rodzinnej świątyni buddyjskiej z początku XX w., wzniesionej przez potężny klan Khoo jako miejsce spotkań rodziny (kongsi). Powrót do hotelu. Nocleg.

4. dzień. wzgórza cameron

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd w rejon WZGÓRZ CAMERON, którego symbolem są wzgórza porośnięte plantacjami herbaty. Wędrówka między nimi będzie niezapomnianym doświadczeniem. Następnie zwiedzanie najciekawszych miejsc regionu: plantacja herbaty Sungei Palas, dolina róż i rezerwat motyli, gdzie żyje ich ponad 300 gatunków. Wizyta w buddyjskiej świątyni Sam Poh ze zbiorem typowych chińskich, pozłacanych posągów. Czas wolny na lokalnym targu. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie, kolacja i nocleg.

5. dzień. p.n. taman negara

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do PARKU NARODOWEGO TAMAN NEGARA - najstarszego parku narodowego Malezji. Obszar ten jest jednym z najważniejszych parków południowo-wschodniej Azji, gdzie zachował się dziewiczy las tropikalny liczący ponad 130mln lat. Teren jest ostoją dla wielu gatunków zagrożonych wyginięciem, takich jak: tygrys malajski, słoń azjatycki czy nosorożec sumatryjski. Zakwaterowanie w hotelu. Kolacja. Po zachodzie słońca spacer leśnym szlakiem w celu obserwacji nocnych mieszkańców dżungli. Powrót do hotelu, nocleg.

6. dzień. p.n. taman negara

Śniadanie. Lekki trekking przez naturalną dżunglę na wzgórze Bukit Teresek (334m n.p.m), z którego w pogodny dzień można zobaczyć najwyższy szczyt Półwyspu Malajskiego - Tahan. Powrót do hotelu. Obiad. Wizyta w wiosce plemienia Orang Asli, zamieszkanej przez rdzenną ludność Półwyspu Malajskiego. Można tu skosztować lokalnej kuchni, przyjrzeć się tradycjom życia codziennego oraz niezwykłej metodzie polowania z użyciem bambusowej tuby. Przejazd do hotelu, nocleg.

7. dzień. kuala gandah - jaskinie batu - kuala lumpur

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do KUALA GANDAH i wizyta w sanktuarium słoni, gdzie można zobaczyć, jak te majestatyczne zwierzęta zachowują się w naturalnym środowisku, nakarmić je oraz poznać wiele ciekawych faktów na ich temat. Przejazd i zwiedzanie Jaskini Świątynnej położonej w kompleksie krasowych JASKIŃ BATU. Do jaskini prowadzą 272 schody, obok których wznosi się największy na świecie posąg Murugana. Przejazd do KUALA LUMPUR. Stolica i największe miasto Malezji to mieszanka ultranowoczesności z drapaczami chmur i centrami handlowymi z tradycyjną kolonialną architekturą, chińskimi i hinduskimi świątyniami oraz muzułmańskimi meczetami. Zakwaterowanie w hotelu, czas wolny, nocleg.

8. dzień. kuala lumpur

Śniadanie. Zwiedzanie KUALA LUMPUR: Tugu Negara - pomnik narodowy poświęcony bohaterom walczącym o niepodległość Malezji, Pałac Królewski, serce kolonialnego Kuala Lumpur, budynek sułtana Abdula Samada, plac Niepodległości i Meczet Narodowy. Czas wolny przy bliźniaczych wieżach Petronas, które są symbolem współczesnego miasta. Wizyta w KL Forest Eco Park - dżungli w samym sercu miasta! Główną atrakcją są tu podwieszane mosty, z których rozpościera się wspaniały widok na szklane wieżowce i autentyczny las deszczowy. Powrót do hotelu, nocleg.

9. dzień. malakka

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do MALAKKI, gdzie od stuleci krzyżują się kultury malezyjska, chińska i europejska. Panoramiczne zwiedzanie miasta: kościół św. Piotra, zabytkowy chiński cmentarz, portugalska dzielnica; Porta de Santiago, ruiny kościoła św. Pawła, Stadhuys („czerwony budynek"), świątynia Cheng Hoon Teng i ulica Jonker. Obiad w lokalnej restauracji. Przejazd do Singapuru. Zakwaterowanie w hotelu, nocleg.

10. dzień. singapur

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Zwiedzanie SINGAPURU: posąg Merlion, symbol miasta-państwa, wokół którego roztacza się wspaniała panorama. Przejazd w okolice Marina Bay, gdzie podziwiać można futurystyczną architekturę ośrodka kultury Esplanade. Przejazd przez dzielnicę kolonialną do Małych Indii, dzielnicę zamieszkaną przez Tamilów, pełną klimatycznych kawiarenek, małej gastronomii i ulicznych sprzedawców. Następnie China Town - jedna z najbardziej malowniczych dzielnic Singapuru. Pełna pagód i zapachów kuchni chińskiej przenosi do Państwa Środka. Czas wolny. Transfer na lotnisko. Wylot do Polski.

11. dzień.

Przylot do Polski.

świadczenia:

8 noclegów w hotelach ***: 2 na wyspie Penang, 1 w okolicy Wzgórz Cameron, 2 w okolicach P. N. Taman Negara, 2 w Kuala Lumpur, 1 w Singapurze, 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami; wyżywienie: 8 śniadań, 2 obiady, 3 kolacje; przelot; przejazd autokarem lub minibusem (zależnie od liczby osób); opieka pilota; ubezpieczenie KL i NW

Uwagi:

Obowiązkowe opłaty na miejscu (dotyczy sezonu Lato 2019 i Zima 2019/20): bilety wstępu i lokalni przewodnicy: ok. 100 USD, napiwki: ok. 5 USD/os./dzień; podatek turystyczny: ok. 10mYR/pokój/noc. Obowiązkowe opłaty na miejscu (dotyczy sezonu Lato 2020): bilety wstępu i lokalni przewodnicy: ok. 150 USD, napiwki: ok. 5 USD/os./dzień; podatek turystyczny: ok. 10mYR/pokój/noc. Zabierając dolary amerykańskie należy pamiętać, że przy wymianie akceptowane są banknoty nieuszkodzone, niepopisane, wydane po 2001 r. Podczas trekkingu w P. N Taman Negara należy mieć pełne obuwie, nakrycie głowy i repelenty. W Singapurze obowiązują liczne restrykcje odnośnie wwożenia określonych towarów pod groźbą grzywny (np. całkowity zakaz wwozu elektronicznych papierosów).

Infolinia 58 300 16 90 dla abonentów spoza TP S.A.
Dokumenty organizatoraWażne informacje
Czy wiesz że?
  • gwarantujemy najniższe ceny
  • nie pobieramy prowizji
  • mamy 15 lat doświadczenia
  • porównujemy oferty 100 biur podróży
  • w 2014 roku wysłaliśmy na wakacje ponad 103 000 osób
  • mamy bazę ponad 45 000 opinii internautów o hotelach i kierunkach

100% bezpieczeństwa

Korzystamy z najlepszych zabezpieczeń płatności.

Nr 1 w Internecie

Największa sprzedaż wycieczek przez Internet od 1999 r.

Jesteśmy członkiem Polskiej Izby Turystyki i akredytowanym agentem IATA.

zamknij Podziel się z nami...
Wyślij
Formularz został wysłany.

Dziękujemy za przesłanie uwag.