kod oferty: EG-159980

Amerykańskie Dziedzictwo 

 
Lokalizacja: Stany Zjednoczone Ameryki
Zakwaterowanie: wycieczka objazdowa
Wyjazd od dnia: 22.04.2020
Cena od: 9 841 zł 15 dni/os.
  Rezerwuj  
Zadaj pytanie do oferty zamknij

Amerykańskie Dziedzictwo

Wyślij
Anuluj

Prezentacja oferty

  • Konsorcjum Biur Podróży od 9 841 zł/os.

Kalkulacja ceny dla dwóch osób dorosłych

Wylot z: Warszawa - Chopin 22.04.2020       Powrót z:  Nowy Jork 07.05.2020
Cena za pokój
Pokój dwuosobowy wyżywienie: własne  
(zakres i warunki)    
Cena za osobę dorosłą Cena całkowita dla dwóch osób dorosłych (wraz z ubezpieczeniem)  
Rezerwacja jest w 100% darmowa i nie zobowiązuje do zakupu wycieczki. Rezerwuj
Masz pytania? Napisz do nas, a nasz Doradca skontaktuje się z Tobą. Zapytaj o ofertę
* Szczegółowej kalkulacji dokona Konsultant po złożeniu rezerwacji.

Konsorcjum Biur Podróży o tej ofercie

NOWY JORK - WASHYNGTON - PARK NARODOWY SHENANDOAH - BLUE RIDGE PARKWAY - ROANOKE - P. N. GREAT SMOKY MOUNTAINS -ASHEVILLE - CHARLESTON - SAVANNAH - ST. AUGUSTINE - ORLANDO - VENICE/SARASOTA - MIAMI

1 dzień

Warszawa - Nowy Jork

Przybycie na lotnisko na minimum 2 godziny przed planowanym wylotem. Odprawa paszportowo-bagażowa a następnie wylot z Warszawy (przez jeden z europejskich portów lotniczych). Przylot do Nowego Jorku. Po odbyciu odprawy celnej i odbiorze bagaży odbiór zarezerwowanego samochodu i przyjazd do hotelu. Zakwaterowanie i nocleg w hotelu Roosevelt Hotel lub podobnym.

2 dzień

Nowy Jork

Cały dzień przeznaczony na odkrywanie uroków Nowego Jorku. Zobacz Statuę Wolności, przejdź się piąta Aleją, odwiedź Central Park, Rockefeller Center, Empire State Building, Organizację Narodów Zjednoczonych, i wiele innych atrakcji. Powrót do hotelu na nocleg.

3 dzień

NOWY JORK - WASZYNGTON D. C. (OK. 390km)

Przejazd do Filadelfii, gdzie znajdują się między innymi takie zabytki jak Independence Hall, Dzwon Wolności czy dom Bena Franklina. Następnie przejazd do stolicy Stanów Zjednoczonych - Waszyngtonu. Zakwaterowanie w hotelu Capitol Skyline Hotel lub podobnym.

4 dzień

WASZYNGTON D. C.

Dzień przeznaczony na zwiedzanie stolicy Stanów Zjednoczonych. Zwiedzanie Mauzoleum Lincolna, Mauzoleum Jeffersona, Białego Domu, Kapitolu. Polecamy wizytę w kompleksie muzealnym Smithsonian. Powrót do hotelu na nocleg.

5 dzień

WASZYNGTON D. C. - PARK NARODOWY SHENANDOAH (OK. 138km)

Zwiedzanie miejsc związanych z wojną secesyjną. Wizyta w domu Thomasa Jeffersona w Monticello. Przejazd do Parku Narodowego Shenandoah. Zakwaterowanie w hotelu Quality Inn lub podobnym.

6 dzień

PARK NARODOWY SHENANDOAH - BLUE RIDGE PARKWAY - ROANOKE (OK. 235km)

Podróż w stronę łańcucha górskiego Blue Ridge. Następnie przez dolinę Shenandoah zazwyczaj porośniętą bujną roślinnością aż do Roanoke. Zakwaterowanie w hotelu Holiday Inn Roanoke lub podobnym.

7 dzień

ROANOKE - PARK NARODOWY GREAT SMOKY MOUNTAINS - REZERWAT INDIAN CHEROKEE - CHEROKEE (OK. 400km)

Przejazd przez Smoky Mountains w kierunku Karoliny Północnej. Po południu zwiedzanie Smoky Mountains znanych z niebieskawej mgły okrywającej ich zbocza. Następnie przejazd do Rezerwatu Indian Cherokee. Zakwaterowanie w hotelu Edgewater Hotel & Conference Center lub podobnym.

8 dzień

CHEROKEE - CHARLESTON (OK. 422km)

Podróż przez tereny należące od wieków do plemienia Indian Cherokee. Celem na dziś jest historyczne miasto Charleston - idealne do spacerów. Właśnie w tym mieście miały miejsce wydarzenia, które zapoczątkowały wojnę secesyjną. Zakwaterowanie w hotelu Holiday Inn Charleston-Riverview lub podobnym.

9 dzień

CHARLESTON - SAVANNAH (OK. 166km)

Śniadanie. Po opuszczeniu Charleston wizyta na plantacji magnolii i w okolicznych ogrodach. Przejazd do Savannah, zwiedzanie starówki. Zakwaterowanie w hotelu Best Western Savannah Historic District lub podobnym.

10 dzień

SAVANNAH - ST. AUGUSTINE (OK. 320km)

Śniadanie, a następnie przejazd wzdłuż wybrzeża stanu Georgii. Wizyta w Brunswick, w którym zobaczyć można wpływ angielskich osadników na tutejszą architekturę. Dojazd do St. Augustine - najstarszego miasta w USA. Zakwaterowanie w hotelu The Ponce St. Augustine Hotel lub podobnym.

11 dzień

ST. AUGUSTINE - ORLANDO (OK. 200km)

Śniadanie. Odkrywanie hiszpańskiego dziedzictwa obecnego na ziemiach Ameryki. Zwiedzanie miejsca, gdzie w 1513 roku przybił do brzegów Ameryki statek z podróżnikiem Juanem Ponce de Leon na pokładzie. Przybył on do Ameryki w poszukiwaniu Fontanny Młodości. Przejazd do Orlando. Zakwaterowanie w hotelu Champions World Resort lub podobnym.

12 dzień

Orlando

Dzień przeznaczony na zwiedzanie miasta, kompleksu rozrywkowego Walta Disney'a. Nocleg w hotelu Champions World Resort lub podobnym.

13 dzień

ORLANDO - SARASOTA (OK. 240km)

Wycieczka na zachód Florydy i nad zatokę Tampa. Zakwaterowanie w hotelu Comfort Suites Sarasota lub podobnym.

14 dzień

VENICE/SARASOTA - MIAMI (OK. 370km)

Podążając szlakiem Tamiami przejeżdżamy przez subtropikalne tereny Ameryki Północnej, aby dostać się do Everglades. Na wschód od Everglades rozciągają się piękne plaże Południowej Florydy, idealne na spacery o zachodzie słońca. Zakwaterowanie w hotelu Lexington Hotel Miami Beach lub podobnym.

15 dzień

Miami

Cały dzień można przeznaczyć na wypoczynek na plaży po ciężkiej podróży lub na zwiedzanie tej wspaniałej, wielokulturowej metropolii. Nocleg w hotelu Lexington Hotel Miami Beach lub podobnym.

16 dzień

Miami - Warszawa

Wykwaterowanie z hotelu zgodnie ze standardowymi godzinami hotelowymi. Przejazd na lotnisko na 3 godziny przed wylotem. Oddanie samochodu w wypożyczalni. Odprawa paszportowo bagażowa a następnie wylot do kraju.

17 dzień

Warszawa

Przylot do kraju. Zakończenie imprezy.

Główne atrakcje programu *

• spacer po parku miejskim w Nowym Jorku będącym oazą spokoju - Central Parku

• podziwianie Statui Wolności z Battery Park

• zwiedzanie historycznej Philadelphii

• możliwość zobaczenia Dzwonu Wolności i Deklaracji Niepodległości

• podziwianie Białego Domu

• przejazd przez Monticello, posiadłość Thomasa Jeffersona, 3. prezydenta Stanów Zjednoczonych,

• przejazd jednym z wielu szlaków wzdłuż Skyline Drive w Parku Narodowym Shenandoah

• Spacer wzdłuż uroczych alejek w mieście Charleston

• możliwość stanięcia w miejscu gdzie padł pierwszy strzał podczas wojny secesyjnej

• odkrywanie piękna zachowanych historycznych dzielnic Savannah

• podróż wzdłuż południowo-wschodniego wybrzeża Georgii, domu dla pierwszych europejskich osadników

• odwiedziny w St. Augustine - najstarszej europejskiej osadzie w kontynentalnej części USA

• doświadcz niezapomnianych chwil w Parkach Rozrywki w Orlando

• odkryj Park Narodowy Everglades - największy obszar dzikiej przyrody subtropikalnej zachowany w Stanach Zjednoczonych

• Bilety wstępów nie są zawarte w cenie

Cena zawiera

Przelot samolotem na trasie Polska - Nowy Jork/Miami - Polska (poza wysokim sezonem w kwocie ok. 3100 PLN/os dorosła oraz ok. 2800 PLN/dziecko 2-11 lat), zakwaterowanie w hotelach ww. w programie lub o podobnym standardzie, wynajęcie samochodu klasy Intermediate wyposażonego w klimatyzację, automatyczną skrzynię biegów, poduszki powietrzne, odtwarzacz CD/radio, (możliwość skalkulowania samochodu wyższej klasy na zapytanie), zestaw informacyjny zawierający opis programu dzień po dniu, adresy hoteli, mapy, ubezpieczenie ŚWIAT MultiTravel + CP (choroby przewlekłe) do 100% KL + AS (amatorskie uprawianie sportu) KL 150.000 EUR, NNW 4.000 EUR , BP 400 EUR, składkę TFG 13 zł/os.

Cena nie zawiera

Opłaty za rejestrację w systemie ESTA (koszt 160 zł/osoba rejestracja wraz z pośrednictwem), wszelkich świadczeń dodatkowych i opłat nie ujętych w punkcie cena zawiera, wynajęcia fotelika dla dziecka, GPS, benzyny, opłat za autostrady, kaucji zwrotnych płatnych podczas wypożyczania samochodu, opłat za parkingi, opłat za oddanie samochodu w innym miejscu niż jego wypożyczenie płatne na miejscu (500 USD), inne podatki i opłaty za usługi (ok 200 USD), posiłków, biletów wstępów do zwiedzanych obiektów, opcjonalnych (dodatkowych) wycieczek fakultatywnych (Wielka wycieczka autobusowa, Statua Wolności i wycieczka promem na wyspę Ellis, Muzeum 11 września, Akwarium w Bostonie, Muzeum Nauki w Bostonie, Taras widokowy w Bostonie, Rejs po Bostonie lub Muzeum historii naturalnej w Cambridge, Wieża CN, Wycieczka rowerowa po Waszyngtonie oraz 10 % zniżki do sklepu Macy's pakiet w cenie 280 USD/os. dorosła, 215 USD/dziecko, wydatków natury osobistej, wszelkich stanowych i lokalnych podatków, napiwków.

Uwagi

1. Program jest ramowy i może ulec zmianie.

2. Od 11 listopada 2019 roku zmieniły się przepisy dotyczące wjazdu oraz tranzytu dla Polaków do Stanów Zjednoczonych. Każdy obywatel RP, nie posiadający ważnej wizy, musi być zarejestrowany w elektronicznym systemie weryfikacji (ESTA)

3. Podróżujący samolotem będą mogli dostać się na teren Stanów Zjednoczonych po uprzednim otrzymaniu autoryzacji ESTA (również dotyczy przesiadek).

4. Podróżni zobowiązani są do posiadania biometrycznego paszportu ważnego przynajmniej 90 dni, biletu powrotnego lub bilet na dalszą podróż z datą wyjazdu z USA.

5. Podróżni posiadający ważną wizę turystyczną/biznesową do USA nie muszą ubiegać się o autoryzację ESTA i mogą dalej korzystać z wizy

6. Cena przelotu podana została w najniższej taryfie obowiązującej na przelot w okresie ważności powyższej taryfy. W przypadku niedostępności tej taryfy istnieje możliwość rezerwacji biletu w innej - za odpowiednią dopłatą.

7. Przy wylotach w okresie "Wysokiego Sezonu" (najczęściej jest to okres "letniej przerwy wakacyjnej" oraz okres świąteczno- noworoczny) obowiązuje dopłata do biletu lotniczego (zgodnie z taryfą linii lotniczej, na której został zarezerwowany przelot).

8. Cena wynajęcia samochodu zawiera podstawowe wymagane ubezpieczenie oraz możliwość prowadzenia tylko przez jednego kierowcę. Dodatkowe opcje ubezpieczenia oraz dodatkowe wyposażenie Klienci wybierają oraz opłacają na miejscu w chwili odbioru auta z wypożyczalni.

9. Aby móc prowadzić samochód na terenie USA należy mieć ukończony 21 rok życia i posiadać ważne prawo jazdy przez przynajmniej 1 rok. Aby móc wynająć auto na terenie USA należy mieć ukończony 24 rok życia. W przypadku osób w wieku 21-24 lat, które chcą wynająć samochód - obowiązuje dodatkowa opłata, do potwierdzenia w zależności od wypożyczalni. Zarówno polskie jak i międzynarodowe prawo jazdy jest honorowane.

10. W momencie odbierania auta w wypożyczalni niezbędne jest okazanie karty kredytowej w celu zabezpieczenia depozytu na wypadek ewentualnych szkód, mandatów, itp. Karty przedpłacone lub debetowe, takie jak Maestro, Visa electron, Visa Premier lub Carte Bleue nie są akceptowane. Szacunkowa kwota depozytu 200 USD

11. Jeśli samochód nie zostanie zwrócony z pełnym zbiornikiem, dostawcy naliczą paliwo plus opłaty za tankowanie.

12. Dodatkowa opłata za młodego kierowcy zasadniczo dotyczy kierowców w wieku do 30 lat. Ta obowiązkowa dopłata ( między 5 EUR a EUR 35 dziennie) nie jest wliczona w cenę wynajmu i jest opłacana w lokalnej walucie w punkcie wynajmu.

13. Zgodnie z obowiązującymi w Polsce przepisami (Ustawy o obywatelstwie polskim), przy przekraczaniu polskiej granicy państwowej przez obywateli Polski posiadających podwójne obywatelstwo, podczas kontroli granicznej obowiązuje wymóg okazania polskiego dokumentu paszportowego.

Ubezpieczenie zawarte w ofercie

· Świat Multitravel + CP (choroby przewlekłe) do 100% KL + AS (amatorskie uprawianie sportu) - KL 150 000 EURO, NNW - 4 000 EURO, BAGAŻ - 400 EURO

Gwarancja niezmienności ceny

Istnieje możliwość zakupu Gwarancji Niezmienności Ceny, kwota zależna jest od kosztu imprezy (na osobę). Gwarancja oznacza, że cena zarezerwowanej imprezy turystycznej nie ulegnie zmianie do dnia wyjazdu (dotyczy wzrostu kursu walut). Gwarancja nie dotyczy sytuacji zmian w rezerwacji na życzenie klienta, które skutkują zmianą ceny świadczeń na umowie. Informację o zakupie Gwarancji Niezmienności Ceny należy zgłosić i opłacić maksymalnie w ciągu 7 dni od daty podpisania umowy.

Do 3500 zł/osoba - 65 zł/osoba

3501 do 6000 zł/osoba - 100 zł/osoba

Od 6001 do 9000 zł/osoba - 170 zł/osoba

Powyżej 9000 zł/osoba - 250 zł/osoba

Infolinia 58 300 16 90 dla abonentów spoza TP S.A.
Dokumenty organizatoraWażne informacje
Czy wiesz że?
  • gwarantujemy najniższe ceny
  • nie pobieramy prowizji
  • mamy 15 lat doświadczenia
  • porównujemy oferty 100 biur podróży
  • w 2014 roku wysłaliśmy na wakacje ponad 103 000 osób
  • mamy bazę ponad 45 000 opinii internautów o hotelach i kierunkach

100% bezpieczeństwa

Korzystamy z najlepszych zabezpieczeń płatności.

Nr 1 w Internecie

Największa sprzedaż wycieczek przez Internet od 1999 r.

Jesteśmy członkiem Polskiej Izby Turystyki i akredytowanym agentem IATA.

zamknij Podziel się z nami...
Wyślij
Formularz został wysłany.

Dziękujemy za przesłanie uwag.