kod oferty: EG-665955

Dawno temu na dzikim zachodzie 

Lokalizacja: Stany Zjednoczone Ameryki » Nowy Jork » Nowy Jork
Zakwaterowanie: wycieczka objazdowa
Wyjazd od dnia: 15.12.2022
Cena od: 13 222 zł 14 dni/os.
  Rezerwuj  
Zadaj pytanie do oferty zamknij

Dawno temu na dzikim zachodzie

Wyślij
Anuluj

Prezentacja oferty

  • Konsorcjum.pl od 13 222 zł/os.

Kalkulacja ceny dla dwóch osób dorosłych

Wylot z: Warszawa - Chopin 15.12.2022       Powrót z:  Los Angeles 29.12.2022
Cena za pokój
Pokój dwuosobowy wyżywienie: własne  
(zakres i warunki)    
Cena za osobę dorosłą Cena całkowita dla dwóch osób dorosłych (wraz z ubezpieczeniem)  
Rezerwacja jest w 100% darmowa i nie zobowiązuje do zakupu wycieczki. Rezerwuj
Masz pytania? Napisz do nas, a nasz Doradca skontaktuje się z Tobą. Zapytaj o ofertę
* Szczegółowej kalkulacji dokona Konsultant po złożeniu rezerwacji.

Konsorcjum.pl o tej ofercie

„DAWNO TEMU NA DZIKIM ZACHODZIE” (16 DNI/14 NOCY)

LOS ANGELES – THE O. C. – SAN DIEGO – PALM SPRINGS – PHOENIX – SEDONA – PARK NARODOWY GRAND CANYON – MONUMENT VALLEY – PAGE/LAKE POWELL – KANAB – PARK NARODOWY BRYCE CANYON – PARK NARODOWY ZION – LAS VEGAS – DEATH VALLEY – MAMMOTH LAKES – PARK NARODOWY YOSEMITE – SAN FRANCISCO – PÓŁWYSEP MONTEREY/CARMEL – CENTRAL COAST – SANTA BARBARA – MALIBU – BEVERLY HILLS – LOS ANGELES

Dzień 1

POLSKA – LOS ANGELES

Przybycie na minimum 2 godziny przed odlotem na lotnisko. Odprawa paszportowo-bagażowa. Wylot do Los Angeles (przez jeden z europejskich portów lotniczych). Transfer do hotelu Holiday Inn Anaheim lub obiektu o podobnym standardzie.

Dzień 2

LOS ANGELES – THE O. C. - SAN DIEGO – LOS ANGELES ( ok. 200km )

Spotkanie uczestników w recepcji hotelu o godz. 7.30, wyjazd o 8.00. Przejazd do San Diego przez San Juan i San Clemente. Zwiedzanie miasta, wizyta w malowniczej wiosce Seaport. Po południu czas na relaks oraz na zakupy w pobliskich sklepach. Wieczorem powrót do Los Angeles na nocleg.

Dzień 3

LOS ANGELES – PALM SPRINGS – PHOENIX ( ok. 600km )

Wyjazd z Los Angeles, podróż przez pasmo górskie San Jacinto i pustynny kurort Palm Springs. Przejazd do Phoenix, stolicy stanu Arizona. Zakwaterowanie w hotelu Delta Hotels Phoenix Mesa lub obiekcie o podobnym standardzie.

Dzień 4

PHOENIX – SEDONA – PARK NARODOWY GRAND CANYON (ok. 370km )

Przejazd pustynią Sonora, gdzie rosną unikalne rośliny – kaktusy (Saguaro Cacti). Dalej przejazd do miejscowości Sedona. Podziwianie spektakularnego krajobrazu, nazywanego często Krainą Czerwonych Skał. Następnie kontynuacja podróży przez Oak Creek Canyon do Parku Narodowego Grand Canyon – jednego z 7 Cudów Natury. Zakwaterowanie w hotelu Yavapai West lub obiekcie o podobnym standardzie.

Dzień 5

PARK NARODOWY GRAND CANYON – MONUMENT VALLEY – PAGE/LAKE POWELL ( ok. 175km )

Dzień rozpoczniemy od podróży do rezerwatu Indian Navajo, przejazd obok Cameron przez Pstrą Pustynię (Painted Desert) do pięknego Monument Valley (słynna Dolina Pomników), jednego z symboli Zachodnich Stanów. Po południu przyjazd do miasta Page w regionie Lake Powell.

Zakwaterowanie w hotelu Best Western Lake Powell lub obiekcie o podobnym standardzie.

Dzień 6

PAGE/LAKE POWELL – PARK NARODOWY BRYCE CANYON ( ok. 240km )

Śniadanie. Dzisiejszy dzień rozpoczniemy od mocnego uderzenia – zatrzymamy się przy tamie w Glen Canyon, drugiej najwyższej betonowej tamie łukowej w Ameryce, w celu podziwiania niesamowitej panoramy Jeziora Powell. Przyjazd do stanu Utah, krainy Mormonów. Przejazd przez miasto Kanab do Bryce Canyon, słynnego ze swoich licznych „rzeźb” z piaskowca, utworzonych przez wiatr. Wieczorem, jeśli pogoda pozwoli, będziemy podziwiać rozgwieżdżone niebo i będziemy się rozgrzewać w blasku i aromacie sosen palących się w ognisku. Zakwaterowanie w hotelu Rubys Inn lub obiekcie o podobnym standardzie.

Dzień 7

PARK NARODOWY BRYCE CANYON – PARK NARODOWY ZION – LAS VEGAS ( ok. 420km )

Przejazd do Parku Narodowego Zion słynnego ze swoich wspaniałych kanionów, wiszących ogrodów, wodospadów i pionowych ścian skalnych, kontrastującymi z otaczającą park pustynią. Podziwianie formacji skalnych uformowanych przez wiatr, wodę i czas. Po południu przejazd do Las Vegas, stolicy światowej rozrywki. Zakwaterowanie w hotelu Luxor Las Vegas – Pyramid Rooms lub obiekcie o podobnym standardzie.

Dzień 8

Las Vegas

Dzisiejszy dzień przeznaczony jest na zwiedzanie miasta. Las Vegas oferuje wiele atrakcji, z których można i warto skorzystać - światowej sławy sklepy, kasyna. Można też udać się na spacer lub spokojnie spędzić czas nad basenem korzystając z kąpieli słonecznej.

Dzień 9

LAS VEGAS – PARK NARODOWY DEATH VALLEY – MAMMOTH LAKES ( ok. 500km )

Dzień rozpoczniemy od przejazdu przez Dolinę Śmierci, najgorętsze miejsca na Ziemi, do kurortu narciarskiego Mammoth Lakes, położonego w górach Sierra Nevada (miejsce noclegu może ulec zmianie w zależności od warunków atmosferycznych i drogowych. W takim wypadku miejscem noclegu będzie Fresno lub Visalia – dotyczy to okresu od października do maja).

Zakwaterowanie w hotelu Mammoth Mountain Inn lub Picadilly Inn lub obiekcie o podobnym standardzie.

Dzień 10

MAMMOTH LAKES – PARK NARODOWY YOSEMITE ( ok. 65km )

Dzień powita Nas niesamowitym wschodem Słońca (Opcjonalnie wjazd kolejką linową na Mommoth i śniadanie z oszałamiającym widokiem na okolicę i na Californię). Podróż przez Tioga Pass i spędzenie dnia w Parku Narodowego Yosemite – mieszane lasy sosnowo – sekwojowe i wodospady. Podziwianie El Capitan (największej masy granitu na świecie) i Half Dome (najbardziej stromej góry w Ameryce Północnej). Nocleg w Yosemite Gateway Area. Zakwaterowanie w hotelu Courtyard by Marriott Sacramento Airport lub obiekcie o podobnym standardzie.

Dzień 11

PARK NARODOWY YOSEMITE – SAN FRANCISCO ( ok. 270km )

Wcześnie rano wyjazd w kierunku San Francisco. Przejazd drogą prowadzącą przez rolniczą dolinę Kalifornii. Po przyjeździe do San Francisco zwiedzanie miasta. Możliwość wykupienia nocnej wycieczki po mieście.

Zakwaterowanie w hotelu Parc 55 lub Hilton Union Square lub obiekcie o podobnym standardzie.

Dzień 12

SAN FRANCISCO (DOLINA NAPA)

Cały dzień przeznaczony jest na czas wolny, który wykorzystać można na zwiedzanie miasta. Istnieje możliwość wykupienia opcjonalnych wycieczek do Doliny Napa znanej na całym świecie z doskonałych winnic i pięknych krajobrazów. Proponujemy także przejażdżkę kolejka linową w Fisherman Wharf, gdzie można cieszyć się smakami San Francisco - owoce morza, słynne chleby na zakwasie chlebowym lub wyśmienita czekolada, pospacerować i podziwiać wylegujące się foki, odwiedzić Union Square aby zrobić zakupy w domu towarowym Macys. Powrót do hotelu na nocleg.

Dzień 13

SAN FRANCISCO – PÓŁWYSEP MONTEREY – CARMEL – CENTRAL COAST ( ok. 200km )

Wyjazd z San Francisco, przejazd przez Półwysep Monterey znany ze wspaniałych domów i pięknych plaż. Nasza podróż biegnie historyczną Cannery Row, przez urokliwą miejscowość Carmel, która słynie z zabytkowych domów, ekskluzywnych galerii i niepowtarzalnych sklepów oraz Paso Robles – krainę kowbojów i winnic. Nocleg w urokliwym miasteczku Central Coast w hotelu Holiday Inn Hotel & Suites Santa Maria lub Radisson Santa Maria lub obiekcie o podobnym standardzie.

Dzień 14

CENTRAL COAST – SANTA BARBARA – SANTA MONICA – BEVERLY HILLS – LOS ANGELES ( ok. 520km )

Przejazd do Santa Barbara przez dolinę Santa Ynez. Po przyjeździe do Santa Monica można skorzystać z opcjonalnego lunch na molo lub przejażdżki rowerowej po plaży. Przed powrotem do hotelu zwiedzanie Beverly Hills i Hollywood. Zakwaterowanie w hotelu Hilton Los Angeles Airport lub obiekcie o podobnym standardzie.

Dzień 15

LOS ANGELES – POLSKA

Wykwaterowanie z hotelu. Następnie transfer na lotnisko w Los Angeles na wylot do kraju.

Dzień 16

Polska

Przylot do kraju. Zakończenie imprezy.

Główne punkty programu

• całodniowa wycieczka po San Diego

• wizyta w Palm Springs

• podziwianie majestatu Wielkiego Kanionu

• kultowe zachodnie krajobrazy Monument Valley

• unikalne formacje skalne w Parku Narodowym Bryce Canyon

• czas wolny w Las Vegas

• kultowy napis Welcome to Las Vegas

• Park Narodowy Doliny Śmierci

• Park Narodowy Yosemite

• zapoznanie z miejscami w San Francisco, w tym most Golden Gate, Union Square, Fishermans Wharf

• podróż przez Dolinę Krzemową

• zwiedzanie Monterey, w tym Cannery Row

• malownicze krajobrazy środkowego wybrzeża Kalifornii

• odwiedzenie duńskiej społeczności Solvang

• spacer po Alei Gwiazd w Los Angeles

• zwiedzanie Los Angeles i jego najbardziej znanych miejsc

Możliwe wycieczki fakultatywne

• rejs po zatoce San Diego (22 USD/os.)

• lot helikopterem nad Wielkim Kanionem (308 USD/os. dorosła, 291 USD/dziecko 2-11 lat)

• podróż Jeepem w głąb Monument Valley (39 USD/os.)

• wycieczka do Kanionu Antylopy (39 USD/os.)

• muzyczna zabawa w Ebenezer’s Barn w Parku Narodowym Bryce Canyon (65 USD/os. dorosła, 56 USD/dziecko 2-11 lat)

• nocna wycieczka po Las Vegas (29 USD/os.)

• przejażdżka gondolą na szczyt Mammoth na śniadanie z widokami na góry Sierra

• nocna wycieczka po San Francisco (59 USD/os.)

• wycieczka rowerowa przez most Golden Gate z widokami na zatokę San Francisco (42 USD/os.)

• lunch w restauracji Bubba Gump w Santa Monica (linia mety słynnej Route 66)

• cena nie jest wliczona w cenę wycieczki

Obsługa na miejscu

Polskojęzyczny pilot

Cena zawiera

Przelot samolotem na trasie Polska-Los Angeles-Polska z przesiadką w europejskim porcie lotniczym, bagaż główny i bagaż podręczny, transfery klimatyzowanym autokarem lub busem (w zależności od ilości osób), zakwaterowanie w podanych hotelach lub podobnych, udział w programie zwiedzania, usługi i asystę anglojęzycznego pilota/przewodnika lokalnego kontrahenta oraz polskiego pilota na całej trasie, wszelkie stanowe i lokalne taksy, transport 1 sztuki bagażu głównego na osobę, zestaw informacyjny, ubezpieczenie Świat Multitravel + CP (choroby przewlekłe) do 100% KL + AS (amatorskie uprawianie sportu) – KL 150 000 EURO, NNW – 4 000 EURO, BAGAŻ – 400 EURO., obligatoryjną opłatę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny 13 zł/osoba, obligatoryjną opłatę na Turystyczny Fundusz Pomocowy 13 zł/osoba.

Cena nie zawiera

Opłaty za rejestrację w systemie ESTA (koszt 160 zł/osoba rejestracja wraz z pośrednictwem), wszelkich świadczeń dodatkowych, posiłków (możliwość dokupienia pakietu śniadań w wysokości 320 USD/osoba), opcjonalnych (dodatkowych) wycieczek fakultatywnych, wydatków natury osobistej, opłaty za nadbagaż (5 USD/1 dodatkowy bagaż/dzień), obligatoryjnych napiwków dla kierowcy (ok. 3 USD/dzień), pilota (ok. 4 USD/dzień), obligatoryjnej opłaty za zestaw słuchawkowy w terminach z polskim pilotem w kwocie 130 PLN/osoba, wszelkich świadczeń i opłat nie ujętych w punkcie „cena zawiera”.

Uwagi

1. Program jest ramowy i może ulec zmianie.

2. Grupy międzynarodowe, autokarowe.

3. Od 11 listopada 2019 roku zmieniły się przepisy dotyczące wjazdu oraz tranzytu dla Polaków do Stanów Zjednoczonych. Każdy obywatel RP, nie posiadający ważnej wizy, musi być zarejestrowany w elektronicznym systemie weryfikacji (ESTA). Podróżujący samolotem będą mogli dostać się na teren Stanów Zjednoczonych po uprzednim otrzymaniu autoryzacji ESTA (również dotyczy przesiadek). Podróżni zobowiązani są do posiadania biometrycznego paszportu ważnego przynajmniej 90 dni, biletu powrotnego lub bilet na dalszą podróż z datą wyjazdu z USA.

4. Podróżni posiadający ważną wizę turystyczną/biznesową do USA nie muszą ubiegać się o autoryzację ESTA i mogą dalej korzystać z wizy.

5. Przy wylotach do Stanów Zjednoczonych paszport musi być ważny minimum 6miesięcy od daty planowanego powrotu

6. Cena przelotu podana została w najniższej taryfie obowiązującej na przelot w okresie ważności powyższej taryfy. W przypadku niedostępności tej taryfy istnieje możliwość rezerwacji biletu w innej – za odpowiednią dopłatą przy uprzednim potwierdzeniu.

7. Przy wylotach w okresie Wysokiego Sezonu (najczęściej jest to okres letniej przerwy wakacyjnej oraz okres Świąt) obowiązuje dopłata do biletu lotniczego (zgodnie z taryfą linii lotniczej, na której został zarezerwowany przelot, które wymagają wcześniejszego potwierdzenia).

8. Istnieje możliwość wylotu dowolnego portu lotniczego.

9. Istnieje możliwość przedłużenia powyższej imprezy o wypoczynek na Hawajach.

10. Możliwość wykupienia ubezpieczenia od kosztów rezygnacji +3,2% wartości imprezy (należy zgłosić w ciągu 24h od dnia podpisania umowy.

11. Terminy zawierają obsługę polskiego pilota (wymagana grupa minimum 25 osób),

12. Możliwość kalkulacji pobytu w pokoju 1-osobowym na zapytanie.

13. Zgodnie z obowiązującymi w Polsce przepisami (Ustawy o obywatelstwie polskim), przy przekraczaniu polskiej granicy państwowej przez obywateli Polski posiadających podwójne obywatelstwo, podczas kontroli granicznej obowiązuje wymóg okazania polskiego dokumentu paszportowego.

14. Przed wyjazdem prosimy sprawdzić aktualne warunki wjazdowe na stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznych danego kraju.

Covid-19

Ze względu na zmienną sytuację dotyczącą warunków wjazdu do poszczególnych krajów (wymagań wizowych, testów Covid-19 itd.) prosimy o zweryfikowanie tych warunków przed dokonaniem rezerwacji wyjazdu.

Zachęcamy również do śledzenia bieżących doniesień nt. zagrożenia epidemiologicznego przed wyjazdem za granicę.

Aktualne informacje na temat sytuacji w danym kraju, znajdują się na stronie www.msz.gov.pl/pl/informacje_konsularne/ostrzezenia

Opublikowano 07.01.2021

1. Pasażerowie, którzy podróżowali tranzytem lub byli w m.in. Polsce w ciągu ostatnich 14 dni są nieuprawnieni do wjazdu i tranzytu.

Nie dotyczy to

• obywatele i stali mieszkańcy USA;

• małżonkowie obywateli i stałych mieszkańców USA. Muszą mieć akt małżeństwa;

• rodzice/opiekunowie prawni osoby stanu wolnego i poniżej 21 lat, będącej obywatelem lub stałym mieszkańcem USA;

• stanu wolnego i młodszego niż 21 lat brata lub siostry obywatela lub stałego mieszkańca USA, który nie jest żonaty i ma mniej niż 21 lat;

• dziecko / przybrane dziecko / podopieczny obywatela lub stałego mieszkańca USA;

• pasażerowie z wizami A-1, A-2, C-1, C-1 / D, C-2, C-3, CR-1, CR-2, D, E-1 (jako pracownik TECRO lub TECO lub członków najbliższej rodziny pracownika), G-1, G-2, G-3, G-4, IR-1, IR-4, IH-4, NATO-1 do NATO-4 lub NATO-6;

• członkowie sił zbrojnych USA, małżonkowie i dzieci członków sił zbrojnych USA;

• pasażerowie posiadający dowody podróżowania na zaproszenie rządu USA w celu związanym z powstrzymaniem / złagodzeniem wirusa koronawirusa (COVID-19);

• studenci posiadający wizę F-1 lub M-1 oraz osoby pozostające na ich utrzymaniu F-2 i M-2. Nie mogą przybywać z Brazylii, Chin (Republiki Ludowej) ani Iranu ani przebywać w takich krajach w ciągu ostatnich 14 dni.

2. Pasażerowie przybywający do Massachusetts muszą wypełnić „Formularz podróżny Massachusetts” pod adresem www.mass.gov/forms/massachusetts-travel-form

3. Pasażerowie przybywający do stanu Nowy Jork muszą wypełnić „Formularz zdrowia podróżnego” pod adresem forms.ny.gov/s3/Welcome-to-New-York-State-Traveler-Health-Form

5. Pasażerowie podlegają środkom związanym z koronawirusem (COVID-19) określonym przez państwo / terytorium ich końcowego przeznaczenia. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.cdc.gov/publichealthgateway/healthdirectories/healthdepartments.html

6. Pasażerowie przybywający z Wielkiej Brytanii muszą posiadać zaświadczenie lekarskie z negatywnym wynikiem testu amplifikacji kwasu nukleinowego (NAAT) na koronawirusa (COVID-19) lub testu na obecność antygenu wirusa. Test należy wykonać najpóźniej na 3 dni przed wyjazdem z Wielkiej Brytanii.

Nie dotyczy to

• pasażerowie poniżej 2 lat;

• pasażerowie przejeżdżający przez maksymalnie 24 godziny przez Zjednoczone Królestwo.

7. Pasażerowie przybywający z Wielkiej Brytanii muszą przed odlotem wypełnić formularz ujawnienia i zaświadczenia. Formularz można uzyskać na www.cdc.gov lub na lotnisku wylotu w Wielkiej Brytanii.

8. Wizy DV-1, DV-2 i DV-3 wydane po 4 września 2020 r. straciły ważność.

Gwarancja niezmienności ceny

Istnieje możliwość zakupu Gwarancji Niezmienności Ceny, kwota zależna jest od koszty imprezy (na osobę). Gwarancja oznacza, że cena zarezerwowanej imprezy turystycznej nie ulegnie zmianie do dnia wyjazdu (dotyczy wzrostu kursu walut). Gwarancja nie dotyczy sytuacji zmian w rezerwacji na życzenie klienta, które skutkują zmianą ceny świadczeń na umowie. Informacje o zakupie Gwarancji Niezmienności Ceny należy zgłosić i opłacić maksymalnie w ciągu 7 dni od daty podpisania umowy.

Do 3500 zł/osoba - 65 zł/osoba

3501 do 6000 zł/osoba - 100 zł/osoba

Od 6001 do 9000zł/osoba - 170 zł/osoba

Powyżej 9000 zł/osoba - 250 zł/osoba

Infolinia 58 300 16 90 dla abonentów spoza TP S.A.
Dokumenty organizatoraWażne informacje
Czy wiesz że?
  • gwarantujemy najniższe ceny
  • nie pobieramy prowizji
  • mamy 17 lat doświadczenia
  • porównujemy oferty 100 biur podróży
  • w 2014 roku wysłaliśmy na wakacje ponad 103 000 osób
  • mamy bazę ponad 45 000 opinii internautów o hotelach i kierunkach

100% bezpieczeństwa

Korzystamy z najlepszych zabezpieczeń płatności.

Nr 1 w Internecie

Największa sprzedaż wycieczek przez Internet od 1999 r.

Jesteśmy członkiem Polskiej Izby Turystyki i akredytowanym agentem IATA.

zamknij Podziel się z nami...
Wyślij
Formularz został wysłany.

Dziękujemy za przesłanie uwag.