kod oferty: EG-489395

Marzenie podróżnika: Panama i Kostaryka 

Lokalizacja: Panama
Zakwaterowanie: wycieczka objazdowa
Wyjazd od dnia: 17.01.2023
Cena od: 11 458 zł 10 dni/os. 12 699 zł
  Rezerwuj  
Zadaj pytanie do oferty zamknij

Marzenie podróżnika: Panama i Kostaryka

Wyślij
Anuluj

Prezentacja oferty

  • Itaka od 11 458 zł/os.

Kalkulacja ceny dla dwóch osób dorosłych

Wylot z: Warszawa - Chopin 17.01.2023       Powrót z:  Tocumen 27.01.2023
Cena za pokój
Pokój dwuosobowy wyżywienie: według programu  
(zakres i warunki)    
Cena za osobę dorosłą Cena całkowita dla dwóch osób dorosłych (wraz z ubezpieczeniem)  
Rezerwacja jest w 100% darmowa i nie zobowiązuje do zakupu wycieczki. Rezerwuj
Masz pytania? Napisz do nas, a nasz Doradca skontaktuje się z Tobą. Zapytaj o ofertę
* Szczegółowej kalkulacji dokona Konsultant po złożeniu rezerwacji.

Itaka o tej ofercie

Udogodnienia hotelu
  • Oferty egzotyczne

Region

Panama /

Opis oferty:

Miraflores • Park Narodowy Chagres • Wioska Indian Embera • Panama • Bocas del Toro • Crawl Cay • Red Frog • Punta Hospital • Sixaola • San Jos? • Sloth Sanctuary • Plantacja Kawy Doka Coffee Estate • La Paz Waterfall Gardens • Rezerwat Narodowy Cano Negro • Park Narodowy Wulkanu Arenal • La Fortuna • Rzeka Tarcoles • Park Narodowy Marino Ballena • Park Narodowy Manuel Antonio • San JoséPanama i Kostaryka - kwintesencja Ameryki Łacińskiej w trakcie jednej wyprawy. Bliskie spotkania z egzotyczną przyrodą, totalne oderwanie od rzeczywistości na zjawiskowych plażach, zwiedzanie dwóch stolic. Znakomicie zaplanowany program sprawia, że jest czas na wszystko. W Panamie zwiedzanie pełnej kontrastów stolicy, niezapomniany widok Kanału Panamskiego, uznawanego za "ósmy cud świata", rajskie wyspy Bocas del Toro i podglądanie codziennego życia Indian. W Kostaryce, krainie ticos i kwezala, zwanej Szwajcarią Ameryki Środkowej, niezapomniane dni wypełnione zwiedzaniem parków narodowych, wizytami na plantacjach kawy i bananów, a także relaks na cudnych plażach. Trasa w krajach zwiedzanych: ok. 1200km.

1. dzień.

Zbiórka uczestników na lotnisku. Przelot do Panamy. Transfer do hotelu, zakwaterowanie, nocleg.

2. dzień. miraflores - p. n. chagres - wioska indian embera

Śniadanie. Przejazd do punktu widokowego i śluzy MIRAFLORES, skąd roztacza się piękny widok na Kanał Panamski. Wizyta w Muzeum Kanału Panamskiego. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): popołudniowy przejazd do PARKU NARODOWEGO CHAGRES. Wyprawa canoe przez dziewiczą dżunglę do WIOSKI INDIAN EMBERA. Jest to okazja do podpatrzenia codziennego życia Indian, jak polują, łowią ryby, zbierają plony, leczą się naturalnymi metodami. Na pewno zaciekawią też tradycyjne tańce i malowanie ciała, a także wyrób koszy, talerzy i masek. Tradycyjny indiański obiad. W okolicznych lasach żyją liczne gatunki zwierząt, ptaków, kwitną piękne storczyki. Powrót do hotelu, nocleg.

3. dzień. panama - bocas del toro

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Zwiedzanie stolicy. Miasto PANAMA jest pełne kontrastów, nowoczesne wieżowce spotykają się z biedą wąskich uliczek starego miasta. Zwiedzanie starych i nowych dzielnic. Historyczne centrum Panamy wpisane jest na listę UNESCO. Transfer na lotnisko. Przelot na wyspy BOCAS DEL TORO, grupę rajskich wysp na Morzu Karaibskim. To miejsce idealne do odpoczynku na pięknych plażach, nurkowania w krystalicznie czystym morzu, podziwiania raf koralowych i podwodnego życia. Otaczające wyspy palmowe i tropikalne lasy, bogaty ekosystem archipelagu oraz tradycyjne indiańskie wioski tworzą niebywały klimat, a bogactwo kulturowe i architektoniczne, mili ludzie, lokalna wyśmienita kuchnia sprawiają, że jest to miejsce niezwykłe. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja, nocleg.

4. dzień. crawl cay - red frog - punta hospital

Śniadanie. Dzień wolny na plażowanie lub fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): wycieczka łodzią do CRAWL CAY, RED FROG i PUNTA HOSPITAL na wyspie Bastimentos. Crawl Cay to jedno z najbardziej kolorowych i najczęściej fotografowanych miejsc na wyspach, gdzie cisza, czysta woda i tropikalna roślinność tworzą miejsce idealne do wypoczynku oraz snurkowania. Obiad. Powrót do hotelu, nocleg.

5. dzień. sixaola - san jos? - sloth sanctuary

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do SIXAOLA, na granicy z Kostaryką a następnie do SAN JOS?, tętniącej życiem nowoczesnej stolicy położonej w otoczeniu zdumiewających lasów deszczowych. Obiad. Wizyta w SLOTH SANCTUARY, miejscu gdzie można obserwować leniwce. Zakwaterowanie, nocleg.

6. dzień. plantacja kawy doka coffee estate - la paz waterfall gardens

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Wizyta na PLANTACJI KAWY DOKA COFFEE ESTATE, gdzie poznać można historię i etapy produkcji kawy. Przejazd do LA PAZ WATERFALL GARDENS, magicznego miejsca z malowniczymi wodospadami i egzotyczną roślinnością. Obiad. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, nocleg.

7. dzień. rezerwat narodowy cano negro - p. n. wulkanu arenal - la fortuna

Śniadanie. Przejazd do REZERWATU NARODOWEGO CANO NEGRO. Wyprawa łodzią do miejsca idealnego do obserwacji wielu gatunków ptaków, które są największą atrakcją rezerwatu. Obiad. Po południu spacer po PARKU NARODOWYM WULKANU ARENAL i podziwianie pięknych widoków na wulkan, który ma kształt niemal idealnego stożka. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): przejazd do gorących źródeł LA FORTUNA, czas wolny na relaks w basenach z wodą termalną spływającą wprost ze zboczy wulkanu Arenal. Powrót do hotelu, nocleg.

8. dzień. rzeka tarcoles

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd nad RZEKĘ TARCOLES, której wody zamieszkuje największa na kontynencie amerykańskim ilość krokodyli, a bagna położone przy jej ujściu tworzą dom dla ptactwa wodnego i ptaków brodzących. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): "Crocodile boat tour" - niepowtarzalna okazja to obserwacji krokodyli w ich naturalnym środowisku. Obiad. Przejazd nad wybrzeże Oceanu Spokojnego. Zakwaterowanie w okolicach Parku Narodowego Manuel Antonio. Nocleg.

9. dzień. p.n. marino ballena

Śniadanie. Wizyta w PARKU NARODOWYM MARINO BALLENA, jednym z najmniejszych i najmłodszych parków narodowych Kostaryki. Czekają tam piękne plaże z rafą koralową i namorzyny, które zamieszkują jaszczurki, kajmany i szopy. Plaże te są terenami lęgowymi żółwi oliwkowych i szylkretowych. Obiad. Powrót do hotelu, czas wolny, nocleg.

10. dzień. p.n. manuel antonio

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Wizyta w PARKU NARODOWYM MANUEL ANTONIO, w którym piękne, szerokie, białe plaże, górujące nad nimi porośnięte klify, dżungla po jednej stronie, a Ocean Spokojny po drugiej, tworzą niezapomniany spektakl kolorów. Obiad. Na terenie parku znajdują się lasy, bagna, występuje tu wiele gatunków flory i fauny. Spacerując ścieżkami, można zaobserwować zamieszkujące park zwierzęta, m.in. małpki kapucynki, czepiaki i sajmiri, wiele gatunków ptaków, a także legwany i leniwce. Przejazd do San Jos?. Zakwaterowanie w hotelu, nocleg.

11. dzień. san jos?

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Panoramiczne zwiedzanie SAN JOS?, stolicy Kostaryki. Obiad. Transfer na lotnisko. Wylot do Polski.

12. dzień.

Przylot do Polski.

świadczenia:

10 noclegów w hotelach ***; 2-os. pokoje z łazienkami • wyżywienie: 10 śniadań, 7 obiadów, 1 kolacja • przeloty: Polska-Panama, Kostaryka-Polska • przejazdy autokarem lub busem • opieka pilota • ubezpieczenie KL i NW

Uwagi:

Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępu, lokalni przewodnicy, przelot wewnętrzny: Panama-Bocas del Toro: ok. 180 USD, napiwki: ok. 5 USD/os./dzień. Opłaty fakultatywne: wioska Embera: ok. 100 USD, wycieczka łodzią do Crawl Cay, Red Frog i Punta: ok. 80 USD, kąpiel w geotermalnych źródłach wulkanicznych La Fortuna: ok. 40 USD, Crocodile boat tour: ok. 40 USD. Limit bagażu na przelocie wewnętrznym: Panama-Bocas del Toro: bagaż główny - 14 kg, bagaż podręczny - 4 kg (koszt nadbagażu: 3 USD/kg).

Infolinia 58 300 16 90 dla abonentów spoza TP S.A.
Dokumenty organizatoraWażne informacje
Czy wiesz że?
  • gwarantujemy najniższe ceny
  • nie pobieramy prowizji
  • mamy 17 lat doświadczenia
  • porównujemy oferty 100 biur podróży
  • w 2014 roku wysłaliśmy na wakacje ponad 103 000 osób
  • mamy bazę ponad 45 000 opinii internautów o hotelach i kierunkach

100% bezpieczeństwa

Korzystamy z najlepszych zabezpieczeń płatności.

Nr 1 w Internecie

Największa sprzedaż wycieczek przez Internet od 1999 r.

Jesteśmy członkiem Polskiej Izby Turystyki i akredytowanym agentem IATA.

zamknij Podziel się z nami...
Wyślij
Formularz został wysłany.

Dziękujemy za przesłanie uwag.