kod oferty: EG-539527

VIVA MEXICO! - Bajeczny Jukatan ***

Lokalizacja: Meksyk
Zakwaterowanie: wycieczka objazdowa
Wyjazd od dnia: 09.10.2019
Cena od: 5 172 zł 7 dni/os. 5 777 zł
  Rezerwuj  
Zadaj pytanie do oferty zamknij

VIVA MEXICO! - Bajeczny Jukatan ***

Wyślij
Anuluj

Prezentacja oferty

  • Prima Holiday od 5 172 zł/os.

Kalkulacja ceny dla dwóch osób dorosłych

Wylot z: Berlin 09.10.2019   godz. 06:30       Powrót z:  Cancún 16.10.2019   godz. 18:25
Cena za pokój
Pokój dwuosobowy (standardowy) wyżywienie: śniadania  
(zakres i warunki)    
Cena za osobę dorosłą Cena całkowita dla dwóch osób dorosłych (wraz z ubezpieczeniem)  
Rezerwacja jest w 100% darmowa i nie zobowiązuje do zakupu wycieczki. Rezerwuj
Masz pytania? Napisz do nas, a nasz Doradca skontaktuje się z Tobą. Zapytaj o ofertę
* Szczegółowej kalkulacji dokona Konsultant po złożeniu rezerwacji.

Prima Holiday o tej ofercie

Program wycieczki

VIVA MEXICO! - bajeczny Półwysep Jukatan

4 noce w Playa Del Carmen, 3 noce na dziewiczej wyspie Holbox

Atuty Programu

• nowość! jedyny taki program na rynku

Doświadczony, polski pilot dostępny na miejscu przez 24/h

• wspólnie odkryjemy przyrodnicze i historyczne perełki Jukatanu

• wyspa Holbox to prawdziwy karaibski raj

DZIEŃ 1- Przelot. Zakwaterowanie.

Przelot. Po przylocie do Cancun odprawa paszportowa oraz transfer do hotelu w Playa del Carmen (ok. 1 godz.). Spotkanie z pilotem. DZIEŃ 2 - wycieczka Puerto Moleros (rafa koralowa)

Śniadanie. Wyjazd do miejscowości Puerto Morelos (ok. 35km /40min - spokojna, malownicza wioska rybacka z kameralną atmosferą, piękną plażą oraz świetnymi warunkami do nurkowania. Zobaczymy jedną z największych raf koralowych na świecie (snorkeling) Tuż przy samej tafli wody żyją między innymi koralowce mózgowce, kolorowe ryby, mureny, kraby, żółwie, płaszczki, homary, barakudy, gąbki. Popłyniemy małą łodzią z meksykańskim kapitanem kilkadziesiąt metrów od brzegu. Dostaniemy cały sprzęt do snorkelingu oraz kamizelkę. W miejscu nurkowania jest bardzo płytko, w niektórych miejscach można bez problemu stanąć na dnie i nie trzeba umieć pływać. Jest to teren parku narodowego, popłynie z nami przewodnik. Czas trwania: ok. 2 godzin (25usd/os). Osoby, które nie chcą nurkować mogą zostać na plaży.

Około południa pójdziemy do pobliskiej restauracji na obiad (za opłatą ok. 7-10usd). Powrót do Playa del Carmen. Spacer wzdłuż głównej ulicy handlowej i rozrywkowej, która ciągnie się przy plaży przez kilka kilometrów. Wieczorem wyjście na tradycyjne meksykańskie tacos.

Płatne na miejscu ok 25 usd / os. + obiad

DZIEŃ 3 - wycieczka żółwie morskie i cenoty

Po śniadaniu wyjeżdżamy do Akumal ( ok. 40km / 35min) co w języku Majów oznacza "żółwią ziemię". Piaszczysta plaża położona w zatoce w ściśle chronionym obszarze podziwiać będziemy największe na świecie żółwie, które osiągają wagę nawet do 500kg. Można będzie zobaczyć także niegroźne rekiny. Sprzęt do snorkelingu i kamizelka będzie zapewniona. Nie trzeba umieć pływać. Czas trwania: około godziny (ok 25 usd/os). Osoby, które nie chcą pływać mogą zostać na plaży chronionej (ok. 6 usd/os). Później udamy się kilkanaście kilometrów dalej na plażę Xcacel-Xcacelito, miejsce w którym żółwie składają jaja. Meksykanie mówią, że jest to rajskie miejsce - palmy, ciepły biały piasek na pustej i cichej plaży oraz ogromne ilości pięknych muszli, które można zabrać do Polski. Po odpoczynku i zrobieniu fotek jak z bajki pojedziemy do słynnych cenot czyli studni krasowych. (ok. 27usd/os). Woda do nich dopływa z morza tunelami pod ziemią przez kilkanaście kilometrów. Przed wejściem do parku zatrzymamy się w malutkiej rodzinnej restauracji na meksykański obiad by nabrać sił na trzygodzinne aktywne zwiedzanie (za opłatą). Zobaczymy trzy cenoty - dwa z nich częściowo zamknięte, nazwane dos ojos czyli oczy. Dostaniemy pianki do pływania, kamizelki oraz maski i rurki. Nie ma żadnego niebezpieczeństwa, nawet dla osób które nie potrafią pływać. Idealnie czysta woda o temperaturze około 23 stopni, cała zabawa pod nadzorem ratownika. Dostaniemy latarki i za przewodnikiem będziemy płynąć tunelami pod ziemią. W jaskiniach zobaczymy stalaktyty, stalagmity i stalagnaty, które naciekają kilkanaście tysięcy lat. Nad głowami owocożerne nietoperze (nie stwarzają niebezpieczeństwa). Trzeci cenot jest studnią otwartą z "dziurą" nad głową. Z cenotów wrócimy do Playa del Carmen by odpocząć przy meksykańskim piwie Michelada.

Płatne na miejscu ok 52 usd / os + obiad DZIEŃ 4 - wycieczka Tulum i Koba

Po śniadaniu dzień spędzimy w dawnych miastach Majów. Najpierw udamy się do Tulum (ok. 65km/1 godz.) - ruiny prekolumbijskiego miasta położonego na 12-metrowym klifie Morza Karaibskiego, otoczonego murem. Na wolności zobaczymy także dzikie zwierzęta, np. ogromne iguany. Czas zwiedzania: 1,5h (ok. 6 usd/os). Z Tulum udamy się do kolejnego miasta - Coba (ok. 50km / 50min.) . Do ruin dojedziemy rikszą po starej majańskiej drodze. Miasto zajmuje powierzchnię ponad 70km2,

A w okresie największej świetności było zamieszkałe przez ponad 50,000 ludzi. Jest to miejsce stosunkowo mało wyeksplorowane przez archeologów; szacuje się, że na terenie Coby istnieje około 6,500 struktur, z czego odkrytych zostało jedynie kilkadziesiąt - resztę budowli porasta dżungla. Będziemy wspinać się na najwyższą piramidę majańską na Jukatanie - Nuhoch Mul (42m wysokości),

Z jej szczytu będzie można zobaczyć otaczającą nas dżunglę. (ok. 12usd/os). Po zwiedzaniu udamy się na obiad w majańskiej wsi (za opłatą). Powrót do Playa del Carmen (ok. 110km / 1,5 godz). Wieczorem czas na zabawę w najsłynniejszym meksykańskim klubie Coco Bongo (wejście ok. 75 usd/os, w cenie welcome drink). DZIEŃ 5 - Cancun, karaibski raj-wyspa Holbox

Pakujemy wszystkie nasze walizki, po śniadaniu ruszamy do raju! Po drodze zwiedzamy Cancun - ekskluzywny kurort wybudowany kilkanaście lat temu, głównie dla turystów amerykańskich. Zatrzymamy się na plaży z błękitną, krystalicznie czystą wodą tuż przy najdroższych hotelach. Obok plaży znajduje się Muzeum Kultury Majów (wejście ok. 8 usd/os.) Zwiedzanie odbywa się bez przewodnika, opisy w języku angielskim i hiszpańskim. Obiad zjemy w centrum Cancun (za opłatą ok. 10 usd), a później udamy się do portu w Chiquila. Stąd wypłyniemy promem na rajską wyspę Holbox (prom w jedną stronę 20 usd/os). Holbox to miejsce odcięte od masowej turystyki. Wyspa jest mała, drogi piaskowe, po których poruszają się wyłącznie wózki golfowe i rowery, mnóstwo sztuki ulicznej, spokój i pełen relaks. To właśnie tutaj spędzimy czas odpoczywając na plaży wśród palm i leżąc w hamaku w wodzie. Wieczorami wychodzić będziemy do lokalnych barów by spędzić czas przy muzyce na żywo.

DZIEŃ 6, 7- pobyt w raju

Wypoczynek na Holbox. Wieczorem spacer brzegiem morza, by zobaczyć bioluminescencję - czyli świecącą w nocy wodę.

DZIEŃ 8 - wylot do kraju / transfer do hotelu na dalszy wypoczynek

Wyjazd na prom i powrót na lotnisko do Cancun. Osoby, które zostają dłużej - transfer do hotelu.

DZIEŃ 9-14 - dla osób które zostają na 2 tygodnie pobyt w hotelu w Playa Del Carmen. Wycieczki fakultatywne. Odpoczynek w Playa del Carmen, dodatkowe wycieczki fakultatywne (osoby na 15dni).

Dla chętnych całodzienna wizyta w największym w Meksyku naturalnym parku rozrywki XCaret 8:30-23:00 (płatny ok. 100 usd w zależności od terminu)

DZIEŃ 9/15

Przyjazd do Polski

UWAGA! Program jest ramowy , wszystkie punkty zwiedzania bedą zrealiozwane, zmianie może ulec kolejność ich zwiedzania

Cena

Cena podstawowa obejmuje

• przelot

• bagaż w zależności od połaczenia lotniczego.

• zakwaterowanie w hotelu zgodnie z ofertą

• śniadania amerykańkie lub kontynentalne

• opiekę profesjonalnego polskojęzycznego pilota/ rezydenta (na miejscu 24/h)

• transfer lotnisko - hotel - lotnisko. Transport podczas zwiedzania klimatyzowaneym busem/autokarem. Dostępna bezpłatna woda - 1 butelka/os/dzień

• ubezpieczenie NNW,

• turystyczny fundusz gwarancyjny TFG-10PLN

• gwarancję niezmienności ceny

Cena podstawowa nie obejmuje

• na wybranych połaczeniach bagażu rejestrowanego ( cena na potwierdzenie uzależniona od przewoźnika, wagi bagażu, trasy i terminu lotu)

• obligatoryjnej opłaty za prom Chiquila-Holbox-Chiquila ok. 40usd/os.

• napiwków

• opłaty klimatycznej ok. 1USD/pokój/noc (płatne w recepcji hotelowej)- opłat za atrakcje dodatkowe realizowane podczas zwiedzania zgodnie z tym jak wskazane w programie.

Przybliżone wydatki na miejscu: około 120 usd/osoby dorosłe

Informacje dodatkowe

• Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.

• Transfery z/na lotnisko są realizowane busem/autokarem

UWAGA: W przypadku małej grupy dojazd do hotelu i spotkanie z rezydentem/ pilotem odbędzie sie w hotelu.

Ważne informacje

Minimalna liczna uczestników konieczna do zrealizowania imprezy to 8 osób.

Zakwaterowanie

Zakwaterowanie: hotele 3 * lub 4 * w zależnośći od wybranej oferty.

Miejscowość Playa Del Carmen

• hotel Villa DEl Mar 3 *BB - śniadania kontynentalne/amerykańskie

Do dyspozycji gości: basen, ogród.

Wszystkie pokoje klimatyzowane, TV, prywatna łaziena z balkonami.

Hotel położony w centrum Playa Del Carmen, przy hotelu popularna 5th Avenue, oferująca wiele sklepów i tętniących życiem barów, znajduje się niecałe 100metrów od hotelu.

Plaża oddalona zaledwie dwie przecznice od hotelu.

http://www.hotelvilladelmar.com/ - hotel Hacienda Del Caribe 3 * lub 4 *

BB - śniadania kontynentalne/amerykańskie

Do dyspozycji goości: basen, ogród.

Hotel położony jest w samym centrum miasta Playa del Carmen, kilka kroków od głównych atrakcji i białych piaszczystych plaż. Wieczorami nieopodal na słynnej Quinta Avenida Meksykańczycy rozkładają swoje stragany z tradycyjnym tacos, kawałek dalej znajduje się wiele sklepów, restauracji a także klubów tętniących życiem nocnym.

Nie są one słyszalne z hotelowych balkonów.

http://www.haciendadelcaribe.com

Wyspa Holbox

• hotel Casa De Las Sirenas Holbox 3 *

BB - śniadania kontynentalne/amerykańskie

Do dyspozycji gości: ogród, wi-fi, wypożyczalnia rowerów.

Klimatycznie urządzone pokoje, klimatyzowane z prywatną łazieną, balkonami lub tarasami.

Casa Sirenas to niewielki hotel położony w spokojnej części tętniącej życiem wioski Holbox, zaledwie 5minut spacerem od jednej z najpopularniejszych części plaży. Hotel posiada domową atmosferę, prowadzony i obsługiwany przez przyjaznych właścicieli.

Casasirenasholbox.comWszystkie hotele urządzone są w lokalnym stylu meksykańskim.

Doba hotelowa obowiązuje od godziny 15.00 do godziny 12.00.

Cena

Cena zawiera: bilet lotniczy, transfer lotnisko - hotel - lotnisko, zakwaterowanie w hotelu, wyżywienie wg oferty, opłaty lotniskowe, opiekę polskojęzycznego rezydenta, ubezpieczenie Europäische Reiseversicherung AG (ERV AG) NNW, KL, bagaż (od momentu rozpoczęcia imprezy do jej zakończenia na docelowej destynacji z wyłączeniem czasu trwania dojazdu), OC organizatora, VAT.

Od 26.11.2016r wszystkie oferty zawierają w cenie składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (TFC)

15PLN - za imprezy samolotowe czarterowe (za wyjątkiem krajów mających granicę lądową z Polską)

13PLN - za imprezy nieczarterowe realizowane poza Europę

10PLN - za imprezy oparte o loty rejsowe oraz autokarowe i dojazd własny na terenie Europy (za wyjątkiem krajów mających granicę lądową z Polską)Cena nie zawiera: dodatkowego ubezpieczenia od kosztów rezygnacji i chorób przewlekłych, wycieczek fakultatywnych, podateku: od dnia 01.10.2017 r., będzie pobierany podatek na rzecz turystyki zrównoważonej. Opłata za podatek w wysokości 20mXN (ok. 1 USD)/dzień/pokój odbywa się podczas zakwaterowania, bezpośrednio w hotelu, BAGAŻU REJESTROWANEGO - tylko w przypadku linii Air France.

Cena uzależniona jest od dostępności miejsc w samolocie w danej taryfie cenowej. Linie lotnicze podają ceny aktualne na chwile zapytania. W związku z powyższym ze względu na wyczerpanie się danych taryf, do momentu podpisania umowy cena może ulegać zmianom.

W przypadku bagażu, który przekracza obowiązujący bezpłatny limit (ilość sztuk lub wymiary) pobierane będą opłaty za nadbagaż. Przekroczenie dozwolonego limitu bagażu podręcznego podlegać będzie dodatkowej opłacie zgodnie z przepisami dotyczącymi nadbagażu w samolocie.

Warunki wjazdowe / ambasada

Przy wjeździe do Meksyku turyści polscy nie mają obowiązku posiadania wizy przy pobytach do 90 dni. W samolocie otrzymują Państwo do wypełnienia kartę turystyczną (w języku angielskim), która musi zostać zwrócona przy wyjeździe z Meksyku. Przy przekraczaniu granicy drogą lądową należy wnieść tzw. Opłatę turystyczną w wysokości ok. 25 USD. Przy wjeździe do Meksyku wymagane jest posiadanie ważnego paszportu. Wymagany minimalny okres ważności paszportu przy wjeździe do Meksyku wynosi 6miesięcy.

Ambasada RP w Meksyku

Calle Cracovia 40,

Colonia San Ángel

01000 Ciudad de MéxicoTelefon: (+05255) 5481-2050

Faks: (+05255) 5616-7314Telefon alarmowy

Z Meksyku: 04455 43771970

Spoza Meksyku: (+521) 55 43771970

Numer do kontaktu tylko w sprawach szczególnie pilnych, które wymagają natychmiastowego połączenia z Konsulem poza godzinami pracy urzędu (8:30-16:30)Ambasada RP w Meksyku

Calle Cracovia 40,

Colonia San Ángel

01000 Ciudad de MéxicoZOBACZ NA MAPIETelefon: (+05255) 5481-2050

Faks: (+05255) 5616-7314

Telefon alarmowy

Z Meksyku: 04455 43771970

Spoza Meksyku: (+521) 55 43771970

Numer do kontaktu tylko w sprawach szczególnie pilnych, które wymagają natychmiastowego połączenia z Konsulem poza godzinami pracy urzędu (8:30-16:30)

Infolinia 58 300 16 90 dla abonentów spoza TP S.A.
Dokumenty organizatoraWażne informacje
Czy wiesz że?
  • gwarantujemy najniższe ceny
  • nie pobieramy prowizji
  • mamy 14 lat doświadczenia
  • porównujemy oferty 100 biur podróży
  • w 2014 roku wysłaliśmy na wakacje ponad 103 000 osób
  • mamy bazę ponad 45 000 opinii internautów o hotelach i kierunkach

100% bezpieczeństwa

Korzystamy z najlepszych zabezpieczeń płatności.

Nr 1 w Internecie

Największa sprzedaż wycieczek przez Internet od 1999 r.

Jesteśmy członkiem Polskiej Izby Turystyki i akredytowanym agentem IATA.

zamknij Podziel się z nami...
Wyślij
Formularz został wysłany.

Dziękujemy za przesłanie uwag.