kod oferty: EG-610082

Portugalska Odyseja ***

Lokalizacja: Portugalia » Azory »
Zakwaterowanie: hotel
Wyjazd od dnia: 01.10.2020
Cena od: 3 999 zł 7 dni/os.
  Rezerwuj  
Zadaj pytanie do oferty zamknij

Portugalska Odyseja ***

Wyślij
Anuluj

Prezentacja oferty

Kalkulacja ceny dla dwóch osób dorosłych

Wylot z: Kraków 01.10.2020   godz. 13:25       Powrót z:  Lizbona 08.10.2020   godz. 17:00
Cena za pokój
Pokój dwuosobowy + dostawka wyżywienie: według programu  
(zakres i warunki)    
Cena za osobę dorosłą Cena całkowita dla dwóch osób dorosłych (wraz z ubezpieczeniem)  
Rezerwacja jest w 100% darmowa i nie zobowiązuje do zakupu wycieczki. Rezerwuj
Masz pytania? Napisz do nas, a nasz Doradca skontaktuje się z Tobą. Zapytaj o ofertę
* Szczegółowej kalkulacji dokona Konsultant po złożeniu rezerwacji.

Ecco Holiday o tej ofercie

Udogodnienia hotelu
  • Bez paszportu

Region

Portugalia

Oferta

A

Opis

Dzień 1. Polska - Lizbona
Wylot z Polski i przylot do Lizbony. Przejazd do hotelu, kolacja i nocleg.

Dzień 2. Lizbona - Fatima
Śniadanie. Następnie całodniowe zwiedzanie Lizbony. Na początek Klasztor Hieronimitów - kwintesencja stylu manuelińskiego. Jego budowę rozpoczął w 1501 roku król Manuel I Szczęśliwy, a finansował ją z bogactw napływających do Portugalii z jej zamorskich posiadłości. Pierwotnie klasztor zajmowany był przez zakon Hieronimitów, który działał przede wszystkim na terenie Hiszpanii i Portugalii. Aktualnie w jednej części znajduje się kościół, gdzie odbywają się masze, natomiast pozostałe budynki udostępnione zostały turystom. Obiekt został wpisany w 1983 roku na listę UNESCO. Dalej udamy się na spacer po dzielnicy Belem, podczas którego zobaczymy m.in. Wieżę Belem, jedną z największych atrakcji stolicy Portugalii, oraz Pomnik Odkrywców. Później udamy się do centrum miasta i najstarszej dzielnicy Lizbony Alfamy, gdzie mieści się kościół pod wezwaniem św. Antoniego z Padwy i Katedra Najświętszej Maryi Panny. Na zakończenie pospacerujemy po placach Comercio i Rossio. Dalej czas wolny na samodziene odkrywanie uroków Lizbony. Wieczorem przejazd do Fatimy, kolacja i nocleg. Dla chętnych możliwość udziału w wieczornej procesji światła.
Dzień 3. Fatima - Batalha - Alcobaca - Nazare - Fatima
Po śniadaniu udamy się wprost do Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej i zwiedzimy miejsca związane z objawieniami. Należą do nich groby trójki pastuszków, Kaplica Objawień oraz Kościół Świętej Trójcy. Stąd przejazd do Batalha, gdzie udamy się do opactwa Dominikanów, będącego najwspanialszym przykładem architektury i sztuki gotyku w Portugalii. Dalej przejazd do Alcobaca z monumentalnym Opactwem Cystersów, na którego terenie położona jest największa gotycka świątynia w kraju. Oba klasztory, w Batalha i Alcobaca, figurują na liście światowego dziedzictwa UNESCO i są jednymi z najwspanialszych zabytków Półwyspu Iberyjskiego. W drugiej połowie dnia wizyta w nadmorskim kurorcie Nazare. Zatrzymamy się na punkcie widokowym Sitio, z którego rozciąga się piękny widok na miasto i ocean. To tu znajduje się kapliczka Ermida da Memória - wzniesiona dla upamiętnienia rycerza Fausa, który polując we mgle na jelenia cudem uratował się przed spadkiem z klifu. Czas wolny na wypoczynek nad oceanem. Powrót do hotelu. Kolacja, nocleg.
Dzień 4. Fatima – Coimbra – Porto
Po śniadaniu wykwaterowanie i przejazd do malowniczo położonego nad rzeką Mondego miasta Coimbra. Zwiedzanie rozpoczniemy od założonego w 1290 roku, najstarszego uniwersytetu Portugalii, z zabytkowymi zabudowaniami. Przejdziemy się także po wąskich uliczkach starówki, skąd podziwiać można romańską Starą Katedrę. Na koniec zobaczymy Kościół Św. Krzyża, w którym pochowani są pierwsi władcy Portugalii. Przejazd do Porto. Spacerem przejdziemy przez most króla Ludwika I, z którego rozciągają się niezapomniane widoki na miasto. Będąc tu koniecznie należy zwiedzić budynek dworca kolejowego Św. Benedykta, którego wnętrze wyłożone jest 20 tysiącami ceramicznych płytek. W dalszej części dnia zwiedzanie bogato zdobionego barokowego kościoła Św. Franciszka. Stąd udamy się na spacer po Ribeirze - nadbrzeżu zabudowanym rzędem kolorowych kamieniczek wpisanych na listę UNESCO. Naszą uwagę przykują mosty łączące oba brzegi rzeki Duero. Czas wolny. Przejazd do hotelu. Kolacja i nocleg.
Dzień 5. Porto – Regua – Pinhao - Porto
Śniadanie. Czas wolny na samodzielne zwiedzanie Porto lub fakultatywnie całodniowy rejs w górę rzeki Duero (za dodatkową opłatą ok. 80 EUR/os.), podczas którego można podziwiać wspaniałe widoki. Należą do nich uprawy winorośli, z których produkuje się słynny trunek porto. Region rzeki Duero ze względu na swoją unikalność klimatyczną i niezwykłą malowniczość został objęty w 2001 roku patronatem UNESCO. Podczas rejsu pokonamy trzy progi rzeczne oraz zatrzymamy się z wizytą w miastach Regua i Pinhao, leżących na szlaku transportowym słynnego trunku. W jednej z winnic będziemy mieli okazję dowiedzieć się więcej na temat produkcji wina oraz spróbować lokalnego specjału. Lunch na pokładzie statku. Powrót do hotelu. UWAGA! Ze względu na późny przyjazd od hotelu w tym dniu nie ma kolacji.
Dzień 6. Porto - Braga – Santiago de Compostela - Porto
Śniadanie i przejazd do Sanktuarium Św. Jakuba w Santiago de Compostela w Hiszpanii - najważniejszego po Rzymie i Jerozolimie świętego miejsca dla chrześcijan. Spacer po starówce Santiago, podczas którego zobaczymy Plac Złotników, Plac Obradoiro oraz Plac Cervanteza, gdzie obradowała Święta Inkwizycja. Na dłużej zatrzymamy się przy Katedrze Św. Jakuba, w której, zgodnie z legendą, spoczywają szczątki jednego z dwunastu apostołów. Czas wolny na samodzielne odkrywanie uroków miasta. W dalszej części dnia przejazd do Bragi na zwiedzanie zabytkowej katedry i spacer po centrum miasta nazywanego religijną stolicą Portugalii. Powrót do hotelu. Kolacja i nocleg.
Dzień 7. Porto - Obidos – Sintra – Cabo da Roca
Po śniadaniu wykwaterowanie. Przejazd do średniowiecznego miasteczka Obidos, w którym wydaje się, że czas stanął w miejscu. Spacer po uroczym starym mieście otoczonym XIV-wiecznymi murami obronnymi. Czas wolny. Następnie przejazd na wzgórze Sintra, gdzie w czasach monarchii wypoczywali portugalscy królowie. W znajdującym się tu miasteczku o tej samej nazwie zobaczymy Palacio da Vila (Pałac Narodowy). Na miejscu można spróbować tradycyjnych ciasteczek queijada. Przejazd na szczyt wzgórza i zwiedzanie jednego z najpiękniejszych pałaców świata - bajkowego Palacio da Pena. Jak głosi legenda dawno dawno temu, na jednym ze wzgórz Sintry, ukazała się Matka Boska. Chcąc uczcić to wydarzenie i podziękować za cud okoliczni mieszkańcy wybudowali tu małą kaplicę. Król Manuel I, zauroczony spokojem i ciszą tego miejsca, ufundował niewielki klasztor i podarował go zakonowi Hieronimitów. Trzęsienie ziemi z 1755 r. obróciło go w ruiny poza kaplicą. Zachwyciły one młodego portugalskiego księcia Ferdynanda, który postanowił przekształcić je w fantazyjny pałac. Dominującymi barwami są jaskrawy żółty i czerwony, przez co pałac wygląda jak wyjęty z bajki. Na zakończenie dnia przejazd na najdalej na zachód wysunięty punkt Europy – Cabo da Roca. Rozciągają się stąd niesamowite widoki na ocean Atlantycki i surowe klify, co z pewnością będzie wspaniałym tłem do ostatnich zdjęć z wyjazdu. Przejazd do hotelu. Dla chętnych fakultatywnie kolacja fado (cena około 45 EUR/os.) – będzie to możliwość spróbowania tradycyjnej portugalskiej kuchni przy dźwiękach muzyki fado, wpisanej w 2011 roku na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Nocleg.
Dzień 8. Lizbona – Polska
Śniadanie. Przejazd na lotnisko i powrót do Polski.

świadczenia

Przelot bezpośredni Polska - Lizbona - Polska opłaty lotniskoweubezpieczenie KL, NNW7 noclegów w hotelach odpowiadających kategorii 3 *wyżywienie wg programu, tj. 7 śniadań i 5 obiadokolacjitransport klimatyzowanymi autokaramizwiedzanie wg programu, bez biletów wstępu do zwiedzanych obiektówserwis polskiego pilota1 sztuka bagażu głównego 20 kg

Cena nie zawiera

Obowiązkowa opłata za wstępy do zwiedzanych obiektów, obsługę lokalnych przewodników, serwis miejscowego agenta, zwyczajowe napiwki i inne opłaty lokalne w wysokości ok. 130 EUR na osobę jako pakiet płatny lokalnemu kontrahentowi (pilotowi) na miejscu wycieczkidopłata do zakwaterowania w pokoju pojedynczym, albo do tańszej opcji podróżujący samotnie (uczestnik może być dokwaterowany do innej osoby tej samej płci) - w przypadku realizacji dokwaterowania w ramach opcji "podróżujący samotnie", dopłata zostanie anulowanawycieczki fakultatywnemiejsca obok siebie w samolocie za dodatkową opłatą (o cenę i dostępność zapytaj sprzedawcę)lokalny podatek turystyczny w Porto i Lizbonie w wysokości 2 euro/osobę/1 dzień płatny na miejscu

Obsługa na miejscu

W j.polskim

Infolinia 58 300 16 90 dla abonentów spoza TP S.A.
Dokumenty organizatoraWażne informacje
Czy wiesz że?
  • gwarantujemy najniższe ceny
  • nie pobieramy prowizji
  • mamy 15 lat doświadczenia
  • porównujemy oferty 100 biur podróży
  • w 2014 roku wysłaliśmy na wakacje ponad 103 000 osób
  • mamy bazę ponad 45 000 opinii internautów o hotelach i kierunkach

100% bezpieczeństwa

Korzystamy z najlepszych zabezpieczeń płatności.

Nr 1 w Internecie

Największa sprzedaż wycieczek przez Internet od 1999 r.

Jesteśmy członkiem Polskiej Izby Turystyki i akredytowanym agentem IATA.

zamknij Podziel się z nami...
Wyślij
Formularz został wysłany.

Dziękujemy za przesłanie uwag.