kod oferty: EG-343270

Wielka Konkwista ***

Lokalizacja: Meksyk
Zakwaterowanie: wycieczka objazdowa
Wyjazd od dnia: 19.07.2020
Cena od: 11 170 zł 14 dni/os.
  Rezerwuj  

Ocena wycieczki

75% klientów
poleca tę wycieczkę

8.6

Na podstawie
3 opinii

Zadaj pytanie do oferty zamknij

Wielka Konkwista ***

Wyślij
Anuluj

Prezentacja oferty

 • Rainbow od 11 170 zł/os.

Kalkulacja ceny dla dwóch osób dorosłych

Wylot z: Warszawa - Chopin 19.07.2020   godz. 06:25       Powrót z:  Meksyk 02.08.2020   godz. 19:55
Cena za pokój
Pokój dwuosobowy (standardowy) wyżywienie: według programu  
(zakres i warunki)    
Cena za osobę dorosłą Cena całkowita dla dwóch osób dorosłych (wraz z ubezpieczeniem)  
Rezerwacja jest w 100% darmowa i nie zobowiązuje do zakupu wycieczki. Rezerwuj
Masz pytania? Napisz do nas, a nasz Doradca skontaktuje się z Tobą. Zapytaj o ofertę
* Szczegółowej kalkulacji dokona Konsultant po złożeniu rezerwacji.

Rainbow o tej ofercie

Zalety wg klientów

 • Największe zabytki Chichen Itza: piramida Kukulkan, ściana trupich czaszek, Świątynia Tysiąca Kolumn i Świątynia Wojowników.
 • Jedna z najpiękniejszych tras widokowych, prowadzącą przez Góry Sierra Madre do miasta Oaxaca.
 • Zwiedzanie jednej z najstarszych stref archeologicznych Meksyku - Monte Alban, położonej na szczycie wzgórza.
 • Doskonały program wycieczki
Udogodnienia hotelu
 • Oferty egzotyczne

Opis oferty

Zakwaterowanie:

Hotele *** położone poza zwiedzanymi miastami.

Program

Dzień 1

Zbiórka przy stanowisku odpraw Rainbow na 2 godz. przed wylotem samolotu. Przelot do Mexico City (via jeden z portów europejskich). Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na stronie operatora. Przylot do Mexico City, odprawa paszportowa, spotkanie z pilotem, transfer do hotelu, kolacja, nocleg.

Dzień 2

Po śniadaniu zwiedzanie centrum historycznego Mexico City (lista UNESCO) - stolicy Meksyku, a przed konkwistą państwa Azteków (z zewnątz), w programie: Plac Zocalo, ruiny Wielkiej Świątyni Azteków, katedra, Pałac Narodowy z freskami Diego Riviery (ze względów politycznych pałac nie zawsze jest udostępniony zwiedzającym), przejazd główną aleją miasta Paseo de la Reforma do Parku Chapultepec i zwiedzanie Muzeum Antropologicznego (olbrzymie zbiory przedmiotów kultur prekolumbijskich, znalezionych na terenach badań archeologicznych w całym Meksyku). Po południu dla chętnych (za dodatkową opłatą ok.30 USD/os.) przejazd do dzielnicy Xochimilco, słynącej z największego w stolicy targu kwiatowego oraz kanałów wodnych, przejażdżka ozdobnymi łodziami po kanałach przy dźwiękach muzyki mariachi. Po drodze do Xochimilco przejazd obok stadionu Azteków, głównej areny Igrzysk Olimpijskich w 1968 r. i Mistrzostw Świata w piłce nożnej w 1970 r. Kolacja i nocleg w hotelu.

Dzień 3

Po śniadaniu wizyta na Placu Trzech Kultur, miejscu ostatniego starcia konkwistadorów i Azteków, a także związanego z krwawo stłumionym protestem studentów w 1968 r. oraz zwiedzanie Sanktuarium Matki Boskiej z Gwadelupy, patronki obu Ameryk i Meksyku. Następnie przejazd do oddalonego o ok. 50km Teotihuacan (lista UNESCO) - ważnego ośrodka religijnego i politycznego kultury Teotihuacan: zwiedzanie Piramid Słońca i Księżyca, należących do największych piramid na świecie oraz Świątyni Pierzastego Węża. Na koniec wizyta w tradycyjnym warsztacie obróbki obsydianu. Powrót do hotelu, kolacja i nocleg. Wieczorem dla chętnych za dodatkową opłatą (ok. 45 USD/os.) wieczór folklorystyczny na Placu Garibaldi - pokaz mariachi, sztuki posługiwania się lassem oraz tańce ludowe. (Trasa ok. 130km).

Dzień 4

Po śniadaniu wykwaterowanie i wyjazd z Mexico City do Acapulco. Po drodze wizyta w "mieście wiecznej wiosny"- Cuernavaca, stolicy stanu Morelos. W programie zwiedzanie katedry oraz lokalnego Zocalo, czyli głównego placu. Następnie przejedziemy do Taxco- "srebrnego miasta". Do dziś istnieją tu czynne kopalnie srebra, a jednocześnie miasto słynie z pięknych, tradycyjnych wyrobów jubilerskich (możliwość dokonania zakupów w jednej z licznych galerii srebra), ponadto w programie zwiedzanie kolonialnego centrum miasta i pięknego kościoła Santa Prisca. Wieczorem przyjazd do Acapulco. Zakwaterowanie w hotelu i czas na odpoczynek po podróży. W hotelu w Acapulco serwis ALL INCLUSIVE! (Trasa ok. 450km).

Dzień 5

Po śniadaniu całodniowy wypoczynek w Acapulco - najsłynniejszym kurorcie Meksyku nad Oceanem Spokojnym, czas na kąpiele słoneczne i morskie. Dla chętnych, za dodatkową opłatą (ok. 40 USD/os.) rejs statkiem po zatoce i podziwianie niepowtarzalnych widoków nad Pacyfikiem lub wieczorem niesamowity pokaz skoków do wody ze Skały Śmierci - La Quebrada (ok. 25 USD/os.). Nocleg w Acapulco.

Dzień 6

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i przejazd do Cholula w stanie Puebla. Zwiedzanie kościoła z czasów konkwisty, zbudowanego na jednej z największych piramid świata. Przy dobrej widoczności możliwość oglądania słynnej "pary wulkanów" - Popocatapetl i Ixtacichuatl. Następnie przejazd do Puebli- starego miasta o kolonialnym charakterze. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg. (Trasa ok. 600km).

Dzień 7

Po śniadaniu wykwaterowanie i zwiedzanie historycznego centrum Puebli, zwanego "miastem aniołów" (lista UNESCO), między innymi: Plaza de la Independencia, stare miasto z kolonialnymi domami, kościół Santo Domingo, Kaplica Różańcowa. Dalej udamy się jedną z najpiękniejszych tras widokowych, prowadzącą przez Góry Sierra Madre do Oaxaca. Późnym popołudniem spacer po kolonialnej starówce. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg. (Trasa ok. 350km).

Dzień 8

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i przejazd do najstarszej strefy archeologicznej w Meksyku- Monte Alban (lista UNESCO). Monte Alban to starożytna stolica Zapoteków, położona na szczycie wzgórza. Zobaczymy tzw. platformę północną i południową, boisko do gry w piłkę, obserwatorium i ścianę tancerzy. Dalej udamy się do Mitli - centrum religijnego i nekropolii Misteków i Zapoteków. Przejazd do Tehuantepec. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg. (Trasa ok. 370km).

Dzień 9

Po śniadaniu wyjazd do Sumidero (ok. 4,5 godz), parku narodowego, w którym popłyniemy rzeką Grijalva. Wspaniała przyroda, niezapomniane widoki, skały wznoszące się czasem nawet na wysokość 1000m, krokodyle oraz różne gatunki ptaków - kormorany, czaple, pelikany. Proszę zabrać ciepłe ubranie - na rzece może być chłodno! Opcjonalnie i za dodatkową opłatą (ok 15 USD/os) wyjazd do San Juan Chamula (wizyta w osadzie zamieszkałej przez Tzotzili, gdzie można poznać ich tradycje i rzemiosło). Następnie San Cristobal - stolica "indiańskiego" stanu Chiapas, krótkie zwiedzanie - między innymi "hiszpańskie centrum" skupione wokół głównego placu (zocalo), katedra, barokowy kościół Santo Domingo. Kolacja i nocleg w hotelu.

Dzień 10

Po wczesnym śniadaniu przejazd do Parku Narodowego Aqua Azul- chwila wytchnienia przy kaskadach wodnych otoczonych zielenią selwy, dla chętnych kąpiel. W sytuacji kiedy dojazd do Aqua Azul nie będzie możliwy -zwiedzanie wodospadów Misol Ha. Następnie przejazd do Palenque i zakwaterowanie w hotelu. Kolacja i nocleg. (Trasa ok. 250km).

Dzień 11

Po śniadaniu zwiedzanie stanowiska archeologicznego w Palenque - miasta opuszczonego z nieznanych powodów przez Indian w X w. ponownie odkrytego dopiero w XVIII w. Świątynia Inskrypcji (dostępna tylko z zewnątrz), wspaniały Pałac Królewski z licznymi komnatami i korytarzami pokrytymi płaskorzeźbami, świątynie Słońca i Krzyża (datowane na VII w.) z licznymi inskrypcjami. Wieczorem zakwaterowanie w hotelu w Campeche, kolacja i nocleg. (Trasa ok. 500km).

Dzień 12

Po śniadaniu zwiedzanie Uxmal - centrum religijnego Majów, gdzie zobaczymy między innymi tzw. Pałac Gubernatora (jest to największa budowla prekolumbijska w Ameryce), Świątynię Wróżbity oraz Czworokąt Mniszek (zespół budowli przypominających klasztor). Następnie pojedziemy do Celestun, gdzie znajduje się jeden z najciekawszych rezerwatów przyrody w Meksyku, będący ostoją kolonii flamingów, pelikanów, kormoranów. Wieczorem zakwaterowanie w hotelu w Meridzie, kolacja i nocleg. (Trasa ok. 250km).

Dzień 13

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i przejazd do Chichen Itza (lista UNESCO), gdzie zobaczymy między innymi: schodkową piramidę Kukulkan o wysokości ponad 30m, ścianę trupich czaszek, Świątynię Tysiąca Wojowników, boisko do gry w pelotę oraz obserwatorium astronomiczne. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą ok. 20 USD/os) możliwość zobaczenia jednej z wielu na Jukatanie "studni" krasowych - chętnych zapraszamy do kąpieli w kryształowo czystej wodzie cenote Ik Kil (prosimy mieć przygotowane ręczniki i stroje kąpielowe). Osoby nie uczestniczące w zwiedzaniu cenote mają czas wolny w Chichen Itza. Wieczorem przyjazd do Cancun i zakwaterowanie w hotelu **** na bazie ALL INCLUSIVE! (Trasa ok. 320km).

Dzień 14

Dzień wolny.

Dzień 15

Po śniadaniu wykwaterowanie z pokoju. Transfer na lotnisko w Cancun. Wylot do Mexico City, a następnie do Warszawy (via jeden z portów europejskich). W niektórych terminach możliwa zmiana na wylot z Cancun bezpośrednio do Europy, a następnie do Warszawy (via jeden z portów europejskich).

Dzień 16

Przylot do Polski.

Uwagi do programu

• Walutą obowiązującą w Meksyku jest peso meksykańskie i wszystkie transakcje dokonywane są w peso.

• Sugerujemy zaraz po przylocie dokonać wymiany na lotnisku w Mexico City.

• W Meksyku /Gwatemali /Hondurasie pokoje 3 - osobowe posiadają 2 łóżka małżeńskie (nie ma możliwości otrzymania pokoju z 3 osobnymi łóżkami, ani dostawkami).

• Muzea są nieczynne w poniedziałki. W tej sytuacji pilot na miejscu zaproponuje Państwu zwiedzanie innej atrakcji lub, o ile będzie to możliwe, zmodyfikuje program tak by zwiedzanie muzeum przełożyć na inny dzień.

• Prosimy pamiętać o tym, że miasta: Meksyk, Puebla, San Christobal położone są na wysokości ponad 2000m n.p.m., należy więc zabrać ze sobą cieplejszą odzież.

• Na teren Stanów Zjednoczonych Meksyku nie wolno wwozić jedzenia.

• Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu w zależności od sytuacji niezawinionych przez biuro (np. politycznej bądź klimatycznej w odwiedzanych krajach).

• Pilot nie oprowadza po zwiedzanych obiektach.

"

Świadczenia

Cena podstawowa obejmuje: przelot samolotem do Mexico City (z przesiadką w jednym z portów europejskich) oraz przelot wewnętrzny na trasie Cancun - Mexico City, opłaty lotniskowe, zakwaterowanie w hotelach (14 rozpoczętych dób hotelowych), transfery klimatyzowanym autokarem lub minibusem, wyżywienie zgodnie z programem, obsługę w systemie Tour Guide System, opiekę polskiego pilota w Meksyku, obsługę przedstawiciela Rainbow podczas odprawy w Warszawie, program turystyczny j.w. oraz ubezpieczenie TU Europa (wersja standard:NNW, KL i bagaż).

Cena podstawowa nie obejmuje: napiwków dla lokalnych przewodników, kierowców, bagażowych, opłat za przewodników w zwiedzanych obiektach, biletów wstępu do zwiedzanych obiektów (razem ok.320 USD/os) - płatne jako pakietu pilota na miejscu, opłaty turystycznej (ok.2 USD za pokój za noc, (tylko w hotelach w stanie Quintana Roo, płatne na miejscu w recepcjach hoteli). Cena nie obejmuje również wycieczek opcjonalnych podczas objazdu (wymienione w programie) oraz innych wydatków osobistych.

Inne

Tour Guide System

Obsługa grupy w systemie TOUR GUIDE. Jest to bezprzewodowy system oprowadzania grup, umożliwiający Klientowi wygodny sposób zwiedzania. Przeczytaj więcej o tour guide.

Opinie klientów

Klienci oceniają tę wycieczkę na 5.2/6. Sprawdź opinie: "

META Description

Mexico City - miasto moloch! • Acapulco i skała śmierci • kolonialna Puebla - majestatyczna przyroda kanionu Sumidero - Palenque i Świątynia Słońca • Chichen Itza i piramida Kukulkan • all inclusive w Acapulco i Cancun!

Infolinia 58 300 16 90 dla abonentów spoza TP S.A.
Dokumenty organizatoraWażne informacje
Czy wiesz że?
 • gwarantujemy najniższe ceny
 • nie pobieramy prowizji
 • mamy 15 lat doświadczenia
 • porównujemy oferty 100 biur podróży
 • w 2014 roku wysłaliśmy na wakacje ponad 103 000 osób
 • mamy bazę ponad 45 000 opinii internautów o hotelach i kierunkach
8.6

Na podstawie 3 opinii.

Najczęściej polecana

Aktywnym  50%
Nastawionym na zwiedzanie  50%
Parom  25%

 

Jakość a cena

75% klientów uważa, że oferta sprostała lub przewyższyła ich oczekiwania.

Intensywność 9.3
Transport 9.8
Zakwaterowanie 9.5
Program 5.8
Wyżywienie 6.5
Przeczytaj opinie innych o tej wycieczce

100% bezpieczeństwa

Korzystamy z najlepszych zabezpieczeń płatności.

Nr 1 w Internecie

Największa sprzedaż wycieczek przez Internet od 1999 r.

Jesteśmy członkiem Polskiej Izby Turystyki i akredytowanym agentem IATA.

zamknij Podziel się z nami...
Wyślij
Formularz został wysłany.

Dziękujemy za przesłanie uwag.