kod oferty: EG-752279

Grenlandia - Zachodnie Wybrzeże 

Lokalizacja: Rejsy » Grenlandia »
Zakwaterowanie: wycieczka objazdowa
Wyjazd od dnia: 23.08.2023
Cena od: 28 326 zł 9 dni/os.
  Rezerwuj  
Zadaj pytanie do oferty zamknij

Grenlandia - Zachodnie Wybrzeże

Wyślij
Anuluj

Prezentacja oferty

  • Logos Tour od 28 326 zł/os.

Kalkulacja ceny dla dwóch osób dorosłych

Wylot z: Warszawa - Chopin 23.08.2023       Powrót z:  Copenhagen 01.09.2023
Cena za pokój
Pokój dwuosobowy (DO SPRAWDZENIA) wyżywienie: według programu  
Cena za osobę dorosłą Cena całkowita dla dwóch osób dorosłych (wraz z ubezpieczeniem)  
Rezerwacja jest w 100% darmowa i nie zobowiązuje do zakupu wycieczki. Rezerwuj
Masz pytania? Napisz do nas, a nasz Doradca skontaktuje się z Tobą. Zapytaj o ofertę
* Szczegółowej kalkulacji dokona Konsultant po złożeniu rezerwacji.

Logos Tour o tej ofercie

Kraj

Grenlandia

Grenlandia - zachodnie wybrzeże - rejs

Rejs wzdłuż zachodniego wybrzeża Grenlandii. Arktyczna eskapada za koło polarne. Potęga i majestat gór lodowych u wybrzeży największej wyspy świata. Cielące się lodowce. Pływanie w lodowym labiryncie. Niekończący się dzień polarny. Bajkowo kolorowe grenlandzkie miasteczka. Kultura i sztuka współczesnych Inuitów.

Dzień 1

Kopenhaga

Zbiórka na Lotnisku Chopina w Warszawie, stanowisko odpraw LogosTour. Wylot do Kopenhagi. Transfer do hotelu.

Dzień 2

Kangerlussuaq

Transfer na lotnisko. Przelot na Grenlandię, największą wyspę świata, która od 1978 roku stanowi autonomiczne terytorium zależne od Danii. Historycznie i politycznie Grenlandia należy do Europy, jednak w sensie geograficznym stanowi część Ameryki Północnej. Wnętrze wyspy zajmuje czapa lodowa o grubości do 3500metrów, która pokrywa 80 procent jej powierzchni. Jedynie latem na wybrzeżu robi się zielono. Nazwa wyspy, która w tłumaczeniu na język polski brzmi Zielony Ląd, miała przyciągnąć osadników do tej polarnej krainy. Przylot do Kangerlussuaq, osiedla położonego na zachodnim wybrzeżu tuż za kołem podbiegunowym. Wycieczka do czoła lądolodu grenlandzkiego, do miejsca, gdzie zaczyna się lodowa pustynia. Po drodze przy odrobinie szczęścia okazja do spotkania olbrzymiego woła piżmowego, który zamieszkuje arktyczne obszary. Powrót do Kangerlussuaq.

Dzień 3

Nuuk

Przelot do Nuuk, stolicy Grenlandii położonej w południowo-zachodniej części wyspy, nad cieśniną Davisa, ok. 250km na południe od koła podbiegunowego. Spacer po mieście, które pięknie prezentuje się na tle potężnej góry Sermitsiaq. Zabudowa Nuuk podobna jest do innych grenlandzkich miast. Cukierkowo kolorowe domki na skalistym wybrzeżu tworzą bajkową scenerię. Zwiedzanie miasta z przewodnikiem. Wizyta w Muzeum Narodowym, gromadzącym eksponaty związane z historią i kulturą grenlandzkiego osadnictwa. Wieczorem zaokrętowanie na statek i rozpoczęcie rejsu wzdłuż wybrzeża w kierunku północnym. Nocleg na statku.

Dzień 4

Sisimiut

Tego dnia statek płynie wolno wzdłuż wybrzeża Grenlandii. Po drodze zawija do lokalnych portów, gdzie nie schodząc na ląd, można przyjrzeć się codziennemu życiu mieszkańców wyspy. Przekroczenie koła podbiegunowego. Wieczorem przypłynięcie do Sisimiut, drugiego największego miasta Grenlandii, zamieszkanego przez ok. 5 tys. mieszkańców. Krótki spacer po mieście. Dalszy rejs do Ilulissat. Nocleg na statku.

Dzień 5

Ilulissat

Przypłynięcie do Ilulissat, 4,5-tysięcznego miasteczka nad Zatoką Disko, usytuowanego 250km na północ od koła polarnego. Jego nazwa w lokalnym języku oznacza góry lodowe, co ma związek z jego położeniem w sąsiedztwie niezwykłego fiordu, nazywanego Lodowym Fiordem (Icefjord). U jego nasady znajduje się Sermeq Kujalleq, jeden z najaktywniejszych i najszybszych lodowców świata, który każdego dnia przesuwa się o ponad 20m i produkuje rocznie 20 bilionów ton gór lodowych o fantastycznych i niepowtarzalnych kształtach. Wysokość wielu z nich dochodzi do 1000m. Nagromadzenie gór lodowych w pobliżu Illulissat to największa naturalna galeria sztuki na świecie. W 2004 roku fiord wpisano na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Wyokrętowanie. Spacer po Illulissat z przewodnikiem. Na trasie zwiedzania znajdą się między innymi stare kolonialne domy, kościół i port.

Dzień 6 - 7

Ilulissat

Pobyt w Ilulissat. Wędrówka z przewodnikiem do starej osady Sermermiut położonej u ujścia Icefjord do oceanu. Obserwacja miejsca, w którym wielkie góry lodowe osiadają na podwodnej morenie, a nie mogąc przesuwać się dalej tworzą niezwykły krajobraz.

Udział w wycieczkach fakultatywnych na miejscu. Do wyboru

Wieczorny rejs po zatoce. Okazja do fotografowania przepięknych gór lodowych w blasku zachodzącego słońca.

Niezwykle emocjonująca wycieczka kajakami morskimi po utworzonym przez góry lodowe kryształowym labiryncie.

Rejs po Zatoce Disko na obserwację wielorybów. Podczas wielorybiego safari można spotkać aż 15 gatunków tych potężnych ssaków. Najpopularniejsze z nich to humbaki, płetwale karłowate i finwale.

Widokowy przelot małym samolotem/helikopterem nad Icefjord. Podziwianie lodowego fiordu z lotu ptaka.

Wizyta w hodowli psów grenlandzkich, które od wieków hodowane są na Grenlandii w celach pociągowych i łowieckich. Niezwykle wytrzymałe na surowe warunki klimatyczne są nieocenionymi towarzyszami Grenlandczyków.

Dzień 8

Lodowiec Eqi

Całodzienny rejs łodzią w głąb fiordu położonego ok. 80km na północ od Ilulissat, gdzie potężny Eqi Glacier spotyka się z morzem. Trasa rejsu jest niezwykle malownicza, a na miejscu istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo zaobserwowania momentu cielenia się lodowca, w wyniku którego powstają góry lodowe. Eqi Glacier ma około 3,5km szerokości i do 200metrów wysokości. Jest to jeden z najbardziej aktywnych lodowców na Grenlandii. Powrót do Ilulissat.

Dzień 9

Kopenhaga

Przelot do Kopenhagi przez Kangerlussuaq. Zakwaterowanie w hotelu.

Dzień 10

Wylot z Kopenhagi. Przylot do Warszawy.

I rata

3000 PLN - płatna przy zapisie

Ii rata

Płatna na 90 dni przed wyjazdem

Cena obejmuje

Przeloty międzynarodowe rejsowymi liniami lotniczymi w klasie ekonomicznej,

Przeloty wewnętrzne,

Transfer lotnisko-hotel-lotnisko komunikacją publiczną w Kopenhadze,

9 noclegów (w tym 2 noclegi na statku, 5 noclegów w hotelach na Grenlandii, 2 noclegi tranzytowe w hotelu w Kopenhadze); zakwaterowanie w hotelach 3 */2 *, pokoje 2-os., na statku w kabinach 2-os., dopłata do 1-os. pokoju oraz kabiny 1-os. 5900 PLN. Możliwość dopłaty do pokoju typu Deluxe w hotelu w Ilulissat. Dopłata do pokoju 2-os. 700 PLN/osoba lub do pokoju 1-os. 1350 PLN. Pokój Deluxe oprócz standardowego okna posiada balkon i dodatkowe okno w suficie do obserwacji zorzy polarnej (bez gwarancji wystąpienia zjawiska),

7 śniadań, 1 kolacja, 2x lunch,

Opiekę polskiego pilota,

Usługi lokalnych przewodników,

Ubezpieczenie Signal Iduna (KL, NNW, bagaż).

Uwaga !

Zgodnie z Warunkami uczestnictwa do ceny imprezy zostanie doliczona składka na TFG - 13 PLN oraz składka na TFP - 13 PLN.

Na bilety wstępu należy przeznaczyć ok. 50 EUR.

Cena nie zawiera żadnych posiłków na statku. Możliwość zakupu posiłków w restauracji na pokładzie w cenie ok. 40 EUR za 3 posiłki dziennie.

Na zwyczajowe napiwki sugeruje się przeznaczyć ok. 50 EUR.

Cena nie zawiera wycieczek fakultatywnych (ceny od 250 PLN za każdą) – płatne w PLN przed wyjazdem. Realizacja wycieczek fakultatywnych uzależniona jest od warunków pogodowych.

Uprzejmie informujemy, że więcej informacji o składkach na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy, dostępnych jest na naszym blogu we wpisie zatytułowanym Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy

Terminy

23.08 - 01.09.2023, 28300.00 PLN

Infolinia 58 300 16 90 dla abonentów spoza TP S.A.
Dokumenty organizatoraWażne informacje
Czy wiesz że?
  • gwarantujemy najniższe ceny
  • nie pobieramy prowizji
  • mamy 17 lat doświadczenia
  • porównujemy oferty 100 biur podróży
  • w 2014 roku wysłaliśmy na wakacje ponad 103 000 osób
  • mamy bazę ponad 45 000 opinii internautów o hotelach i kierunkach

100% bezpieczeństwa

Korzystamy z najlepszych zabezpieczeń płatności.

Nr 1 w Internecie

Największa sprzedaż wycieczek przez Internet od 1999 r.

Jesteśmy członkiem Polskiej Izby Turystyki i akredytowanym agentem IATA.

zamknij Podziel się z nami...
Wyślij
Formularz został wysłany.

Dziękujemy za przesłanie uwag.