kod oferty: EG-345756

Floryda - Stan Słońca i Księżyca ***

 
Lokalizacja: Stany Zjednoczone Ameryki » Floryda
Zakwaterowanie: wycieczka objazdowa
Wyjazd od dnia: 19.09.2020
Cena od: 15 571 zł 11 dni/os.
  Rezerwuj  
Zadaj pytanie do oferty zamknij

Floryda - Stan Słońca i Księżyca ***

Wyślij
Anuluj

Prezentacja oferty

 • Rainbow od 15 571 zł/os.

Kalkulacja ceny dla dwóch osób dorosłych

Wylot z: Warszawa - Chopin 19.09.2020       Powrót z:  Nowy Jork 30.09.2020
Cena za pokój
Pokój trzyosobowy (standardowy) wyżywienie: śniadania  
(zakres i warunki)    
Cena za osobę dorosłą Cena całkowita dla dwóch osób dorosłych (wraz z ubezpieczeniem)  
Rezerwacja jest w 100% darmowa i nie zobowiązuje do zakupu wycieczki. Rezerwuj
Masz pytania? Napisz do nas, a nasz Doradca skontaktuje się z Tobą. Zapytaj o ofertę
* Szczegółowej kalkulacji dokona Konsultant po złożeniu rezerwacji.

Rainbow o tej ofercie

Zalety regionu

 • Park Narodowy Everglades uznany przez UNESCO za rezerwat biosfery
 • Kennedy Space Center na przylądku Canaveral
 • Disneyland (4 tematyczne parki rozrywki: Magic Kingdom, Epcot, Disney?s Hollywood Studios i Disney?s Animal Kingdom)
 • Key West (dom-muzeum Hemingwaya, Wild Dolphin Adventures)

Opis oferty

Hotele **** wg kategoryzacji Rainbow o wysokim standardzie (w USA nie ma oficjalnej kategoryzacji obiektów) zwykle położone poza centrami miast (11 rozpoczętych dób hotelowych: w Nowym Jorku - 3, w Las Vegas - 2, w Bishop/Mamooth Lakes - 1, w San Francisco - 2, w Buellton/Lompoc/Santa Maria - 1, w Los Angeles - 2).

Śniadania amerykańskie: składają się głównie z produktów słodkich - słodkie bułki, muffiny, pieczywo tostowe, płatki kukurydziane, owoce. Czasami dostępne są "hash browns" - placki ziemniaczane lub ziemniaki na ciepło. Rzadkością są warzywa, sery czy wędlina.

Program

Dzień 1

Zbiórka przy stanowisku odpraw Rainbow na 2 godz. przed wylotem samolotu. Wylot z Warszawy (możliwe przesiadki) do USA. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na stronie: stronie operatora. Przylot do Nowego Jorku, odprawa paszportowa zgodnie z obowiązującymi procedurami wizowymi, spotkanie z pilotem, transfer do hotelu, odpoczynek i nocleg.

Dzień 2

Po śniadaniu zwiedzanie Nowego Jorku. Zobaczymy m.in.: Metropolitan Opera oraz budynek Dacota. Następnie zawitamy do Central Parku, gdzie można cieszyć się zarówno zaplanowanymi jak i improwizowanymi spektaklami. Krótki spacer po Central Parku m.in. Strawberry Fields. Zobaczmy Rockefeller Center i przespacerujemy się słynną Piątą Aleją. Wejdziemy do Katedry św. Patryka, odwiedzimy znaną dzielnicę teatralną z aleją Broadway, dworzec Grand Central, Bibliotekę Nowojorską. Staniemy na Times Square w centrum Manhattanu, z ogromną liczbą teatrów, sklepów i restauracji. W ciągu dnia wjazd na 86. piętro Empire State Building, skąd będziemy podziwiać panoramę miasta. Po południu czas wolny na zakupy, spacery i samodzielne podziwianie uroków Nowego Jorku. Nocleg w hotelu w Nowym Jorku. (Trasa ok. 50km).

Dzień 3

Po śniadaniu poranny rejs statkiem na spacer po wyspie gdzie mieści się Statua Wolności, a następnie rejs na wyspę Ellis, która dla ponad 20milionów emigrantów była pierwszym przystankiem w Ameryce. Odwiedzimy Wall Street, Federal Hall - miejsce zaprzysiężenia prezydenta Waszyngtona oraz historyczny kościół św. Trójcy. Następnie odwiedzimy Ground Zero (9/11memorial), gdzie ulokowane były niegdyś wieże World Trade Center. Na koniec zobaczymy słynny Most Brooklyński na który wejdziemy by zobaczyć panoramę na Manhattan od strony East River. Po południu czas wolny na poznawanie uroków "Wielkiego Jabłka". Wieczorem (dla chętnych, za dodatkową opłatą ok. 90-190 USD w zależności od dostępności biletów) wyjście na jedno z przedstawień na Broadwayu! Nocleg w hotelu w Nowym Jorku. (Trasa ok. 50km).

Dzień 4

Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu i transfer na lotnisko (w przypadku wieczornego przelotu do Las Vegas, możliwa realizacja części zwiedzania Nowego Jorku tego dnia). Przelot do światowej stolicy hazardu i rozrywki - Las Vegas. Zakwaterowanie i zwiedzanie miasta. Zapraszamy do odwiedzenia najsłynniejszych kasyn Las Vegas, gdzie każdy czuje się jak milioner. Zobaczymy tu kanały Wenecji oraz uliczki Rzymu wraz z fontanną di Trevi, a także zapierającą dech w piersiach tańczącą fontannę przy hotelu Bellagio. Nocleg w hotelu w Las Vegas (w zależności od godzin przelotów, program może by realizowany w dniu 5.). (Trasa ok. 30km).

Dzień 5

Śniadanie i przejazd nad majestatyczną tamę Hoovera. Krótki postój na "sesję fotograficzną" oraz spacer na punkt widokowy na moście łączącym Nevadę i Arizonę, przerzuconym nad kanionem Rzeki Kolorado na wysokości ok. 0,5km ponad lustrem wody. Dalej udamy się na zwiedzanie jednego z największych cudów natury na świecie: Wielkiego Kanionu Kolorado. Przespacerujemy się po słynnej szklanej platformie nad krawędzią kanionu (dodatkowo płatne ok. 30 USD/os.)! Zwiedzimy także rezerwat Indian Hualapai. Dla chętnych lot helikopterem nad Wielkim Kanionem z lądowaniem na jego dnie i krótkim rejsem po Rzece Kolorado (dodatkowo płatne koszt ok. 229 USD/os. za ok. 15-min lot oraz 10-min rejs po rzece). Powrót do Las Vegas na nocleg. (Trasa ok. 480km).

Dzień 6

Po śniadaniu, wykwaterowanie i przejazd do jednego z najbardziej niesamowitych miejsc w Ameryce - Doliny Śmierci, położonej ponad 80m poniżej poziomu morza (ze względów bezpieczeństwa wjazd do Doliny Śmierci może być niemożliwy przy temperaturze powietrza powyżej 45oC w takiej sytuacji zaproponujemy świadczenie zastępcze w postaci innej atrakcji). W punkcie widokowym - Zabriskie Point zobaczymy bajeczny świat piaskowych skał nazwany Artist's Pallete a także wyschnięte słone jezioro słynące z wędrujących kamieni". W dalszej drodze zatrzymamy się w centrum turystycznym Furnace Creek oraz przy wydmach Mesquite, gdzie opuścimy Dolinę Śmierci. Przejazd w okolice Gór Sierra Nevada, nocleg w okolicy Bishop/Mamooth Lakes. (Trasa ok. 490km).

Dzień 7

Po śniadaniu i wykwaterowaniu z hotelu całodniowa wyprawa przyrodnicza. Pojedziemy do doliny Tuolumne Grove, gdzie zobaczymy sekwoje oraz do jednego z najstarszych Parków Narodowych USA - Yosemite (UNESCO). Podziwiać tam będziemy malownicze formacje skalne wzdłuż bajkowej doliny Yosemite oraz najwyższy wodospad Ameryki. Te widoki z pewnością pozostaną na długo w naszej pamięci. (W niektórych terminach zimowych i wiosennych w związku z zamknięciem drogi SR120 - Tioga Pass Road, wizyta w Yosemite jest niemożliwa w zastępstwie proponujemy zwiedzanie stolicy Kalifornii - Sacramento). Przejazd na nocleg w okolice San Francisco. (Trasa ok. 400km).

Dzień 8

Po śniadaniu, wykwaterowanie i przejazd do San Francisco. Zwiedzanie najbardziej lubianego miasta Ameryki. W programie m. in. słynny most Golden Gate Bridge, Alamo Square z pięknymi domkami w stylu wiktoriańskim, Fisherman's Wharf, “najbardziej kręta uliczka na świecie" Lombard Street i Golden Gate Park. Przejazd kolejką szynowo-linową “Cable Car". Zobaczymy również na pogranicze najbardziej znanej dzielnicy mniejszości seksualnych, czyli Castro i hipisowskiej komuny przy Ashbury & Haight. Nasze zwiedzanie ubarwimy rejsem po zatoce, podczas którego zobaczymy z bliska słynne więzienie Alcatraz i most Golden Gate. Po południu czas wolny na spacery po mieście i zakupy przy Union Square. Nocleg i zakwaterowanie w hotelu w aglomeracji San Francisco. (Trasa ok. 150km).

Dzień 9

Śniadanie i wykwaterowanie z hotelu. Przejazd przez dolinę krzemową (Silicon Valley). Zatrzymamy się w miejscu będącym symbolem ery informatycznej - siedzibie Apple. Następnie przejazd do Monterey. Przejedziemy słynną prywatną trasą 17mile Drive - zatrzymamy się na zdjęcia oraz odwiedzimy najsłynniejsze pole przy plaży Pebble. Następnie udamy się do centrum Monterey. Na nabrzeżu będzie czas wolny na obserwację fok i pelikanów, dla których lokalna zatoka jest miejscem lęgowym, a także na delektowanie się prawdziwymi, świeżymi ostrygami z Pacyfiku i zupą serową z kalmarami (dodatkowo płatne). Zakwaterowanie w okolicy Buellton/Lompoc/Santa Maria. (Trasa ok. 480km).

Dzień 10

Po śniadaniu, wykwaterowanie z hotelu oraz przejazd na spacer do Solvang. Następnie będziemy kontynuować przejazd legendarną autostradą nr 1. Po drodze odwiedzimy rancho Prezydenta Reagana, z prawdziwym samolotem Air Force One oraz z Marine One, helikopterem prezydenckim. Dodatkowo każdy będzie mógł zrobić sobie zdjęcie w stylu "prawdziwej pary prezydenckiej" oraz spojrzeć na odtworzony w skali 1:1 Gabinet Owalny, identyczny jak ten w Białym Domu. Następnie odwiedzimy Santa Monica, gdzie kończy się słynna "Route 66" i gdzie można odpocząć na ławeczce z filmu Forest Gump. Przejazd do Miasta Aniołów - Los Angeles. Zakwaterowanie w hotelu w aglomeracji Los Angeles. (Trasa ok. 280km).

Dzień 11

Śniadanie, wykwaterowanie i przejazd do Griffith Observatory, skąd można zobaczyć słynne stojące na zboczu pobliskiego wzgórza, bielejące litery "Hollywood" oraz pomnik James'a Deana. Następnie -Universal Studios, gdzie spędzimy cały dzień, aby przyjrzeć się bliżej przemysłowi filmowemu. Podczas tej wizyty zdobędziemy informacje na temat realizacji największych produkcji kinowych w Ameryce. W programie różnorodne atrakcje, które sprawią, że można poczuć się prawdziwym aktorem. Powrót na nocleg do hotelu w aglomeracji L. A. (Trasa ok. 100km).

Dzień 12

Po śniadaniu zwiedzanie Los Angeles, które rozpoczniemy od stacji kolejowej Union Station oraz starego miasta. Potem przystanek przy hali koncertowej Walta Disneya i przejazd na spacer słynną ulicą "Miasta Aniołów" - Rodeo Drive. Zobaczymy również Beverly Hills i część L. A., gdzie usytuowane są domy gwiazd filmowych, takich jak Keanu Reeves, Courtney (brak możliwości jazdy po wewnętrznych ulicach dzielnicy). Objazd skończymy przy słynnej alei gwiazd - Hollywood Boulevard z wmurowanymi pięcioramiennymi gwiazdami sław kina. Dalej przejdziemy do Dolby Theatre, miejsca corocznej gali wręczania Oscarów. Późnym popołudniem przejazd na lotnisko w Los Angeles i wylot do Polski. (Trasa ok. 60km).

Dzień 13

Przylot do Warszawy.

Uwagi do programu

• Część z atrakcji może być sezonowo wyłączona ze zwiedzania.

• Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.

• Niezbędne są adaptery do kontaktów elektrycznych.

"

Świadczenia

Cena podstawowa obejmuje: przelot samolotem rejsowym z Warszawy do Nowego Jorku i z Los Angeles do Warszawy (możliwe przesiadki), przelot wewnętrzny z Nowego Jorku do Las Vegas, opłaty lotniskowe, zakwaterowanie (razem 11 rozpoczętych dób hotelowych), wyżywienie: śniadania amerykańskie, transfery klimatyzowanym autokarem, obsługę polskiego przedstawiciela podczas odprawy na lotnisku w Polsce, opieka polskiego pilota i ubezpieczenie TU Europa - wariant standard (NW, KL, Assistance oraz bagaż).

Cena podstawowa nie obejmuje: kosztów realizacji programu zwiedzania (biletów wstępu, napiwków dla kierowców, obsługi hoteli, systemu TGS, itp.) - ok. 500 USD (płatne na miejscu) przejazdów komunikacją miejską, wycieczek fakultatywnych (orientacyjne ceny w programie) oraz innych wydatków osobistych i pozostałych nie ujętych powyżej kosztów.

Wizy - informacje dla sprzedawców

Obywatele Polski mają obowiązek posiadania ważnejESTA bądźwizyprzy wjeździe do Stanów Zjednoczonych Ameryki.

Wizy

Obywatele Polski mają obowiązek posiadania ważnejESTA bądźwizyprzy wjeździe do Stanów Zjednoczonych Ameryki.

META Description

Kosmopolityczny Nowy Jork - Manhattan, Broadway, Times Square, Statua Wolności • kasyna Las Vegas • Wielki Kanion Kolorado • Dolina Śmierci • Los Angeles • Beverly Hills • Universal Studios • Park Narodowy Yosemite • San Francisco - Golden Gate • możliwy przelot bezpośredni

Uwagi do programu

Część z atrakcji może być sezonowo wyłączona ze zwiedzania. Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu. Niezbędne są adaptery do kontaktów elektrycznych.

Infolinia 58 300 16 90 dla abonentów spoza TP S.A.
Dokumenty organizatoraWażne informacje
Czy wiesz że?
 • gwarantujemy najniższe ceny
 • nie pobieramy prowizji
 • mamy 15 lat doświadczenia
 • porównujemy oferty 100 biur podróży
 • w 2014 roku wysłaliśmy na wakacje ponad 103 000 osób
 • mamy bazę ponad 45 000 opinii internautów o hotelach i kierunkach

100% bezpieczeństwa

Korzystamy z najlepszych zabezpieczeń płatności.

Nr 1 w Internecie

Największa sprzedaż wycieczek przez Internet od 1999 r.

Jesteśmy członkiem Polskiej Izby Turystyki i akredytowanym agentem IATA.

zamknij Podziel się z nami...
Wyślij
Formularz został wysłany.

Dziękujemy za przesłanie uwag.