kod oferty: EG-564825

Salwador Nikaragua Kostaryka Panama z wyspami San Blas ***

Lokalizacja: Kostaryka » Wyc. objazdowe »
Zakwaterowanie: wycieczka objazdowa
Wyjazd od dnia: 11.11.2022
Cena od: 17 946 zł 18 dni/os. 18 733 zł
  Rezerwuj  
Zadaj pytanie do oferty zamknij

Salwador Nikaragua Kostaryka Panama z wyspami San Blas ***

Wyślij
Anuluj

Prezentacja oferty

  • Prestige Tours od 17 946 zł/os.

Kalkulacja ceny dla dwóch osób dorosłych

Wylot z: Warszawa - Chopin 11.11.2022       Powrót z:  San Salvador 29.11.2022
Cena za pokój
Pokój dwuosobowy wyżywienie: według programu  
(zakres i warunki)    
Cena za osobę dorosłą Cena całkowita dla dwóch osób dorosłych (wraz z ubezpieczeniem)  
Rezerwacja jest w 100% darmowa i nie zobowiązuje do zakupu wycieczki. Rezerwuj
Masz pytania? Napisz do nas, a nasz Doradca skontaktuje się z Tobą. Zapytaj o ofertę
* Szczegółowej kalkulacji dokona Konsultant po złożeniu rezerwacji.

Prestige Tours o tej ofercie

***/ ****

Kostaryka/Kostaryka

Tytuł wycieczki

SALWADOR NIKARAGUA KOSTARYKA PANAMA z wyspami SAN BLAS 20 DNI

Główne atrakcje

• Indiański raj na wyspach San Blas

• Kolonialne miasta i miasteczka Salwadoru i Nikaragui

• Ruiny Joya de Cerén, nazywane Pompejami Ameryki"

• Najpiękniejsze wulkany regionu

• Najciekawsze Parki Narodowe Kostaryki

• Wibrująca metropolia Panama City

• Kanał Panamski, najważniejsza inwestycja morska świata

O wycieczce

Trasa wyjazdu wiedzie po najciekawszych zakątkach Ameryki Centralnej, które często są pomijane przez grupy skupione na majańskich zabytkach Gwatemali czy Meksyku. W czasie wyprawy odwiedzamy najważniejsze miejsca historyczne - jak ruiny amerykańskich Pompei" w Joya de Cerén, czy stare miasto w Granadzie. Jednak najbardziej imponujące są dzieła natury - majestatyczne wulkany, które przypominają, że nasza planeta żyje i ciągle się zmienia. Wspaniałe lasy o zadziwiającej bioróżnorodności, po których spacerujemy w towarzystwie odgłosów dzikich zwierząt i ptaków gwarantują niezapomniane przeżycia.

Na nas największe wrażenie wywiera wizyta na archipelagu wysp San Blas. Jest to autonomiczny region rządzony przez Indian, którzy zachowali wiele ze swoich zwyczajów i strojów . Aż trudno uwierzyć, że taki raj dzieli tylko kilka godzin od tętniącej życiem metropolii Panama City, która żegna nas przed powrotem do Europy. Wyjazd prowadzą dla nas znakomici piloci - znawcy regionu, zwyczajów i języka. Doskonała propozycja dla każdego, kto chce poczuć tętno Ziemi, które pomiędzy Amerykami bije jak nigdzie indziej!

Program wycieczki

Dzień 1

Wylot

Zbiórka na lotnisku Chopina w Warszawie i spotkanie z polskim pilotem. Szczegółowa informacja o zbiórce i godzinie odlotu jest podana w Informatorze Przedwyjazdowym, który otrzymuje każdy uczestnik wycieczki. Wylot z przesiadkami do Salwadoru. Możliwy nocleg tranzytowy (w cenie wycieczki).

Dzień 2

San Salwador I Suchitoto

Przylot do Salwadoru, najmniejszego kraju na naszej trasie. Na początku spacerujemy nieco po centrum San Salvador - stolicy i największym mieście państwa. Życie publiczne koncentruje się przy Plaza Civica - głównym placu, który otaczają najważniejsze budynki - Pałac Narodowy oraz katedra. Jedziemy pod symbol miasta - pomnik Zbawiciela Świata, patrona kraju. Choć San Salvador nie oferuje zbyt wielu atrakcji, lubimy to miejsce, gdyż tętni tu typowo latynoskie życie. Wyjeżdżamy na północ kraju do uroczego kolonialnego miasteczka Suchitoto nad Jeziorem Suchitlán. Spacerujemy po brukowanych uliczkach miasta, którego nazwa w języku nahuatl znaczy tyle co miejsce narodzin kwiatów". Najbardziej znanym zabytkiem jest kościół św. Łucji o śnieżnobiałej fasadzie, która wspaniale kontrastuje z zielenią wzgórz otaczających miasteczko. Nocleg w pensjonacie w Suchitoto.

Dystans drogowy dnia ok. 60km

Dzień 3

Park Narodowy Cerro Verde

Rano zaglądamy nad wodospady Los Tercios, gdzie chętni mogą zażyć kąpieli.

Następnie ruszamy na dalszą eksplorację pięknego, a mało poznanego Salwadoru. Pierwszy przystanek robimy aby zwiedzić ruiny Joya de Cerén - kompleksu archeologicznego, nazywanego Pompejami Ameryki", wpisanego na listę dziedzictwa UNESCO. Miasto zasypane zostało pyłami z pobliskiego wulkanu Caldera ok. 600 r. n.e. Dziś stanowi unikalne miejsce pokazujące zwyczajne życie mieszkańców regionu w pierwszym tysiącleciu naszej ery. Niedaleko znajduje się też San Andrés - kompleks majańskich budynków z piękną piramidą Akropolis. Po doznaniach archeologicznych kierujemy się nad brzegi Jeziora Coatepeque i malowniczą trasą wzdłuż dawnego krateru wulkanicznego wypełnionego turkusową wodą jedziemy w stronę Parku Narodowego Cerro Verde. Wulkaniczne stożki wyrastają ponad otaczające je tereny i wyglądają niczym strażnicy tych obszarów. Wulkan Izalco nazywany jest Latarnią Pacyfiku", ponieważ wydobywająca się lawa była znakiem dla statków zbliżających się do pobliskiego portu Acajutla. Trzecią górą jest Santa Ana. W czasie naszej wizyty idziemy specjalnie wytyczoną ścieżką ekologiczną, na której poznamy nieco tajemnic przyrody tego terenu.

Nocleg w okolicach Cerro Verde.

Dystans drogowy dnia ok. 120km

Dzień 4

Wybrzeże Pacyfiku

Poranek w Cerro Verde, który wykorzystujemy na spacer przez budzący się do życia tropikalny las. Następnie ruszamy w kierunku Pacyfiku i po krótkiej podróży jedziemy już wzdłuż wybrzeża. Od czasu do czasu pojawiają się ciemne, oceaniczne plaże. Postój w jednej z miejscowości nadmorskiej i okazja do taniego i znakomitego, choć prostego lunchu składającego się ze świeżych ryb i owoców morza.

Po tym postoju kontynuujemy podróż na wschód aż do La Unión. Po drodze krótkie postoje na robienie zdjęć. Nocleg w La Unión lub okolicy.

Dystans drogowy dnia ok. 330km

Dzień 5

LEÓN

Rano przejazd na portu i rejs do Potosi w Nikaragui. Przepływamy Zatokę Fonseca, sławną z pięknych krajobrazów i chronioną jako dziedzictwo UNESCO. Po przypłynięciu i załatwieniu fromalności ruszamy do León. Miasto jest jednym z centrów życia kulturalnego i społecznego kraju. Po południu spacerujemy po kolonialnym mieście, które szczyci się największą katedrą katolicką w Ameryce Środkowej (również uznaną za dziedzictwo ludzkości).

Nocleg w León.

Dystans drogowy dnia ok. 120km

Dzień 6

CERRO NEGRO, MASAYA I GRANADA

Po śniadaniu udajemy się w podróż do podnóża wulkanu Cerro Negro, na zboczach którego będzie można... zjeżdzać na desce na pyle wulkanicznym. Następnie jedziemy do parku narodowego Masaya, który obejmuje stoki i okolice aktywnego wulkanu. To jedyny wulkan na półkuli zachodniej na którym można podjechać pod sam krater samochodem! Spotkanie z wulkanicznym dymem tuż za niewysoką barierką jest niezapomnianym przeżyciem. Po tym bliskim spotkaniu z siłami natury zjeżdżamy do miasteczka Masaya znanego z targu rękodzieła lokalnej ludności. Mamy czas na zakup pamiątek i prezentów. Następnie jedziemy nad wybrzeże Jeziora Nikaragua - największego zbiornika wodnego Ameryki Środkowej, do miasta Granada. Przepiękne kolonialne uliczki zachwycają każdego przybysza.

Nocleg w historycznym centrum Granady.

Dystans drogowy dnia ok. 150km

Dzień 7

Granada I Rejs

O poranku rejs małą łodzią motorową po jeziorze słynnym m.in. z występowania rekina słodkowodnego. Z wody rozciąga się widok na wulkany wyspy Ometepe. Obszar znany jest też z setek mały wysepek znanych jako isletas", które są pozostałością aktywności wulkanicznej. Po południu wracamy do Grenady. Wspólnie spacerujemy po starym mieście. Idziemy do Casa de los Tres Mundos - centrum kultury nikaraguańskiej, odwiedzamy klasztor św. Franciszka z muzeum eksponującym bogata sztukę prekolumbijską. Bardzo ciekawym miejscem jest też twierdza La Polvora - wybudowana, aby chronić miasto przed atakami piratów. Chętni mogą wejść na dzwonnicę kościoła La Merced i zobaczyć zapierającą dech w piersiach panoramę miasta, jeziora oraz pobliskiego wulkanu Mombacho.

Nocleg w historycznym centrum Granady.

Dzień 8

Rincón De La Vieja

Wyjazd w trasę, która wiedzie nas do kolejnego kraju na naszej trasie, czyli Kostaryki! Kraj jest dumny z wielkiego udziału procentowego parków narodowych w powierzchni kraju. A już niedługo planuje stać się pierwszym państwem świata korzystającym tylko z odnawialnej zielonej energii".

Dojeżdżamy do Rincón de la Vieja. Wulkany, gorące źródła i inne zjawiska związane z działalnością wulkaniczną, ciekawa fauna i tropikalna flora - to główne atuty tego miejsca. Po południu idziemy na spacer z widokiem na mini wulkany błotne, gejzery, jeziorka z gotującą się wodą i oszałamiającą naturą.

Kolacja. Nocleg w rejonie parku.

Dystans drogowy dnia ok. 60km

Dzień 9

Monteverde

Kolejna wycieczka do Rincon de la Vieja pozwoli na jeszcze lepsze poznanie tego chronionego miejsca.

Tego dnia jedziemy w kierunku rezerwatu Monteverde. Las przez większą część czasu spowity jest mgłą. Niskie chmury to znak rozpoznawczy tego ekosystemu.

Nocleg w hotelu w okolicach rezerwatu Monteverde.

Dystans drogowy dnia ok. 134km

Dzień 10

Monteverde - Carara

Rano udamy się na spacer do rezerwatu Santa Elena, gdzie można spotkać jednego z najładniejszych ptaków świata - quetzala. Miejsce to jest znakomicie przygotowane do turystyki, poprowadzono liczne ścieżki, niektóre szlaki biegną wysoko między pięknymi drzewami. Proponujemy udział w wędrówce po słynnych wiszących mostach biegnących między koronami drzew. Spacer przynosi odrobinę emocji, ale jest zupełnie bezpieczny. Dla osób spragnionych mocniejszych wrażeń możliwość uczestnictwa w słynnych przejazdach na linach (atrakcja dodatkowo płatna).

Podróż na południe, aby dotrzeć do Parku Narodowego Carara. Ten niezwykły obszar porasta las przejściowy", czyli mający jednocześnie cechy lasu suchego i deszczowego. Wielka różnorodność gatunkowa roślin i zwierząt robi wrażenie a my czujemy, że klimat się zmienia i jesteśmy coraz bliżej gorącego równika.

Nocleg w okolicy Parku Narodowego Carara.

Dystans drogowy dnia ok. 114km

Dzień 11

Carara

Spacerujemy po wytyczonych ścieżkach, które dają możliwość obserwacji ptaków w ich naturalnym środowisku. Rzeka Tarcoles i położone u jej ujścia bagna tworzą doskonałe warunki do życia ptaków, które możemy podglądać. To tutaj żyje 48% ptasich gatunków występujących w Kostaryce! Po południu przejazd do Parku Narodowego Manuel Antonio. Ten malutki obszar łączy sobie to co jest dla wielu kwintesencją ziemskiego raju - lazurowe morze, śnieżnobiałe plaże, zielone palmy i egzotyczne zwierzęta. My też mamy czas na delektowanie się wyjątkową atmosferą tego miejsca.

Nocleg w okolicy Manuel Antonio przy plaży.

Dystans drogowy dnia ok. 110km

Dzień 12

Park Narodowy Manuel Antonio

Czas wolny na plażowanie i odpoczynek wspaniale pomoże zebrać siły przed dalszą podróżą.

Nocleg w okolicy Manuel Antonio.

Dzień 13

San Jose

Rano przejazd do San Jose, stolicy Kostaryki. Przejazd na lotnisko i przelot do Panamy.

Przejazd do hotelu i nocleg.

Dystans drogowy dnia ok. 170km

Dzień 14

Wyspy San Blas

Ruszamy na karaibską przygodę! Wcześnie rano samochodami 4x4 wyjeżdżamy z miasta i kierujemy się W kierunku wybrzeża Morza Karaibskiego. Podróż trwa dobrych kilka godzin. Tam czeka już wodna taksówka, która zabiera nas na rajskie wyspy San Blas. Krystaliczna woda, mieniąca się tysiącami odcieni niebieskiego, palmy, biały piasek to nie jedyne atrakcje tego miejsca.

Kolacja. Nocleg w lodży prowadzonej przez rdzennych mieszkańców.

Dzień 15 - 16

Wyspy San Blas

W tych dniach poznajemy społeczność Indian Kuna. Zachowanie przez nich tradycji, strojów i stylu życia graniczy z cudem. Po większości innych plemion nie zostało ani śladu. Czas wolny na odpoczynek, plażowanie i kąpiele w otoczeniu rajskich widoków. W trakcie pobytu serwowane są obiady i kolacje.

Noclegi w lodży prowadzonej przez rdzennych mieszkańców.

Dzień 17

Panama City

Wyjazd w drogę powrotną. Wieczorem spacer po nowoczesnej, pełnej wieżowców dzielnicy. Miasto stało się prawdziwym, liczącym się centrum biznesu. Liczymy, że każdy przyłączy się do życia nocnego tego miasta. Przejazd do hotelu i nocleg.

Dzień 18

Kanał Panamski

Zwiedzanie Panama City, pełnego życia i atrakcji miasta. Podróżą w przeszłość jest wyjazd do dzielnicy Casco Viejo pełnej XVII wiecznych kolonialnych kamienic. Wyjazd nad Kanał Panamski, najważniejszą dla świata inwestycję morską. Zobaczymy przeprawę statków, gdzie możemy sobie uzmysłowić jak potężnym dziełem było wybudowanie Kanału. Przejazd do hotelu i nocleg.

Dzień 19

Panama City I Wylot

Czas wolny. Po południu lub wieczorem wylot do Polski.

Dzień 20

Powrót

Powrót do Warszawy.

Zniżki

4% ceny - dodatkowa zniżka dla Przyjaciół Biura (definicja Przyjaciela Biura jest zawarta w Uwagach o Podróżowaniu). Zniżki naliczane są od ceny podstawowej (poza pakietem dewizowym). Single bez dopłaty - w przypadku braku możliwości dokwaterowania i przy zapisie minimum 3miesiące przed wycieczką.

Ceny promocyjne stosowane są tylko w przypadku wczesnych rezerwacji.

Liczba miejsc w promocyjnej cenie ograniczona.

I rata - 10% ceny wycieczki płatne do 2 dni od zapisu

II rata - dopłata do 40% ceny - 95 dni przed datą wyjazdu

III rata - dopłata do 100% ceny - 45 dni przed datą wyjazdu

Płatność w USD (na konto USD) lub w PLN (na konto PLN) według średniego kursu NBP z dnia wpłaty.

świadczenia

Bilety lotnicze na całej trasie, minimum 20 kg bagażu nadawanego, podatki i opłaty lotniskowe (oprócz ewentualnych indywidualnych opłat wylotowych), wszelkie koszty transportu drogowego (minibusy, autokary, samochody 4x4, przejazdy między lotniskami i hotelami, rejsy), wyżywienie - śniadania w hotelach, obiady lub kolacje wymienione w programie (łącznie 7 posiłków), noclegi (pokoje 2 osobowe) - hotele lub pensjonaty 4 * lub 3 *, opłaty za wstępy do parków narodowych i obiektów wymienionych w programie, ubezpieczenie KL, NNW, bagaż, lokalni przewodnicy w wybranych miejscach, opieka polskiego pilota na całej trasie.

Cena nie obejmuje

Obowiązkowa dopłata na miejscu w wysokości 900 USD (ostatnia rata wyjazdu płatna na miejscu) obejmująca część świadczeń, ubezpieczenie od kosztów rezygnacji, ubezpieczenie od chorób przewlekłych, aktywności dodatkowe wyszczególnione w programie, pozostałe wyżywienie i napoje, napoje do posiłków wymienione w programie, zwyczajowe napiwki, koszt ewentualnych dodatkowych wycieczek, dopłata do pok. 1-os 1138 USD/os., kosztów wykonania ewentualnych wymaganych testów na COVID-19.

Uwagi

Minimalna liczba uczestników - 12 osób, szczegółowy program i uwagi praktyczne każdy uczestnik otrzymuje przed wyjazdem. Wyżywienie poza wymienionym w programie organizuje na bieżąco pilot. Należy posiadać paszport ważny minimum 9miesięcy od daty powrotu z przynajmniej 2 zupełnie wolnymi stronami oznaczonymi, jako strony na wizy. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie. Biuro zastrzega sobie prawo przesunięcia o maksimum 1 dzień terminu wycieczki lub jej wydłużenia o nocleg tranzytowy bez dodatkowych kosztów zgodnie z aktualnymi rozkładami lotów.

Infolinia 58 300 16 90 dla abonentów spoza TP S.A.
Dokumenty organizatoraWażne informacje
Czy wiesz że?
  • gwarantujemy najniższe ceny
  • nie pobieramy prowizji
  • mamy 17 lat doświadczenia
  • porównujemy oferty 100 biur podróży
  • w 2014 roku wysłaliśmy na wakacje ponad 103 000 osób
  • mamy bazę ponad 45 000 opinii internautów o hotelach i kierunkach

100% bezpieczeństwa

Korzystamy z najlepszych zabezpieczeń płatności.

Nr 1 w Internecie

Największa sprzedaż wycieczek przez Internet od 1999 r.

Jesteśmy członkiem Polskiej Izby Turystyki i akredytowanym agentem IATA.

zamknij Podziel się z nami...
Wyślij
Formularz został wysłany.

Dziękujemy za przesłanie uwag.