kod oferty: EG-564838

Peru - Boliwia /opcja Amazonia/ ***

Lokalizacja: Peru
Zakwaterowanie: wycieczka objazdowa
Wyjazd od dnia: 22.10.2022
Cena od: 18 140 zł 18 dni/os. 18 935 zł
  Rezerwuj  
Zadaj pytanie do oferty zamknij

Peru - Boliwia /opcja Amazonia/ ***

Wyślij
Anuluj

Prezentacja oferty

  • Prestige Tours od 18 140 zł/os.

Kalkulacja ceny dla dwóch osób dorosłych

Wylot z: Warszawa - Chopin 22.10.2022       Powrót z:  Santa Cruz 09.11.2022
Cena za pokój
Pokój dwuosobowy (dbl (opcja 20 dni)) wyżywienie: według programu  
(zakres i warunki)    
Cena za osobę dorosłą Cena całkowita dla dwóch osób dorosłych (wraz z ubezpieczeniem)  
Rezerwacja jest w 100% darmowa i nie zobowiązuje do zakupu wycieczki. Rezerwuj
Masz pytania? Napisz do nas, a nasz Doradca skontaktuje się z Tobą. Zapytaj o ofertę
* Szczegółowej kalkulacji dokona Konsultant po złożeniu rezerwacji.

Prestige Tours o tej ofercie

Udogodnienia hotelu
  • Oferty egzotyczne

***/ ****

Peru/Lima

Tytuł wycieczki

PERU BOLIWIA OPCJA AMAZONIA 20/24 DNI

Główne atrakcje

• Cuzco - stolica Imperium Inków

• Machu Picchu - zapierający dech w piersiach

Cud świata

• Sucre - miasto z listy UNESCO w Boliwii

• Święta Dolina Urubamby

• Kanion Colca - polski" i najgłębszy na świecie

• Jezioro Titicaca i pływające Wyspy Uros

• Pięknie położone La Paz

• Tajemnicze linie Nazca

• Arequipa - najpiękniejsze miasto kolonialne w Peru

• Iquitos, dżungla i rejs Amazonką

O wycieczce

Bardzo interesująca wycieczka obejmująca wszystko, co najważniejsze w tych fascynujących krajach. Poza najsłynniejszymi miejscami takimi jak Machu Picchu i Cuzco, zwiedzamy mniej znane i ciekawe miejsca w Boliwii, która jest według nas jednym z najciekawszych krajów Ameryki Łacińskiej. Na trasie przebywamy na dużych wysokościach nad poziomem morza, do których organizm zwykle przyzwyczaja się dobrze dzięki aklimatyzacji wynikającej ze znakomitego zaplanowania przez nas tego wyjazdu. Dzięki przelotom wewnętrznym nie musimy pokonywać tych długich i nużących dystansów mikrobusami. Czeka nas wielka różnorodność klimatyczna - od zimnych gór i płaskowyżów do wilgotnego tropiku Amazonii. Wyjazd od lat prowadzą piloci z doskonałą znajomością kultury zwiedzanych krajów i języka hiszpańskiego.

Program wycieczki

Dzień 1

Wylot

Zbiórka na lotnisku Chopina w Warszawie i spotkanie z polskim pilotem. Szczegółowa informacja o zbiórce i godzinie odlotu jest podana w Informatorze Przedwyjazdowym, który otrzymuje każdy uczestnik wycieczki na około dwa tygodnie przed wyjazdem. Wylot z przesiadkami do Boliwii. Możliwy nocleg tranzytowy (w cenie wycieczki).

Dzień 2

Santa Cruz

Przylot do Santa Cruz, tropikalnego miasta położonego w nizinnej części Boliwii. Spacer po kolonialnym centrum z niską zabudową i katedrą. Kolacja w lokalnej restauracji. Nocleg w hotelu.

Dzień 3

Samaipata

Wycieczka do położonego na przedgórzu Andów miasteczka Samaipata. W pobliżu tego małego miasteczka oglądamy tzw. fort, wpisaną na listę UNESCO budowlę, która jest właściwie największą rzeźbioną skałą na świecie - unikalny zabytek z czasów preinkaskich. Postój w punkcie widokowym

Na Park Narodowy Amboro. Powrót na nocleg.

Dzień 4

Sucre

Przejazd na lotnisko i wylot do Sucre, konstytucyjnej stolicy kraju (2790m n.p.m.). Historyczne, piękne miasto to pierwszy na naszej trasie obiekt wpisany na listę UNESCO. Spacerując podziwiamy kolonialne budowle. Przy głównym placu stoi XVI wieczna katedra, na starym mieście mnóstwo jest też innych, urokliwych kościołów i domów. W tym kościół św. Franciszka, z wież którego wezwano do pierwszego buntu antyhiszpańskiego w 1809 r., który rozpoczął lata walk o niepodległość w całej Ameryce Łacińskiej.

Epizod ten nazywany jest Pierwszym Krzykiem Niepodległości Ameryki" i stanowi dumę mieszkańców miasta. Na centralnym targu widzimy przybywające z okolicy Indianki. W tym miejscu spróbujemy wielu

Lokalnych smakołyków. Pobyt w Sucre, które leży na znacznej, choć jeszcze nie tak wielkiej wysokości, daje nam możliwość znakomitej aklimatyzacji do czekających nas później wysoko położonych terenów. Nocleg w Sucre.

Dzień 5

Dolina Yungas

Rano przejazd na lotnisko i wylot do La Paz - największego miasta Boliwii. Lotnisko położone jest na wysokości ponad 4000m n.p.m. Wycieczka do Doliny Yungas: wyjazd w kierunku Cordiliera Real. Przejazd przez wysoką przełęcz La Cumbre z zapierającymi dech w piersiach widokami na pokryte wiecznym śniegiem i lodowcami wierzchołki. Zjazd aż 2400m w dół do tropikalnej i ciepłej doliny. Droga ta jest jedną z najbardziej niesamowitych dróg świata. Odważniejsi mogą spróbować zjazdu rowerem (dodatkowo płatne). Okazja do dotlenienia się, czerpania przyjemności z obecności tropikalnej roślinności i kąpieli w basenie. Nocleg w miejscowości Coroico.

Dzień 6

Droga Do La Paz

Spacer po spokojnym miasteczku. W okolicy uprawia się kawę, banany

I cytrusy. Po zobaczeniu jednego z wodospadów wyjazd w drogę powrotną do La Paz z kolejnymi licznymi postojami na fotografowanie. Spacer po starym mieście. Wstępujemy na mate de coca (herbatę z liści koki), która pozwala szybciej przyzwyczaić się do niskiej zawartości tlenu w powietrzu. Wiele osób wzorując się na Indianach, żuje liście koki, co ma przynieść poprawę samopoczucia. Nocleg w hotelu w centrum La Paz.

Dzień 7

La Paz

Zwiedzanie La Paz - widzimy katedrę i ozdobne budynki świadczące o minionej świetności miasta. Szczególnym przeżyciem jest wizyta na targu czarownic, gdzie Indianki sprzedają dziwaczne amulety mające chronić przed rozmaitymi nieszczęściami. Wyjazd do podmiejskiej Doliny Księżycowej, która zawdzięczają swoją nazwę wyjątkowym formacjom skalnym. Wyjazd z miasta i podróż przez Altiplano - zimną i surową wyżynę. Niegościnny płaskowyż jest paradoksalnie sercem regionu, stąd wywodziło się kilka kultur prekolumbijskich. Mijając z rzadka rozsiane miejscowości z kamiennymi kościółkami dojeżdżamy do Jeziora Titicaca. Dojeżdżamy do Copacabana, malowniczo położonej miejscowości i tam nocujemy.

Dzień 8

Jezioro Titicaca I Wyspa Słońca

Odwiedzamy katedrę ze słynną figurą Matki Boskiej. Do tego miejsca pielgrzymują licznie Indianie. Boliwijska Copacabana użyczyła swojego imienia słynnej plaży w Rio de Janeiro. Rejs na Isla del Sol, Wyspę Słońca. Jesteśmy w miejscu narodzenia się kultury Inków. To właśnie stąd pochodził legendarny założyciel Imperium, Manco Capac. Widzimy inkaskie pozostałości, lazurową toń jeziora i ośnieżone wierzchołki na horyzoncie - tego nie można zapomnieć. Wkrótce opuszczamy Boliwię i wjeżdżamy do Peru. Wieczorem dojazd do miasta Puno i nocleg w hotelu.

Dzień 9

Wyspy Uros I Chucuito

Piękny poranek nad Jeziorem Titicaca. Żeglujemy na pływające Wyspy Uros. Wyspy zamieszkane są przez potomków Indian, którzy chroniąc się przed Inkami, wybudowali świat z trzciny. Zwiedzanie trzcinowych domów, wypróbowanie trzcinowej łodzi. Po południu wycieczka do małej miejscowości Chucuito, znanej ze swojej prekolumbijskiej świątyni płodności Inca Uyo. Głównym elementem wystroju są rzeźby fallusów różnej wielkości, pochodzące z różnych okresów. Nocleg w hotelu w Puno.

Dzień 10

Chivay I Kanion Colca

Podróż do Chivay (ok. 3600m n.p.m.), miejscowości położonej u wejścia do Kanionu Colca uchodzącego za najgłębszy na świecie (o to miano walczy jeszcze pobliski Kanion Cotahuasi). Droga biegnie przez malownicze góry i oddalone od cywilizacji miejscowości. Wieczorem możliwość kąpieli (wstęp dodatkowo płatny) w basenach z wodą z gorących źródeł. Nocleg w Chivay lub w okolicach tego miasteczka.

Dzień 11

Cruz Del Condor I Arequipa

Przejazd do pobliskiego Cruz del Condor, punktu widokowego nad górnym odcinkiem kanionu Colca. Patrząc na piękne krajobrazy i kanion uświadamiamy sobie jak trudne było pokonanie rzeki Colca kajakiem, co zrobili po raz pierwszy Polacy. To właśnie dzięki Polakom kanion został rozsławiony na cały świat. Często w tym miejscu szybują potężne kondory umożliwiając zrobienie wspaniałych zdjęć. Następnie przejazd przez góry (po drodze przekroczenie przełęczy o wysokości 4910m n.p.m. i bardzo krótki postój) do starego, kolonialnego miasta Arequipa (2330m n.p.m.), leżącego u stóp czynnego wulkanu El Misti. W końcu opuszczamy duże wysokości, co poprawia funkcjonowanie naszych organizmów. Spacer po zabytkowym centrum Arequipy i zwiedzanie tego najpiękniejszego kolonialnego miasta Peru. Oglądamy Plaza de Armas z katedrą oraz klasztor św. Katarzyny (Monasterio de Santa Catalina), który tworzy swoiste miasteczko w mieście. Niemal odczuwamy tutaj atmosferę

Z XVI i XVII wieku. Nocleg w hotelu w Arequipie.

Dzień 12

Przejazd Do Nazca

Po śniadaniu i porannym spacerze po kolonialnym centrum miasta długi przejazd do Nazca, jednego z najdziwniejszych miejsc na świecie, które wywołuje spory i powstawanie najdziwniejszych teorii. Droga Panamerykańska którą udajemy się do Nazca prowadzi wzdłuż pustynnego wybrzeża Pacyfiku. Krajobrazy tej trasy wielu osobom kojarzą się z Księżycem lub Marsem - suche formacje skalne i piaskowe wyglądają nieziemsko. Nocleg w hotelu w Nazca.

Dzień 13

Nazca I Lot Widokowy

Głównym celem w tym dniu jest ujrzenie na własne oczy tajemniczych figur i rysunków kultury Nazca. Jest to jedna z najdziwniejszych pozostałości dawnych cywilizacji i nie brak teorii o ich pozaziemskim pochodzeniu. Ogromne rysunki Nazca widać bowiem właściwie wyłącznie z powietrza. Lot widokowy nad liniami Nazca, podczas którego oglądamy najważniejsze rysunki - m.in. małpę, kondora, pająka, linie przypominające pasy startowe dla pojazdów kosmicznych... (Koszt lotu nie jest wliczony w cenę wycieczki - opłata wg aktualnych cen - ok. 110 USD). Osoby, które nie decydują się na lot, mogą zobaczyć fragmenty rysunków z małej wieży widokowej. Po obserwacji Płaskowyżu Nazca kierujemy się ponownie w góry w kierunku głównego łańcucha Andów. Wjazd karkołomnymi serpentynami na większe wysokości. Przejazd przez rejon Parku Narodowego Pampa Galeras, gdzie chroni się liczne peruwiańskie wikunie. Nocleg po drodze w jednym z miasteczek andyjskich.

Dzień 14

Cuzco

Podróż do Cuzco, dawnej stolicy imperium Inków, położonej na wysokości 3320m n.p.m. Przejazd drogą z pięknymi, andyjskimi krajobrazami, szczyty wydają się być na wyciągnięcie ręki. Dojazd do Cuzco, czyli inkaskiego Pępka Świata" - w XV w. stolicy państwa ciągnącego się na obszarach od współczesnej Kolumbii po Chile i Argentynę. Spacer po centrum miasta. Wszyscy uczestnicy wycieczki są już doskonale zaaklimatyzowani i wysokość Cuzco nie robi na nikim wrażenia. Nocleg w Cuzco.

Dzień 15

Cuzco

Spacery po Cuzco i zwiedzanie dawnej stolicy imperium Inków. Zobaczymy Plaza de Armas z katedrą i kościołem El Triunfo. Zwiedzamy dawną Świątynię Słońca (Coricancha) - obecnie kościół i klasztor Dominikanów oraz inne miejsca. Widzimy, że Hiszpanie zbudowali miasto wprost na fundamentach budowli Inków. Podziwiamy idealnie dopasowany dwunastokątny kamień - świadectwo doskonałości budowniczych inkaskich. Wizyta w górującej nad miastem inkaskiej twierdzy Sacsaywaman z widokiem na okolicę. Po południu czas na zakup pięknych pamiątek i samodzielne spacery po mieście. Nocleg w Cuzco.

Dzień 16

Dolina Urubamby

Wycieczka do Doliny Urubamby, niegdyś kwitnącego regionu państwa Inków, które było niemal spichlerzem imperium. Dnem doliny płynie spieniona rzeka Urubamba. Zwiedzanie imponujących ruin inkaskiego miasta i współczesnego Pisac ze słynnym targiem, który dzisiaj jest miejscem pełnym straganów z pamiątkami. Po drodze mijamy tarasy uprawne i indiańskie miejscowości. Czasem można mieć wrażenie, że czasy Inków wciąż trwają. Drugim ważnym centrum archeologicznym jest twierdza

W Ollantaytambo, która była pilnie strzeżoną bramą do Świętej Doliny Inków. Nocleg po drodze.

Dzień 17

Machu Picchu

Podróż pociągiem do Machu Picchu. Linia kolejowa biegnie wąską doliną wzdłuż rzeki Urubamby. Odsłaniają się coraz ciekawsze krajobrazy, a zieleń robi się intensywniejsza. Dojeżdżamy do stacji kolejowej obok Machu Picchu - Mekki podróżników z całego świata. Zwiedzanie ruin miasta Inków w pięknej scenerii gór pokrytych wieczną zielenią. Czas na fotografowanie i zadumę w tym magicznym miejscu. Powrót pociągiem i busem do Cuzco. Przejazd do hotelu w Cuzco i nocleg.

Dzień 18

LIMA

Przejazd na lotnisko i wylot do Limy, stolicy kraju. Zwiedzamy Miasto Królów", które przez cały okres kolonialny było stolicą Wicekrólestwa Peru. Centralne miejsce zajmuje Plaza de Armas z katedrą (w której znajduje się grób Francisca Pizarro) i Pałacem Prezydenckim. Cały obszar był przebudowany przez polskiego architekta - Ryszarda de Jaxa Małachowskiego. Odwiedzamy klasztor Franciszkanów z piękną biblioteką i budzącymi grozę katakumbami. Niewątpliwą atrakcją jest obraz Ostatniej Wieczerzy, której uczestnicy jedzą... świnkę morską. Przejazd przez elegancką dzielnicę Miraflores i inne części miasta. Nocleg w Limie.

Dzień 19

Wylot

Podsumowaniem wyprawy będzie dla chętnych wizyta w wybranym muzeum z kolekcją sztuki prekolumbijskiej (wstęp do muzeum poza ceną wycieczki). Limeńskie muzea szczycą się bogatymi kolekcjami przedmiotów z całego Peru. Pokazują one nie tylko osiągnięcia Inków, ale też innych wielkich cywilizacji tego obszaru. Czas wolny na zakupy i odpoczynek, a wieczorem wylot do Europy.

Dzień 20

Przylot Do Polski

Powrót do Warszawy na lotnisko Chopina.

Opcjonalne Przedłużenie - Amazonia

Dzień 19

Iquitos

Po południu wylot do Iquitos, stolicy peruwiańskiej Amazonii. Tam rozstaniemy się z chłodem i zaraz po wyjściu z samolotu uderzy nas fala tropikalnego, parnego powietrza. Wyjazd na lekko", ciepłe i niepotrzebne rzeczy pozostawiamy w Limie. Położone nad Amazonką Iquitos jest szczególne, nie ma ze światem żadnego połączenia drogowego, ani kolejowego. Nocleg w hotelu w Iquitos.

Dzień 20

Amazonia

Krótkie poznawanie tego gorącego, tropikalnego miejsca - żelazny dom Eiffla, dzielnica nadbrzeżna. Dojazd do portu rzecznego. Rejs motorowymi łodziami Amazonką i jej odnogą do bungalowów położonych w dżungli. Z lokalnym przewodnikiem poznajemy las, składamy wizytę w wiosce Indian

Yagua. Tubylcy choć widują często turystów, wciąż zachowali sporo ze swojej kultury i swój język. Będziemy mogli własnoręcznie (ustnie) wypróbować strzały z dmuchawek. Dzisiaj nie używa się już zatrutych strzał. Chętni będą mogli zaopatrzyć się w proste, indiańskie wyroby. Po zapadnięciu

Zmroku, dla chętnych, nocny spacer pod kierunkiem indiańskiego przewodnika. Szansa spotkania się oko w oko z czarną wdową lub aligatorem. Nocleg w bungalowach w dżungli.

Dzień 21

Amazonia

Wypłynięcie łodzią - poszukiwanie słodkowodnych delfinów. W Amazonce zachowały się jeszcze dwa gatunki delfinów i mamy całkiem sporą szansę ich wypatrzenia. Czeka nas także połów piranii, te groźne ryby są całkiem smaczne i w przypadku sukcesu przyrządzi je nasz kucharz. Czas na wypoczynek w bungalowach, delektowanie się dobrą kuchnią i drinkami. Dla chętnych piesza wycieczka z lokalnym przewodnikiem po dżungli. Mamy okazję dowiedzieć się więcej o roślinach. To właśnie z serca Amazonii pochodzi większość roślin stosowana we współczesnej medycynie. W gęstej dżungli trudno wypatrzyć większe gatunki zwierząt, jednak lokalny tropiciel może pomóc nam w zobaczeniu ciekawych gatunków, na przykład olbrzymiej anakondy. Nocleg w bungalowach.

Dzień 22

Powrót Do Limy

Po śniadaniu powrót rzeką do cywilizacji Iquitos. Kończymy spotkanie z Amazonią wylatując do Limy, przejazd do hotelu i nocleg tranzytowy.

Dzień 23

Wylot

Przejazd na lotnisko i wylot do Europy.

Dzień 24

Przylot Do Polski

Powrót do Warszawy na lotnisko Chopina.

Zniżki

4% ceny - dodatkowa zniżka dla Przyjaciół Biura (definicja Przyjaciela Biura jest zawarta w Uwagach o Podróżowaniu). Zniżki naliczane są od ceny podstawowej (poza pakietem dewizowym). Single bez dopłaty - w przypadku braku możliwości dokwaterowania i przy zapisie minimum 3miesiące przed wycieczką. W związku z faktem, że wycieczki odbywają się regularnymi liniami lotniczymi (nie czarterowymi), najniższe ceny są dostępne wyłącznie w przypadku wczesnych zapisów.

świadczenia

Bilety lotnicze, opłaty i podatki lotniskowe (poza ewentualnymi indywidualnymi opłatami wylotowymi), minimum 20kg bagażu nadawanego/ os.; wszelkie inne koszty transportu (minibusy, autokary, przejazdy między lotniskami i hotelami, rejsy); wyżywienie - śniadania w hotelach, 2 obiady i 1 kolacja (w Amazonii dodatkowe 2 obiady i 2 kolacje); noclegi (pokoje 2 osobowe) - hotele lub pensjonaty 3 * - 4 * (wg oceny biura), Amazonia - bungalowy w dżungli (pokoje z łazienkami); opłaty za wstępy do parków narodowych i obiektów wymienionych w programie; ubezpieczenie KL, NNW i bagaż; opłata TFG (Turystyczny Fundusz Gwarancyjny); lokalni przewodnicy w wybranych miejscach; opieka polskiego pilota na całej trasie.

Cena nie obejmuje

Ewentualna dopłata do opcji Amazonia 1265 USD. Obowiązkowa dopłata na miejscu w wysokości 650 USD (ostatnia rata wyjazdu płatna na miejscu) obejmująca część świadczeń, ubezpieczenie od kosztów rezygnacji, ubezpieczenie od chorób przewlekłych, zwyczajowe napiwki, indywidualne opłaty wylotowe wg aktualnej stawki (łącznie ok. 40 USD/os), aktywności dodatkowe wyszczególnione w programie, napoje do posiłków wymienionych w programie, pozostałe wyżywienie i napoje, dopłata do pok. 1-os 920 USD; z Amazonią - 1180 USD, kosztów wykonania ewentualnych wymaganych testów na COVID-19.

Uwagi

Liczebności grupy od 8 do 17 osób. Szczegółowy program i uwagi praktyczne każdy Uczestnik otrzymuje ok. 2 tygodnie przed wyjazdem. Pomimo dobrego rozplanowania wycieczki należy pamiętać, że przebywanie na dużych wysokościach w Peru i Boliwii może spowodować dolegliwości związane z chorobą wysokościową. W przypadku wątpliwości radzimy poradzić się swojego lekarza. Wyżywienie poza wymienionym w programie organizuje na bieżąco pilot. W Amazonii zalecane jest stosowanie środków antymalarycznych po konsultacji z lekarzem. W niektórych rejonach niżej położonych zalecane jest szczepienie przeciw żółtej febrze. Należy posiadać paszport ważny minimum 9miesięcy od daty powrotu z przynajmniej dwoma zupełnie wolnymi stronami oznaczonymi, jako strony na wizy. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie. Biuro zastrzega sobie prawo przesunięcia o maksimum 1 dzień terminu wycieczki lub jej wydłużenia o nocleg tranzytowy bez dodatkowych kosztów zgodnie z aktualnymi rozkładami lotów.

Infolinia 58 300 16 90 dla abonentów spoza TP S.A.
Dokumenty organizatoraWażne informacje
Czy wiesz że?
  • gwarantujemy najniższe ceny
  • nie pobieramy prowizji
  • mamy 17 lat doświadczenia
  • porównujemy oferty 100 biur podróży
  • w 2014 roku wysłaliśmy na wakacje ponad 103 000 osób
  • mamy bazę ponad 45 000 opinii internautów o hotelach i kierunkach

100% bezpieczeństwa

Korzystamy z najlepszych zabezpieczeń płatności.

Nr 1 w Internecie

Największa sprzedaż wycieczek przez Internet od 1999 r.

Jesteśmy członkiem Polskiej Izby Turystyki i akredytowanym agentem IATA.

zamknij Podziel się z nami...
Wyślij
Formularz został wysłany.

Dziękujemy za przesłanie uwag.