kod oferty: EG-560604

Australia - Nowa Zelandia - Samoa - Fidżi ***

Lokalizacja: Nowa Zelandia
Zakwaterowanie: wycieczka objazdowa
Wyjazd od dnia: 02.11.2022
Cena od: 29 676 zł 23 dni/os. 30 977 zł
  Rezerwuj  
Zadaj pytanie do oferty zamknij

Australia - Nowa Zelandia - Samoa - Fidżi ***

Wyślij
Anuluj

Prezentacja oferty

  • Prestige Tours od 29 676 zł/os.

Kalkulacja ceny dla dwóch osób dorosłych

Wylot z: Warszawa - Chopin 02.11.2022       Powrót z:  Sydney 25.11.2022
Cena za pokój
Pokój dwuosobowy wyżywienie: według programu  
(zakres i warunki)    
Cena za osobę dorosłą Cena całkowita dla dwóch osób dorosłych (wraz z ubezpieczeniem)  
Rezerwacja jest w 100% darmowa i nie zobowiązuje do zakupu wycieczki. Rezerwuj
Masz pytania? Napisz do nas, a nasz Doradca skontaktuje się z Tobą. Zapytaj o ofertę
* Szczegółowej kalkulacji dokona Konsultant po złożeniu rezerwacji.

Prestige Tours o tej ofercie

Udogodnienia hotelu
  • Oferty egzotyczne

***/ ****

Australia/Australia

Tytuł wycieczki

AUSTRALIA NOWA ZELANDIA SAMOA FIDŻI 25 DNI

Główne atrakcje

• Skalne cuda natury - Uluru (Ayers Rock) i Kata Tjuta (Olgas)

• Sydney - najpiękniejsze z wielkich miast

• Alice Springs - stolica Czerwonego Środka"

• Wielka Rafa Koralowa i tropikalne Cairns

• Wyspa Południowa (Alpy Nowozelandzkie, Queenstown, fiordy)

• Wyspa Północna (Auckland, geotermalne zjawiska Rotorua)

• Samoa - najciekawszy archipelag Polinezji

• Fidżi - wypoczynek i kultura Melanezji

O wycieczce

To propozycja dla osób, które dysponują większą ilością wolnego czasu i chcą poznać drugą stronę naszego globu. Należy pamiętać, że lecąc na Antypody pokonujemy kolosalne odległości i spędzamy długie godziny w samolotach, co w połączeniu z różnicą czasu sprawia, że lądując w Australii czujemy się przez pierwsze dni nieco skołowani". Nie jest to zatem wyjazd dla osób, które nie lubią latać samolotem. Pomijając długie

I liczne loty, wycieczka należy do łatwych. Latając liniami wewnętrznymi unikamy długich przejazdów, jesteśmy zakwaterowani w dobrych warunkach, a program nie jest na tyle napięty, by nie znaleźć czasu na relaks przy australijskim piwie, testowanie znakomitej kuchni, czy dłuższe spacery w cudnych plenerach. W Czerwonym Środku" Australii widzimy nie tylko świętą skałę Aborygenów Uluru (Ayers Rock), ale zobaczymy jak żyją tam ludzie odwiedzając miasteczko Alice Springs. Na Nowej Zelandii zwiedzamy to co najciekawsze na obu wyspach. Będąc już tak daleko warto pokusić się o odwiedzenie odległych od Polski egzotycznych archipelagów Samoa i Fidżi. Zetkniemy się ze światem Wysp Pacyfiku, uroczą i autentyczną kulturą bajkowych wysp Polinezji i Melanezji.

Program wycieczki

Dni 1-2

Przelot Z Warszawy

Zbiórka na lotnisku Chopina w Warszawie dwie godziny przed odlotem. Szczegółowa informacja o zbiórce i godzinie odlotu jest podana w Informatorze Przedwyjazdowym, który otrzymuje każdy uczestnik wycieczki.

Przelot z przesiadkami do Australii.

Dzień 3

Sydney

Przylot do Sydney. Po odpoczynku zwiedzanie tego pięknego miasta. Spacer do opery w rejon Harbour Bridge, miejsce to jest słynną na cały świat ikoną metropolii. Podziwiamy centrum z pięknymi wiktoriańskimi i georgiańskimi gmachami, które świadczą o minionej potędze Imperium Brytyjskiego. Zaglądamy do katedry i spacerujemy po wyjątkowym ogrodzie botanicznym, gdzie zgromadzono setki gatunków ciekawych drzew. W tym dniu musimy pracować nad naszym organizmem, by przyzwyczaił się do zmienionego czasu. Nocleg w Sydney.

Dzień 4

Sydney

Kolejny dzień pobytu w Sydney. Rejs promem do podmiejskiego Manly. Prom płynie przez zatokę Port Jackson, najwspanialszy port świata", jak pisał o tym miejscu założyciel miasta, Artur Phillip. Z pokładu można zrobić doskonałe zdjęcia opery i Harbour Bridge. Pobyt w Manly, kameralnym miasteczku leżącym nad otwartym oceanem. Możliwość kąpieli, chwili relaksu na piaszczystej plaży i degustacji znakomitych owoców morza. Powrót promem do Sydney. Spacer po dzielnicach Darling Harbour i The Rocks. Wieczorem wjazd na imponującą wieżę widokową i podziwianie rozświetlonego miasta z góry. Kolacja w formie bufetu na wieży w pięknej scenerii panoramy Sydney. W obracającej się restauracji dysponujemy niezwykle bogatym wyborem starterów, dań głównych i deserów. Zwykle w menu znajduje się też danie z kangura i krokodyla. Nocleg w hotelu w Sydney.

Dzień 5

Ayers Rock

Przejazd na lotnisko i wylot w rejon Ayers Rock, do fascynującego wnętrza Australii. Tzw. czerwony środek" kontynentu oferuje niezwykłe krajobrazy, ciekawą roślinność, możliwości spotkania z Aborygenami i białymi

Osadnikami. Pierwszym punktem programu jest wyjazd do skał Kata Tjuta (Olgas), aborygeńskiego miejsca kultu płodności. Piesza wycieczka łatwą ścieżką pomiędzy wspaniałymi, czerwonymi skałami o niezwykłych kształtach. Okazja do robienia fotografii w bajkowej, niemal nierealnej scenerii. Zaplanowany jest też postój w centrum kultury aborygeńskiej. Po południu czeka nas podziwianie wraz z turystami z całego świata spektaklu zachodu słońca pod świętą skałą Uluru. Wtedy skała staje się krwistoczerwona, a zdjęcia wychodzą najlepiej. Wieczór spędzamy typowo po australijsku, czyli przy barbecue i piwie. Nocleg w bazie turystycznej.

dystans drogowy dnia ok. 110km

Dzień 6

Alice Springs

Wcześnie rano dla chętnych kolejny wyjazd pod Ayers Rock (Uluru), najsłynniejszy monolit skalny świata. Możliwość spaceru u podnóża skały do świętej sadzawki i innych ważnych miejsc, gdzie zachowały się aborygeńskie rysunki naskalne. Po odpoczynku kilkugodzinny przejazd przez australijski interior (outback) do Alice Springs, głównego (choć małego) miasta środka Australii. Niemal wieczne słońce nastraja pozytywnie, a życie toczy się tu spokojnie. W Alice Springs można zobaczyć Aborygenów, którzy niestety nie potrafią odnaleźć się w nowoczesnej Australii. Spacer po centrum z licznymi sklepami z pamiątkami, miejsce znane jest m.in. z handlu opalami. Nocleg w Alice Springs.

dystans drogowy dnia ok. 440km

Dzień 7

Lot Do Cairns

Wyjazd za miasto i zwiedzanie historycznej stacji telegrafu, dzięki której powstało miasteczko. Alice Springs jest jedynym większym skupiskiem ludności w promieniu setek kilometrów i utrzymuje kontakt z prowincją wyłącznie drogą powietrzną i radiową. Rozwinął się tu serwis latających doktorów" i szkoły prowadzone drogą radiową dla rozsianych po ogromnej przestrzeni dzieci farmerów. Przejazd na lotnisko i wylot z (z możliwą przesiadką) do Cairns - bramy do Wielkiej Rafy Koralowej, stolicy północno-wschodniego, tropikalnego wybrzeża Australii. Tam każdy ujrzy zupełnie inne oblicze kraju - wilgotne i wiecznie zielone. W niewielkim Cairns można spędzić wieczór w pełnych ludzi pubach lub posłuchać muzyki na żywo. Jest tu też mnóstwo sklepów z pamiątkami czynnych do późna wieczorem, a nawet nocny bazar. Nocleg w hotelu w Cairns.

Dzień 8

Wielka Rafa Koralowa

Dla chętnych całodzienny rejs na Wielką Rafę Koralową (ceny różnią się w zależności od rodzaju wycieczki, szczegóły w Informatorze Przedwyjazdowym). Możliwość nurkowania z maską i rurką na rafie. Podczas rejsu serwowany jest lunch i napoje. Po wcześniejszym zgłoszeniu możliwość nurkowania ze sprzętem. Nocleg w hotelu w Cairns.

Dzień 9

Cairns

Kolejny dzień pobytu w tropikalnym Cairns. Z pewnością znajdą się chętni na fakultatywną wycieczkę w okolice miasta (szczegóły w Informatorze Przedwyjazdowym). Spotykają się tu dwa światy; wilgotna, piękna dżungla schodzi wprost do pełnego życia oceanu. Podziwianie wielkich wodospadów Barron i krótkie zwiedzanie górskiej miejscowości Kuranda, niegdyś górniczej, a dziś bardzo turystycznej. Koszt wyjazdu nie jest zawarty w cenie wycieczki i zależy od liczby chętnych i szczegółów. Informacje na ten temat otrzymują wszyscy przed wyjazdem. Pozostałe osoby mogą skorzystać z podmiejskich plaż lub przy pomocy naszego pilota zapisać się na kolejną morską eskapadę na jedną z pobliskich wysp, np. Green Island. Można też spędzić czas w samym Cairns, spacerować wzdłuż morza, odwiedzać sklepy i lokale, kąpać się i opalać. Nocleg w hotelu w Cairns.

Dzień 10

Lot Do Nowej Zelandii

Przejazd na lotnisko i wylot z przesiadką do Christchurch, największego miasta pięknej i słabo zaludnionej Południowej Wyspy Nowej Zelandii. Przylot późno wieczorem lub w nocy. Z tropiku przenosimy się w strefę klimatu chłodnego. Przejazd do hotelu i nocleg.

Dzień 11

Mount Cook

Opuszczamy zamieszkane tereny i wjeżdżamy w górskie okolice. Ruszamy jedną z najpiękniejszych dróg Nowej Zelandii w kierunku przełęczy Arthur's Pass. Przecinamy Wyspę Południową przejeżdżając przez obszary objęte parkiem narodowym. Dojazd nad wybrzeże Morza Tasmana i postój w miasteczku Greymouth. Po dalszej podróży otwiera się widok na Mt. Cook, najwyższy szczyt Alp Nowozelandzkich i całego kraju. Obszar ten jest objęty Parkiem Narodowym Mt. Cook wpisanym na listę UNESCO.

Nocleg po drodze.

dystans drogowy dnia ok. 340km

Dzień 12

Lodowce Nowej Zelandii

Dojazd pod lodowiec Franza Josefa. Spacer do punktu widokowego na czoło lodowca w pięknej scenerii przyniesie nam świetne samopoczucie. Lodowiec Franza Josefa i pobliski Fox spływają bardzo nisko między lasy. Następnie podróż przebiega przez kolejny park narodowy, Mount Aspiring National Park, gdzie przystajemy w punktach widokowych. Wieczorem przyjazd do Queenstown, turystycznej stolicy Wyspy Południowej. Nocleg w hotelu.

dystans drogowy dnia ok. 410km

Dzień 13

Queenstown

Pobyt w Queenstown, urokliwym miasteczku nad jeziorem Wakatipu. Jest to też nowozelandzkie centrum sportów ekstremalnych. Jedziemy na wycieczkę do miasteczka Arrowtown. Zbudowali je poszukiwacze złota i jeszcze dzisiaj przypomina ono bardziej dekorację filmową do westernu, niż współczesną miejscowość. Znajdziemy się też nad kanionem obok mostu Kawarau, kolebki ekstremalnego sportu bungee jumping". Ci, którzy pragną mocnych przeżyć mogą osobiście spróbować bungee i skoczyć z tego kultowego już miejsca. Niemal w każdej naszej grupie od wielu lat zawsze znalazł się śmiałek, który zdecydował się na skok i ratował honor grupy. Liczymy, że tradycja będzie utrzymana. Po południu mamy czas w położonym nad jeziorem centrum miasteczka. Nocleg w Queenstown.

dystans drogowy dnia ok. 60km

Dzień 14

Fiordy

Rano wyjazd jeszcze dalej na południe w kierunku nowozelandzkich fiordów. Droga wiedzie przez coraz piękniejsze i dziksze tereny Wyspy Południowej. Naszym celem jest Milford Sound, najsłynniejszy nowozelandzki fiord. Przejazd z postojami przez niesamowite, endemiczne lasy aż do Parku Narodowego Fiordland. Droga śmiałymi serpentynami przebiega przez wysokie góry. Tunelem przedostajemy się na zachodnie wybrzeże, które jest niemal pozbawione jakiejkolwiek ludzkiej działalności. Atrakcją tego dnia jest rejs małym statkiem po Milford Sound między górami o tolkienowskich" kształtach. Statek podpływa pod wodospady, z jego pokładu można czasem dostrzec ciekawe ptaki i foki. Podróż powrotna i nocleg po drodze w niewielkiej miejscowości położonej nad jeziorem.

dystans drogowy dnia ok. 400km

Dzień 15

Lot Do Auckland

Przejazd przez południową część wyspy z krótkimi postojami w ciekawszych miejscach w okolice miasta Dunedin. Po południu przelot na wyspępółnocną do Auckland, a stamtąd podróż do Rotorua. Dojazd późno wieczorem i odpoczynek po tym długim dniu w hotelu. [dystans drogowy dnia

Ok. 495km].

Dzień 16

Rotorua

Zwiedzanie Rotorua i okolic. Znajdziemy tu wiele ciekawych miejsc i zjawisk, w samym mieście w powietrzu wciąż unosi się diabelski zapach siarkowodoru. Zwiedzamy rezerwat ,, geotermalny'' Te Puio z gejzerem Pohutu i innymi ciekawymi zjawiskami. Poczekamy cierpliwie na wybuch najsłynniejszego gejzeru. Zobaczymy tu też ptaszki kiwi, które utrzymuje się w kiwarium", gdzie dzień zamieniony jest na noc, aby ptaki były aktywne. Następnie zwiedzamy okolice Rotorua z jeziorami i lasami drzewiastych paproci, niczym z czasów dinozaurów. Wybieramy jedno z miejsc, gdzie wszystko kipi, bulgocze, paruje, a ziemia mieni się różnymi kolorami. Widać tutaj, że nasza planeta we wnętrzu wciąż jest bardzo gorąca. Wieczorem spacer po centrum Rotorua z kolonialnymi budynkami dawnego uzdrowiska. Wioska, w której mieszkają Maorysi z pięknie ozdobionym domem zebrań i kościołem z elementami maoryskiego zdobnictwa. Wieczorem dla chętnych (po wcześniejszym zamówieniu, dodatkowo płatne wg aktualnych cen), możliwość obejrzenia spektaklu Maorysów występujących w tradycyjnych strojach w rodzaju skansenu. Spektakl połączony jest z kolacją. Nocleg w Rotorua.

dystans drogowy dnia ok. 50km

.

Dzień 17

Waitomo I Auckland

Wyjazd do Auckland. Po drodze udamy się na zwiedzanie jaskiń Waitomo. Sklepienia jaskiń pokryte są świecącymi larwami, co do złudzenia przypomina rozgwieżdżone niebo. Tę atrakcję ogląda się spacerując i pływając łódkami (jeśli pozwala na to stan wody). Dojazd do Auckland, największego miasta Nowej Zelandii. Będziemy mieć okazję do wjazdu na Sky Tower, najwyższą budowlę półkuli południowej (wstęp na wieżę poza ceną wycieczki) i zobaczenie przepięknego widoku Auckland z góry. Nocleg w hotelu.

dystans drogowy dnia ok. 290km

Dzień 18

Auckland

Zwiedzanie Auckland, pięknie położonego miasta żeglarzy. Wizyta w znakomitym Auckland Museum, gdzie ukazany jest udział Polaków w walceo Monte Cassino. Zgromadzono tu też wiele cennych eksponatów z wysp Pacyfiku. Udajemy się na Queen Street i dochodzimy do portu jachtowego. Dla Nowozelandczyków żeglarstwo to prawdziwa pasja i sport narodowy. W porcie oglądamy najsłynniejsze jednostki. Przejazd na lotnisko. Wylot na wyspy Samoa, gdzie w doskonałej kondycji przetrwały unikatowe, polinezyjskie zwyczaje. Następuje przyjemne przeniesienie się w prawdziwe tropiki. Nocleg na wyspie Upolu.

Dzień 19

Samoa

Zwiedzanie pięknej wyspy Upolu. Oko cieszą piękne krajobrazy, bujna roślinność, wodospady i malownicze zatoki. Przejazd przez góry zajmujące środkową część wyspy. Postój w pięknie usytuowanej świątyni bahaitów, jednej z najważniejszych na świecie dla tej religii. Podróż do odległego cypla na południowym wschodzie i postój na bajkowej plaży, gdzie dysponujemy czasem wolnym na kąpiele, spacery, nurkowanie i opalanie się. Tutejsze krajobrazy przywołują na myśl raj i trudno będzie potem wrócić do rzeczywistości. Lunch w formie suchego prowiantu. Czas na poznanie Apii, nie wielkiej stolicy kraju. Powrót na nocleg.

dystans drogowy dnia ok. 130km

Dzień 20

Samoa

Dalsza część pobytu na rajskiej wyspie. W tym dniu udamy się na zachodnie krańce wyspy Upolu. Ponownie spotkamy się z sielskimi krajobrazami i tradycyjnymi wioskami. Odpoczynek na plaży, kąpiele, lunch i przejażdżka łodzią. Odwiedzamy prawdziwą samoańską wieś, gdzie mamy okazję poznać zwyczaje i tryb życia Samoańczyków. Zjemy z nimi typowy, przygotowany specjalnie dla nas posiłek. Oglądamy jak wygląda tradycyjna chata i jak żyją jej mieszkańcy. Powrót na nocleg.

dystans drogowy dnia ok. 90km

Dzień 21

FIDŻI

Wylot na Fidżi, kolejny egzotyczny archipelag na Pacyfiku, wymarzony cel wyjazdu wielu turystów. Przenosimy się w świat kultury melanezyjskiej. Melanezyjczycy o znacznie ciemniejszych twarzach od Polinezyjczyków opanowali zachodnią część wysp Pacyfiku. W miastach archipelagu mieszkają też liczni Hindusi sprowadzeni niegdyś przez Brytyjczyków. Przejazd do hotelu położonym nad oceanem. Czas wolny i nocleg na Viti Levu.

Dzień 22

FIDŻI

Wypoczynek na plaży. Dla chętnych całodzienna wycieczka (płatna dodatkowo, cena zależy od liczby uczestników, szczegóły w Informatorze Przedwyjazdowym). Zwiedzanie wyspy Viti Levu, poznawanie jej melanezyjskiej kultury. Rejs rzeką i odwiedziny lokalnej wioski, gdzie wódz powita grupę ceremonią picia tutejszego lekko narkotycznego napoju - yaqony. Podczas wycieczki obiad, w menu znajdą się tradycyjne i smaczne dla nas posiłki. Okazja do poznania wnętrza wyspy. Nocleg na Viti Levu.

Dzień 23

FIDŻI

Ostatni dzień pobytu na Fidżi. Ten dzień można spędzić na plażach i na spacerach. Dla chętnych zostanie zorganizowana dodatkowa wycieczka lądowa lub morska (nie ujęta w cenie). Kolacja kończąca pobyt na tropikalnych wyspach Pacyfiku. Nocleg w hotelu.

Dzień 24

Wylot

Przejazd na lotnisko i wylot z Fidżi. Nocleg tranzytowy.

Dzień 25

Przylot Do Warszawy

Kontynuowanie podróży i przylot do Warszawy późno wieczorem. Uwaga, możliwy przylot dnia następnego w zależności od rozkładu lotu.

Zniżki

4% ceny - dodatkowa zniżka dla Przyjaciół Biura (definicja Przyjaciela Biura jest zawarta w Uwagach o Podróżowaniu). Zniżki naliczane są od ceny podstawowej (poza pakietem dewizowym). Single bez dopłaty - w przypadku braku możliwości dokwaterowania i przy zapisie minimum 3miesiące przed wycieczką.

Ceny promocyjne stosowane są tylko w przypadku wczesnych rezerwacji.

Liczba miejsc w promocyjnej cenie ograniczona.

I rata - 10% ceny wycieczki płatne do 2 dni od zapisu

II rata - dopłata do 40% ceny - 95 dni przed datą wyjazdu

III rata - dopłata do 100% ceny - 45 dni przed datą wyjazdu

Płatność w USD (na konto USD) lub w PLN (na konto PLN) według średniego kursu NBP z dnia wpłaty.

świadczenia

Bilety lotnicze, podatki i opłaty lotniskowe, minimum 20kg/os. bagażu, wszelkie inne koszty transportu drogowego i wodnego wg programu, pośrednictwo wizowe (Australia), śniadania w hotelach lub w kafeteriach, kolacja na wieży w Sydney, 3 posiłki na Samoa, 1 kolacja na Fidżi, noclegi (4 * lub 3 * - pokoje 2-osobowe), 1 noc w bazie turystycznej w Ayers Rock (możliwe wspólne łazienki), opłaty za wstępy do parków narodowych i obiektów wymienionych w programie, ubezpieczenie KL, NNW, bagaż; opłata TFG (Turystyczny Fundusz Gwarancyjny), opieka polskiego pilota.

Cena nie obejmuje

Obowiązkowa dopłata na miejscu w wysokości 1100 USD (ostatnia rata wyjazdu płatna na miejscu) obejmująca część świadczeń (m.in. transport, bilety wstępu), ubezpieczenie od kosztów rezygnacji, ubezpieczenie od chorób przewlekłych, pozostałe wyżywienie, napoje do posiłków wymienionych w programie, zwyczajowe napiwki, aktywności dodatkowo płatne (wyszczególnione w programie), ewentualne indywidualne opłaty wylotowe wg aktualnych stawek, dopłata do pok. 1-os 1640 USD/os., kosztów wykonania ewentualnych wymaganych testów na COVID-19.

Uwagi

Orientacyjna liczba uczestników 12 - 24, możliwy dodatkowy nocleg tranzytowy (w cenie) i powrót dzień później (przedłużenie wycieczki do 26 dni). Szczegółowy program i uwagi praktyczne każdy uczestnik otrzymuje ok. 3 tyg. przed wyjazdem. Pozostałe wyżywienie na bieżąco organizuje pilot. Biuro pośredniczy w uzyskaniu wizy australijskiej. Najpóźniej 45 dni przed wyjazdem należy wysłać do biura kopię paszportu wraz z odpowiednią dokumentacją przygotowaną wg instrukcji biura. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie. Istnieje możliwość wzięcia udziału w części wycieczki - cena na zapytanie, w tym przypadku zachodzi konieczność samodzielnych przelotów bez opieki ze strony pilota wycieczki. Biuro zastrzega sobie prawo przesunięcia o maksimum 1 dzień terminu wycieczki lub jej wydłużenia o nocleg tranzytowy bez dodatkowych kosztów zgodnie z aktualnymi rozkładami lotów.

Infolinia 58 300 16 90 dla abonentów spoza TP S.A.
Dokumenty organizatoraWażne informacje
Czy wiesz że?
  • gwarantujemy najniższe ceny
  • nie pobieramy prowizji
  • mamy 17 lat doświadczenia
  • porównujemy oferty 100 biur podróży
  • w 2014 roku wysłaliśmy na wakacje ponad 103 000 osób
  • mamy bazę ponad 45 000 opinii internautów o hotelach i kierunkach

100% bezpieczeństwa

Korzystamy z najlepszych zabezpieczeń płatności.

Nr 1 w Internecie

Największa sprzedaż wycieczek przez Internet od 1999 r.

Jesteśmy członkiem Polskiej Izby Turystyki i akredytowanym agentem IATA.

zamknij Podziel się z nami...
Wyślij
Formularz został wysłany.

Dziękujemy za przesłanie uwag.