kod oferty: EG-607562

Od Wybrzeża do Wybrzeża ***

Lokalizacja: Stany Zjednoczone Ameryki » Nowy Jork » Nowy Jork
Zakwaterowanie: wycieczka objazdowa
Wyjazd od dnia: 06.08.2022
Cena od: 15 035 zł 14 dni/os.
  Rezerwuj  
Zadaj pytanie do oferty zamknij

Od Wybrzeża do Wybrzeża ***

Wyślij
Anuluj

Prezentacja oferty

  • Konsorcjum.pl od 15 035 zł/os.

Kalkulacja ceny dla dwóch osób dorosłych

Wylot z: Warszawa - Chopin 06.08.2022       Powrót z:  Nowy Jork 20.08.2022
Cena za pokój
Pokój dwuosobowy wyżywienie: własne  
(zakres i warunki)    
Cena za osobę dorosłą Cena całkowita dla dwóch osób dorosłych (wraz z ubezpieczeniem)  
Rezerwacja jest w 100% darmowa i nie zobowiązuje do zakupu wycieczki. Rezerwuj
Masz pytania? Napisz do nas, a nasz Doradca skontaktuje się z Tobą. Zapytaj o ofertę
* Szczegółowej kalkulacji dokona Konsultant po złożeniu rezerwacji.

Konsorcjum.pl o tej ofercie

WYCIECZKA OBJAZDOWA „OD WYBRZEŻA DO WYBRZEŻA”

NOWY JORK – WODOSPAD NIAGARA – KRAINA AMISZÓW – GETTYSBURG – WASZYNGTON – LOS ANGELES – PALM SPRINGS – PHOENIX – SEDONA – PARK NARODOWY WIELKIEGO KANIONU – MONUMENT VALLEY – PAGE/JEZIORO POWELL – PARK NARODOWY BRYCE CANYON – PARK NARODOWY ZION – LAS VEGAS – LOS ANGELES

Dzień 1

POLSKA – NOWY JORK

Przybycie na lotnisko na minimum 2 godziny przed odlotem. Odprawa paszportowo-bagażowa. Wylot do Nowego Jorku (przez jeden z europejskich portów lotniczych). Transfer do hotelu Fifty NYC – an Affinia Hotel lub obiektu o podobnym standardzie na nocleg.

Dzień 2

Nowy Jork

Przed południem zwiedzanie Nowego Jorku pod opieką polskiego pilota (możliwe dodatkowe opłaty za metro). Proponujemy odwiedzić Times Square, przejść słynną 5tą Aleją, zobaczyć katedrę Świętego Patryka, Rockefeller Center oraz Empire State Building. Następnie udać się na Dolny Manhattan, na którym odwiedzą Państwo Wall Street i dzielnicę finansową, a także dzielnice Soho, Little Italy i Chinatown. Popołudnie przeznaczone jest na czas wolny i odpoczynek. Polecamy udać się także na zakupy bądź spacer po mieście. Opcjonalnie przelot helikopterem nad Manhattanem. Proszę zabrać ze sobą aparat fotograficzny! Nocleg.

Dzień 3

NOWY JORK – WODOSPAD NIAGARA (ok. 410km)

Przejazd przez Binghamton i przez Finger Lakes Country w kierunku granicy kanadyjskiej do Wodospadu Niagara. Po drodze degustacja wina w Watkins Glen na brzegu Jeziora Seneca nazwanego od szczepu Indian Seneca. Przekroczenie granicy kanadyjskiej. Wieczór nad wodospadem Niagara. Zakwaterowanie w hotelu Best Western Cairn Croft lub obiekcie o podobnym standardzie. Nocleg.

Dzień 4

WODOSPAD NIAGARA – KRAJ AMISZÓW (ok. 230km)

Śniadanie. Podziwianie majestatycznego Wodospadu Niagara (jednego z największych przyrodniczych cudów świata) zarówno od strony USA jak i od strony Kanady. Widok na Horseshoe Falls, jedną z trzech kaskad wodospadu. Skierowana jest ona w kierunku Kanady i wywiera niesamowite wrażenie. Dla chętnych wjazd na wznoszącą się na ponad 200m nad wodospadem Skylon Tower na lunch w obrotowej restauracji oraz rejs słynnym statkiem Maid of the Mist, który podpływa niemalże pod sam wodospad (dodatkowo płatne). Przejazd do Pensylwanii znanej także jako Kraj Amiszów. Zakwaterowanie w hotelu Surestay Collection by Best Western Genetti Hotel lub obiekcie o podobnym standardzie.

Dzień 5

KRAJ AMISZÓW – GETTYSBURG – WASZYNGTON

Śniadanie. Rankiem podróż przez Appalachy wzdłuż malowniczej Rzeki Susquehanna będącej najdłuższą rzeką na amerykańskim wschodnim wybrzeżu. Wizyta w Gettysburg National Military Park – polu największej bitwy Wojny Secesyjnej. Jest to miejsce jednej z najbardziej decydujących bitew podczas amerykańskiej wojny domowej oraz miejsce, w którym Abraham Lincoln w 1863 roku wygłosił przemowę podczas uroczystości na Narodowym Cmentarzu Gettysburskim tzw. adres gettysburski. Przemowę dedykował żołnierzom Unii, poległym w bitwie pod Gettysburgiem. Po południu przejazd do stolicy Stanów Zjednoczonych – Waszyngtonu. Po przyjeździe możliwość wykupienia opcjonalnej (dodatkowo płatnej), wieczornej wycieczki po centrum miasta. Zakwaterowanie w hotelu The Omni Shoreham lub obiekcie o podobnym standardzie.

Dzień 6

WASZYNGTON – LOS ANGELES

Transfer na lotnisko. Wylot z Waszyngtonu do Los Angeles. Następnie transfer do hotelu Holiday Inn Anaheim lub obiektu o podobnym standardzie. Nocleg.

Dzień 7

LOS ANGELES – SAN DIEGO – LOS ANGELES (ok. 390km)

Przejazd przez San Juan Capistrano, w którym znajdują się ruiny dawnego hiszpańskiego ośrodka misyjnego i San Clemente do San Diego, drugiego największego miasta w Kalifornii. Po przybyciu na miejsce zwiedzanie miasta, m.in. Seaport Village. Wieczorem powrót do Los Angeles. Nocleg.

Dzień 8

LOS ANGELES – PALM SPRINGS – PHOENIX (ok. 605km)

Wyjazd z Los Angeles. Podróż do Phoenix (Arizona) przez góry San Jacinto oraz położony w sercu pustyni Resort Palm Springs. Otoczone górami skalistymi i zbudowane na terenie pustynnym miasto słynie jako ośrodek turystyczny i wypoczynkowy. Jest to przystań hollywoodzkich gwiazd i jedno z najchętniej odwiedzanych miejsc w Kalifornii. Przejazd przez Phoenix do Scottsdale. Po przyjeździe do Phoenix zakwaterowanie w hotelu Delta Hotels Phoenix Mesa lub obiekcie o podobnym standardzie. Nocleg.

Dzień 9

PHOENIX – SEDONA – PARK NARODOWY GRAND CANYON (ok. 574km)

Przejazd pustynią Sonora, która jest najbogatszym i najbardziej zróżnicowanym biologicznie ekosystemem w obu Amerykach gdzie rosną ogromne kaktusy z gatunku saguaro. Dalej przejdziemy do Sedony, miasta położonego w wyjątkowej pod względem geologicznym okolicy. Podziwiać będziemy spektakularne krajobrazy czerwonych skał. Znajdują się tu monolity zwane Cathedral i Coffee Pot (skała przypominająca wielki dzbanek do kawy). Następnie kontynuacja podróży do Oak Creek Canyon, często opisywanego jako mniejszy kuzyn Wielkiego Kanionu ze względu na jego malownicze piękno. Następnie przejazd do Parku Narodowego Grand Canyon – jednego z 7 naturalnych cudów świata. Zatrzymamy się po jego wschodniej stronie aby w pełni doświadczyć tego głębokiego, kolorowego kanionu i wznoszących się wież utworzonych przez potężną rzekę Kolorado. Zakwaterowanie w hotelu Yavapai West lub obiekcie o podobnym standardzie. Wieczorem czas wolny. Nocleg.

Dzień 10

PARK NARODOWY GRAND CANYON – MONUMENT VALLEY – PAGE/LAKE POWELL (ok. 453km)

Rankiem wyjazd z hotelu na wschód słońca nad Kanionem. Będziemy mogli zobaczyć zapierający dech w piersiach widok – kanion skąpany w blasku wschodzącego, porannego słońca. Następnie udamy się do rezerwatu Indian Navajo, przejazd obok Cameron, przez pustynię (Painted Desert) do pięknej Monument Valley (krainy monolitów). Po południu przyjazd do miasta Page w regionie Lake Powell. Przystanek przy tamie w Glen Canyon, drugiej najwyższej betonowej tamie w Ameryce, w celu podziwiania niesamowitej panoramy Jeziora Powell. Zakwaterowanie w hotelu Best Western Lake Powell lub obiekcie o podobnym standardzie.

Dzień 11

PAGE/LAKE POWELL – KANAB - PARK NARODOWY BRYCE CANYON (ok. 242km)

Przejazd do Glen Canyon Dam, drugiej najwyższej betonowej tamy w Ameryce. Przyjazd do Utah, stanu mormonów oraz przejazd przez miasto Kanab do mieniącego się wielobarwnymi piaskowcami Bryce Canyon. Niektóre skały wyglądają jak słonie, żyrafy lub aligatory. Półki na szczycie skalnych pinakli znane jako hoodoos to twardsze warstwy skały, które nie uległy erozji. Bajecznie kolorowe wąwozy mają tu nawet żywsze barwy niż Wielki Kanion Kolorado. Tego wieczoru, jeśli pogoda pozwoli, proponujemy spojrzeć w spektakularne w tym rejonie niebo pełne gwiazd. Zakwaterowanie w hotelu Rubys Inn lub obiekcie o podobnym standardzie.

Dzień 12

PARK NARODOWY BRYCE CANYON – PARK NARODOWY ZION – LAS VEGAS (ok. 374km)

W dniu dzisiejszym przejazd do Parku Narodowego Zion charakteryzującego się wspaniałymi kanionami, wiszącymi ogrodami, wodospadami i pionowymi ścianami skalnymi, kontrastującymi z otaczającą Park pustynią. Podziwianie formacji skalnych uformowanych przez wiatr, wodę oraz czas. Po południu przejazd do Las Vegas, stolicy światowej rozrywki. Zakwaterowanie w hotelu Luxor Las Vegas – Pyramid Rooms lub obiekcie o podobnym standardzie.

Dzień 13

Las Vegas

Dzień przeznaczony na samodzielne zwiedzanie Las Vegas (bądź z polskim przewodnikiem jeśli taka opcja została wykupiona) oraz skorzystanie z wielu atrakcji jakie to miasto ma do zaoferowania lub spokojnie spędzić czas nad basenem korzystając z kąpieli słonecznej. W Las Vegas znajduje się również kilka najlepszych restauracji w USA. Oprócz znajdujących się tutaj światowej klasy sklepów, tętniących życiem kasyn i pokazów na miarę Broadway, można po prostu wybrać się na spacer. Zobaczymy między innymi Las Vegas Strip, przy której działa dziewiętnaście z dwudziestu pięciu największych hoteli na świecie pod względem liczby pokoi a jego charakterystyczną cechą jest różnorodność architektoniczna, Bellagio Fountains - muzyczne fontanny, których show polega na synchronizacji wody ze światłem oraz muzyką, niezliczone kasyna, wieczorem udział w bezpłatnych ulicznych pokazach i atrakcjach. Powrót do hotelu.

Dzień 14

LAS VEGAS – LOS ANGELES (ok. 435km)

Powrót do Los Angeles przez Pustynię Mojave (jednej z najgorętszych). Przy wyjeździe z Las Vegas zatrzymamy się przy słynnym znaku Welcome to fabulous Las Vegas aby zrobić pamiątkowe zdjęcie. Po dotarciu na miejsce zakwaterowanie w hotelu Crowne Plaza LAX lub obiekcie o podobnym standardzie.

Dzień 15

LOS ANGELES – POLSKA

Wykwaterowanie z hotelu a następnie transfer na lotnisko. Wylot z Los Angeles do Polski.

Dzień 16

Polska

Przylot do kraju. Zakończenie imprezy.

Główne punkty programu

• poranne zwiedzanie Manhattanu, w tym Times Square

• podróż po północnej części Nowego Jorku, przystanek na degustację wina w Watkins Glen

• wodospad Niagara i słynny Zegar Kwiatowy

• zwiedzanie Gettysburga

• zwiedzanie Palm Springs

• Wielki Kanion

• zwiedzanie rezerwatu Indian Navajo, przystanek w Monument Valley

• Park Narodowy Bryce Canyon

• czas wolny w tętniącym życiem Las Vegas

• kultowy napis Welcome to Las Vegas

Możliwe wycieczki fakultatywne *

• rejs po rzece Hudson, zapewniający wspaniałe widoki na Statuę Wolności

• podziwianie widoków ze szczytu Empire State Building (ok. 35 USD/os.dorosła, 30/dziecko 2-11 lat)

• wycieczka do wodospadu Niagara i słynnego Zegara Kwiatowego

• nocna wycieczka po Waszyngtonie z kolacją w Georgetown (65 USD/os.)

• rejs po zatoce San Diego (22 USD/os.)

• lot nad Wielkim Kanionem (308 USD/os. dorosła, 291 USD/dziecko 2-11 lat)

• wycieczka Jeepem po Monument Valley (39 USD/os.)

• wycieczka do Kanionu Antylopy (39 USD/os.)

• kolacja i zabawa w Ebenezer’s Barn & Grill (65 USD/os. dorosła, 56 USD/dziecko 2-11 lat)

• wieczorna wycieczka po Las Vegas (29 USD/os.)

• ceny wycieczek nie są uwględnione w cenie wycieczki

Cena zawiera

Przelot samolotem na trasie Polska - Nowy Jork/Los Angeles - Polska z przesiadką w europejskim porcie lotniczym, bagaż główny i bagaż podręczny, transfery klimatyzowanym autokarem lub busem (w zależności od ilości osób), zakwaterowanie w podanych hotelach lub podobnych, wyżywienie zgodnie z programem, udział w programie zwiedzania, usługi i asystę anglojęzycznego pilota/przewodnika lokalnego kontrahenta oraz polskiego pilota, wszelkie stanowe i lokalne taksy, transport 1 sztuki bagażu na osobę, zestaw informacyjny, ubezpieczenie Świat Multitravel + CP (choroby przewlekłe) do 100% KL + AS (amatorskie uprawianie sportu) – KL 150 000 EURO, NNW – 4 000 EURO, BAGAŻ – 400 EURO, obligatoryjną opłatę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny 13 zł/osoba, obligatoryjną opłatę na Turystyczny Fundusz Pomocowy 13 zł/osoba.

Obsługa na miejscu

Polskojęzyczny pilot

Cena nie zawiera

Przelotu wewnętrznego Waszyngton–Los Angeles w cenie minimalnej poza wysokim sezonem 825 zł/osoba, opłaty za rejestrację w systemie ESTA (koszt 160 zł/osoba rejestracja wraz z pośrednictwem), wyżywienia, wszelkich świadczeń dodatkowych, opcjonalnych (dodatkowych) wycieczek fakultatywnych, wydatków natury osobistej, opłaty za nadbagaż (5 USD/1 dodatkowy bagaż/dzień), obligatoryjnych napiwków dla kierowcy (ok. 3 USD/dzień), pilota (ok. 4 USD/dzień), obligatoryjnej opłaty za zestaw słuchawkowy w terminach z polskim pilotem w kwocie 130 PLN/osoba, wszelkich świadczeń i opłat nie ujętych w punkcie cena zawiera.

Uwagi

1. Program jest ramowy i może ulec zmianie,

2. Grupy międzynarodowe, autokarowe,

3. Od 11 listopada 2019 roku zmieniły się przepisy dotyczące wjazdu oraz tranzytu dla Polaków do Stanów Zjednoczonych. Każdy obywatel RP, nie posiadający ważnej wizy, musi być zarejestrowany w elektronicznym systemie weryfikacji (ESTA)

4. Podróżujący samolotem będą mogli dostać się na teren Stanów Zjednoczonych po uprzednim otrzymaniu autoryzacji ESTA (również dotyczy przesiadek).

5. Podróżni zobowiązani są do posiadania biometrycznego paszportu ważnego przynajmniej 90 dni, biletu powrotnego lub bilet na dalszą podróż z datą wyjazdu z USA.

6. Podróżni posiadający ważną wizę turystyczną/biznesową do USA nie muszą ubiegać się o autoryzację ESTA i mogą dalej korzystać z wizy

7. Cena przelotu podana została w najniższej taryfie obowiązującej na przelot w okresie ważności powyższej taryfy. W przypadku niedostępności tej taryfy istnieje możliwość rezerwacji biletu w innej – za odpowiednią dopłatą przy uprzednim potwierdzeniu,

8. Przy wylotach w okresie Wysokiego Sezonu (najczęściej jest to okres letniej przerwy wakacyjnej oraz okres Świąteczny) obowiązuje dopłata do biletu lotniczego (zgodnie z taryfą linii lotniczej, na której został zarezerwowany przelot, które wymagają wcześniejszego potwierdzenia),

9. Istnieje możliwość wylotu z Krakowa, Katowic, Wrocławia, Poznania i Gdańska (do indywidualnej kalkulacji),

10. Istnieje możliwość przedłużenia powyższej imprezy o wypoczynek na Hawajach,

11. Terminy zawieraj obsługę polskiego pilota (wymagana grupa min. 25 osób).

12. Możliwość ubezpieczenia od kosztów rezygnacji + 3,2 % wartości imprezy

13. Możliwość kalkulacji pobytu w pokoju 1-osobowym na zapytanie.

14. Zgodnie z obowiązującymi w Polsce przepisami (Ustawy o obywatelstwie polskim), przy przekraczaniu polskiej granicy państwowej przez obywateli Polski posiadających podwójne obywatelstwo, podczas kontroli granicznej obowiązuje wymóg okazania polskiego dokumentu paszportowego.

15. Przed wyjazdem prosimy sprawdzić aktualne warunki wjazdowe na stronie Ministerstwa Sprawa Zagranicznych danego kraju oraz warunki wizowe na stronie wizowanie.com

Warunki wjazdu i pobytu

COVID-19

Ze względu na zmienną sytuację dotyczącą warunków wjazdu do poszczególnych krajów (wymagań wizowych, testów Covid-19 itd.) prosimy o zweryfikowanie tych warunków przed dokonaniem rezerwacji wyjazdu.

Zachęcamy również do śledzenia bieżących doniesień nt. zagrożenia epidemiologicznego przed wyjazdem za granicę.

Aktualne informacje na temat sytuacji w danym kraju, znajdują się na stronie www.msz.gov.pl/pl/informacje_konsularne/ostrzezenia

Opublikowano 07.01.2021

1. Pasażerowie, którzy podróżowali tranzytem lub byli w m.in. Polsce w ciągu ostatnich 14 dni są nieuprawnieni do wjazdu i tranzytu.

Nie dotyczy to

• obywatele i stali mieszkańcy USA;

• małżonkowie obywateli i stałych mieszkańców USA. Muszą mieć akt małżeństwa;

• rodzice/opiekunowie prawni osoby stanu wolnego i poniżej 21 lat, będącej obywatelem lub stałym mieszkańcem USA;

• stanu wolnego i młodszego niż 21 lat brata lub siostry obywatela lub stałego mieszkańca USA, który nie jest żonaty i ma mniej niż 21 lat;

• dziecko / przybrane dziecko / podopieczny obywatela lub stałego mieszkańca USA;

• pasażerowie z wizami A-1, A-2, C-1, C-1 / D, C-2, C-3, CR-1, CR-2, D, E-1 (jako pracownik TECRO lub TECO lub członków najbliższej rodziny pracownika), G-1, G-2, G-3, G-4, IR-1, IR-4, IH-4, NATO-1 do NATO-4 lub NATO-6;

• członkowie sił zbrojnych USA, małżonkowie i dzieci członków sił zbrojnych USA;

• pasażerowie posiadający dowody podróżowania na zaproszenie rządu USA w celu związanym z powstrzymaniem / złagodzeniem wirusa koronawirusa (COVID-19);

• studenci posiadający wizę F-1 lub M-1 oraz osoby pozostające na ich utrzymaniu F-2 i M-2. Nie mogą przybywać z Brazylii, Chin (Republiki Ludowej) ani Iranu ani przebywać w takich krajach w ciągu ostatnich 14 dni.

2. Pasażerowie przybywający do Massachusetts muszą wypełnić „Formularz podróżny Massachusetts” pod adresem www.mass.gov/forms/massachusetts-travel-form

3. Pasażerowie przybywający do stanu Nowy Jork muszą wypełnić „Formularz zdrowia podróżnego” pod adresem forms.ny.gov/s3/Welcome-to-New-York-State-Traveler-Health-Form

5. Pasażerowie podlegają środkom związanym z koronawirusem (COVID-19) określonym przez państwo / terytorium ich końcowego przeznaczenia. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.cdc.gov/publichealthgateway/healthdirectories/healthdepartments.html

6. Pasażerowie przybywający z Wielkiej Brytanii muszą posiadać zaświadczenie lekarskie z negatywnym wynikiem testu amplifikacji kwasu nukleinowego (NAAT) na koronawirusa (COVID-19) lub testu na obecność antygenu wirusa. Test należy wykonać najpóźniej na 3 dni przed wyjazdem z Wielkiej Brytanii.

Nie dotyczy to

• pasażerowie poniżej 2 lat;

• pasażerowie przejeżdżający przez maksymalnie 24 godziny przez Zjednoczone Królestwo.

7. Pasażerowie przybywający z Wielkiej Brytanii muszą przed odlotem wypełnić formularz ujawnienia i zaświadczenia. Formularz można uzyskać na www.cdc.gov lub na lotnisku wylotu w Wielkiej Brytanii.

8. Wizy DV-1, DV-2 i DV-3 wydane po 4 września 2020 r. straciły ważność.

Gwarancja niezmienności ceny

Istnieje możliwość zakupu Gwarancji Niezmienności Ceny, kwota zależna jest od koszty imprezy (na osobę). Gwarancja oznacza,że cena zarezerwowanej imprezy turystycznej nie ulegnie zmianie do dnia wyjazdu (dotyczy wzrostu kursu walut)

Gwarancja nie dotyczy sytuacji zmian w rezerwacji na życzenie klienta, które skutkują zmianą ceny świadczeń na umowie. Informacje o zakupie Gwarancji Niezmienności Ceny należy zgłosić i opłacić maksymalnie w ciągu 7 dni od daty podpisania umowy.

Do 3500zł/osoba - 65 zł/osoba

3501 do 6000 zł/osoba - 100 zł/osoba

Od 6001 do 9000zł/osoba - 170 zł/osoba

Powyżej 9000 zł/osoba - 250 zł/osoba

Infolinia 58 300 16 90 dla abonentów spoza TP S.A.
Dokumenty organizatoraWażne informacje
Czy wiesz że?
  • gwarantujemy najniższe ceny
  • nie pobieramy prowizji
  • mamy 17 lat doświadczenia
  • porównujemy oferty 100 biur podróży
  • w 2014 roku wysłaliśmy na wakacje ponad 103 000 osób
  • mamy bazę ponad 45 000 opinii internautów o hotelach i kierunkach

100% bezpieczeństwa

Korzystamy z najlepszych zabezpieczeń płatności.

Nr 1 w Internecie

Największa sprzedaż wycieczek przez Internet od 1999 r.

Jesteśmy członkiem Polskiej Izby Turystyki i akredytowanym agentem IATA.

zamknij Podziel się z nami...
Wyślij
Formularz został wysłany.

Dziękujemy za przesłanie uwag.