kod oferty: EG-312293

Namibijska wyprawa 

Lokalizacja: Namibia
Zakwaterowanie: wycieczka objazdowa
Wyjazd od dnia: 22.06.2021
Cena od: 8 681 zł 15 dni/os.
  Rezerwuj  
Zadaj pytanie do oferty zamknij

Namibijska wyprawa

Wyślij
Anuluj

Prezentacja oferty

  • Konsorcjum Biur Podróży od 8 681 zł/os.

Kalkulacja ceny dla dwóch osób dorosłych

Wylot z: Warszawa - Chopin 22.06.2021       Powrót z:  Kapsztad 07.07.2021
Cena za pokój
Pokój dwuosobowy (namiot) wyżywienie: według programu  
Pokój dwuosobowy (domek) wyżywienie: według programu  
(zakres i warunki)    
Cena za osobę dorosłą Cena całkowita dla dwóch osób dorosłych (wraz z ubezpieczeniem)  
Rezerwacja jest w 100% darmowa i nie zobowiązuje do zakupu wycieczki. Rezerwuj
Masz pytania? Napisz do nas, a nasz Doradca skontaktuje się z Tobą. Zapytaj o ofertę
* Szczegółowej kalkulacji dokona Konsultant po złożeniu rezerwacji.

Konsorcjum Biur Podróży o tej ofercie

Udogodnienia hotelu
  • Oferty egzotyczne

Odprawa bagażowo-paszportowa na lotnisku w Warszawie na 2 h przed wylotem. Przelot do Kapsztadu przez jeden z europejskich portów lotniczych.

Dzień 2. Kapsztad

Przylot do Kapsztadu i transfer do hotelu. Zakwaterowanie i nocleg.

Dzień 3. Kapsztad - Republika Południowej Afryki - region Cederberg (śniadanie, lunch, kolacja)

Z Kapsztadu przejeżdżamy w region Cederberg, który oferuje nie tylko spektakularne góry i farmy pomarańczy, ale jest także domem dla krzewu Rooibos. Napój ziołowy, pochodzący z górskich stoków Cedarberg, zyskał międzynarodową reputację jako zdrowa i orzeźwiająca alternatywa dla zwykłej herbaty. Region Cedarberg słynie z górskich wąwozów i spektakularnych widoków na surowe góry. Podczas kolacji będziemy mieli okazję do zapoznania się z gościnnością Południowej Afryki.

Trasa - Kapsztad do Citrusdal ok. 200km

Dzień 4. Namaqualand - Rzeka Gariep (Orange) - (śniadanie, lunch, kolacja)

Namaqualand to nasze pierwsze doświadczenie widoków pustyni, które będą nam towarzyszyć w nadchodzących dniach. Kontynuujemy naszą podróż na północ i po krótkim postoju w Springbok, udajemy się do naszego obozu nad brzegiem rzeki Orange. Jeśli masz wystarczająco dużo szczęścia, aby przebywać tam w miesiącach wiosennych (od lipca do września), możesz spotkać dzikie kwiaty, typowe dla tego regionu. Bez względu na porę roku pustynne widoki stanowią wyjątkowe tło dla podróży tego dnia.

Trasa - Citrusdal do Vioolsdrift ok. 530km

Dzień 5. Namibia - Rzeka Gariep (Orange) - Kanion Rzeki Fish (śniadanie, lunch, kolacja)

Chociaż rzeka Orange została nazwana na cześć Holenderskiego Domu Królewskiego, niedawno przywrócono jej pierwotną nazwą Gariep, co po prostu oznacza "rzeka" w rdzennym języku KhoeKhoe. Rzeka Orange, która rozpoczyna swoją podróż w górach Lesotho, jest najdłuższą rzeką w Południowej Afryce i stanowi wyjątkowy kontrast z pustynnymi krajobrazami wzdłuż jej brzegów. Najlepszym sposobem na poznanie rzeki jest wejście do niej, więc dziś rano mamy okazję dołączyć do opcjonalnego spływu kajakiem po rzece. Około południa (po obiedzie) opuszczamy rzekę Orange i kierujemy się w głąb lądu, przekraczając granicę Namibii. Przed przybyciem do naszego obozu późnym popołudniem robimy krótki postój w gorących źródłach mineralnych.

Fakultatywnie spływ kajakiem po rzece.

Trasa - Rzeka Gariep (Orange) do Kanionu Rzeki Fish ok.180km

Dzień 6. Kanion Rzeki Fish - Las Quiver Tree i Giants Playground (śniadanie, lunch, kolacja)

Wstajemy wcześnie rano, pakujemy obóz i udajemy się na brzeg kanionu rzeki Fish. Przybywamy w samą porę, by zobaczyć poranne promienie słoneczne rozświetlające kanion. Po rozciągnięciu nóg spacerem wzdłuż krawędzi kanionu jedziemy na zachód kierując się na Keetmanshoop. Popołudnie spędzimy na wędrówce przez Las Quiver Tree i Giants Playground - formacje skalne, których nazwa - plac zabaw olbrzymów - nawiązuje do ich kształtu.

Trasa - Kanion rzeki Fish do Keetmanshoop ok. 250km

Dzień 7. Park Narodowy Namib-Naukluft (śniadanie, lunch, kolacja)

Dziś zapuszczamy się głębiej w pustynię Namib. Naszym celem są pola wydmowe pokrywające zachodnie krańce pustyni. Długie zakurzone drogi i słabo zaludnione pola uprawne zapewniają nam wgląd w ogrom wiejskiej Namibii. Od murawy na wschodzie po czerwone wydmy na zachodzie, powoli zmieniające się krajobrazy reprezentują wiele obliczy tego pustynnego kraju. Tej nocy rozbijemy obóz u progu pól wydmowych, aby móc zasnąć przy dźwiękach nawoływania gekona szczekającego.

Trasa - Keetmanshoop do Park Narodowy Namib-Naukluft ok. 500km

Dzień 8. Wydmy Sossusvlei - Park Narodowy Namib-Naukluft (śniadanie, lunch, kolacja)

Obserwowanie wschodu słońca nad czerwonymi wydmami jest kluczowym wydarzeniem każdej wycieczki do Namibii, a dziś rano wstajemy przed słońcem, aby uchwycić ten wspaniały moment. Szybka wspinaczka na Diunę 45 która będzie idealnym punktem widokowym, by podziwiać zmieniające się kolory pustynnego wschodu słońca. Zadowoleni schodzimy z tej słynnej wydmy i cieszymy się obfitym śniadaniem, przed transferem do Sossusvlei, spędzimy czas pieszo, odwiedzając wyschnięte oazy w Sossusvlei i Deadvlei. Tej nocy wysypujemy czerwony piasek z butów i spędzamy noc pod wspaniałymi pustynnymi gwiazdami, wiedząc, że spędziliśmy cały dzień, ciesząc się cudami tej trudnej krainy. Po południu czeka nas edukacyjna przechadzka z lokalnym ekspertem.

Trasa - Park Narodowy Namib-Naukluft do Obszaru Naukluft

Dzień 9. Swakopmund

Niechętnie zostawiamy Namib za sobą. Po drodze zatrzymujemy się, aby upamiętnić nasze przejście przez Zwrotnik Koziorożca, kontynuujemy podróż do wybrzeża Atlantyku. Dzisiaj jedziemy na zachód i kierujemy się do nadmorskiego miasteczka Swakopmund, gdzie czeka na nas nowa przygoda i dawka cywilizacji. Zatrzymujemy się na krótki czas w lagunie Walvis Bay, gdzie może uda się nam zobaczyć flamingi żywiące się na płyciznach.

Trasa- Obszar Naukluft do Swakopmund ok. 350km

Dzień 10. Swakopmund (śniadanie, lunch, kolacja)

Swakopmund to miejsce dla wielbicieli sportu i adrenaliny, ale w rzeczywistości oferuje dużo więcej. Skorzystaj z okazji, aby zwiedzić miasto w wolnym czasie, ponieważ można tam znaleźć wiele atrakcji. Nie można pominąć lokalnych kawiarni i piekarni, które oferują gamę przysmaków inspirowanych kuchnią niemiecką. Swakopmund oferuje wszystkie udogodnienia małego miasta i jest idealną platformą startową do podróży przez północne krańce kraju.

Fakultatywnie Rejs na spotkanie z delfinami, Skoki spadochronowe, jazda na desce, jazda na rowerze.

Dzień 11. Spitzkoppe - Brandberg (śniadanie, lunch, kolacja)

Wychodząc wcześnie, docieramy do masywnych granitowych formacji Spitzkoppe, które wznoszą się 700metrów nad pustynnymi równinami. Obecność sztuki naskalnej wskazuje na ich ogromne znaczenie dla mieszkańców ludu Buszmenów. Cieszymy się na spacerem, podczas którego będziemy mieli okazję zobaczyć przykłady sztuki naskalnej.

Trasa - Spitzkoppe do Brandbergu.

Dzień 12. Biała Dama z Brandbergu (Brandberg White Lady) (śniadanie, lunch, kolacja)

Brandberg (Płonące góry), uważane za najwyższe w Namibii, są domem dla słynnej Białej Damy, jednego z ponad 45 000malowideł skalnych w okolicy. Dziś rano zrobimy 1-godzinną wędrówkę, aby odwiedzić obraz, który ma około 2000 lat. (Uprzejmie informujemy, że wędrówka przemierza nierówny teren wzdłuż wąwozu normalnie suchej rzeki Tsisab). Po wędrówce nasza podróż trwa dalej aż do okolic Kamanjabu.

Trasa - Uis do Kamanjab ok. 250km.

Dzień 13. Park Narodowy Etosha (śniadanie, lunch, kolacja)

Wcześnie rano wstajemy i wyruszamy do Parku Narodowego Etosha. Etosha to jeden z piękniejszych parków narodowych Afryki. Dziś po południu docieramy do parku i rozpoczynamy naszą pierwszą jazdę na safari po drodze do obozu wypoczynkowego.

Trasa - Kamanjab do P. N. Etosha ok. 200km.

Dzień 14. Park Narodowy Etosha (śniadanie, lunch, kolacja)

Nasz drugi dzień w Etosha spędzimy na odkrywaniu parku. Żaden dzień na safari nigdy nie jest taki sam, a napięcie towarzyszące wypatrywaniu dzikich zwierząt dostarczy nam niezapomnianych wrażeń.

Trasa - Park Narodowy Etosha.

Dzień 15. Windhoek (śniadanie, lunch)

Po wczesnej pobudce rozpoczynamy podróż do Windhoek, stolicy Namibii. Po przybyciu na miejsce przespacerujemy się po centrum miasta i będziemy mieli okazję zobaczyć niektóre z jego zabytków. Wycieczka kończy się po przybyciu do Windhoek (po krótkim spacerze przez miasto). Wieczorem możliwość zjedzenia wspólnej kolacji. Nocleg w hotelu w Windhoek.

Fakultatywnie kolacja pożegnalna.

Trasa - Park Narodowy Etosha do Windhoek ok. 445km.

Dzień 16. Windhoek - Warszawa (śniadanie)

Po śniadaniu transfer na lotnisko na lot powrotny. Wylot do Warszawy.

Dzień 17. Warszawa

Przylot do Warszawy. Zakończenie imprezy.

Cena zawiera

Przelot Warszawa - Kapsztad/Windhoek - Warszawa w kwocie ok. 2890 zł/osoba, udział w programie, wszystkie transfery, zakwaterowanie w domkach lub namiotach, nocleg w hotelu przed/po, wyżywienie wg programu, ubezpieczenie Świat Multitravel + CP (choroby przewlekłe) do 100% KL + AS (amatorskie uprawianie sportu) - KL 150 000 EURO, NNW - 4 000 EURO, BAGAŻ - 400 EURO, opiekę anglojęzycznego przewodnika podczas całej wycieczki, przywieszkę do bagażu, materiały informacyjne, obligatoryjnej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny TFG 13 zł/os oraz obligatoryjnej składki na Turystyczny Fundusz Pomocowy TFP w wysokości 13 zł/os.

Cena nie zawiera

Opłat wizowych, osobistych wydatków, napojów do posiłków, napiwków, posiłków w restauracjach, opłat wizowych, dobrowolnego ubezpieczenia od kosztów rezygnacji 3,2%.

Uwagi

1. Cena przelotu została podana w najniższej taryfie obowiązującej na przelot w okresie ważności powyższej oferty. W przypadku niedostępności tej taryfy istnieje możliwość rezerwacji biletu w innej wyższej - za odpowiednią dopłatą.

2. Przy wylotach w okresie "Wysokiego Sezonu" (najczęściej jest to okres Świąt Bożego Narodzenia) obowiązuje dopłata do biletu lotniczego (zgodnie z taryfą linii lotniczej, na której został zarezerwowany przelot).

3. Obywatele Polski przy wjeździe do Namibii zobowiązani są posiadać wizę na czas pobytu. Konsorcjum.pl pośredniczy w jej załatwianiu. Wymagane do jej uzyskania to 2 wypełnione wnioski wizowe, 2 zdjęcia paszportowe (podpisane na odwrocie), 2x rezerwacja biletu lotniczego, plan podróży w języku angielskim, paszport ważny min. 6miesięcy od daty wyjazdu, ubezpieczenie. Koszty to 80 EUR/wiza jednokrotna za 1 os. lub 130 EUR/os. przy wizie dwukrotnej, 620 PLN/pośrednictwo za pierwszą osobę, za każdą dodatkową 290 PLN/os. Po więcej informacji dotyczących pośrednictwa wizowego zapraszamy na www.wizowanie.com.

4. Program jest ramowy i może ulec zmianie.

5. Oferta wymaga potwierdzenia.

6. Dzieci do lat 8 nie są akceptowane na wyprawach.

7. Zgodnie z obowiązującymi w Polsce przepisami (Ustawy o obywatelstwie polskim), przy przekraczaniu polskiej granicy państwowej przez obywateli Polski posiadających podwójne obywatelstwo, podczas kontroli granicznej obowiązuje wymóg okazania polskiego dokumentu paszportowego.

Warunki wjazdowe

COVID-19

Ze względu na zmienną sytuację dotyczącą warunków wjazdu do poszczególnych krajów (wymagań wizowych, testów Covid-19 itd.) prosimy o zweryfikowanie tych warunków przed dokonaniem rezerwacji wyjazdu.

Zachęcamy również do śledzenia bieżących doniesień nt. zagrożenia epidemiologicznego przed wyjazdem za granicę.

Aktualne informacje na temat sytuacji w danym kraju, znajdują się na stronie www.msz.gov.pl/pl/informacje_konsularne/ostrzezenia

Polscy obywatele wybierający się na wycieczkę do RPA mogą wjeżdżać i przebywać na terenie RPA bez wiz. Przekraczając granicę, należy okazać bilet powrotny. Nie ma obowiązku udokumentowania określonej kwoty pieniędzy na każdy dzień pobytu, ale przy ubieganiu się o wizę oraz przy wjeździe może być wymagane okazanie zaproszenia lub rezerwacji hotelowej.

Zgodnie z obowiązującymi w Polsce przepisami (Ustawy o obywatelstwie polskim), przy przekraczaniu polskiej granicy państwowej przez obywateli Polski posiadających podwójne obywatelstwo, podczas kontroli granicznej obowiązuje wymóg okazania polskiego dokumentu paszportowego.

Gwarancja niezmienności ceny

Istnieje możliwość zakupu Gwarancji Niezmienności Ceny, kwota zależna jest od kosztu imprezy (na osobę). Gwarancja oznacza, że cena zarezerwowanej imprezy turystycznej nie ulegnie zmianie do dnia wyjazdu (dotyczy wzrostu kursu walut). Gwarancja nie dotyczy sytuacji zmian w rezerwacji na życzenie klienta, które skutkują zmianą ceny świadczeń na umowie. Informację o zakupie Gwarancji Niezmienności Ceny należy zgłosić i opłacić maksymalnie w ciągu 7 dni od daty podpisania umowy.

Do 3500zł / osoba - 65zł / osoba

3501 do 6000zł / osoba - 100zł / osoba

Od 6001 do 9000zł / osoba - 170zł / osoba

Powyżej 9000zł / osoba - 250zł / osoba

Infolinia 58 300 16 90 dla abonentów spoza TP S.A.
Dokumenty organizatoraWażne informacje
Czy wiesz że?
  • gwarantujemy najniższe ceny
  • nie pobieramy prowizji
  • mamy 16 lat doświadczenia
  • porównujemy oferty 100 biur podróży
  • w 2014 roku wysłaliśmy na wakacje ponad 103 000 osób
  • mamy bazę ponad 45 000 opinii internautów o hotelach i kierunkach

100% bezpieczeństwa

Korzystamy z najlepszych zabezpieczeń płatności.

Nr 1 w Internecie

Największa sprzedaż wycieczek przez Internet od 1999 r.

Jesteśmy członkiem Polskiej Izby Turystyki i akredytowanym agentem IATA.

zamknij Podziel się z nami...
Wyślij
Formularz został wysłany.

Dziękujemy za przesłanie uwag.