kod oferty: EG-319115

Wyprawa z Kapsztadu do Wodospadu Wiktorii 

Lokalizacja: Namibia
Zakwaterowanie: wycieczka objazdowa
Wyjazd od dnia: 16.03.2021
Cena od: 12 761 zł 22 dni/os.
  Rezerwuj  
Zadaj pytanie do oferty zamknij

Wyprawa z Kapsztadu do Wodospadu Wiktorii

Wyślij
Anuluj

Prezentacja oferty

  • Konsorcjum Biur Podróży od 12 761 zł/os.

Kalkulacja ceny dla dwóch osób dorosłych

Wylot z: Warszawa - Chopin 16.03.2021       Powrót z:  Kapsztad 07.04.2021
Cena za pokój
Pokój dwuosobowy (namiot) wyżywienie: według programu  
Pokój dwuosobowy (domek) wyżywienie: według programu  
(zakres i warunki)    
Cena za osobę dorosłą Cena całkowita dla dwóch osób dorosłych (wraz z ubezpieczeniem)  
Rezerwacja jest w 100% darmowa i nie zobowiązuje do zakupu wycieczki. Rezerwuj
Masz pytania? Napisz do nas, a nasz Doradca skontaktuje się z Tobą. Zapytaj o ofertę
* Szczegółowej kalkulacji dokona Konsultant po złożeniu rezerwacji.

Konsorcjum Biur Podróży o tej ofercie

Udogodnienia hotelu
  • Oferty egzotyczne

Odprawa bagażowo-paszportowa na lotnisku w Warszawie na 2 h przed wylotem. Przelot do Kapsztadu przez jeden z europejskich portów lotniczych.

Dzień 2. Kapsztad

Przylot do Kapsztadu i transfer do hotelu. Zakwaterowanie i nocleg.

Dzień 3. Kapsztad - Republika Południowej Afryki - region Cederberg (śniadanie, lunch, kolacja)

Opuszczając Kapsztad, zatrzymujemy się po raz ostatni, by spojrzeć wstecz na Górę Stołową. Żadna podróż nie może odbyć się bez postoju przy tradycyjnym "Padstal", te małe stragany rolnicze znajdują się na drogach Południowej Afryki i oferują różnorodne domowe smakołyki i wypieki. Przejeżdżamy w region Cederberg, który oferuje nie tylko spektakularne góry i farmy pomarańczy, ale jest także domem dla buszu Rooibos. Napój ziołowy, pochodzący z górskich stoków Cedarberg, zyskał międzynarodową reputację jako zdrowa i orzeźwiająca alternatywa dla zwykłej herbaty. Region Cedarberg słynie z górskich rynien i spektakularnych widoków na surowe góry Cedarberg. Kolacja podczas naszego noclegu daje nam okazję do zapoznania się z gościnnością Południowej Afryki.

Trasa - Kapsztad do Citrusdal ok. 200km

Dzień 4. Namaqualand - Rzeka Gariep (Orange) - (śniadanie, lunch, kolacja)

Namaqualand to nasze pierwsze doświadczenie z pustynnymi widokami, które będą nam towarzyszyć w nadchodzących dniach. Kontynuujemy naszą podróż na północ i po krótkim postoju w Springbok, udajemy się do naszego obozu nad brzegiem rzeki Orange. Jeśli masz wystarczająco dużo szczęścia, aby przebywać tam w miesiącach wiosennych (od lipca do września), możesz spotkać dzikie kwiaty, które zakwitły w tym regionie. Bez względu na porę roku pustynne widoki stanowią wyjątkowe tło dla podróży tego dnia.

Trasa - Citrusdal do Vioolsdrift ok. 530km

Dzień 5. Namibia - Rzeka Gariep (Orange) (śniadanie, lunch, kolacja)

Chociaż rzeka Orange została nazwana na cześć Holenderskiego Domu Królewskiego, w ostatnim czasie nazwano ją pierwotną nazwą Gariep, co po prostu oznacza "rzeka" w rdzennym języku KhoeKhoe. Rzeka Orange, która rozpoczyna swoją podróż w górach Lesotho, jest najdłuższą rzeką w Południowej Afryce i stanowi wyjątkowy kontrast z pustynnymi krajobrazami wzdłuż jej brzegów. Najlepszym sposobem na poznanie rzeki jest wejście do niej, więc dziś rano mamy okazję dołączyć do opcjonalnego spływu kajakiem po rzece. Około południa (po obiedzie) opuszczamy rzekę Orange i kierujemy się w głąb lądu, przekraczając granicę Namibii. Przed przybyciem do naszego obozu późnym popołudniem robimy krótki postój w gorących źródłach mineralnych, aby popływać w basenie.

Fakultatywnie spływ kajakiem po rzece.

Trasa - Rzeka Gariep (Orange) do kanionu rzeki Fish ok.180km

Dzień 6. Kanion Rzeki Fish - Las Quiver Tree i Giants Playground (śniadanie, lunch, kolacja)

Wstajemy wcześnie rano, pakujemy obóz i udajemy się na brzeg kanionu Rzeki Fish. Przybywamy w samą porę, by złapać poranne promienie słoneczne rozświetlające kanion. Po rozciągnięciu nóg spacerem wzdłuż krawędzi kanionu jedziemy na zachód kierując się na Keetmanshoop. Nasze popołudnie spędzimy na wędrówce przez Las Quiver Tree i Giants Playground (plac zabaw gigantów) - nazwany tak ze względu na sposób, w jaki masywne głazy zostały umieszczone na sobie - tworząc formacje skalne i serię labiryntów.

Trasa - Kanion Rzeki Fish do Keetmanshoop ok. 250km

Dzień 7. Park Narodowy Namib-Naukluft (śniadanie, lunch, kolacja)

Dziś zapuszczamy się głębiej w pustynię Namib. Naszym celem są pola wydmowe pokrywające zachodnie krańce pustyni. Długie zakurzone drogi i słabo zaludnione pola uprawne zapewniają nam widok na wiejskie krajobrazy Namibii. Od murawy na wschodzie po czerwone wydmy na zachodzie, powoli zmieniające się krajobrazy reprezentują wiele obliczy tego pustynnego kraju. Tej nocy rozbijemy obóz u progu pól wydmowych aby móc zasnąć przy dźwiękach nawoływania nieuchwytnego gekona szczekającego.

Trasa - Keetmanshoop do Park Narodowy Namib-Naukluft ok. 500km

Dzień 8. Wydmy Sossusvlei - Park Narodowy Namib-Naukluft (śniadanie, lunch, kolacja)

Obserwowanie wschodu słońca nad czerwonymi wydmami jest kluczowym punktem każdej wycieczki do Namibii, a dziś rano wstajemy przed słońcem, aby uchwycić ten wspaniały moment. Szybka wspinaczka na Diunę 45, która będzie idealnym punktem widokowym, by podziwiać zmieniające się kolory pustynnego wschodu słońca. Zadowoleni schodzimy z tej słynnej wydmy i cieszymy się obfitym śniadaniem, przed transferem 4x4 do Sossusvlei, spędzimy czas pieszo, odwiedzając wyschnięte oazy Sossusvlei i Deadvlei. Tej nocy wysypujemy czerwony piasek z butów i spędzamy noc pod wspaniałymi pustynnymi gwiazdami, wiedząc, że spędziliśmy cały dzień, ciesząc się cudami tej trudnej krainy. Po południu wyruszymy na edukacyjną przechadzkę po pustyni prowadzoną przez lokalnego eksperta.

Trasa - Park Narodowy Namib-Naukluft do Obszar Naukluft

Dzień 9. Swakopmund

Niechętnie zostawiamy Namib za sobą po drodze zatrzymujemy się, aby upamiętnić nasze przejście przez Zwrotnik Koziorożca, kontynuujemy podróż do wybrzeża Atlantyku. Dzisiaj jedziemy na zachód i kierujemy się do nadmorskiego miasteczka Swakopmund, gdzie czeka na nas nowa przygoda i dawka cywilizacji. Zatrzymujemy się na krótki czas w lagunie Walvis Bay, gdzie może uda się nam zobaczyć flamingi poszukujące jedzenia na płyciznach.

Trasa- Obszar Naukluft do Swakopmund ok. 350km

Dzień 10. Swakopmund (śniadanie, lunch, kolacja)

Choć dla wielu jest miejscem wysokiej adrenaliny napędzanej przygodami, Swakopmund oferuje wiele więcej. Skorzystaj z okazji, aby zwiedzić miasto w wolnym czasie, ponieważ do wyboru jest wiele atrakcji. Nie można pominąć słynnych kawiarni i piekarni, które oferują wspaniałą gamę przysmaków inspirowanych kuchnią niemiecką. Swakopmund oferuje wszystkie udogodnienia małego miasta i jest idealną platformą startową do podróży przez północne krańce kraju.

Fakultatywnie Rejs na spotkanie z delfinami, Skoki spadochronowe, jazda na desce, jazda na rowerze.

Dzień 11. Spitzkoppe - Brandberg (śniadanie, lunch, kolacja)

Wychodząc wcześnie, docieramy do masywnych granitowych formacji Spitzkoppe, które wznoszą się 700metrów nad pustynnymi równinami. Obecność sztuki naskalnej wskazuje na ich ogromne znaczenie dla Buszmenów, którzy mieszkali tu wiele lat temu. Cieszymy się spacerem, podczas którego będziemy mieli okazję zobaczyć przykłady sztuki naskalnej.

Trasa - Spitzkoppe do Brandbergu.

Dzień 12. Biała Dama z Brandbergu (Brandberg White Lady) (śniadanie, lunch, kolacja)

Brandberg (Płonące góry), najwyższe góry w Namibii, są domem dla słynnej Białej Damy, jednego z ponad 45 000malowideł skalnych w okolicy. Dziś rano zrobimy godzinną wędrówkę, aby odwiedzić obraz, który ma około 2000 lat. (Uprzejmie informujemy, że wędrówka przemierza nierówny teren wzdłuż wąwozu normalnie suchej rzeki Tsisab). Po rekonesansie nasza podróż trwa dalej aż do okolic Kamanjabu.

Trasa - Uis do Kamanjab ok. 250km.

Dzień 13. Park Narodowy Etosha (śniadanie, lunch, kolacja)

Wcześnie rano wstajemy i wyruszamy do Parku Narodowego Etosha. Etosha to miejsce, które oferuje jeden z ciekawszych punktów do obserwacji dzikich zwierząt w całej Afryce. Dziś po południu docieramy do parku i rozpoczynamy nasze pierwsze safari po drodze do obozu wypoczynkowego.

Trasa - Kamanjab do P. N. Etosha ok. 200km

Dzień 14. Park Narodowy Etosha (śniadanie, lunch, kolacja)

Nasz drugi dzień w Etosha poświęcimy na całodzienne odkrywanie parku. Żaden dzień na safari nigdy nie jest taki sam, a napięcie przed tym szczególnym widokiem jest motywacją, która pozwala nam szeroko otworzyć oczy. Przemierzamy Park Etosha w poszukiwaniu dzikiej zwierzyny, której w parku występuje mnoga różnorodność.

Trasa- Park Narodowy Etosha

Dzień 15. Windhoek (śniadanie, lunch, kolacja)

Po wczesnej pobudce rozpoczynamy podróż do Windhoek, stolicy Namibii. Po przybyciu na miejsce przespacerujemy się po centrum miasta i będziemy mieli okazję zobaczyć niektóre z bardziej znanych zabytków. (Nasze zakwaterowanie na noc znajduje się w połowie drogi między miastem a lotniskiem).

Trasa - Park Narodowy Etosha do Windhoek ok. 445km

Dzień 16. Botswana - Ghanzi (śniadanie, lunch, kolacja)

Dzisiaj podróżujemy na wschód i kierujemy się do sąsiedniej Botswany i pustyni Kalahari. Kalahari jest zupełnie inna, ale nie mniej widowiskowa niż Namib, i obejmuje ponad 900 000 kilometrów kwadratowych. Mieszkańcy Sanu od dawna są związani z tym trudnym środowiskiem, dziś po południu będziemy mieli pouczający spacer z przewodnikiem i przedstawicielem społeczności Sanu. Podczas dzisiejszego wieczoru tanecznego będziemy mogli poznać ich kulturę oraz historię a także posłuchać i nauczyć się śpiewu oraz tańca.

Trasa - Windhoek do Ghanzi ok. 500km

Dzień 17. Delta Okawango (śniadanie, lunch, kolacja)

Dziś rano wstajemy wcześnie i kierujemy się w stronę Maun, gdzie po przybyciu na miejsce tego popołudnia będzie okazja wybrać się na fakultatywny lot widokowy nad Deltą (w zależności od czasu i pogody). Tego wieczoru nasz przewodnik przygotuje nas na to, czego możemy się spodziewać podczas naszej całodniowej wycieczki do delty Okawango.

Fakultatywnie Lot widokowy Delta Okawango

Trasa - Ghanzi do Maun ok. 280km

Dzień 18. Wycieczka Delta Okawango (śniadanie, lunch, kolacja)

Najbardziej satysfakcjonującym i przyjemnym sposobem odkrywania i doświadczania piękna i spokoju tego miejsca jest kajak (Mokoro). Wyruszamy wcześnie rano na safari do stacji (około 1 godziny transferu), gdzie spotkamy sterowników i wioślarzy, którzy będą nas przewozić do Delty. Poprowadzą nas oni przez spokojny obszar wąskich, wyłożonych trzciną kanałów, które otwierają się na piękne laguny. Dopływając na jedną z wielu wysp, możesz wybrać się na spacer z przyrodą. Po spacerze wracamy mokoro kanałami z powrotem do stacji. Podczas wycieczki można również zaobserwować dzikie zwierzęta np. słonia, żyrafę, kudu, impalę i zebrę.

Trasa - Maun - stacja kajaków - Delta Okawango - Maun

Dzień 19. Nata (śniadanie, lunch, kolacja)

Zostawiając dziś rano Maun za nami, kierujemy się do miasta Nata. Większość dnia spędzimy w naszej ciężarówce, podróżując po północnych krańcach Makgadikgadi. Po przyjeździe do Nata Lodge masz możliwość skorzystania z fakultatywnej popołudniowej przejażdżki z przewodnikiem do Makgadikgadi Pans, które stanowią tysiące miejsc lęgowych dla wielu ptaków wodnych, w tym pelikanów i flamingów.

Fakultatywnie popołudniowa przejażdżka z przewodnikiem do Makgadikgadi Pans.

Trasa- Maun do Nata ok. 300km

Dzień 20. Park Narodowy Chobe (śniadanie, lunch, kolacja)

Wstajemy dziś rano, kontynuujemy podróż dalej na północ do naszego obozu nad brzegiem rzeki Chobe. To popołudnie jest przeznaczone na zwiedzanie Parku Narodowego Chobe. Rozpoczynamy je od fakultatywnej jazdy samochodem 4x4, a nasze popołudnie kończy spokojny rejs statkiem, który pozwala nam z bliska zobaczyć wiele słoni, które często przebywają nad rzeką.

Fakultatywnie jazdy samochodem 4x4 po Parku Narodowym.

Trasa - Nata do Kasane ok. 300km

Dzień 21. Zimbabwe - Wodospady Wiktorii (śniadanie, lunch, kolacja)

Pamiętając o naszych spotkaniach z dziką przyrodą, które głęboko zapadły nam w pamięć, dziś rano przekraczamy granicę w Zimbabwe i podróżujemy do wodospadów Wiktorii. Dziś będzie okazja odwiedzić spektakularne Wodospady Wiktorii w czasie wolnym, znanych również pod lokalną nazwą "Mosi-oa Tunya" (dym, który grzmi). Podczas gdy większość dzisiejszego dnia poświęcona jest oglądaniu potężnej rzeki Zambezi, która wpada do wąwozu Batoka poniżej, tętniące życiem miasto Victoria Falls oferuje również szereg dodatkowych zajęć dla tych, którzy chcą po południu dawki adrenaliny. Dla bardziej zrelaksowanych podróżników dostępne są także targi rękodzieła i kawiarnie.

Fakultatywnie Wejście do Parku Narodowego Wodospadów Wiktorii.

Trasa - Kasane do Victoria Falls ok. 100km

Dzień 22. Victoria Falls (śniadanie - według programu)

Twoja wycieczka kończy się po śniadaniu, a dzięki wielu atrakcjom przy Wodospadach Wiktorii, dzisiaj jest idealny dzień na przygodę, która najbardziej odpowiada Twojemu stylowi. Czy to rafting na potężnej rzece Zambezi, czy lot samolotem nad wodospadem, to Twój dzień, aby cieszyć się wieloma atrakcjami w Victoria Falls.

Fakultatywnie rejs o zachodzie słońca rzeką Zambezi, skok na bungee, loty helikopterem, rafting.

Dzień 23. Victoria Falls - Warszawa (śniadanie)

Przejazd na lotnisko. Po odprawie bagażowo-paszportowej wylot do Polski przez jeden z europejskich portów lotniczych.

Dzień 24. Warszawa

Przylot do Warszawy, zakończenie wycieczki.

Cena zawiera

Przelot Warszawa-Kapsztad/Victoria Falls-Warszawa w kwocie ok. 3730 zł/osoba dorosła, udział w programie wycieczki, transfer lotnisko-hotel-lotnisko, zakwaterowanie w namiotach lub domkach podczas wyprawy, nocleg w hotelu przed/po, wyżywienie wg programu, ubezpieczenie Świat Multitravel + CP (choroby przewlekłe) do 100% KL + AS (amatorskie uprawianie sportu) - KL 150 000 EURO, NNW - 4 000 EURO, BAGAŻ - 400 EURO, opiekę anglojęzycznego przewodnika podczas całej wycieczki, materiały informacyjne, obligatoryjnej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny TFG 13 zł/os oraz obligatoryjnej składki na Turystyczny Fundusz Pomocowy TFP w wysokości 13 zł/os.

Cena nie zawiera

Opłat wizowych, osobistych wydatków, napojów do posiłków, napiwków, posiłków w restauracjach, dobrowolnego ubezpieczenia od kosztów rezygnacji 3,2%, fakultatywnych atrakcji.

Uwagi

1. Cena przelotu została podana w najniższej taryfie obowiązującej na przelot w okresie ważności powyższej oferty. W przypadku niedostępności tej taryfy istnieje możliwość rezerwacji biletu w innej wyższej - za odpowiednią dopłatą.

2. Przy wylotach w okresie tzw. Wysokiego Sezonu (najczęściej jest to okres Świąt Bożego Narodzenia oraz okres wakacyjny) obowiązuje dopłata do biletu lotniczego (zgodnie z taryfą linii lotniczej, na której został zarezerwowany przelot).

3. Obywatele Polski przy wjeździe do Namibii i Zimbabwe zobowiązani są posiadać wizę na czas pobytu. Wizę jednokrotną do Zimbabwe (30 USD) kupuje się na granicy kraju. Obywatele Polski przy wjeździe do Namibii zobowiązani są posiadać wizę na czas pobytu. Wizy do Namibii (80 EUR) należy zdobyć przed wyjazdem do Afryki. Konsorcjum.pl pośredniczy w jej załatwianiu. Wymagane do jej uzyskania to 2 wypełnione wnioski wizowe, 2 zdjęcia paszportowe (podpisane na odwrocie), 2x rezerwacja biletu lotniczego, plan podróży w języku angielskim, paszport ważny min. 6miesięcy od daty wyjazdu, ubezpieczenie. Koszty to 80 EUR/wiza jednokrotna za 1 os. lub 130 EUR/os. przy wizie dwukrotnej, 620 PLN/pośrednictwo za pierwszą osobę, za każdą dodatkową 290 PLN/os. Po więcej informacji dotyczących pośrednictwa wizowego zapraszamy na www.wizowanie.com.

4. Brak szczepień obowiązkowych. Zaleca się szczepienia przeciw następującym chorobom tężec, polio, błonica, wzw A, wzw B, wścieklizna, cholera. Zaleca się stosowanie profilaktyki przeciwmalarycznej.

5. Program jest ramowy i może ulec zmianie.

6. Dzieci do lat 8 nie są akceptowane na wyprawach.

7. Zgodnie z obowiązującymi w Polsce przepisami (Ustawy o obywatelstwie polskim), przy przekraczaniu polskiej granicy państwowej przez obywateli Polski posiadających podwójne obywatelstwo, podczas kontroli granicznej obowiązuje wymóg okazania polskiego dokumentu paszportowego.

Warunki wjazdowe

COVID-19

Ze względu na zmienną sytuację dotyczącą warunków wjazdu do poszczególnych krajów (wymagań wizowych, testów Covid-19 itd.) prosimy o zweryfikowanie tych warunków przed dokonaniem rezerwacji wyjazdu.

Zachęcamy również do śledzenia bieżących doniesień nt. zagrożenia epidemiologicznego przed wyjazdem za granicę.

Aktualne informacje na temat sytuacji w danym kraju, znajdują się na stronie www.msz.gov.pl/pl/informacje_konsularne/ostrzezenia

Polscy obywatele wybierający się na wycieczkę do RPA mogą wjeżdżać i przebywać na terenie RPA bez wiz. Przekraczając granicę, należy okazać bilet powrotny. Nie ma obowiązku udokumentowania określonej kwoty pieniędzy na każdy dzień pobytu, ale przy ubieganiu się o wizę oraz przy wjeździe może być wymagane okazanie zaproszenia lub rezerwacji hotelowej.

Zgodnie z obowiązującymi w Polsce przepisami (Ustawy o obywatelstwie polskim), przy przekraczaniu polskiej granicy państwowej przez obywateli Polski posiadających podwójne obywatelstwo, podczas kontroli granicznej obowiązuje wymóg okazania polskiego dokumentu paszportowego.

Gwarancja niezmienności ceny

Istnieje możliwość zakupu Gwarancji Niezmienności Ceny, kwota zależna jest od kosztu imprezy (na osobę). Gwarancja oznacza, że cena zarezerwowanej imprezy turystycznej nie ulegnie zmianie do dnia wyjazdu (dotyczy wzrostu kursu walut). Gwarancja nie dotyczy sytuacji zmian w rezerwacji na życzenie klienta, które skutkują zmianą ceny świadczeń na umowie. Informację o zakupie Gwarancji Niezmienności Ceny należy zgłosić i opłacić maksymalnie w ciągu 7 dni od daty podpisania umowy.

Do 3500zł / osoba - 65zł / osoba

3501 do 6000zł / osoba - 100zł / osoba

Od 6001 do 9000zł / osoba - 170zł / osoba

Powyżej 9000zł / osoba - 250zł / osoba

Infolinia 58 300 16 90 dla abonentów spoza TP S.A.
Dokumenty organizatoraWażne informacje
Czy wiesz że?
  • gwarantujemy najniższe ceny
  • nie pobieramy prowizji
  • mamy 16 lat doświadczenia
  • porównujemy oferty 100 biur podróży
  • w 2014 roku wysłaliśmy na wakacje ponad 103 000 osób
  • mamy bazę ponad 45 000 opinii internautów o hotelach i kierunkach

100% bezpieczeństwa

Korzystamy z najlepszych zabezpieczeń płatności.

Nr 1 w Internecie

Największa sprzedaż wycieczek przez Internet od 1999 r.

Jesteśmy członkiem Polskiej Izby Turystyki i akredytowanym agentem IATA.

zamknij Podziel się z nami...
Wyślij
Formularz został wysłany.

Dziękujemy za przesłanie uwag.