kod oferty: EG-650094

Meksyk - Jukatan ***

Lokalizacja: Meksyk » Wyc. objazdowe »
Zakwaterowanie: hotel
Wyjazd od dnia: 06.10.2023
Cena od: 13 463 zł 11 dni/os.
  Rezerwuj  
Zadaj pytanie do oferty zamknij

Meksyk - Jukatan ***

Wyślij
Anuluj

Prezentacja oferty

  • Prestige Tours od 13 463 zł/os.

Kalkulacja ceny dla dwóch osób dorosłych

Wylot z: Warszawa - Chopin 06.10.2023       Powrót z:  Cancun 17.10.2023
Cena za pokój
Pokój dwuosobowy wyżywienie: według programu  
(zakres i warunki)    
Cena za osobę dorosłą Cena całkowita dla dwóch osób dorosłych (wraz z ubezpieczeniem)  
Rezerwacja jest w 100% darmowa i nie zobowiązuje do zakupu wycieczki. Rezerwuj
Masz pytania? Napisz do nas, a nasz Doradca skontaktuje się z Tobą. Zapytaj o ofertę
* Szczegółowej kalkulacji dokona Konsultant po złożeniu rezerwacji.

Prestige Tours o tej ofercie

***/ ****

Meksyk/Meksyk

Tytuł wycieczki

MEKSYK - JUKATAN 13 DNI

Główne atrakcje

• Valladolid - senne i kolorowe Magiczne Miasteczko

• Rio Lagartos i Różowa Laguna - krokodyle i flamingi

• Izamal - zadziwiające Żółte Miasto"

• Campeche i Merida - piękna kolonialna zabudowa

• Becal - historia sombrero

• Uxmal i Chichen Itza - piramidy i prekolumbijskie miasta Majów

• Bajkowe cenote"

• Błogi odpoczynek nad Morzem Karaibskim

O wycieczce

Półwysep Jukatan jest niezwykle popularnym i atrakcyjnym regionem turystycznym. Cancun, oznaczający w języku Maya Gniazdo Węży," kusi luksusem i różnorodnością. Bez wahania możemy go nazwać bramą do Imperium Majów. Piękne okoliczne plaże zachwycają i słyną z luksusowych kurortów oraz wspaniałych miejsc nad Morzem Karaibskim. Ciekawe kolonialne miasteczka kuszą zabytkami i spokojem, a wyjątkowe nagromadzenie zabytków kultury prekolumbijskiej sprawi, że podróż po Meksyku stanie się dla nas niezapomniana. Podczas wyjazdu poznamy niebywałą historię Cywilizacji Majów zwiedzając tajemnicze Uxmal, Chichen Itza czy Mayapan, zanurzymy się w ciepłych wodach cenote, zajrzymy nad Rio Lagartos odwiedzając flamingi i krokodyle, przymierzymy słynne sombrero, zasmakujemy ciekawej kuchni jukatańskiej, by na koniec odpocząć na pięknej plaży Playa del Carmen. Zdecydowanie Meksyk to kraj, który zachwyca. Kusi kolorami, zapachami i smakami, zaprasza do tańca, hipnotyzuje turkusem wody i piaskiem plaż, eksploduje energią. Podczas zwiedzania Meksyku poruszamy się prywatnymi busami. Nasza podróż egzotyczna do Meksyku to idealna wycieczka objazdowa połączona z wypoczynkiem all inclusive dla osób dopiero rozpoczynających meksykańską przygodę, jak i dla już zakochanych w tym kraju podróżników.

Program wycieczki

Dzień 1

Wylot

Szczegółowa informacja o zbiórce i godzinie odlotu jest podana w Prestige Book, który otrzymuje każdy uczestnik wycieczki. Wylot z przesiadką do Cancun. Możliwy przylot dnia następnego.

Dzień 2

Valladolid

Budzimy się w nowej, ciekawej rzeczywistości. Po śniadaniu udajemy się w głąb Jukatanu. Na początek czekają nas odwiedziny w cenote - jednej z niezwykłych naturalnych studni krasowych charakterystycznych dla Jukatanu. Przejazd do Valladolid, niewielkiego kolonialnego miasteczka. Spacerując po parku centralnym podziwiamy kolorową zabudowę miasta, katedrę San Servicio, poznajemy historię, kulturę a także kuchnię półwyspu Jukatan. Zaledwie kilka przecznic od głównego placu znajduje się cenota. Czasem można zobaczyć jak lokalni chłopcy, pokonując wysokość i strach, skaczą do wody ze znacznych wysokości, na wzór skoczków z Acapulco. Wieczorem czas na spróbowanie lokalnych przysmaków: znakomitych kiełbasek bądź kurczaka escabeche. Nocleg w hotelu w Valladolid.

Dzień 3

Rejs Po Rio Lagartos I Różowa Laguna W Las Coloradas

Laguna Lagartos znajduje się na północ od Valladolid. Jest częścią rezerwatu naturalnego, który został wpisany na listę Rezerwatów Biosfery UNESCO w 2004 roku. Okolica cieszy się różnorodnością ekosystemów. Znajdziemy tu lasy namorzynowe, zatoczki, przybrzeżne laguny, plaże, wydmy, bagna, lasy liściaste, łąki i trzcinowiska będące ważnym miejscem lęgowym dla wielu gatunków ptaków. Podczas rejsu łodzią mamy szansę zobaczyć pelikany, ibisy, kormorany, flamingi czy białe bociany. Jednak wody laguny są przede wszystkim domem dla krokodyli, dających nazwę rezerwatowi. Kolejnym punktem jest Laguna Rosa - różowa laguna, która wbrew swoje nazwie, wcale laguną nie jest. Różowe jeziora Las Coloradas powstały w następstwie działającej fabryki soli. Sól produkowana była w tym regionie już od czasów starożytnych Majów. Różowy kolor wody pochodzi od naturalnego barwnika wytwarzanego przez czerwony plankton i niewielkie skorupiaki zamieszkujące te wody, a jego intensywność zależy od pory dnia i roku, kąta padania światła, zachmurzenia a nawet poziomu wody. Różowym planktonem żywią się flamingi i nadaje on ich piórom wyjątkowego różowego koloru. Powrót do Valladolid na nocleg.

Dzień 4

Izamal I Merida

Po śniadaniu jedziemy do Izamal, niezwykłego miasteczka nazywanego Żółtym Miastem, tak urokliwego, iż zostało wpisane (razem z Valladolid) na listę magicznych miasteczek meksykańskich. Współczesne budynki wyrosły dosłownie na ruinach dawnego miasta Majów. Izamal było jednym z ważniejszych ośrodków Majów w tej części Jukatanu, o czym świadczą wzniesione na terenie miasta piramidy, drogi i liczne budowle, które do dziś możemy zobaczyć w niektórych jego częściach. Warto zaznaczyć, iż jeszcze kilkadziesiąt lat temu kolor żółty nie był znakiem rozpoznawczym miasteczka. Odwiedzający miasto podczas meksykańskiej pielgrzymki w 1993 roku Jan Paweł II, odniósł się do sytuacji Indian w Meksyku wyrażając dla nich poparcie. Po tych słowach wszystko się zmieniło i większość budynków zostało pomalowanych na biało i żółto - kolory Watykanu. Następnie ruszamy do stolicy Jukatanu Meridy, zwanej Białym Miastem. Swoją nazwę zawdzięcza pięknym, kolonialnym zabudowaniom. Podczas popołudniowego spaceru najatrakcyjniejszą ulicą miasta - el Paseo Montejo - nie zabraknie okazji do podziwiania tej niezwykłej architektury. Zamieszkałe głównie przez potomków Majów - jest jednym z najbezpieczniejszych miast w całym Meksyku. Nocleg w hotelu w Meridzie.

Dzień 5

Becal I Campeche

Po śniadaniu udajemy się w kierunku Campeche. Po drodze zatrzymamy się w niewielkiej wiosce Becal, położonej tuż przy granicy stanów Jukatan i Campeche, słynnej z tradycyjnego wyrobu kapeluszy. Odwiedzimy Parque de los Sombreros - znany z wielkiego pomnika kapeluszy, by w końcu dowiedzieć się od lokalnych rzemieślników jak słynne sombreros powstają. Tradycja wytwarzania ręcznie kapeluszy z liści palmy jipi-japa utrzymała się od czasów Imperium Majów, a znane kapelusze panama", które wytwarzane są głownie w Ekwadorze, do dziś są cenne dla amerykańskich czy europejskich kolekcjonerów. Te wytwarzane w Becal charakteryzują się wyjątkową techniką wykonania. Przejazd do Campeche, unikatowego miasta otoczonego murami miejskimi. Fortyfikacje broniły mieszkańców (choć nie zawsze skutecznie) przed licznymi napadami piratów i korsarzy. Mur obronny, z ośmioma basztami, które przetrwały do dziś, liczy ponad dwa i pół kilometra długości. Wieczorny spacer po klimatycznym starym mieście wpisanym na listę UNESCO. Nocleg w Campeche.

Dzień 6

Uxmal I Mayapan

Głównym punktem dzisiejszego dnia jest Uxmal, czyli jeden z najlepiej zachowanych kompleksów piramid Majów na Jukatanie. Wyjeżdżamy wcześnie rano, aby poznać sekrety potężnego Pałacu Gubernatora, wysokiej Piramidy Czarownika zwanej też Piramidą Karła" czy tajemniczego Domu Mniszek. Miasto obecnie jest jednym z najważniejszych stanowisk archeologicznych cywilizacji Majów. Następnie przejeżdżamy do Mayapan, który był ośrodkiem politycznym Majów przez dwa stulecia. Zobaczymy centralą piramidę oraz kilka mniejszych budowli, które służyły mieszkańcom jako pałace bądź świątynie. Przejazd na nocleg w okolicy Chichen Itza.

Dzień 7

Chichen Itza

W tym dnu zwiedzamy prawdziwą perłę Meksyku - stanowisko archeologiczne Chichen Itza. To miejsce jest wyjątkowe, a nasz przewodnik wyjaśni dlaczego. To druga najczęściej odwiedzana strefa archeologiczna w Meksyku i pierwsza na Jukatanie. Imponujące wrażenie zrobi z pewnością Świątynia Wojowników, Świątynia Kukulkana zwana też Zamkiem czy Grobowiec Kapłana. Chitzen Itza wliczono do nowej listy 7 cudów świata, znalazło się też oczywiście na liście światowego dziedzictwa UNESCO. Po zwiedzaniu odpoczniemy trochę nad cenote" Ik Kil, czyli wyjątkową studnią krasową wypełnioną krystalicznie czystą wodą. W końcu kontynuujemy podróż do białych i piaszczystych plaż Riviera Maya w rejonie Playa del Carmen. Zakwaterowanie w hotelu niedaleko plaży z opcją All Inclusive.

Dzień 8-11

Wypoczynek Na Plaży

Po trudach podróży przyszedł czas na błogi wypoczynek. Czekają na nas piękne plaże, krystalicznie czysta woda, błękit nieba i oceanu. Dla osób pragnących poznać najpiękniej położony zabytek kultury Majów proponujemy wycieczkę fakultatywną do położonych na 12-metrowym klifie ruin miasta Tulum. Odnajdziemy tu wieżę strażniczą El Castillo, Świątynię Fresków czy Świątynię Zstępującego Boga. A dla spragnionych wodnych atrakcji - wycieczkę fakultatywną na Wyspę Jaskółek" - Cozumel - szczycącą się piękną rafą koralową i dziewiczymi plażami. Główną atrakcją Cozumel są ruiny San Gervasio, miejsce kultu bogini płodności Ixchel leżące w dżungli pośrodku wyspy oraz wyjątkowej piękności rafy koralowe. Nocleg w hotelu.

Dzień 12

Wylot Do Polski

Ostatnie chwile na karaibskim wybrzeżu. Przejazd na lotnisko w Cancun i wylot z przesiadką do Polski.

Dzień 13

Powrót Do Polski

Przylot do Warszawy.

Zniżki

4% ceny - dodatkowa zniżka dla Przyjaciół Biura (definicja Przyjaciela Biura jest zawarta w Uwagach o Podróżowaniu). Zniżki naliczane są od ceny podstawowej (poza obowiązkową dopłatą płatną na miejscu). Single bez dopłaty - w przypadku braku możliwości dokwaterowania i przy zapisie minimum 6miesięcy przed wycieczką. Bezkosztowa zamiana nazwiska - najpóźniej 6miesięcy przed rozpoczęciem wycieczki.

Ceny promocyjne stosowane są tylko w przypadku wczesnych rezerwacji.

Liczba miejsc w promocyjnej cenie ograniczona.

I rata - 20% ceny wycieczki płatne do 2 dni od zapisu

II rata - dopłata do 50% ceny - 95 dni przed datą wyjazdu

III rata - dopłata do 100% ceny - 45 dni przed datą wyjazdu

Płatność w USD (na konto USD) lub w PLN (na konto PLN) według średniego kursu NBP z dnia wpłaty.

świadczenia

Bilety lotnicze, koszty transportu,

Rejs po Rio Lagartos, hotele lub pensjonaty 3 * lub 4 * (według oceny biura), 4 * podczas wypoczynku w Playa del Carmen (pokoje dwuosobowe),

Śniadania, 4 inne posiłki w wybranych miejscach,

Wyżywienie All Inclusive w rejonie Playa del Carmen,

Wycieczki według programu,

Bilety wstępów do atrakcji według programu,

Lokalni przewodnicy w wybranych miejscach,

Opieka polskiego pilota,

Ubezpieczenie KL, NWW, bagaż.

Cena nie obejmuje

Obowiązkowa dopłata na miejscu w wysokości 500 USD (ostatnia rata wyjazdu płatna na miejscu) obejmująca część świadczeń,

Pozostałe posiłki, napoje do posiłków (oprócz All Inclusive w rejonie Playa del Carmen),

Ewentualne wycieczki opcjonalne,

Zwyczajowe napiwki,

Ubezpieczenie od kosztów rezygnacji, ubezpieczenie od chorób przewlekłych,

Niewielkie indywidualne opłaty wylotowe,

Dopłata do pok. 1-osobowego - na życzenie (700 USD),

Kosztów wykonania ewentualnych wymaganych testów na COVID-19.

Uwagi

Orientacyjna liczba uczestników - od 10 do 18 osób. Każdy uczestnik otrzymuje przed wyjazdem Prestige Book ułatwiający przygotowanie się do wycieczki. Należy posiadać paszport ważny minimum 9miesięcy od daty powrotu z przynajmniej 2 zupełnie wolnymi stronami oznaczonymi, jako strony na wizy. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie. Biuro zastrzega sobie prawo przesunięcia o maksimum 1 dzień terminu wycieczki lub jej wydłużenia o nocleg tranzytowy bez dodatkowych kosztów zgodnie z aktualnymi rozkładami lotów.

Infolinia 58 300 16 90 dla abonentów spoza TP S.A.
Dokumenty organizatoraWażne informacje
Czy wiesz że?
  • gwarantujemy najniższe ceny
  • nie pobieramy prowizji
  • mamy 18 lat doświadczenia
  • porównujemy oferty 100 biur podróży
  • w 2014 roku wysłaliśmy na wakacje ponad 103 000 osób
  • mamy bazę ponad 45 000 opinii internautów o hotelach i kierunkach

100% bezpieczeństwa

Korzystamy z najlepszych zabezpieczeń płatności.

Nr 1 w Internecie

Największa sprzedaż wycieczek przez Internet od 1999 r.

Jesteśmy członkiem Polskiej Izby Turystyki i akredytowanym agentem IATA.

zamknij Podziel się z nami...
Wyślij
Formularz został wysłany.

Dziękujemy za przesłanie uwag.