kod oferty: EG-646184

Namibia z Kanionem Fish River i plemieniem Himba ***

Lokalizacja: Namibia » Wyc. objazdowe »
Zakwaterowanie: hotel
Wyjazd od dnia: 16.05.2021
Cena od: 13 024 zł 13 dni/os.
  Rezerwuj  
Zadaj pytanie do oferty zamknij

Namibia z Kanionem Fish River i plemieniem Himba ***

Wyślij
Anuluj

Prezentacja oferty

  • Prestige Tours od 13 024 zł/os.

Kalkulacja ceny dla dwóch osób dorosłych

Wylot z: Warszawa - Chopin 16.05.2021       Powrót z:  Windhuk 29.05.2021
Cena za pokój
Pokój dwuosobowy wyżywienie: według programu  
(zakres i warunki)    
Cena za osobę dorosłą Cena całkowita dla dwóch osób dorosłych (wraz z ubezpieczeniem)  
Rezerwacja jest w 100% darmowa i nie zobowiązuje do zakupu wycieczki. Rezerwuj
Masz pytania? Napisz do nas, a nasz Doradca skontaktuje się z Tobą. Zapytaj o ofertę
* Szczegółowej kalkulacji dokona Konsultant po złożeniu rezerwacji.

Prestige Tours o tej ofercie

Udogodnienia hotelu
  • Oferty egzotyczne

***/ ****

Namibia/Windhuk

Tytuł wycieczki

NAMIBIA z Kanionem Fish River i plemieniem Himba 15 DNI

Główne atrakcje

• Nietypowa afrykańska stolica - Windhoek

• Afrykański Wielki Kanion rzeki Fish River

• Malownicze wydmy Pustyni Namib

• Fascynujące plemię Himba

• Niesamowite Wodospady Epupa

• Piękne parki narodowe - Etosza i Waterberg

Afrykański Wielki Kanion rzeki Fish River

Program wycieczki

Dzień 1

Wylot Z Polski

Zbiórka na lotnisku Chopina w Warszawie i spotkanie z polskim pilotem. Szczegółowa informacja o zbiórce i godzinie odlotu jest podana w programie, który otrzymuje każdy uczestnik wycieczki. Wylot do stolicy Namibii - Windhoek.

Dzień 2

Windhoek

Przylot do stolicy Namibii. Po przylocie do Windhoek zaczynamy zwiedzanie. Uporządkowane centrum i schludne budynki nie sprawiają wrażenia typowego, afrykańskiego miasta. Ciekawostką są eksponowane tu meteoryty, które niegdyś spadły w okolicy. Mamy czas, by nieco zrelaksować się po locie i przygotować do czekającej na nas afrykańskiej przygody. Wieczorem kolacja w jednej z najsłynniejszych restauracji w kraju. Będziemy mieć możliwość spróbowania mięsa z krokodyla, strusia i w miarę możliwości z antylop. Nocleg w hotelu w Windhoek.

Dzień 3

Kalahari

Ruszamy na południe kraju. Tuż za miastem za oknami roztacza się suchy i dziki krajobraz. Wjeżdżamy w obszar Kalahari. Choć każdemu kojarzy się z pustynią, to tak naprawdę jest to częściowo sucha sawanna porośnięta trawami i drzewkami. Można tu spotkać licznie występujące antylopy, surykatki, a czasem nawet lwy czy gepardy. Kontynuujemy naszą podróż na południe by dotrzeć do wspaniałego River Fish Canyon. Nocleg w hotelu w pobliżu kanionu.

Dzień 4

Fish River Canyon

Dzień poświęcimy na odkrywaniu Kanionu Rybiej Rzeki. To największy kanion Afryki, a na świecie ustępuję tylko Wielkiemu Kanionowi Kolorado, który mocno przypomina. Wije się na długości 160km, szerokość sięga 27km, a głęboki jest na ponad pół kilometra. Te liczby naprawdę mogą robić wrażenie. Organizowane są kilkudniowe i wyczerpujące zejścia na dno kanionu, my jednak będziemy podziwiać jego urok z punktów widokowych na jego krawędzi. Powrót na nocleg.

Dzień 5

Pustynia Namib

Opuszczamy malowniczy rejon Fish River i ruszamy na północ. Celem jest osada Sesriem leżąca w sercu pustyni Namib. To jedno z najsuchszych miejsc na ziemi, a krajobrazy należą do najstarszych na naszej planecie. Wycieczka do Sossuvlei na pustynię Namib. Wjeżdżamy w piękną scenerię najwyższych wydm świata. Spacerując po wydmach fotografujemy otoczenie. Zdjęcia z Sossuvlei znajdują się na wielu folderach promujących Namibię. Gdy wdrapiemy się na jedną z wydm, naszym oczom odsłoni się pustynia w pięknej krasie. Oglądamy też niewielki, ale malowniczy kanion. W tym dniu mamy szansę zobaczyć żyjące tu antylopy springbok i strusie. Nocleg w Sesriem lub okolicy.

Dzień 6

Droga Do Swakopmund

Kontynuujemy podróż zmierzając malowniczą drogą w stronę wybrzeża Atlantyku. Wjazd na obszar Parku Narodowego Namib-Naukluft. Mijajamy rzekę Kuiseb, która wyrzeźbiła kanion, dojeżdżamy do portu Walvis Bay. Ten naturalny port od wieków przyciągał żeglarzy. Na pobliskich płytkich wodach okresowo żerują flamingi i pelikany. Na twarzach czujemy zimny powiew. Ocean na skutek prądu płynącego wzdłuż wybrzeży Namibii jest zimny i wybrzeże często jest spowite mgłami. Celem dzisiejszego dnia jest miasto Swakopmund i tam przewidziany jest nocleg.

Dzień 7

Swakopmund

Pobyt w Swakopmund. Niemiecka architektura i zwyczaje na tych niegościnnych, afrykańskich wybrzeżach sprawiają nieco surrealistyczne wrażenie. W miejscowości można pospacerować po rozległych plażach, a odporni na zimną wodę mogą zanurzyć się w wodach oceanu. Mamy trochę wolnego czasu na własne aktywności. Dla chętnych wycieczka z przewodnikiem na pustynię, rajd na quadach (szczegóły w Informatorze Przedwyjazdowym). Nocleg w Swakopmund.

Dzień 8

Damaraland

Rano wyjazd z miasta. Przejazd do regionu Damaraland, północno - zachodniej części Pustyni Namib. Podróż do Brandberg Mountain (2573m n.p.m.), najwyższej góry kraju. Przejeżdżamy przez obszary zamieszkane przez lud Herero, którzy jako niepokorni padli ofiarą niemieckiego ludobójstwa, stało się to już w XIX wieku, gdy Niemcy intensywnie kolonizowali kraj. Okolica jest słynna z prehistorycznych rysunków naskalnych. Nocleg w lodży w regionie Damarland.

Dzień 9

Twyfelfontein

Podziwianie rysunków naskalnych sprzed tysięcy lat. Wzruszające jest podziwianie prac artystycznych naszych przodków. Najsłynniejsze z rysunków znajdują się w Twyfelfontein i są wpisane na listę UNESCO. Znajdują się też tutaj święte miejsca Buszmenów, pierwotnych gospodarzy tych ziem. W okolicy żyją słonie i bardzo rzadkie czarne nosorożce, które jednak trudno spotkać. Kontynuujemy naszą podróż na północ, nocleg po drodze w okolicy Opuwo.

Dzień 10

Plemiona Himba

W tym dniu docieramy do jednego z najciekawszych plemion na świecie. W północnej części kraju mieszka plemię Himba. Plemię niestety uległo komercjalizacji, niemniej niektórzy z nich wciąż mieszkają w małych chatkach, chodzą niemal nago, a swe ciała pokrywają ochrą. Z racji ograniczonej dostępności wody nie myją się, a o higienę dbają przy pomocy... dymu z kadzideł. Himba chętnie pozują turystom do zdjęć, a trzeba przyznać, że są bardzo fotogeniczni. Po południu kontynuujemy naszą drogę na północ docierając do samej granicy z Angolą.

Dzień 11

Wodospady Epupa

Granicę między Namibią a Angolą stanowi rzeka Kunene, na której znajdują się przepiękne Wodospady Epupa. To sekwencja kilkunastu wodospadów na długości 1,5km, wijaca się rzeka pośród licznych figowców i baobabów robi oszałamiające wrażenie. Jakże to inna i odmienna sceneria od dotychczasowego obrazu pustynnej Namibii. Przejazd do Parku Narodowego Etosza. Kolacja i nocleg w okolicach parku.

Dzień 12

Park Narodowy Etosza

Safari i okazja do fotografowania dzikiej zwierzyny w Parku Narodowym Etosza. Etosza to najsłynniejszy park Namibii, choć naszym zdaniem nie może się równać z najsłynniejszymi parkami Tanzanii lub Kenii. Niemniej mamy wspaniałą okazję do obserwacji zwierzyny. Występują w nim wszystkie zwierzęta tzw. Wielkiej Piątki". Centralną część parku stanowi rozległe solnisko, które w porze deszczowej zmienia się w jezioro opanowane przez flamingi. Fotografowanie i pogoń" za różnymi gatunkami zwierząt. Kolacja i nocleg w okolicach Etoszy.

Dzień 13

Park Narodowy Waterberg

Żegnamy się z Etoszą. Dalsza podróż przebiega przez wielkie równiny. Ruszamy w kierunku pięknego krajobrazowo Parku Narodowego Waterberg. Odpoczniemy tu od typowych, pustynnych krajobrazów Namibii, natomiast zachwyci nas różnorodność przyrodnicza z żyrafami, nosorożcami i gepardami na czele. Płaskowyż był trudno dostępny, dlatego w latach 70. XX wieku sprowadzono tu kilka gatunków zagrożonych wymarciem, które obecnie możemy podziwiać. Podczas postojów zorganizujemy sobie piknik na świeżym powietrzu. Nocleg w Windhoek.

Dzień 14

Wylot

Ostatnie chwile na zwiedzanie lub zakupy. Przejazd na lotnisko. Wylot z przesiadkami do Europy.

Dzień 15

Powrót

Powrót do Warszawy.

Zniżki

4% ceny - dodatkowa zniżka dla Przyjaciół Biura (definicja Przyjaciela Biura jest zawarta w Uwagach o Podróżowaniu). Zniżki naliczane są od ceny podstawowej (poza pakietem dewizowym). Single bez dopłaty - w przypadku braku możliwości dokwaterowania i przy zapisie minimum 3miesiące przed wycieczką.

Ceny promocyjne stosowane są tylko w przypadku wczesnych rezerwacji.

Liczba miejsc w promocyjnej cenie ograniczona.

I rata - 10% ceny wycieczki płatne do 2 dni od zapisu

II rata - dopłata do 40% ceny - 95 dni przed datą wyjazdu

III rata - dopłata do 100% ceny - 45 dni przed datą wyjazdu

Płatność w USD (na konto USD) lub w PLN (na konto PLN) według średniego kursu NBP z dnia wpłaty.

świadczenia

Bilety lotnicze wg programu, opłaty i podatki lotniskowe (poza ewentualnymi indywidualnymi opłatami wylotowymi), wszelkie koszty transportu (minibusy lub samochody terenowe), wyżywienie (śniadania w hotelach; obiady i kolacje - łącznie 6 posiłków), noclegi (pokoje 2 - osobowe) hotele i lodge" (ok. 3 * - 4 *), opłaty za wstępy do parków narodowych i rezerwatów oraz wszelkie inne opłaty administracyjne, ubezpieczenie KL, NNW, bagaż; opieka polskiego pilota na całej trasie.

Cena nie obejmuje

Obowiązkowego pakietu dewizowego 700 USD płatnego w krajach docelowych zawierającego część świadczeń, ubezpieczenia od kosztów rezygnacji, ubezpieczenia od chorób przewlekłych, kosztów wizy i jej uzyskania wg aktualnych cen (aktualnie ok. 150 USD/os), wycieczek fakultatywnych wg programu, napojów do posiłków, zwyczajowych napiwków, dopłaty do pokoju 1-osobowego, ewentualnych wymaganych testów na COVID-19 i kosztów ich wykonania.

Uwagi

Liczebności grupy od 8 do 17 osób. Należy posiadać paszport ważny minimum dziewięć miesięcy od daty wyjazdu z przynajmniej 2 zupełnie wolnymi stronami oznaczonymi, jako strony na wizy. Paszport wraz z odpowiednią dokumentacją wg wskazówek biura musi być złożony najpóźniej 35 dni przed wyjazdem. Zalecane jest stosowanie środków antymalarycznych (po konsultacji z lekarzem). Pozostałe informacje zostaną przekazane bezpośrednio uczestnikom wyprawy ok. 2 tyg. przed wyjazdem. Przed rozpoczęciem podróży należy posiadać negatywny test na COVID-19 wykonany do 72 godzin przed przylotem do Namibii. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

Infolinia 58 300 16 90 dla abonentów spoza TP S.A.
Dokumenty organizatoraWażne informacje
Czy wiesz że?
  • gwarantujemy najniższe ceny
  • nie pobieramy prowizji
  • mamy 16 lat doświadczenia
  • porównujemy oferty 100 biur podróży
  • w 2014 roku wysłaliśmy na wakacje ponad 103 000 osób
  • mamy bazę ponad 45 000 opinii internautów o hotelach i kierunkach

100% bezpieczeństwa

Korzystamy z najlepszych zabezpieczeń płatności.

Nr 1 w Internecie

Największa sprzedaż wycieczek przez Internet od 1999 r.

Jesteśmy członkiem Polskiej Izby Turystyki i akredytowanym agentem IATA.

zamknij Podziel się z nami...
Wyślij
Formularz został wysłany.

Dziękujemy za przesłanie uwag.