kod oferty: EG-629563

Smaki Portugalii i Hiszpanii 

Lokalizacja: Rejsy » Rzeka - Douro »
Zakwaterowanie: rejs
Pobyt od dnia: 02.11.2021
Cena od: 14 991 zł 7 dni/os.
  Rezerwuj  
Zadaj pytanie do oferty zamknij

Smaki Portugalii i Hiszpanii

Wyślij
Anuluj

Prezentacja oferty

  • Konsorcjum Biur Podróży od 14 991 zł/os.

Kalkulacja ceny dla dwóch osób dorosłych

Zakwaterowanie: 02.11.2021       Wykwaterowanie:   09.11.2021
Cena za pokój
Kabina 2 osobowa (zewnetrzna) wyżywienie: pełne wyżywienie  
Cena za osobę dorosłą Cena całkowita dla dwóch osób dorosłych (wraz z ubezpieczeniem)  
Rezerwacja jest w 100% darmowa i nie zobowiązuje do zakupu wycieczki. Rezerwuj
Masz pytania? Napisz do nas, a nasz Doradca skontaktuje się z Tobą. Zapytaj o ofertę
* Szczegółowej kalkulacji dokona Konsultant po złożeniu rezerwacji.

Konsorcjum Biur Podróży o tej ofercie

Odwiedź średniowieczną wioskę Castelo Rodrigo i spróbuj lokalnych potraw; Posmakuj autentycznej kuchni hiszpańskiej i portugalskiej; Odkryj skarby Madrytu, Toledo, Salamanki i Lizbony; Podziwiaj fantazyjną pracę tancerzy flamenco; Wędruj Świętymi schodami w Régua i do Castelo Rodrigo; Odwiedź Lamego, jedno z najważniejszych miejsc pielgrzymkowych w Portugalii i podziwiaj stuletni klasztor

Rejs Z Vega De Terrón Do Porto

KRAJE - PORTUGALIA, HISZPANIA

Rzeki - Douro

Dzień 1

VEGA de TERRÓN, PORTUGALIA - ZAOKRĘTOWANIE

Przylot do Portugali. Zaokrętowanie na statku.

(kolacja)

Dzień 2

BARCA DALVA - PINHAO, PORTUGALIA

Udaj się do Castelo Rodrigo, znanego jako "Biała wioska" z powodu rosnących tu drzew migdałowych. Strona oferuje spektakularne widoki na okolicę. Weź udział w spacerze po średniowiecznych ulicach i zobacz domy i budynki z XVI-wieczną fasadą i oknami w stylu manuelińskim. Jeśli wolisz bardziej aktywny wypoczynek, możesz wybrać się na wędrówkę do miasta. Pod koniec obu wycieczek skosztuj lokalnych potraw, takich jak migdały, ser, chleb i wino. Później, popłyń malowniczym Douro do Pinhao.

(śniadanie, obiad, kolacja)

Dzień 3

Pinhao

Wyrusz na uroczą stację kolejową Pinhao, oszałamiający dworzec kolejowy wzdłuż linii Douro, jednej z najbardziej znanych podróży koleją w Portugalii. Główny budynek stacji jest czczony za 25 paneli kafelkowych, wszystkie w odcieniach niebieskiego, które przedstawiają sceny z regionu Douro. Następnie zjedz ekskluzywny lunch w Quinta da Avessada, gdzie będziesz cieszyć się autentycznym i tradycyjnym doświadczeniem kulinarnym z rozrywką. Ciepła, porywająca gościnność tej rodzinnej kwinty jest wyjątkowa. Kilku członków rodziny gra w zespole, a podczas posiłków będą dostarczać rozrywki. Quinta de Avessada to także fascynujące interaktywne muzeum upamiętniające historię i kulturę wina w regionie Alto Douro, dzięki czemu będziesz się dobrze bawić, odkrywając wszystkie etapy produkcji wina i przeprowadzając wiele degustacji. Później w ciągu dnia czeka na ciebie degustacja wina w lokalnej kwinta.

(śniadanie, obiad, kolacja)

Dzień 4

RÉGUA

Rozpocznij dzień od zwiedzania XVIII-wiecznego Palacio Anadia lub Pałacu Hrabiów, znanego z pięknych wnętrz i witraży. Później tego dnia masz do wyboru dwie wycieczki. Pierwszą opcją jest wycieczka do starożytnego i malowniczego Lamego, domu jednego z najważniejszych miejsc pielgrzymkowych w Portugalii, Nossa Senhora dos Remédios (Sanktuarium Matki Bożej Odwoławczej). Dla aktywnych poszukiwaczy przygód możesz wspinać się po słynnych schodach Lamego, zwanych również Świętymi schodami.

(śniadanie, obiad, kolacja)

Dzień 5

RÉGUA - ENTRE-OS-RIOS

Wybierz się na malowniczy rejs wzdłuż Douro z Régua do Entre-Os-Rios. Następnie odbędzie się tradycyjny "domowy" posiłek w lokalnej kwincie.

(śniadanie, obiad, kolacja)

Dzień 6

Entre-os-rios - Porto

Ciesz się porankiem z malowniczymi krajobrazami podczas rejsu w drodze do Porto, a następnie dołącz do wycieczki z przewodnikiem po zabytkowej dzielnicy Porto, wpisanej na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Zobaczysz katedrę, jeden z najstarszych zabytków miasta; rynek główny, otoczony sklepami i kawiarniami; oraz dworzec kolejowy Sao Bento, znany z niebiesko-białych kafelkowych paneli przedstawiających sceny z historii Portugalii. Zapraszamy także na degustację Port, najbardziej znanego wkładu Portugalii w świat wina. Dla bardziej aktywnej przygody, dołącz do wędrówki w Porto i zwiedzaj starą dzielnicę portową, przechodząc średniowiecznymi ulicami Porto; następnie skosztuj degustacji wina porto.

(śniadanie, obiad, kolacja)

Dzień 7

Porto

Dzień wolny na samodzielne zwiedzanie miasta bądź korzystanie z infrastruktury statku.

(śniadanie, obiad, kolacja)

Dzień 8

Porto - Wyokrętowanie

Wyokrętowanie ze statku, zakończenie imprezy.

Pakiet lądowy

Możliwość rozszerzenia rejsu o 3 noce przed rejsem w Madrycie oraz 3 noce po rejsie w Lizbonie (dodatkowo płatne - na zapytanie)

3 noce w Madrycie (PŁATNY DODATKOWO 900 USD/OSOBA)

3 noce w Lizbonie (PŁATNY DODATKOWO 900 USD/OSOBA)

Dzień 1

Przybycie Do Madrytu

Przylot do Madrytu i zakwaterowanie w hotelu.

Dzień 2

Madryt

Wybierz się na wycieczkę z przewodnikiem po Madrycie, stolicy Hiszpanii od czasów Złotego Wieku Hiszpanii, a teraz jej największym mieście, miejscu z szerokimi alejami, wielkimi muzeami, okazałymi ogrodami i tętniącymi życiem barami tapas. Madryt, znany ze swoich historycznych dzielnic, sztuki, muzyki i epikurejskich przysmaków, jest kosmopolityczną metropolią z tętniącą życiem nocą. Najważniejsze zabytki miasta to wyszukany Pałac Królewski, Buen Retiro Park, Puerta del Sol, Mercado de San Miguel, Plaza Mayor i tak znane galerie sztuki, jak Muzeum Prado i Centro de Arte Reina Sofia.

(śniadanie)

Dzień 3

Madryt - Toledo

Odwiedzimy otoczone murem miasto Toledo, wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO i starożytną stolicę Hiszpanii. Miasto jest skarbnicą artystycznych bogactw, które kiedyś inspirowały hiszpańskiego artysty renesansu, El Greco, z krętymi uliczkami i dobrze zachowaną średniowieczną architekturą. W ramach wycieczki z przewodnikiem zwiedzisz katedrę w Toledo (jedna z największych gotyckich budowli na świecie), a także synagogę Santa Maria La Blanca w dzielnicy żydowskiej.

(śniadanie)

Dzień 4

Madryt - Salamanca - Vega Terrón - Zaokrętowanie

Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd z Madrytu na wycieczkę do Salamanki, wpisanej na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, w centrum hiszpańskiego regionu Castilla y León. Zwiedzanie miasta z przewodnikiem obejmuje budynki uniwersyteckie, katedrę w Salamance i wyjątkowo ozdobiony Dom Muszli. Transfer do Vega de Terrón i zaokrętowanie na statek rzeczny.

3 noce po rejsie w Lizbonie

Dzień 9

Lizbona

Lizbona, jedno z najpiękniejszych miast Europy, rozciąga się na kilku wzgórzach wzdłuż rzeki Tag. Twoja wycieczka po mieście obejmuje dwa obiekty światowego dziedzictwa UNESCO. Zobaczysz ufortyfikowaną wieżę Belém i zwiedzisz spektakularny klasztor Hieronimitów, późnogotycką budowlę. Reszta popołudnia to czas wolny, aby samemu zwiedzić miasto, być może odwiedzić Zamek Sao Jorge lub windę Santa Justa, która wychodzi na zamek, rzekę i plac Rossio.

(śniadanie)

Dzień 10

Lizbona - Sintra

Wybierz się na poranną wycieczkę do Serra de Sintra, jednej z najbardziej malowniczych górskich wiosek w Portugalii, dawnej letniej rezydencji portugalskiej rodziny królewskiej oraz źródła inspiracji dla Lorda Byrona i pokoleń innych artystów i poetów. Twoja wycieczka z przewodnikiem obejmuje wizytę w Pena Palace, bajkowym zamku położonym wysoko na skalistym szczycie, a następnie czas wolny.

(śniadanie)

Dzień 11

Lizbona - Wylot

Wykwaterowanie z hotelu. Zakończenie świadczeń.

Cena zawiera

7 noclegów na luksusowym statku rejsowym w kabinie deluxe z oknem (kategoria E) - Istnieje możliwość rezerwacji kabin z balkonem (na zapytanie), bezpłatny szybki dostęp do Internetu, filmy, biblioteka muzyczna i z anglojęzycznymi stacjami telewizyjnymi, wykwintne posiłki, w tym nieograniczone i bezpłatne wina, piwo i napoje bezalkoholowe do obiadu i kolacji na pokładzie, lokale gastronomiczne, "Sip & Sail happy hours" z bezpłatnym winem, piwem i napojami alkoholowymi oraz bezalkoholowymi, powitalny koktajl, kolacja powitalna, kolacja La Chaîne des Rôtisseurs, koktajl kapitański i kolacja galowa, bezpłatny bezprzewodowy dostęp do Internetu na pokładzie, małe grupowe wycieczki z przewodnikiem z różnymi opcjami i poziomami aktywności, w tym łagodne, regularne i aktywne wycieczki piesze, rozrywka na żywo, kolacje tematyczne, bezpłatne rowery i kaski, program Wellness na pokładzie, ćwiczenia sportowe pod okiem trenera, usługi profesjonalnie wyszkolonego Cruise Managera podczas całego rejsu, ubezpieczenie Europa Multitravel + CP (choroby przewlekłe) do 40% KL + AS (amatorskie uprawianie sportu) - KL 150 000 EURO, NNW - 4 000 EURO, BAGAŻ - 400 EURO, opiekę przedstawiciela lokalnego kontrahenta na miejscu, zestaw informacyjny, obligatoryjną opłatę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny 5 zł/osoba, obligatoryjną opłatę na Turystyczny Fundusz Pomocowy 5 zł/osoba.

Cena nie zawiera

Przelotu samolotem na trasie Warszawa - Portugalia - Warszawa, transferu lotnisko - statek - lotnisko, opłat i świadczeń nie ujętych w "cena zawiera", obligatoryjnej opłaty portowej 210 USD/osoba (płatne przy dopłacie w biurze), pakietu lądowego 1800 USD/osoba - (3 noclegi w Madrycie w Pałacu Westin (lub podobnym), w tym zwiedzanie miasta, wycieczka do Toledo i codzienne śniadanie, Transfer z Madrytu do Salamanki z wycieczką po mieście, pokazem flamenco i lunchem, a następnie na statek w Vega Terrón, 3 noclegi w Lizbonie w Intercontinental Lisbon (lub podobnym), w tym wycieczka po mieście, wycieczka do Royal Sintra i codzienne śniadanie; przejazd ze statku w Porto do Lizbony szybkim pociągiem, transfery między hotelem a statkiem uwzględnione przy zakupie programu rejsowego i lądowego; wydatków własnych.

Uwagi

1. Podczas rejsu i wycieczek fakultatywnych obowiązującym językiem jest angielski. Brak możliwości oprowadzania w języku polskim.

2. Podano cenę za osobę w wybranej kabinie 2-os.

3. Możliwość rezerwacji kabin w innej kategorii na zapytanie.

4. Dopłata do kabiny 1-os. w zależności od kategorii.

5. Dla dzieci z dwoma dorosłymi osobami w kabinie zniżki. Kalkulacja indywidualna na zapytanie.

6. Możliwość wykupienia rozszerzonego programu zwiedzania przed lub po rejsie z noclegami w hotelu.

7. Ceny mogą ulec zmianie w zależności od dostępności miejsc na statku.

8. Trasa rejsu może ulec zmianie w przypadku nagłej zmiany warunków pogodowych.

9. Możliwość rezerwacji świadczeń dodatkowych jak przeloty, hotele i transfery, wycieczki fakultatywne (na zapytanie)

10. Ofertę przeliczono wg kursu sprzedaży USD Banku PeKaO SA. Impreza zostanie ostatecznie rozliczona wg aktualnego kursu sprzedaży USD banku PeKaO SA z dnia dopłaty.

11. Niniejsza oferta wymaga potwierdzenia po dokonaniu wpłaty zaliczki. Organizator potwierdza lub anuluje założoną rezerwację w ciągu 48 h (tylko w dni robocze pon-pt 10-18). W przypadku braku potwierdzenia ze strony organizatora zwrot 100% wpłaty. Podane ceny skalkulowane są dla najniższej taryfy biletów lotniczych, obowiązującej w okresie ważności cennika. W przypadku nie dostępności tej taryfy istnieje możliwość rezerwacji biletu w innej wyższej - za odpowiednią dopłatą. Ewentualna dopłata podlega akceptacji klienta. Wylot możliwy jest w dowolnej dacie oraz z dowolnego portu lotniczego, również zagranicznego.

12. Zgodnie z obowiązującymi w Polsce przepisami (Ustawy o obywatelstwie polskim), przy przekraczaniu polskiej granicy państwowej przez obywateli Polski posiadających podwójne obywatelstwo, podczas kontroli granicznej obowiązuje wymóg okazania polskiego dokumentu paszportowego.

Warunki wjazdowe

COVID-2019

Ze względu na zmienną sytuację dotyczącą warunków wjazdu do poszczególnych krajów (wymagań wizowych, testów Covid-19 itd.) prosimy o zweryfikowanie tych warunków przed dokonaniem rezerwacji wyjazdu.

Zachęcamy również do śledzenia bieżących doniesień nt. zagrożenia epidemiologicznego przed wyjazdem za granicę.

Aktualne informacje na temat sytuacji w danym kraju, znajdują się na stronie www.msz.gov.pl/pl/informacje_konsularne/ostrzezenia

Portugalia

Od godz. 00.00 9 listopada, w ramach panującego na terytorium Republiki Portugalskiej stanu wyjątkowego, obowiązują następujące obostrzenia

1. zakaz wychodzenia na ulice w godzinach 23.00 - 05.00 w dni powszednie oraz w godz. 13.00 - 05.00 w weekendy

2. możliwość realizacji pomiaru temperatury ciała przy wejściu do miejsc pracy, placówek oświatowych, środków transportu, przestrzeni handlowych, kulturalnych i sportowych (w przypadku odmowy poddania się mierzeniu temperatury lub gdy przekracza ona 38oC, możliwa jest odmowa wstępu);

3. możliwość wymogu okazania wyniku testu na COVID-19 w placówkach ochrony zdrowia, budynkach mieszkalnych, placówkach edukacyjnych, przy wjeździe i wyjeździe z terytorium kraju drogą lotniczą lub morską

4. Ponadto do godz. 24.00 23 listopada na terytorium wybranych gmin Portugalii, w tym Lizbony i Porto, obowiązywać będą zaostrzone restrykcje wprowadzone w związku z rozprzestrzenianiem się COVID-19. W tym okresie w wyznaczonych gminach obowiązywać będą następujące obostrzenia

5. nakaz pozostawania w domu - z wyjątkiem koniecznych wyjść na zakupy, do szkoły, w celach służbowych, w celu uzyskania świadczeń medycznych lub udzielenia pomocy osobie potrzebującej czy wyprowadzenia psa, a także odwiedzin członków rodziny w instytucjach opiekuńczych, wizyty na poczcie, w banku lub agencji ubezpieczeniowej oraz niezbędnych wyjazdów z terytorium Portugalii kontynentalnej;

6. nakaz zamykania lokali handlowych i usługowych nie później niż o godz. 22.00;

7. nakaz zamykania lokali gastronomicznych nie później niż o godz. 22.30.

Hiszpania

Z dniem 23 listopada 2020 zaczną obowiązywać nowe zasady przy wjeździe do Hiszpanii drogą powietrzną lub morską

1. Wszyscy pasażerowie będą musieli posiadać? negatywny wynik testu PCR wykonany na 72 godziny przed przybyciem do Hiszpanii. Nie uznawane będą testy na przeciwciała, antygenowe czy serologiczne. Kontrola wyniku testów będzie odbywała się na lotniskach oraz w portach morskich zaraz po przybyciu. Trzeba będzie okazać oryginał wyniku w formie papierowej lub elektronicznej. Nadal sprawdzane będą kody QR i wykonywany pomiar temperatury ciała.

2. Informacja o wykonaniu testu znajdzie się w formularzu kontroli sanitarnej, po wypełnieniu którego wygeneruje się kod QR. W razie problemów z wypełnieniem formularza elektronicznego honorowana będzie, jak dotychczas, forma papierowa formularza.

3. Wynik testu powinien być w języku hiszpańskim lub angielskim i zawierać następujące dane imię i nazwisko podróżującego, numer paszportu lub innego dowodu tożsamości (musi się zgadzać z numerem podanym w formularzu kontroli sanitarnej), data wykonania testu, dane certyfikowanego centrum diagnostycznego, informacja o użytej technice diagnostycznej oraz negatywny wynik.

4. Osoby podróżujące tranzytem przez Hiszpanię?, jeśli nie będą opuszczać strefy międzynarodowej, nie muszą posiadać aktualnego wyniku testu.

5. Zarówno kody QR (lub w zastępstwie formularz papierowy) jak i wyniki testu powinny być sprawdzane przez personel przewoźnika przed wejściem na pokład samolotu lub statku.

6. Nowe przepisy obowiązywać będą na całym terytorium Hiszpanii, wliczając Wyspy Kanaryjskie, co oznacza, że dotychczasowe przepisy dotyczące testów obowiązujące na wyspach przy rejestracji w obiektach hotelowych tracą moc.

Uznawany będzie jedynie wynik testu typu PCR (RT-PCR), zrealizowanego 72 godziny przed terminem przyjazdu.

Zaświadczenie w formie papierowej lub cyfrowej (w języku hiszpańskim i/lub angielskim) musi zawierać datę i godzinę badania, dane osobowe pacjenta oraz numer dokumentu (wskazany w formularzy sanitarnym), oznaczenie i dane kontaktowe do ośrodka medycznego wykonującego test oraz wskazanie negatywnego wyniku.

W wyjątkowych sytuacjach, w razie braku możliwości wypełnienia formularza sanitarnego w wersji on-line, podróżujący będą mogli wypełnić go w formie papierowej przed wejściem na pokład. Uwaga, konieczne będzie wtedy dołączenie do formularza oryginału zaświadczenia o wykonaniu testu PCR.

Gwarancja niezmienności ceny

Istnieje możliwość zakupu Gwarancji Niezmienności Ceny, kwota zależna jest od koszty imprezy (na osobę). Gwarancja oznacza, że cena zarezerwowanej imprezy turystycznej nie ulegnie zmianie do dnia wyjazdu (dotyczy wzrostu kursu walut). Gwarancja nie dotyczy sytuacji zmian w rezerwacji na życzenie klienta, które skutkują zmianą ceny świadczeń na umowie. Informacje o zakupie Gwarancji Niezmienności Ceny należy zgłosić i opłacić maksymalnie w ciągu 7 dni od daty podpisania umowy.

Do 3500 zł/osoba - 65 zł/osoba

3501 do 6000 zł/osoba - 100 zł/osoba

Od 6001 do 9000zł/osoba - 170 zł/osoba

Powyżej 9000 zł/osoba - 250 zł/osoba

Infolinia 58 300 16 90 dla abonentów spoza TP S.A.
Dokumenty organizatoraWażne informacje
Czy wiesz że?
  • gwarantujemy najniższe ceny
  • nie pobieramy prowizji
  • mamy 16 lat doświadczenia
  • porównujemy oferty 100 biur podróży
  • w 2014 roku wysłaliśmy na wakacje ponad 103 000 osób
  • mamy bazę ponad 45 000 opinii internautów o hotelach i kierunkach

100% bezpieczeństwa

Korzystamy z najlepszych zabezpieczeń płatności.

Nr 1 w Internecie

Największa sprzedaż wycieczek przez Internet od 1999 r.

Jesteśmy członkiem Polskiej Izby Turystyki i akredytowanym agentem IATA.

zamknij Podziel się z nami...
Wyślij
Formularz został wysłany.

Dziękujemy za przesłanie uwag.