kod oferty: EG-549523

Rzeki i koleje Afryki 

Lokalizacja: Rejsy » Afryka Południowa »
Zakwaterowanie: rejs
Pobyt od dnia: 30.04.2021
Cena od: 60 744 zł 12 dni/os.
  Rezerwuj  
Zadaj pytanie do oferty zamknij

Rzeki i koleje Afryki

Wyślij
Anuluj

Prezentacja oferty

  • Konsorcjum Biur Podróży od 60 744 zł/os.

Kalkulacja ceny dla dwóch osób dorosłych

Zakwaterowanie: 30.04.2021       Wykwaterowanie:   12.05.2021
Cena za pokój
Kabina 2 osobowa (balkon) wyżywienie: według programu  
Cena za osobę dorosłą Cena całkowita dla dwóch osób dorosłych (wraz z ubezpieczeniem)  
Rezerwacja jest w 100% darmowa i nie zobowiązuje do zakupu wycieczki. Rezerwuj
Masz pytania? Napisz do nas, a nasz Doradca skontaktuje się z Tobą. Zapytaj o ofertę
* Szczegółowej kalkulacji dokona Konsultant po złożeniu rezerwacji.

Konsorcjum Biur Podróży o tej ofercie

Przeżyj na nowo romans minionej epoki, podróżując najbardziej luksusowym i historycznym pociągiem na świecie - Rovos Rail. Zanim doświadczysz ponadczasowego wdzięku i romantycznej eksploracji Afryki w tym legendarnym pociągu, spędzisz trzy noce w Kapsztadzie. Miasteczko Cape Town, otoczone imponującymi Górami Stołowymi, Diabelskim Szczytem i Głową Lwa, słynie z majestatycznego piękna, oferując mieszankę kosmopolitycznego życia miasta i przygody na świeżym powietrzu. Stamtąd przelot do Kasane w Botswanie na czterodniową przygodę na pokładzie "Królowej Zambezi" i safari rejs. Rozkoszuj się zapierającymi dech w piersiach krajobrazami Parku Narodowego Chobe i podziwiaj potężne słonie pluskające się w wodzie oraz lwy rządzące równinami. Kolejne dwie noce spędzisz przy Wodospadach Wiktorii, które zostały wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Ostatnie trzy noce spędzisz na pokładzie luksusowego statku podróżując doskonałe wina południowoafrykańskie, niezwykłą scenerię, niesamowitą przyrodę i safari w rezerwacie Hwange Game Reserve podczas podróży przez południową Afrykę.

KRAJE - BOTSWANA, POŁUDNIOWA AFRYKA, ZIMBABWE

Rzeki - Chobe

Dzień 1

KAPSZTAD - PRZYLOT, ZAKWATEROWANIE, POWITANIE

Położony w majestatycznych górach i otoczony dziewiczymi plażami Kapsztad oferuje bogatą kulturę i niezwykłe atrakcje. Po powitaniu na lotnisku przez przedstawiciela Ama Waterways, przejazd do hotelu Cape Grace. Wieczorem czas wolny.

Dzień 2

Kapsztad

Wybierz się na całodniową eksplorację wzdłuż jednej z najpiękniejszych tras świata, kierując się na południowy wschód wzdłuż wybrzeża Atlantyku, mijając "12 Apostołów", zatokę Hout i szczyt Chapman. Zatrzymaj się na Przylądku Dobrej Nadziei, po raz pierwszy opłynięty w 1488 r. przez Portugalczyków, którzy próbowali nawiązać handel na Dalekim Wschodzie i nadal stanowi ważny punkt orientacyjny dla żeglarzy. Odwiedź również plażę Boulders Beach, dom dla tysięcy afrykańskich pingwinów, a następnie zjedz lunch podziwiając widoki na Zatokę False Bay - jedną z najpiękniejszych zatok na świecie.

(śniadanie, lunch)

Dzień 3

Kapsztad

Do wyboru dwie wycieczki, w zależności od Twoich zainteresowań. Wjedź kolejką linową na Górę Stołową, aby podziwiać spektakularne widoki na miasto i okolice, a następnie wybierz się na wycieczkę do regionu winnego, który obejmuje doliny Stellenbosch, Franschhoek i Paarl. Odwiedzimy dwie z najlepszych winnic, z których pochodzi znane na całym świecie południowoafrykańskie wino i weźmiemy udział w jego degustacji. Po drodze zatrzymamy się na lunch. Opcjonalnie można wybrać zwiedzanie Kapsztadu od innej strony na słynnej wyspie Robben, niegdyś wykorzystywanej jako więzienie dla wielu więźniów politycznych, w tym Nelsona Mandeli. Przepłyniemy promem na wyspę, gdzie wycieczka zostanie oprowadzona przez jednego z byłych więźniów. Po powrocie do Kapsztadu zatrzymamy się na lunch, następnie pojedziemy kolejką linową na szczyt Góry Stołowej, a na koniec przejedziemy przez różne dzielnice miasta.

(śniadanie, lunch)

Dzień 4

BOTSWANA - ZAMBEZI QUEEN - ZAOKRĘTOWANIE.

Przylot do Kasane w Botswanie. Tutaj przeniesiesz się nad rzekę Chobe, gdzie łódki czarterowe zabiorą cię na pokład statku "Królowej Zambezi" zacumowanej po stronie Namibii. Odpocznij w swojej kabinie, a wieczorem przyjmij zaproszenie na powitalny koktajl i kolację.

(śniadanie, kolacja)

Dzień 5

Zambezi Queen

Wybierz się łodzią na ekscytujące poranne safari i podziwiaj widoki rzeki Chobe. Powrót na statek na lunch. Po południu spotkanie z ekologiem, który podzieli się swoją wiedzą na temat Parku Narodowego Chobe i jego zwierząt. Po południu zapraszamy na kolejne ekscytujące safari na łodziach.

(śniadanie, lunch, obiad)

Dzień 6

Zambezi Queen

Dołącz do całodniowego safari w Parku Narodowym Chobe w otwartych samochodach 4x4. Wypatruj słoni, żyraf, zebr, soboli, guźców i bawołów. Po drodze można też spotkać stado lwów, hien i - rzadziej - gepardów. W porze lunchu zrobimy przerwę na piknik w cieniu drzew.

(śniadanie, lunch, obiad)

Dzień 7

Zambezi Queen

Rozpocznij dzień od niezapomnianej wizyty w typowej afrykańskiej wiosce, aby poznać lokalną kulturę z pierwszej ręki. Spędź czas z dziećmi z wioski oraz ze starszyzną, dowiedz się jak wygląda ich codzienne życie. Po lunchu na pokładzie można wybrać się na safari łodzią, obserwowanie ptaków lub łowienie ryb. Spędź swój ostatni wieczór na organizowanej przez załogę uroczystej kolacji w stylu afrykańskim, wraz ze śpiewem i tańcami.

(śniadanie, lunch, obiad)

Dzień 8

WYOKRĘTOWANIE - WODOSPADY WIKTORII, ZIMBABWE.

Wczesnym rankiem weż udział w rzecznym safari na pokładzie dwupiętrowej barki, która pozwala na wpłynięcie do węższych kanałów Parku Narodowego Chobe po stronie Botswany. Ta wycieczka oferuje niezwykły punkt obserwacyjny do obserwacji hipopotamów i słoni w ich naturalnym środowisku. Późnym rankiem transfer do legendarnego Wodospadu Wiktorii, jednego z największych cudów natury na świecie. Spędź popołudnie zwiedzając miasteczko lub skorzystaj z którejś z wielu atrakcji oferowanych w hotelu. Wieczorem dołącz do cocktail party na pokładzie zabytkowego pociągu parowego nad zabytkowym mostem Victoria Falls.

(śniadanie)

Dzień 9

Wodospady Wiktorii

Lokalny przewodnik oprowadzi cię po inspirującym krajobrazie Wodospadów Wiktorii. Dowiesz się o ich historii, a także o florze i faunie, dzięki którym ta okolica jest tak wyjątkowa. Wieczorem wyrusz na prywatny rejs o zachodzie słońca wzdłuż rzeki Zambezi. Zrelaksuj się na pokładzie obserwując dzikie zwierzęta i delektując się tapas z napojami.

(śniadanie)

Dzień 10

Wodospady Wiktorii

Ciesz się spokojnym porankiem przed zwiedzaniem miasteczka Victoria Falls, a następnie spróbuj domowego obiadu. W ciągu dnia udaj się na stację kolejową z epoki kolonialnej, gdzie wsiądziesz do pociągu Rovos Rail.

(śniadanie, lunch, obiad)

Dzień 11

Rovos Rail

Rozpocznij dzień od safari w Rezerwacie Hwange, największym parku narodowym w Zimbabwe, szczycącym się ogromną różnorodnością dzikich zwierząt z ponad 100 gatunkami ssaków i prawie 400 różnymi ptakami. Słonie z Hwange są znane na całym świecie, a populacja słoni w parku jest jedną z największych na świecie. Po safari wróć do pociągu, aby zjeść posiłek w trakcie podróży przez rozległe krajobrazy centralnego Zimbabwe w drodze do przygranicznego miasta Beitbridge. Podziwiaj południowoafrykańskie krajobrazy z salonu, wagonów obserwacyjnych lub swojej luksusowej kabiny.

(śniadanie, lunch, obiad)

Dzień 12

Rovos Rail

Pociąg opuści krainę baobabów i północną część Afryki Południowej, przejeżdzając przez Zwrotnik Koziorożca i podróżując wzdłuż Gór Magaliesberg.

(śniadanie, lunch, obiad)

Dzień 13

Pretoria

Wysiądziemy z pociągu w Pretorii, skąd nastąpi transfer na lotnisko w Johannesburgu, aby odlecieć do domu lub przedłużyć podróż o cztery noce w Rwandzie.

Uwaga! Proszę nie planować dalszego lotu przed godziną 16.00.

Cena zawiera

Kapsztad

Transfer z lotniska do hotelu w dniu przylotu, 3 noce w hotelu Cape Grace w luksusowym pokoju, w tym codzienne śniadanie i bezpłatny bezprzewodowy dostęp do Internetu; przyjęcie powitalne z napojami i tapas; całodniowa wycieczka na Przylądek Dobrej Nadziei, w tym spotkanie z pingwinami afrykańskimi i lokalne lunch z napojami; kolejka linowa na szczyt Góry Stołowej; Wycieczka na Cape Winelands, w tym degustacje i lunch LUB wizyta z przewodnikiem na wyspie Robben, a następnie lunch i wycieczka po różnych dzielnicach Kapsztadu.

Pobyt Na Statku Zambezi Queen I Safari Cruise

Zakwaterowanie na 4 noce w apartamencie z balkonem; powitalne przyjęcie koktajlowe i kolacja; Wszystkie posiłki wliczone w rejs z bezpłatnym winem, piwem i lokalnymi alkoholami; Safari w parku narodowym Chobe; Ekskluzywny prywatny piknik w parku narodowym Chobe; Safari na łodzi wzdłuż brzegu rzeki Chobe; Wizyta w afrykańskiej wiosce w celu nawiązania kulturowej interakcji ze społecznością; Specjalna afrykańska kolacja.

WODOSPADY WIKTORII - 2 dniowy pobyt w Victoria Falls Hotel w ulepszonym pokoju Stable Wing, w tym codzienne śniadanie i bezpłatne Wi-Fi; Sunset koktajlowe przyjęcie na pokładzie zabytkowego pociągu parowego do Victoria Falls Bridge, a następnie kolacja; Wycieczka z przewodnikiem po Victoria Falls National Park; Ekskluzywny rejs po rzece Zambezi z napojami i tapas; Wycieczka po dzielnicy Victoria Falls.

ROVOS RAIL - 3 nocna podróż luksusowym pociągiem Rovos Rail w zmodernizowanym apartamencie typu deluxe; Wszystkie posiłki i napoje w pociągu; Wycieczki z wykwalifikowanym przewodnikiem; Całodobowa obsługa pokoju i bar.

Johannesburg

Transfer na lotnisko w dniu wylotu

Ubezpieczenie ŚWIAT MultiTravel + CP (choroby przewlekłe) do 100% KL + AS (amatorskie uprawianie sportu) KL 150.000 EUR, NNW 4.000 EUR , BP 400 EUR, opiekę przedstawiciela lokalnego kontrahenta na miejscu, zestaw informacyjny; obligatoryjną składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny TFG 7 zł/os oraz obligatoryjną składkę na Turystyczny Fundusz Pomocowy TFP w wysokości 7 zł/os.

Cena nie zawiera

Przelotu na trasie Warszawa - Kapsztad/Johannesburg - Warszawa, przelotów wewnątrz Afryki 975 USD/os., wydatków własnych, opłat i świadczeń nie ujętych w "Cena zawiera".

Uwagi

1. Podczas rejsu i wycieczek fakultatywnych obowiązującym językiem jest angielski. Brak możliwości oprowadzania w języku polskim.

2. Podano cenę za osobę w wybranej kabinie 2-os.

3. Możliwość rezerwacji kabin w innej kategorii na zapytanie.

4. Dopłata do kabiny 1-os. w zależności od kategorii.

5. Dla dzieci z dwoma dorosłymi osobami w kabinie zniżki. Kalkulacja indywidualna na zapytanie.

6. Możliwość wykupienia rozszerzonego programu zwiedzania przed lub po rejsie z noclegami w hotelu.

7. Ceny mogą ulec zmianie w zależności od dostępności miejsc na statku.

8. Trasa rejsu może ulec zmianie w przypadku nagłej zmiany warunków pogodowych.

9. Możliwość rezerwacji świadczeń dodatkowych jak przeloty, hotele i transfery, wycieczki fakultatywne (na zapytanie)

10. Ofertę przeliczono wg kursu sprzedaży USD Banku PeKaO SA. Impreza zostanie ostatecznie rozliczona wg aktualnego kursu sprzedaży USD banku PeKaO SA z dnia dopłaty.

11. Zgodnie z obowiązującymi w Polsce przepisami (Ustawy o obywatelstwie polskim), przy przekraczaniu polskiej granicy państwowej przez obywateli Polski posiadających podwójne obywatelstwo, podczas kontroli granicznej obowiązuje wymóg okazania polskiego dokumentu paszportowego.

12. Niniejsza oferta wymaga potwierdzenia po dokonaniu wpłaty zaliczki. Organizator potwierdza lub anuluje założoną rezerwację w ciągu 48 h (tylko w dni robocze pon-pt 10-18). W przypadku braku potwierdzenia ze strony organizatora zwrot 100% wpłaty. Podane ceny skalkulowane są dla najniższej taryfy biletów lotniczych, obowiązującej w okresie ważności cennika. W przypadku nie dostępności tej taryfy istnieje możliwość rezerwacji biletu w innej wyższej - za odpowiednią dopłatą. Ewentualna dopłata podlega akceptacji klienta. Wylot możliwy jest w dowolnej dacie oraz z dowolnego portu lotniczego, również zagranicznego.

Warunki wjazdowe

COVID-19

Ze względu na zmienną sytuację dotyczącą warunków wjazdu do poszczególnych krajów (wymagań wizowych, testów Covid-19 itd.) prosimy o zweryfikowanie tych warunków przed dokonaniem rezerwacji wyjazdu.

Zachęcamy również do śledzenia bieżących doniesień nt. zagrożenia epidemiologicznego przed wyjazdem za granicę.

Aktualne informacje na temat sytuacji w danym kraju, znajdują się na stronie www.msz.gov.pl/pl/informacje_konsularne/ostrzezenia

Polscy obywatele wybierający się na wycieczkę do RPA mogą wjeżdżać i przebywać na terenie RPA bez wiz. Przekraczając granicę, należy okazać bilet powrotny. Nie ma obowiązku udokumentowania określonej kwoty pieniędzy na każdy dzień pobytu, ale przy ubieganiu się o wizę oraz przy wjeździe może być wymagane okazanie zaproszenia lub rezerwacji hotelowej.

Zgodnie z obowiązującymi w Polsce przepisami (Ustawy o obywatelstwie polskim), przy przekraczaniu polskiej granicy państwowej przez obywateli Polski posiadających podwójne obywatelstwo, podczas kontroli granicznej obowiązuje wymóg okazania polskiego dokumentu paszportowego.

Botswana

Z powodu pandemii w Botswanie wprowadzono stan zamknięcia (lockdown). Od 11 listopada przywracany jest stopniowo ruch turystyczny. Uruchomiono loty regionalne (do najbliższych państw afrykańskich), m.in. połączenie z Johannesburgiem. Od przyjezdnych wymagane jest posiadanie testu (PCR) w kierunku SARS-CoV-2 wykonanego nie wcześniej niż 72 godziny przed przyjazdem. Osoby wykazujące symptomy COVID-19 kierowane są na 14-dniową kwarantannę domową i muszą pozostawać w kontakcie z odpowiednimi instytucjami.

Zimbabwe

W Zimbabwe przywrócono ograniczony międzynarodowy ruch lotniczy. Możliwe są podróże w każdym celu, także turystyczne. Od przybywających wymagane jest posiadanie testu (PCR) w kierunku SARS-CoV-2, wykonanego nie wcześniej niż 48 godz. przed podróżą. W przypadku braku odpowiedniego testu lub wykazywania objawów COVID-19 konieczne jest wykonanie testu (koszt $ 60), a gdy jego wynik okaże się pozytywny - 14-dniowa kwarantanna w ośrodku rządowym, na własny koszt.

Gwarancja niezmienności ceny

Istnieje możliwość zakupu Gwarancji Niezmienności Ceny, kwota zależna jest od koszty imprezy (na osobę). Gwarancja oznacza, że cena zarezerwowanej imprezy turystycznej nie ulegnie zmianie do dnia wyjazdu (dotyczy wzrostu kursu walut). Gwarancja nie dotyczy sytuacji zmian w rezerwacji na życzenie klienta, które skutkują zmianą ceny świadczeń na umowie. Informacje o zakupie Gwarancji Niezmienności Ceny należy zgłosić i opłacić maksymalnie w ciągu 7 dni od daty podpisania umowy.

Do 3500 zł/osoba - 65 zł/osoba

3501 do 6000 zł/osoba - 100 zł/osoba

Od 6001 do 9000zł/osoba - 170 zł/osoba

Powyżej 9000 zł/osoba - 250 zł/osoba

Infolinia 58 300 16 90 dla abonentów spoza TP S.A.
Dokumenty organizatoraWażne informacje
Czy wiesz że?
  • gwarantujemy najniższe ceny
  • nie pobieramy prowizji
  • mamy 16 lat doświadczenia
  • porównujemy oferty 100 biur podróży
  • w 2014 roku wysłaliśmy na wakacje ponad 103 000 osób
  • mamy bazę ponad 45 000 opinii internautów o hotelach i kierunkach

100% bezpieczeństwa

Korzystamy z najlepszych zabezpieczeń płatności.

Nr 1 w Internecie

Największa sprzedaż wycieczek przez Internet od 1999 r.

Jesteśmy członkiem Polskiej Izby Turystyki i akredytowanym agentem IATA.

zamknij Podziel się z nami...
Wyślij
Formularz został wysłany.

Dziękujemy za przesłanie uwag.