kod oferty: EG-743965

Rejs po Karaibach Południowch 

Lokalizacja: Rejsy » Morze Karaibskie »
Zakwaterowanie: hotel
Wyjazd od dnia: 26.02.2023
Cena od: 15 326 zł 12 dni/os.
  Rezerwuj  
Zadaj pytanie do oferty zamknij

Rejs po Karaibach Południowch

Wyślij
Anuluj

Prezentacja oferty

  • Logos Tour od 15 326 zł/os.

Kalkulacja ceny dla dwóch osób dorosłych

Wylot z: Warszawa - Chopin 26.02.2023       Powrót z:  Miami 10.03.2023
Cena za pokój
Pokój dwuosobowy (DO SPRAWDZENIA) wyżywienie: według programu  
Cena za osobę dorosłą Cena całkowita dla dwóch osób dorosłych (wraz z ubezpieczeniem)  
Rezerwacja jest w 100% darmowa i nie zobowiązuje do zakupu wycieczki. Rezerwuj
Masz pytania? Napisz do nas, a nasz Doradca skontaktuje się z Tobą. Zapytaj o ofertę
* Szczegółowej kalkulacji dokona Konsultant po złożeniu rezerwacji.

Logos Tour o tej ofercie

Kraj

Usa

Karaiby południowe - rejs

Cudowne wakacje na pokładzie luksusowego wycieczkowca. Karaibskie piękności. Boski raj na ziemi. Zielone oazy pośród turkusowej wody. Delikatny piasek. Kokosowe palmy. Tropikalne słońce. Kolonialne miasteczka. Gorące karaibskie rytmy. Romantyczne wieczory pod rozgwieżdżonym niebem. Czas na beztroski błogostan.

Dzień 1

FORT LAUDERDALE (USA, Floryda)

Zbiórka na Lotnisku Chopina w Warszawie, stanowisko odpraw LogosTour. Wylot do USA. Transfer do hotelu w Fort Lauderdale.

Dzień 2

FORT LAUDERDALE (USA, Floryda)

Transfer do portu. Zaokrętowanie na luksusowy statek wycieczkowy, na którym na kilkunastu pokładach oprócz kabin pasażerskich znajduje się kilka restauracji i barów oferujących dania kuchni międzynarodowej. Posiłki serwowane są zarówno w ramach pakietu rejsu, jak i za dodatkową opłatą. Statek oferuje wyposażony w leżaki taras słoneczny oraz możliwość korzystania z odkrytych basenów i sali fitness. Ponadto za dodatkową opłatą w centrum Spa można poddać się relaksującym zabiegom. Do licznych rozrywek, jakie proponuje statek, należą między innymi kasyno i kino pod gwiazdami. Codziennie odbywają się przedstawienia i animacje umilające czas podróży. Wieczorem statek zaprasza do nocnych klubów i dyskoteki. Pasażerowie mogą korzystać z kafejki internetowej (dodatkowo płatna) oraz biblioteki. Statek prowadzi również eleganckie butiki i własną galerię sztuki. Rozpoczęcie rejsu.

Dzień 3

ELEUTHERA - BAHAMY (Wspólnota Bahamów)

Przypłynięcie na wyspę Eleuthera położoną w archipelagu Bahamów liczącym łącznie ponad 700 wysp i wysepek pochodzenia koralowego oraz ponad 2 tysiące wypiętrzających się ponad poziom morza raf koralowych, zwanych cayos. Wyspa Eleuthera ma ciekawy kształt. Jest bardzo długa i wąska. Rozciąga się z północy na południe na długości około 180km. Natomiast jej szerokość wynosi średnio zaledwie 1,5km. Turkusowe, bardzo czyste wody otaczające wyspę oraz biały delikatny piasek czynią to miejsce niezwykle idyllicznym. Wypoczynek i plażowanie na terenie ekskluzywnego kompleksu hotelowego należącego do linii żeglugowej. Po południu powrót na statek i dalszy rejs w kierunku południowym.

Dzień 4

Dzień Na Morzu

Czas na odpoczynek, relaks i korzystanie z atrakcji statku, który płynie wschodnią granicą Morza Karaibskiego. Karaiby to region składający się z tysięcy wysp i wysepek z położonych na Morzu Karaibskim oraz przylegających do niego wybrzeży kontynentu amerykańskiego. Od pełnych wód Oceanu Atlantyckiego Morze Karaibskie oddzielają łańcuchy wysp Małych Antyli na wschodzie i Wielkich Antyli na północy. Region ten znany jest również pod nazwą Indie Zachodnie, którą nadał mu przez pomyłkę Krzysztof Kolumb w 1492 roku gdy sądził, że dotarł do wybrzeży Indii. Karaiby zawdzięczają natomiast swoją nazwę indiańskiemu plemieniu Carib (Caribes), które zamieszkiwało Antyle zanim obszar ten stał się przedmiotem rywalizacji kolonialnej między mocarstwami europejskimi. Obecnie obszar Karaibów stanowi kilkanaście niepodległych państw, jak również departamenty zamorskie i terytoria zależne od Wielkiej Brytanii, Francji, Holandii i Stanów Zjednoczonych. W sumie wyspy obejmują obszar 255 tys. km2, z liczbą ludności przekraczającą 40mln osób. Część wysp jest pochodzenia wulkanicznego, inne są podwodną kontynuacją łańcuchów górskich kontynentu amerykańskiego. Są wśród nich również wyspy wapienne oraz utworzone z koralowców. Karaiby leżą w strefie klimatów podrównikowego i zwrotnikowego. Temperatura powietrza w ciągu roku niewiele się zmienia. W dzień oscyluje około 30 stopni Celsjusza. Woda w morzu ma podobną temperaturę, co ma wpływ na bogactwo świata podwodnego oraz liczbę chętnych do nurkowania. Jest zawsze idealna do kąpieli. Dalsza trasa rejsu wiedzie na wyspy Małych Antyli. W czasach kolonialnych były ważnymi ośrodkami handlowym, dzisiaj stanowią raj dla żeglarzy. Małe Antyle dzielą się na Wyspy Nawietrzne oraz Wyspy Zawietrzne. Są to nazwy opisowe, charakteryzujące położenie wysp względem wiejących ze wschodu pasatów.

Dzień 5

SAINT THOMAS (Wyspy Dziewicze Stanów Zjednoczonych)

Przypłynięcie na należącą do Wysp Nawietrznych wyspę Saint Thomas stanowiącą dystrykt Wysp Dziewiczych Stanów Zjednoczonych. Wyspy Nawietrzne charakteryzuje tropikalny klimat, a co za tym idzie wysokie temperatury w ciągu całego roku. Lato jest gorące i wilgotne, zimy zaś zaledwie nieco chłodniejsze. Okres od grudnia do maja to pora sucha. Zielona wyspa Saint Thomas jest pochodzenia wulkanicznego. Przyciąga turystów nie tylko pięknymi, piaszczystymi plażami i lazurową wodą, ale również zabytkami pochodzącymi z czasów, gdy była kolonią królestwa Danii. Możliwość udziału w wycieczkach fakultatywnych lub relaks i kąpiele na plaży. Powrót na statek. Dalszy rejs.

Dzień 6

DOMINIKA (Dominika)

Przypłynięcie na Dominikę należącą podobnie jak Saint Thomas do Wysp Nawietrznych w archipelagu Małych Antyli. Wyspa odbiega od karaibskiego stereotypu, bowiem zamiast rajskich plaż oferuje soczyście zielony górzysty interior z licznymi strumieniami i wodospadami. Góry wyrastają niemal bezpośrednio z morza. W jednej z zatok kręcone były sceny do słynnego filmu o piratach z Karaibów. Dominika charakteryzuje się specyficznym bardzo wilgotnym klimatem podrównikowym, który wpływa na bogactwo szaty roślinnej. Na wyspie rośnie ponad 1000 gatunków roślin kwiatowych. Ponadto miejsce to szczególnie upodobały sobie papugi, z których dwa gatunki nie występują nigdzie indziej na świecie. Ciekawostką jest, iż wyspę zamieszkuje duża grupa rdzennych mieszkańców tego regionu – Indian Karaibskich. Podczas pobytu na wyspie warto spróbować lokalnego piwa kubuli, które zostało docenione przez znawców tego trunku podczas licznych międzynarodowych konkursów. Czas na indywidualną eksplorację wyspy lub udział w wycieczce fakultatywnej. Powrót na statek. Dalszy rejs.

Dzień 7

GRENADA (Grenada)

Przypłynięcie na nazywaną korzenną wyspą Grenadę, która jest największym na świecie producentem gałki muszkatołowej, imbiru, cynamonu i goździków. Wnętrze, należącej do Małych Antyli, wyspy stanowi wygasły stożek wulkaniczny porośnięty wilgotnym lasem równikowym. Wybrzeże obfituje w plaże z białym delikatnym piaskiem. Grenadę otaczają rafy koralowe, które powinny zadowolić również wymagających fanów nurkowania. Warto odwiedzić park narodowy Grand Etang oraz wodospady Concord Falls. Czas na plażowanie, indywidualne zwiedzanie wyspy lub udział w atrakcjach fakultatywnych. Powrót na statek. Dalszy rejs.

Dzień 8

BONAIRE (Niderlandy)

Przypłynięcie na wyspę Bonaire, leżącą u wybrzeży Wenezueli. Obecnie stanowi terytorium zamorskie Niderlandów. Razem z wyspami Aruba i Curacao tworzą grupę wysp ABC. Jest niekwestionowanym rajem dla płetwonurków oraz osób uprawiających snorkeling. Czas na wypoczynek na plaży lub udział w wycieczce fakultatywnej po wyspie. Powrót na statek. Dalszy rejs.

Dzień 9

ARUBA (Królestwo Niderlandów)

Przypłynięcie na wulkaniczną Arubę należącą do archipelagu Małych Antyli. Wyspę odkryli hiszpańscy żeglarze pod koniec XV wieku. Skolonizowana następnie przez Holendrów do dziś pozostała ich zależnym terytorium. Architektura na wyspie przyjęła wiele wzorców holenderskich, które połączyła z lokalnymi wpływami, tworząc unikatową mieszankę, która wyróżnia wyspę. Aruba słynie ponadto z plantacji aloesu oraz piaszczystych porośniętych drzewami palmowymi pięknych plaż. Wypoczynek na plaży i snorkeling do pięknej rafy koralowej lub udział w wycieczce fakultatywnej po wyspie. Powrót na statek. Dalszy rejs.

Dzień 10 - 11

Dzień Na Morzu

Czas na wypoczynek, relaks i korzystanie z atrakcji statku.

Dzień 12

Fort Lauderdale

Zakończenie rejsu. Wyokrętowanie w porcie w Fort Lauderdale. Transfer do portu lotniczego. W przypadku późnego wylotu możliwość udziału w wyciecze fakultatywnej do Miami Beach.

Dzień 13

Przylot do Warszawy.

I rata

3000 PLN - płatna przy zapisie

Ii rata

Płatna na 90 dni przed wyjazdem

Cena obejmuje

Przeloty międzynarodowe rejsowymi liniami lotniczymi w klasie ekonomicznej,

Transfery lotnisko – hotel – port; port – lotnisko,

Rejs luksusowym statkiem wycieczkowym (standard 4,5 *),

11 noclegów (w tym 10 noclegów na statku, 1 nocleg w hotelu); zakwaterowanie w kabinie 2-os. wewnętrznej (bez okna). W kabinie znajdują się dwa pojedyncze łóżka lub jedno podwójne, telewizor, radio, telefon, lodówka, sejf. Łazienka wyposażona jest w umywalkę, WC, prysznic. Kabiny zewnętrzne (z oknem lub balkonem) oraz luksusowe apartamenty dostępne są za dopłatą. W Fort Lauderdale zakwaterowanie w hotelu 3 *, pokoje 2-os. Dopłata do kabiny 1-os. wewnętrznej oraz do pokoju 1-os. w hotelu 6300 PLN

10 śniadań, 10 obiadów, 10 kolacji, podczas rejsu - przekąski między posiłkami, napoje – kawa, herbata, woda stołowa i sok do śniadań,

Serwis bagażowy podczas wejścia i zejścia ze statku,

24-godzinny serwis kabinowy,

Korzystanie z urządzeń sportowo – rekreacyjnych na pokładzie statku (baseny, jacuzzi, boiska sportowe),

Udział w imprezach rozrywkowych organizowanych na statku (przedstawienia w teatrze, koncerty, dyskoteka, pokazy, animacje),

Opłaty portowe,

Opiekę polskiego pilota,

Ubezpieczenie Signal Iduna (KL, NNW, bagaż).

Uwaga !

Zgodnie z Warunkami uczestnictwa do ceny imprezy zostanie doliczona składka na TFG - 13 PLN oraz bezzwrotna składka na TFP - 13 PLN.

Najpóźniej na 45 dni przed wyjazdem wymagane jest przekazanie do biura skanu paszportu (strona ze zdjęciem) oraz skan zezwolenia na wjazd do USA (ESTA) lub skan wizy amerykańskiej (promesy wizowej). Paszport powinien być ważny co najmniej 6miesięcy od daty powrotu i zawierać min. 2 strony wolne.

Do wjazdu na terytorium USA wymagany jest dokument ESTA lub wiza. Od 11 listopada 2019 r. obywatele polscy mogą podróżować do USA w celach turystycznych na okres do 90 dni bez wiz, po uzyskaniu zezwolenia wjazdu za pośrednictwem Elektronicznego Systemu Autoryzacji Podróży (ESTA).

Pełne informacje na temat programu ruchu bezwizowego (w tym systemu esta) są dostępne na stronie internetowej amerykańskiego urzędu celnego i ochrony granic pod adresem https

//esta.cbp.dhs.gov oraz na stronie internetowej Departamentu Stanu USA pod adresem http://travel.state.gov.

Uczestnicy wycieczki mogą starać się o zezwolenie ESTA we własnym zakresie lub za pośrednictwem biura LogosTour (opłata za zezwolenie 100 PLN i opłata za pośrednictwo 100 PLN). W przypadku korzystania z pośrednictwa najpóźniej na 2miesiące przed rozpoczęciem wycieczki należy złożyć wypełniony formularz, z którego dane posłużą do wypełnienia wniosku w Elektronicznym Systemie Autoryzacji Podróży (ESTA) oraz skan paszportu (strona ze zdjęciem, wymagany paszport biometryczny).

Osoby, którym np. w przeszłości odmówiono wiz oraz które były w Iranie, Iraku, Libii, Korei Północnej, Somalii, Sudanie, Syrii lub Jemenie w dniu 1marca 2011r. lub później (bez względu na to czy w obecnym paszporcie lub już nieważnym ślad takiej wizy jest/był) nie otrzymają zezwolenia ESTA. W takich przypadkach należy się ubiegać o wizę we właściwym konsulacie lub ambasadzie USA.

Uczestnicy wycieczki, których nie obejmuje ruch bezwizowy, mogą starać się o wizę za pośrednictwem biura LogosTour. Najpóźniej na 2miesiące przed rozpoczęciem wycieczki należy złożyć formularze wizowe, z których dane posłużą do uzupełnienia wniosku elektronicznego, skan paszportu oraz skan kolorowego zdjęcia zgodnego z wymaganiami ambasady USA. Orientacyjna cena wizy wynosi około 790 PLN. Opłata za pośrednictwo wizowe – 250 PLN. Szczegóły w biurze. Paszport powinien być ważny co najmniej 6miesięcy od daty powrotu i posiadać min. 2 strony wolne.

Niezależnie od posiadania wizy (promesy wizowej) lub ESTA ostateczna decyzja o wpuszczeniu na terytorium Stanów Zjednoczonych leży w kompetencjach amerykańskiego urzędnika służby imigracyjnej na przejściu granicznym.

Koszty pośrednictwa wizowego/ESTA oraz opłaty wizowe/ESTA są bezzwrotne.

W przypadku otrzymania odmowy wizy/ESTA i rezygnacji z wyjazdu – potrącenie wg Warunków Uczestnictwa.

Cena nie zawiera napojów alkoholowych, gazowanych, wody mineralnej oraz innych napojów zamawianych w restauracjach i barach (do zakupów w barach doliczane jest 15% podatku).

Cena nie zawiera posiłków w hotelu w Fort Lauderdale.

Cena nie zawiera wycieczek fakultatywnych rozpoczynających się w portach (ceny od 60 USD do 200 USD za każdą). Trasy wycieczek uzależnione są od czasu postoju statku w danym porcie. Opis programu zawiera propozycje atrakcji turystycznych w danym miejscu. Program wycieczki fakultatywnej organizowanej dla grupy na miejscu nie zawsze obejmuje wszystkie wymienione atrakcje.

Na obowiązkowe napiwki dla załogi statku podczas rejsu należy przeznaczyć ok. 150 USD, dla lokalnych przewodników oraz pozostałej obsługi ok. 50 USD.

Sugerujemy wykupienie dodatkowego ubezpieczenia od rezygnacji z wycieczki.

Uprzejmie informujemy, że więcej informacji o składkach na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy, dostępnych jest na naszym blogu we wpisie zatytułowanym Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy

Terminy

26.02 - 10.03.2023, 15300.00 PLN

Infolinia 58 300 16 90 dla abonentów spoza TP S.A.
Dokumenty organizatoraWażne informacje
Czy wiesz że?
  • gwarantujemy najniższe ceny
  • nie pobieramy prowizji
  • mamy 17 lat doświadczenia
  • porównujemy oferty 100 biur podróży
  • w 2014 roku wysłaliśmy na wakacje ponad 103 000 osób
  • mamy bazę ponad 45 000 opinii internautów o hotelach i kierunkach

100% bezpieczeństwa

Korzystamy z najlepszych zabezpieczeń płatności.

Nr 1 w Internecie

Największa sprzedaż wycieczek przez Internet od 1999 r.

Jesteśmy członkiem Polskiej Izby Turystyki i akredytowanym agentem IATA.

zamknij Podziel się z nami...
Wyślij
Formularz został wysłany.

Dziękujemy za przesłanie uwag.