kod oferty: EG-564531

Peru - Brazylia - Argentyna ****

Lokalizacja: Argentyna » Buenos Aires » Buenos Aires
Zakwaterowanie: wycieczka objazdowa
Wyjazd od dnia: 03.11.2022
Cena od: 19 997 zł 14 dni/os. 21 235 zł
  Rezerwuj  
Zadaj pytanie do oferty zamknij

Peru - Brazylia - Argentyna ****

Wyślij
Anuluj

Prezentacja oferty

  • Prestige Tours od 19 997 zł/os.

Kalkulacja ceny dla dwóch osób dorosłych

Wylot z: Warszawa - Chopin 03.11.2022       Powrót z:  Cusco 17.11.2022
Cena za pokój
Pokój dwuosobowy wyżywienie: według programu  
(zakres i warunki)    
Cena za osobę dorosłą Cena całkowita dla dwóch osób dorosłych (wraz z ubezpieczeniem)  
Rezerwacja jest w 100% darmowa i nie zobowiązuje do zakupu wycieczki. Rezerwuj
Masz pytania? Napisz do nas, a nasz Doradca skontaktuje się z Tobą. Zapytaj o ofertę
* Szczegółowej kalkulacji dokona Konsultant po złożeniu rezerwacji.

Prestige Tours o tej ofercie

****

Argentyna/Buenos Aires

Tytuł wycieczki

PERU BRAZYLIA ARGENTYNA 16 DNI

Główne atrakcje

• Cuzco - stolica Imperium Inków

• Machu Picchu - zapierający dech w piersiach cud świata

• Wysokogórskie Jezioro Titicaca

• Święta Dolina Urubamby

• Wspaniałe Wodospady Iguazu

• Piękne Rio de Janeiro

• Boskie Buenos Aires

O wycieczce

Podczas tej nadzwyczaj atrakcyjnej wycieczki zwiedzamy najciekawsze miejsca Ameryki Południowej. Ograniczamy się wyłącznie do miejsc rzeczywiście wyjątkowych: Cuzco, Machu Picchu, Jezioro Titicaca, Wodospady Iguaçu, Rio de Janeiro i Buenos Aires. Każda z tych nazw elektryzuje i pobudza wyobraźnię. Jest to wyjazd dla osób, które nie mają czasu na kilka wycieczek do Ameryki Południowej i chcą zobaczyć wszystko" za jednym razem. Przeloty zamiast uciążliwych przejazdów, wygodne, wynajęte mikrobusy oraz dobre warunki zakwaterowania sprawiają, że nie jest to wycieczka wymagająca nadzwyczajnego wysiłku. Należy jednak pamiętać, że program w tym wypadku mamy nieco napięty i nie dysponujemy nadmierną ilością wolnego czasu.

Program wycieczki

Dzień 1

Wylot

Szczegółowa informacja o zbiórce i godzinie odlotu z Warszawy jest podana w Prestige Book, który otrzymuje każdy uczestnik przed wyjazdem. Wylot z przesiadkami do Cuzco w Peru. Możliwy nocleg tranzytowy w jednym z miast południowoamerykańskich.

Dzień 2

PERU | CUZCO

Przylot do Cuzco, położonego na wysokości 3320m n.p.m. Podczas pobytu w Peru spędzimy w tej dawnej stolicy Imperium Inków troszkę czasu. W planie mamy przewidziane zwiedzanie tego pięknego i zarazem historycznego miasta z niezwykłą atmosferą . Same miasto, a raczej jego centrum nie jest duże , jednak niezmiennie kusi turystów tym bardziej, że cała starówka została wpisana na listę UNESCO. Najważniejsze atrakcje Cuzco leżą właśnie w pobliżu głównego placu Plaza de Armas, który odwiedzimy. To właśnie tu znajduje się m.in. katedra ze słynnym złotym ołtarzem. Bogate zdobienia potrafią przyprawić o zawrót głowy. Zwiedzimy również pozostałości Świątyni Słońca (Qoricancha), na jej fundamentach Hiszpanie zbudowali kościół św. Dominika. Zaglądamy też do klasztoru św. Katarzyny, można tu odetchnąć atmosferą sprzed wieków. Wiele wspaniałych obiektów Cuzco zostało zbudowanych na fundamentach budowli Inków i oczywiście za inkaskie złoto. Odnajdujemy w jednym z murów słynny Hatunrumiyoc - dwunastokątny kamień świadczący o doskonałości indiańskich budowniczych. Wycieczka na obrzeża Cuzco przypomina trochę podróż w czasie. Wizyta w górującej nad miastem inkaskiej twierdzy Sacsaywaman ze wspaniałymi murami zbudowanymi z ogromnych, idealnie pasujących do siebie kamieni. Gigantyczne, ważące ponad 300 ton kamienne bloki, jak też ich połączenie z innymi blokami warte jest naszej uwagi. Jest to też miejsce dla miłośników przepięknych widoków. Cuzco jest też doskonałą bazą, aby zwiedzić Dolinę Urubamba i słynne Machu Picchu - i są to nasze kolejne dni wycieczki. Nocleg w hotelu w Cuzco.

Dzień 3

Dolina Urubamby

Jedziemy do Świętej Doliny Inków, która nazywana jest także Doliną Urubamby od przepływającej przez nią rzeki. Była kiedyś epicentrum kultury Inków. Ruiny tamtejszych miast, choć może nie tak spektakularne jak Machu Picchu, pozwalają lepiej poznać i zrozumieć historię jednej z największych, prekolumbijskich cywilizacji. Czeka nas więc zwiedzanie tych imponujących ruin inkaskiego miasta. Budowle i tarasy wznoszą się wysoko nad doliną. To jedna z najważniejszych cech inkaskiej architektury. Budowle wznoszono bowiem tylko w naprawdę niedostępnych miejscach: na szczycie wzgórz, na stromych zboczach. Spacerujemy mając niemal pod stopami niezwykłe widoki. Przystajemy też we współczesnym Pisac ze słynnym targiem, jest to dobre miejsce do zakupu pięknych pamiątek wyrabianych przez Indian. Lunch podczas wycieczki. Powrót do Cuzco na nocleg.

Dzień 4

Machu Picchu

Rano wycieczka pociągiem do Machu Picchu -wymarzonego celu podróżników z całego świata. Machu Picchu zostało wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, a w 2007 roku ruiny miasta zostały ogłoszone jednym z siedmiu cudów świata. Atrakcją jest już sam dojazd pociągiem, z którego możemy podziwiać zmieniający się za każdym zakrętem andyjski krajobraz. W końcu pociąg dojeżdża do niewielkiej stacji kolejowej i stamtąd następuje wyjazd mikrobusem do Machu Picchu. Zwiedzanie niezwykłego miasta Inków w pięknej scenerii pokrytych wieczną zielenią górach. Oglądamy z miejscowym przewodnikiem wszystko, co najważniejsze mając też wolny czas na robienie pięknych zdjęć. Klimat tego miejsca oraz historia tego zaginionego miasta nie ma sobie równych. Jego ukryte i jednocześnie bajkowe położenie spowodowało że Machu Picchu nazwane zostało najpiękniejszym, a zarazem najbardziej tajemniczym miastem świata. Po południu powrót pociągiem i mikrobusem. Przyjazd do Cuzco wieczorem. Nocleg w Cuzco.

Dzień 5

Przejazd Przez Andy

Całodzienny przejazd turystycznym autokarem nad Jezioro Titicaca. Przejazd drogą z pięknymi, andyjskimi krajobrazami. Przekraczamy łagodną przełęcz o wysokości ponad 4350m n.p.m. Wyniosłe andyjskie szczyty wydają się być na wyciągnięcie ręki. Lunch podczas postoju. Przystanek w jednym ze stanowisk archeologicznych położonych na trasie przejazdu. W końcu jesteśmy w rejonie Jeziora Titicaca, w miejscu narodzenia się kultury Inków. To właśnie stąd pochodził legendarny założyciel imperium Manco Capac. Wieczorem dojazd do miasta Puno i nocleg w hotelu.

Dzień 6

Jezioro Titicaca

Piękny dzień nad Jeziorem Titicaca. Jesteśmy na wysokości 3812m n.p.m. Jezioro to jest najwyżej położonym jeziorem żeglownym dla dużych statków oraz największym wysokogórskim jeziorem na świecie. Rejs niewielką łodzią na pływające Wyspy Uros. Wyspy zamieszkane są przez potomków Indian, którzy chroniąc się przed Inkami, wybudowali świat z trzciny. Ludzie z plemienia Uros uważają się za najstarszy naród na świecie. Wierzą że nie mogą utonąć, że mają czarna krew. Zwiedzanie trzcinowych domów, wypróbowanie trzcinowej łodzi. Po południu jedziemy do Sillustani. Widzimy tu prastare, preinkaskie cmentarzyska budowane w formie wież (chullpas). Najwyższe z nich mają aż 12metrów. Były budowane dla szlachetnie urodzonych Indian Collas. Nocleg w Puno.

Dzień 7

Lima

Przejazd na pobliskie lotnisko i wylot do Limy należącej do jednych z największych miast Ameryki Południowej. Zwiedzanie Limy warto zacząć od jej kolonialnego serca i jednej z największych atrakcji Peru: Plaza de Armas z katedrą oraz klasztor Franciszkanów. W miarę wolnego czasu zwiedzanie Muzeum Złota (wstęp do muzeum płatny dodatkowo) - poznanie głównych zagadnień związanych z cywilizacją prekolumbijską Peru. Kolacja w lokalnej restauracji kończąca pobyt w Peru. W Limie najczęściej śpimy w turystycznej części miasta , będącej niejako turystyczneym jej sercem - dzielnicy Miraflores Nocleg w Limie.

Dzień 8

BRAZYLIA WYCIECZKA | RIO DE JANEIRO

Przejazd na lotnisko i wylot do Brazylii do Rio de Janeiro zwanego inaczej Cudownym miastem. Zakwaterowanie w hotelu. Przed snem nie obędzie się bez spaceru po promenadzie Copacabana, wzdłuż najsłynniejszej plaży świata. Biegnąca wzdłuż oceanu szeroka arteria Avenida Atlantica to najsłynniejsza ulica miasta. Podczas naszej wycieczki w Brazylii zazwyczaj nocujemy w dzielnicy Copacabana w pobliżu słynnej plaży.

Dzień 9

BRAZYLIA WYCIECZKA | RIO DE JANEIRO

Pobyt w Rio de Janeiro. Jeśli chodzi o położenie, z Rio de Janeiro nie może równać się żadne inne duże miasto. Piękne wzgórza schodzą wprost do oceanu, a strome skały dodają uroku. Miasto posiada piaszczyste, szerokie plaże, najsłynniejsze z nich to oczywiście Copacabana i Ipanema. W tym dniu naszej wycieczki po Brazylii planujemy wjazd kolejką linową na słynną Głowę Cukru - Pao de Açucar. Obok zobaczymy Czerwoną Plażę, przy której stoi pomnik Fryderyka Chopina. Po południu chwila czasu wolnego na Copacabanie - można go wykorzystać na odpoczynek, plażowanie, spacery, zakupy i degustacje kokosów, caipirinhi i lokalnych przekąsek. Późnym popołudniem czeka nas kolejna atrakcja - rejs statkiem po okolicznych zatokach. Podczas rejsu będzie można zobaczyć to wspaniałe miasto z perspektywy wody i podziwiać zachód słońca. Brazylijska kolacja wraz z wyborem napojów na pokładzie statku jest znakomitym ukoronowaniem dnia. Powrót do hotelu na nocleg.

Dzień 10

BRAZYLIA WYCIECZKA | RIO DE JANEIRO

Dalsze zwiedzanie Rio de Janeiro. Kolejna wielka atrakcja i ikona miasta - wjazd kolejką na wzgórze Corcovado ze sławną statuą Chrystusa Zbawiciela. Rozciąga się stamtąd wprost fenomenalny widok na Rio i zatokę. Trzymamy kciuki, by dobra pogoda pozwoliła nam zobaczyć jak najwięcej w tym miejscu. Następnie przejazd na Sambodrom - miejsce, w którym odbywają się parady karnawałowe. Miłośnicy piłki nożnej (a takich nie brakuje) będą z pewnością zadowoleni z wycieczki na Stadion Maracana, prawdziwą świątynię futbolu. Wieczorem oczywiście przychodzi czas na rozrywki - możliwość pokazu samby (dodatkowo płatne - informacja o aktualnej cenie w Informatorze Przedwyjazdowym) wykonywanej przez jedną ze szkół uczestniczących w pokazie karnawałowym. Powrót do hotelu na nocleg.

Dzień 11

BRAZYLIA WYCIECZKA | WODOSPADY IGUAZÚ

Przejazd na lotnisko i wylot do Wodospadów Iguazú, jednej z największych atrakcji świata. Wodospady utworzyły się na wysokim progu rzeki Iguazú, dopływu potężnej Parany. Te położone na granicy brazylijsko - argentyńskiej wodospady, będziemy podziwiać dosłownie z każdej strony. Najpierw podziwiamy je od strony brazylijskiej. Na specjalnie wybudowanych tarasach można podejść pod same wodospady moknąc nieco przy okazji, co podczas upalnych dni bywa przyjemne. Nocleg w mieście Foz do Iguazu.

Dzień 12

WODOSPADY IGUAZÚ od strony argentyńskiej

Podziwianie Wodospadów Iguazú, od strony argentyńskiej ze wszystkich możliwych punktów widokowych. Największe wrażenie robi Garganta del Diablo (Piekielna Gardziel), najsłynniejsza odnoga wodospadów. Chętni, w miarę wolnego czasu. mogą wziąć udział w krótkim, emocjonującym rajdzie łodzią (dodatkowo płatne), po którym na uczestnikach nie pozostaje sucha nitka. Po południu lub wieczorem przejazd na lotnisko i wylot do Buenos Aires. Transfer do hotelu i nocleg.

Dzień 13

ARGENTYNA WYCIECZKA | BUENOS AIRES

Zwiedzanie pięknego Buenos Aires: najważniejsze place, ulice i pomniki. Jesteśmy na Placu Majowym, przy którym stoją najważniejsze gmachy w mieście. Robimy zdjęcie na Placu Republiki pod słynnym obeliskiem, a także przystajemy pod ciekawym pomnikiem Jana Pawła II. Wyjazd do dzielnicy artystów La Boca. Ta dawna dzielnica biednych robotników portowych jest dziś modną i barwną częścią miasta. Kolorowe domy dzielnicy znajdują się w wielu albumach dotyczących miasta. Zaglądamy też na niezwykły cmentarz Recoleta, gdzie pochowano Evitę Peron będącą bożyszczem tłumów. Recoleta przypomina raczej niezwykłe miasteczko, a nie zwykły cmentarz. Wieczorem udajemy się na pokaz tańca i muzyki tango na najwyższym poziomie. Pokaz jest połączony z kolacją, podczas której można zwykle spróbować słynnej argentyńskiej wołowiny. Nocleg w hotelu w Buenos Aires.

Dzień 14

ARGENTYNA WYCIECZKA | BUENOS AIRES

Rano wyjazd za miasto na prawdziwą estancia (farmę), na której wciąż żyją i pracują gauchowie- argentyńscy kowboje. Możliwość przejażdżki konnej, a następnie wspólny lunch w formie parrilla (typowego grilla). Powrót do Buenos Aires i dalszy ciąg zwiedzania tego wspaniałego miasta. Proponujemy spacer popularnym deptakiem Florida. Nocleg w hotelu w Buenos Aires.

Dzień 15

Wylot

Przejazd na lotnisko i wylot z przesiadką do Warszawy.

Dzień 16

Przylot Do Polski

Przylot do Warszawy.

Zniżki

4% ceny - dodatkowa zniżka dla Przyjaciół Biura (definicja Przyjaciela Biura jest zawarta w Uwagach o Podróżowaniu). Zniżki naliczane są od ceny podstawowej (poza opłatą na miejscu). Single bez dopłaty - w przypadku braku możliwości dokwaterowania i przy zapisie minimum 6miesięcy przed wycieczką.

Ceny promocyjne stosowane są tylko w przypadku wczesnych rezerwacji.

Liczba miejsc w promocyjnej cenie ograniczona.

I rata - 10% ceny wycieczki płatne do 2 dni od zapisu

II rata - dopłata do 40% ceny - 95 dni przed datą wyjazdu

III rata - dopłata do 100% ceny - 45 dni przed datą wyjazdu

Płatność w USD (na konto USD) lub w PLN (na konto PLN) według średniego kursu NBP z dnia wpłaty.

świadczenia

• Bilety lotnicze na całej trasie;

• Opłaty i podatki lotniskowe (poza ewentualnymi indywidualnymi opłatami wylotowymi);

• Bagaż nadawany max 20kg/os.;

• Przejazdy wg programu (wynajęte minibusy z klimatyzacją);

• Śniadania w hotelach, pozostałe posiłki wymienione w programie (łącznie 6 posiłków);

• Noclegi (pokoje 2 osobowe) w hotelach 4 *;

• Opłaty za wstępy do parków narodowych i obiektów wymienionych w programie;

• Lokalni przewodnicy w wybranych miejscach;

• Ubezpieczenie KL, NNW, bagaż;

• Polski pilot;

Cena nie obejmuje

• Obowiązkowa dopłata na miejscu w wysokości 900 USD (ostatnia rata wyjazdu płatna na miejscu) obejmująca część świadczeń;

• Ubezpieczenie od kosztów rezygnacji, ubezpieczenie od chorób przewlekłych;

• Pozostałe wyżywienie, napoje do posiłków;

• zwyczajowe napiwki

• indywidualne opłaty wylotowe wg aktualnej stawki (ok. 30 USD/os),

• Ewentualna dopłata do pokoju 1-osobowego;

• Koszty wykonania ewentualnych wymaganych testów na COVID-19.

Uwagi

• Orientacyjna liczebność grupy od 8 do 17 osób;

• Każdy uczestnik przed wyjazdem, otrzymuje Prestige Book" - informator o wyjeździe;

• Należy posiadać paszport ważny minimum 9miesięcy od daty powrotu z przynajmniej dwoma zupełnie wolnymi stronami;

• Kolejność zwiedzania może ulec zmianie;

• Pozostałe wyżywienie dla chętnych organizuje na miejscu pilot wycieczki;

• W Peru przewidziane są noclegi na dużych wysokościach, w przypadku przeciwwskazań zdrowotnych, prosimy o radę swojego lekarza;

• Biuro zastrzega sobie prawo przesunięcia o maksimum 1 dzień terminu wycieczki lub jej wydłużenia o nocleg tranzytowy bez dodatkowych kosztów zgodnie z aktualnymi rozkładami lotów;

Infolinia 58 300 16 90 dla abonentów spoza TP S.A.
Dokumenty organizatoraWażne informacje
Czy wiesz że?
  • gwarantujemy najniższe ceny
  • nie pobieramy prowizji
  • mamy 17 lat doświadczenia
  • porównujemy oferty 100 biur podróży
  • w 2014 roku wysłaliśmy na wakacje ponad 103 000 osób
  • mamy bazę ponad 45 000 opinii internautów o hotelach i kierunkach

100% bezpieczeństwa

Korzystamy z najlepszych zabezpieczeń płatności.

Nr 1 w Internecie

Największa sprzedaż wycieczek przez Internet od 1999 r.

Jesteśmy członkiem Polskiej Izby Turystyki i akredytowanym agentem IATA.

zamknij Podziel się z nami...
Wyślij
Formularz został wysłany.

Dziękujemy za przesłanie uwag.