kod oferty: EG-488989

Singapur, Jawa, Bali i Sumatra - wulkany i orangutany ***

Lokalizacja: Singapur
Zakwaterowanie: -
Wyjazd od dnia: 15.02.2020
Cena od: 8 921 zł 12 dni/os.
  Rezerwuj  
Zadaj pytanie do oferty zamknij

Singapur, Jawa, Bali i Sumatra - wulkany i orangutany ***

Wyślij
Anuluj

Prezentacja oferty

  • Rainbow od 8 921 zł/os.
Promocja: Oferta z niską zaliczką - tylko 30%. Dodatkowo rezerwacja miejsca parkingowego przy lotnisku tylko za 1 zł oraz Gwarancja Bezpłatnej Zmiany Rezerwacji tylko za 1 zł/os. (możliwość zmian aż do 30 dni przed wyjazdem). Szczegółowe informacje u Konsultantów

Kalkulacja ceny dla dwóch osób dorosłych

Wylot z: Warszawa - Chopin 15.02.2020   godz. 23:00       Powrót z:  Singapur 29.02.2020   godz. 00:05
Cena za pokój
Pokój dwuosobowy (standardowy)    Promocja wyżywienie: według programu  
(zakres i warunki)    
Cena za osobę dorosłą Cena całkowita dla dwóch osób dorosłych (wraz z ubezpieczeniem)  
Rezerwacja jest w 100% darmowa i nie zobowiązuje do zakupu wycieczki. Rezerwuj
Masz pytania? Napisz do nas, a nasz Doradca skontaktuje się z Tobą. Zapytaj o ofertę
* Szczegółowej kalkulacji dokona Konsultant po złożeniu rezerwacji.

Rainbow o tej ofercie

Udogodnienia hotelu
  • Oferty egzotyczne

Opis oferty

Zakwaterowanie:

Część objazdowa

Hotele dobrej klasy, odpowiadające standardowi ***/ **** w ocenie organizatora. wyjątek! Bromo Cottage, Bukit Lawang i Samosir ( **)

Pokoje: we wszystkich hotelach są wyposażone w łazienki z wc i klimatyzację, a często w TV i często mini bar (dodatkowo płatny).

Część pobytowa

Hotele: opisy poszczególnych hoteli w części dotyczących wczasów na Bali.

Do dyspozycji gości:

W hotelu restauracja i bar

Program

Dzień 1

Wylot samolotem rejsowym do Singapuru (bez przesiadki). Zbiórka na3 godziny przed wylotem na lotnisku im. F. Chopina, Warszawa - stanowisko Rainbow znajduje się w strefie Biura Podróży", w łączniku pomiędzy strefą B a C lotniska (vis a vis sklepu "Virgin"). Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na stronie operatora.

Dzień 2

Lądowanie w Singapurze, odprawa paszportowa. Przylot do Singapuru, odprawa paszportowa i celna (UWAGA! Zwracamy uwagę na singapurskie regulacje celne!). Wieczorem (w miarę możliwości czasowych) dla chętnych przejazd metrem do hotelu Marina Bay Sands i wjazd na punkt widokowy na szczycie budynku, skąd rozciąga się wspaniały widok na całe miasto (cena ok. 45 USD). Nocleg w hotelu w Singapurze.

Dzień 3

Po wczesnym śniadaniu transfer na lotnisko i przelot na Sumatrę. Przejazd z Medanu do Parapat. Po drodze zobaczymy plantacje palm oleistych i kauczuku. Zatrzymamy się także w Pematang Siantar, jednym z większych miast północnej Sumatry, gdzie odwiedzimy buddyjską świątynię Vihara Avalokitesvara z ponad dwudziestometrowym posągiem bogini miłosierdzia (największym tego typu posągiem w Indonezji). W trakcie przejazdu lunch. Po przyjeździe do Parapat rejs łodzią na wyspę Samosir. Kolacja i nocleg w hotelu na wyspie. (Trasa ok. 180km + przelot wewnętrzny)

Dzień 4

Po śniadaniu całodzienny rejs łodzią po jeziorze Toba. Zatrzymamy się w kilku okolicznych wioskach, gdzie będziemy mogli obserwować życie miejscowej ludności, zobaczyć ważne historycznie miejsca (m.in. sarkofag króla Sidabutara) i tradycyjną architekturę, a także obejrzeć ludowe tańce i zażyć kąpieli w spokojnych wodach jeziora. W czasie rejsu lunch. Następnie powrót do hotelu na nocleg.

Dzień 5

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i powrót łodzią do miejscowości Parapat oraz przejazd przez tereny zamieszkane przez ludy Batak. Po lunchu odwiedzimy Lingga, gdzie będziemy mogli podejrzeć tradycyjny styl życia grupy etnicznej Karo Batak, wodospad Sipisopiso oraz drewniany pałac Ruma Bolon w Pematang Purba (odrestaurowany i funkcjonujący jako muzeum). W czasie zwiedzania lunch. Zakwaterowanie i nocleg w Berastagi. (Trasa ok. 200km)

Dzień 6

Śniadanie w hotelu. Przejazd do Parku Narodowego Gunung Leuser, rezerwatu biosfery UNESCO. Po lunchu wybierzmy się do Bukit Lawang, gdzie odwiedzimy ośrodek opieki nad orangutanami zlokalizowany w pierwotnym lesie deszczowym. Spotkanie z przewodnikiem parku, a następnie umiarkowanie łatwy trekking w ślad za tropicielami zwierząt. Długość spaceru zależy od miejsca przebywania małp, a to zmienia się w ciągu dnia. Osobniki uratowane z niewoli można zwykle oglądać z bardzo bliska, natomiast zupełnie dzikie z odległości kilku metrów. W ciągu jednego spaceru możemy spotkać czasem nawet kilka osobników, ale należy pamiętać, że małpy te poruszają się pojedynczo, a nie w grupach. Trasa prowadzi przez górzysty teren leśny, dlatego też radzimy zabrać wygodne, zakryte obuwie (najlepiej trekkingowe), ubranie zakrywające nogi i ramiona oraz repelent na owady. Przydadzą się także lornetki. Władze parku narodowego mogą pobierać opłaty za fotografowanie i filmowanie na terenie rezerwatu. Późnym popołudniem zakwaterowanie w hotelu w Bukit Lawang. Kolacja i nocleg w hotelu. (Trasa ok. 120km)

Dzień 7

Po śniadaniu przejazd do Medanu - centrum handlu, przemysłu naftowego i rolnictwa, zamieszkiwanego przez barwną mieszankę narodowości i mniejszości etnicznych. W czasie zwiedzania miasta zobaczymy m.in. Wielki Meczet, Pałac Sułtana zbudowany w tradycyjnym stylu malajskim oraz zabytkową wieżę ciśnień - symbol miasta. Po lunchu czas wolny. Nocleg w hotelu w Medanie.

Uwaga! Podczas zwiedzania meczetu i innych miejsc kultu obowiązuje skromny strój - zakryte kolana oraz ramiona. (Trasa przelot wewnętrzny).

Dzień 8

Wczesne śniadanie i wykwaterowanie z hotelu. Transfer na lotnisko i przelot do Yogyakarty na Jawie. skąd udamy się na zwiedzanie Borobudur, jednej z największych i najlepiej zachowanych świątyń buddyjskich na świecie, wpisanej na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Pochodząca z przełomu VII i VIII w. n.e. świątynia była religijnym centrum buddyzmu na Jawie, a rangą jest porównywana z Angkor Wat w Kambodży czy Bagan w Birmie. W miarę możliwości w drodze na nocleg do Yogyakarty zobaczymy jeszcze mniejszą świątynię Mendut. Po dotarciu do Yogyakarty transfer do hotelu nocleg. (Trasa ok. 90km + przelot wewnętrzny)

Dzień 9

Po śniadaniu wycieczka rikszami (zwanymi tu "becak") do imponującego pałacu sułtanów Yogyakarty. Następnie udamy się do centrum srebrnego rękodzieła w Kotagede i warsztatów produkujących batiki i wyroby ze skóry. Po lunchu udamy się do Prambanan, największego i najbardziej imponującego kompleksu świątyń hinduistycznych w Indonezji. Składa się on z ponad 50 świątyń, z których największa, Loro Jongrang jest pokryta płaskorzeźbą przedstawiającą epizody z Ramayany. Późnym popołudniem powrót do Yogyakarty na nocleg. Dla chętnych wieczorem wyjazd na przedstawienie oparte o Ramayanę, tradycyjny epos sanskrycki (za dopłatą ok. 45 USD). (Trasa ok. 40km).

Dzień 10

Po śniadaniu transfer na dworzec kolejowy. Stąd udamy się pociągiem do Mojokerto, a dalej autokarem do wioski Tosari. Po drodze zjemy lunch oraz zatrzymamy się w porcie Pasuruan, gdzie zobaczyć można tradycyjne indonezyjskie okręty żaglowe typu phinisi. Zakwaterowanie w Bromo Cottage lub w Malangu. Uwaga: przyjazd do hotelu bardzo późnym wieczorem. (Trasa ok. 350km)

Dzień 11

Nad ranem wyruszamy jeepami na wschód słońca na górę Penanjakan (2770m n.p.m.), skąd przy sprzyjających warunkach atmosferycznych rozciąga się doskonały widok na wulkan Bromo i okolicę (należy zabrać ciepłą odzież). Następnie przejdziemy równinę wokół krateru, zwaną Morzem Piasku i wejdziemy po 245 schodkach do samej krawędzi krateru wulkanu Bromo. Powrót do hotelu na śniadanie i krótki odpoczynek. Następnie przejazd do Surabaya, jednego z największych miast Indonezji, transfer na lotnisko i przelot do Denpasar na Bali. Przejazd do wybranego hotelu. (Trasa ok. 630km)

Dzień 12-13

Po śniadaniu czas wolny na wypoczynek nad morzem. Możliwość skorzystania z wycieczki lokalnej po wyspie (płatna dodatkowo).

Dzień 14

Po wczesnym śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i transfer na lotnisko. Przelot do Singapuru. Na początek zaproponujemy Państwu przejazd przez starą dzielnicę kolonialną, gdzie zobaczymy Padang - tereny rekreacyjne miasta położone w centrum dzielnicy biznesowej, Klub Krykieta, budynki Parlamentu, Sądu Najwyższego i Ratusza - łączące klasyczną architekturę kolonialną z nowoczesnością drapaczy chmur. Udamy się też do Świątyni Zęba Buddy, monumentalnej budowli zaprojektowanej w stylu inspirowanym architekturą z okresu dynastii Tang. Następnie udamy się do Ogrodów Orchidei, gdzie można będzie podziwiać ok. 20 tys. kwiatów orchidei różnych odmian. Na zakończenie zwiedzania Singapuru odwiedzą Państwo dzielnicę Małe Indie, gdzie sprzedawcy sari, przypraw i wróżbici tworzą niepowtarzalną atmosferę przypominającą miasta indyjskie. Późnym wieczorem transfer na lotnisko i wylot do Polski samolotem rejsowym (bez przesiadki).

Dzień 15

Lądowanie w Warszawie.

Uwagi do programu

• Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.

Limit bagażu głównego na przelocie wewnętrznym to20 kg.

"

Świadczenia

Cena podstawowa obejmuje: przelot samolotem rejsowym (bez przesiadki) na trasie Warszawa - Singapur - Warszawa, przeloty lokalnymi liniami na trasach Singapur-Medan, Medan-Yogyakarta, Surabaya-Denpasar oraz Denpasar-Singapur, opłaty lotniskowe, zakwaterowanie w hotelach (12 rozpoczętych dób hotelowych), transfery pociągami oraz klimatyzowanym autokarem wg programu, wyżywienie jak w programie, obsługę polskiego przedstawiciela podczas odprawy na lotnisku w Polsce, opiekę polskiego pilota podczas zwiedzania, program turystyczny j. w. oraz ubezpieczenie TU Europa (wariant standard: NNW, KL i bagaż).

Cena podstawowa nie obejmuje: biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, obowiązkowej opłaty na wynagrodzenie dla lokalnych przewodników, napiwki dla kierowców, bagażowych, kelnerów, personelu hotelowego etc. (łącznie bilety wstępu, przewodnicy, rejsy łodzią i napiwki ok. 260 USD za osobę, płatne obowiązkowo pilotowi jako pakiet), wycieczek fakultatywnych wymienionych w programie jako dodatkowo płatne, dodatkowych posiłków podczas wycieczki oraz napoi do posiłków.

Inne

Zniesiono obowiązek wizowania dla obywateli polskich. (UWAGA! nie dotyczy posiadaczy paszportów tymczasowych - konieczność wyrobienia wizy przed wylotem we własnym zakresie).

Paszport musi być ważny min. 6miesięcy od daty powrotu.

Waluty:

Zalecamy zabranie dolarów amerykańskich, choć można również wymieniać euro lub inne powszechnie akceptowane waluty. Uwaga! W Indonezji, Malezji i Singapurzenieakceptowane są dolary starych serii (sprzed 2009 r.) banknoty muszą być niezniszczone (bez naddarć).

Uwaga! Zwracamy uwagę na ostrzejsze niż zazwyczaj przepisy celne obowiązujące turystów wjeżdżających do Singapuru:

1. Obowiązuje całkowity zakaz wwozu, posiadania i użytkowania wszelkiego rodzaju papierosów elektronicznych oraz ich akcesoriów.

2. Singapur nie dopuszcza wwozu bezcłowego wyrobów tytoniowych. Każdą ilość papierosów wwożonych do Singapuru (również produkty zakupione w strefie wolnocłowej) należy zadeklarować w celu opłacenia cła.

3. Maksymalna ilość alkoholu¬ podlegająca zwolnieniu z cła wynosi:

• 1 litr mocnego alkoholu + 1litr wina +1 litr piwa,

Lub

• 2 litry wina + 1 litr piwa,

Lub

• 1 litr wina + 2 litry piwa.

4. Singapur w dalszym ciągu nie zezwala na wwóz gumy do żucia.

5. Malezja wprowadziła ścisły zakaz wwozu produktów spożywczych zawierających wieprzowinę oraz wszelkich pochodnych.

Osoby naruszające te regulacje mogą spotkać się z surowymi sankcjami karnymi. Bliższe informacje na oficjalnej stronie singapurskiego Urzędu Celnego pod adresem:

"

Opinie klientów

Klienci oceniają tę wycieczkę na 4.0/6. Sprawdź opinie: "

META Description

Singapur • rezerwat orangutanów na Sumatrze • rejs po jeziorze Toba • imponujące świątynie buddyjskie w Borobudur • wulkan Bromo o wschodzie słońca • pobyt na Bali

Infolinia 58 300 16 90 dla abonentów spoza TP S.A.
Dokumenty organizatoraWażne informacje
Czy wiesz że?
  • gwarantujemy najniższe ceny
  • nie pobieramy prowizji
  • mamy 14 lat doświadczenia
  • porównujemy oferty 100 biur podróży
  • w 2014 roku wysłaliśmy na wakacje ponad 103 000 osób
  • mamy bazę ponad 45 000 opinii internautów o hotelach i kierunkach

100% bezpieczeństwa

Korzystamy z najlepszych zabezpieczeń płatności.

Nr 1 w Internecie

Największa sprzedaż wycieczek przez Internet od 1999 r.

Jesteśmy członkiem Polskiej Izby Turystyki i akredytowanym agentem IATA.

zamknij Podziel się z nami...
Wyślij
Formularz został wysłany.

Dziękujemy za przesłanie uwag.