kod oferty: EG-151562

Odkrycia wschodniego wybrzeża 

 
Lokalizacja: Stany Zjednoczone Ameryki
Zakwaterowanie: wycieczka objazdowa
Wyjazd od dnia: 29.08.2020
Cena od: 9 770 zł 11 dni/os. 10 270 zł
  Rezerwuj  
Zadaj pytanie do oferty zamknij

Odkrycia wschodniego wybrzeża

Wyślij
Anuluj

Prezentacja oferty

  • Konsorcjum Biur Podróży od 9 770 zł/os.

Kalkulacja ceny dla dwóch osób dorosłych

Wylot z: Warszawa - Chopin 29.08.2020       Powrót z:  Nowy Jork 09.09.2020
Cena za pokój
Pokój dwuosobowy wyżywienie: własne  
(zakres i warunki)    
Cena za osobę dorosłą Cena całkowita dla dwóch osób dorosłych (wraz z ubezpieczeniem)  
Rezerwacja jest w 100% darmowa i nie zobowiązuje do zakupu wycieczki. Rezerwuj
Masz pytania? Napisz do nas, a nasz Doradca skontaktuje się z Tobą. Zapytaj o ofertę
* Szczegółowej kalkulacji dokona Konsultant po złożeniu rezerwacji.

Konsorcjum Biur Podróży o tej ofercie

„WSCHÓD BEZ TAJEMNIC" (13 DNI/ 11 NOCY)

NOWY JORK - BOSTON - NOWA ANGLIA - QUEBEC CITY - MONTREAL - RZEKA ŚW. WAWRZYŃCA - OTTAWA - THOUSAND ISLANDS - TORONTO - WODOSPAD NIAGARA - GETTYSBURG - KRAJ AMISZÓW - WASZYNGTON - FILADELFIA - NOWY JORK

Dzień 1

Polska - Nowy Jork

Przybycie na lotnisko na 2 godziny przed wylotem. Odprawa paszportowo-bagażowa. Wylot do Nowego Jorku (przez jeden z europejskich portów lotniczych). Po przylocie transfer do hotelu.

Nocleg w hotelu The Dylan Hotel lub obiekcie o podobnym standardzie.

Dzień 2

NOWY JORK - BOSTON ( 350km)

Wycieczkę rozpoczynamy rano - spotkanie w lobby hotelu w Nowym Jorku o godz. 7.30, wyjazd o godz. 8.00. Wyjazd z Nowego Jorku i podróż do Nowej Anglii. Będziemy podróżować wzdłuż Long Island Sound aż do historycznego Bostonu. Dziś czeka nas piesza wycieczka Szlakiem Wolności, który zaczyna się w Bostonie i biegnie obok State House, King's Chapel, Old South Meeting House. Przejdziemy również przez Beacon Hill, jedno z najpiękniejszych miejsc okolic Bostonu. Zakwaterowanie w hotelu Courtyard by Marriott Boston Brookline lub obiekcie o podobnym standardzie.

Dzień 3

BOSTON - NOWA ANGLIA - QUEBEC ( 690km )

Tego dnia przewidziana jest podróż przez stany New Hampshire i Vermont. Następnie przejazd przez Białe Góry, przekroczenie granicy amerykańsko-kanadyjskiej wjazd do prowincji Quebec. Wieczorem przewidziany jest czas wolny w mieście Quebec. Tego wieczora proponujemy skosztowanie specjałów słynnej kuchni francuskiej tego regionu (opcjonalnie) . Zakwaterowanie w hotelu Hotel Universal lub obiekcie o podobnym standardzie.

Dzień 4

QUEBEC CITY - MONTREAL (255km)

Zwiedzanie miasta Quebec znajdującego się na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO- w programie m.in. Parlament Prowincji Quebec, Cytadela. Piesza wycieczka do części miasta otoczonej murami gdzie będzie można zobaczyć Chateau de Frontenac (zakupy i lunch). Po południu kontynuacja podróży, po drodze przeprawa przez rzekę Świętego Wawrzyńca i podróż do Montrealu. W Montrealu zwiedzanie starej części miasta znanej jako Vieux Port wraz z Place Jacques Carter i Bazyliką Notre Dame. Wieczorem przewidziany jest czas wolny.

Zakwaterowanie w hotelu Gouverneur Hotel Place Dupuis lub obiekcie o podobnym standardzie.

Dzień 5

MONTREAL - OTTAWA - TORONTO ( 450km )

Wyjazd do stolicy Kanady - Ottawy. Jest to przepiękne miasto z wieloma parkami i ogrodami. Znajdujący się w mieście Budynek Parlamentu jest jedną z najpiękniejszych budowli tego typu na świecie. Po południu dalsza podróż wzdłuż Drogi Tysiąca Wysp do drugiego najbardziej znanego miasta Kanady - Toronto położonego nad Jeziorem Ontario. Toronto jest fascynującym kosmopolitycznym miastem, którego największym bogactwem są ludzie. Podczas wycieczki zobaczą Państwo najciekawsze atrakcje. Wieczorem przewidziany jest wypoczynek lub zwiedzanie miasta. Dołączyć można także do opcjonalnego, relaksującego rejsu na St Lawrence River, podczas którego podziwiać można wspaniałe scenerie. Zakwaterowanie w hotelu Bond Place Hotel lub obiekcie o podobnym standardzie.

Dzień 6

TORONTO - WODOSPAD NIAGARA ( 130km )

Dzisiejszy dzień rozpoczniemy od wycieczki objazdowej po Toronto, która jest świetną okazją do podziwiania imponujących drapaczy chmur (wśród nich CN Tower, jednej z najwyższych budowli na świecie). Dalsza podróż wzdłuż Jeziora Ontario, przeprawa przez Kanał Welland i dotarcie do celu podróży - Wodospadu Niagara. Spacer wzdłuż Table Rock, podczas którego będzie możliwość zobaczenia unikatowego zegara kwiatowego. Czas wolny oraz możliwość wykupienia rejsu statkiem Maid of the Mist.

Zakwaterowanie w hotelu Best Western Cairn Croft Inn lub obiekcie o podobnym standardzie.

Dzień 7

WODOSPAD NIAGARA - GETTYSBURG - KRAJ AMISZÓW ( 550km )

Dzisiejszego dnia wyruszymy przez region Finger Lakes do stanu Pennsylvania. Po południu czeka nas wizyta na polu największej bitwy z czasów Wojny Secesyjnej - Gettysburgu. Jest to miejsce, gdzie prezydent Lincoln wygłosił w 1863 roku słynne przemówienie. Dalsza podróż odbędzie się wzdłuż rzeki Susquehanna do Południowej Pensyslvanii. Zakwaterowanie w Wyndham Garden York lub obiekcie o podobnym standardzie.

Dzień 8

KRAJ AMISZÓW - WASZYNGTON ( 350km )

Wyruszamy w podróż przez wiejską krainę do Pensylwanii. Dzisiejszego dnia będziemy mieć możliwość odwiedzenia Muzeum Amiszów i poznania 300 letnią tradycję tej interesującej społeczności. Amisze żyją w świecie, który zatrzymał się w połowie 1850 roku. Nie używają prądu, urządzeń mechanicznych ani żadnego nowoczesnego sprzętu. Po południu kontynuacja podróży do stolicy Stanów Zjednoczonych - Waszyngtonu. Możliwość wykupienia nocnej wycieczki po mieście.

Zakwaterowanie w hotelu Washington Hilton lub obiekcie o podobnym standardzie.

Dzień 9

Waszyngton

Dzisiejszy dzień w całości przewidziany jest na zwiedzanie miasta Waszyngton. Na trasie wycieczki znajdują się między innymi Kapitol, Obelisk Waszyngtona, gmach Sądu Najwyższego, Biblioteka Kongresu, Biały Dom, siedziba FBI, Cmentarz Narodowy w Arlington ( zwiedzanie na zewnątrz ) i wiele innych. Po południu opcjonalna wizyta w kompleksie muzealnym Smithsonian Institute lub spacer brzegiem rzeki Potoma ( dodatkowo płatne).

Dzień 10

WASZYNGTON - FILADELFIA - NOWY JORK ( ok. 400km )

Przejeżdżamy do Nowego Jorku przez Filadelfię. W Filadelfii będzie możliwość zobaczenia Independence Hall wraz z Dzwonem Wolności. Wycieczka objazdowa dobiega końca po przyjeździe do Nowego Jorku na Manhattanie około godziny 18.30. Zakwaterowanie w hotelu The Dylan Hotel lub obiekcie o podobnym standardzie.

Dzień 11

Nowy Jork

Przez cały dzień czas wolny, który przeznaczyć można na zakupy, spacer po mieście bądź wizytę w jednej z wielu znakomitych restauracji.

Dzień 12

Nowy Jork - Polska

Wykwaterowanie z hotelu, transfer na lotnisko, a następnie wylot do kraju.

Dzień 13

Polska

Przylot do kraju. Zakończenie imprezy.

Główne punkty programu

• przyjęcie powitalne, gdzie poznasz swoich towarzyszy podróży

• Szlak Wolności w Bostonie

• podróż przez Vermont i New Hampshire, zwiedzanie Nowej Anglii

• wycieczka do wpisanych na listę światowego dziedzictwa UNESCO obszarów miasta Quebec

• Wodospad Niagara

• spacer po świętych terenach Gettysburga

• Muzeum Amiszów w Pensylwanii

• zwiedzanie Waszyngtonu

• zwiedzanie Filadelfii, w tym Independence Hall i Dzwon Wolności

Opłaty wstępu do atrakcji nie są wliczone w cenę.

Wycieczki fakultatywne

• obiad na farmie cukru klonowego

• kuchnia Quebecu pośród uroków historycznej dzielnicy Montrealu

• podziwianie pejzażu Toronto na szczycie CN Tower, największej wolnostojącej wieży na świecie

• wycieczka łodzią pod wodospadem Niagara, lunch na szczycie Skylon Tower

• nocna wycieczka po Waszyngtonie, kolacja w Georgetown

Cena zawiera

Przelot samolotem na trasie Polska-Nowy Jork-Polska (poza wysokim sezonem w kwocie ok. 2600 PLN/os dorosła oraz ok. 2400 PLN/dziecko 7-11 lat), transfery klimatyzowanym autokarem lub busem (w zależności od ilości osób), zakwaterowanie w wymienionych hotelach lub podobnych, udział w programie zwiedzania, usługi i asystę anglojęzycznego pilota/przewodnika lokalnego kontrahenta lub polskiego w oznaczonych terminach (wykaz terminów znajduje się w uwagach w punkcie 11), wszelkie stanowe i lokalne taksy, transport 1 sztuki bagażu na osobę, zestaw informacyjny, ubezpieczenie KL z chorobami przewlekłymi - KL 150.000 EUR, NNW 4.000 EUR , BP 400 EUR, obligatoryjną opłatę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny 13 zł/osoba.

Cena nie zawiera

Biletów wstępu do atrakcji, Opłaty za rejestrację w systemie ESTA (koszt 160 zł/osoba rejestracja wraz z pośrednictwem), wszelkich świadczeń dodatkowych, posiłków, opcjonalnych (dodatkowych) wycieczek fakultatywnych, wydatków natury osobistej, opłaty za nadbagaż (5 USD/1 dodatkowy bagaż/dzień), obligatoryjnych napiwków dla kierowcy (ok. 3 USD/dzień), pilota (ok. 4 USD/dzień), obligatoryjnej opłaty za zestaw słuchawkowy w terminach z polskim pilotem w kwocie 130 PLN/osoba, wszelkich świadczeń nie ujętych w punkcie "cena zawiera".

Uwagi

1. Program jest ramowy i może ulec zmianie.

2. Grupy międzynarodowe, autokarowe.

3. Od 11 listopada 2019 roku zmieniły się przepisy dotyczące wjazdu oraz tranzytu dla Polaków do Stanów Zjednoczonych. Każdy obywatel RP, nie posiadający ważnej wizy, musi być zarejestrowany w elektronicznym systemie weryfikacji (ESTA)

4. Podróżujący samolotem będą mogli dostać się na teren Stanów Zjednoczonych po uprzednim otrzymaniu autoryzacji ESTA (również dotyczy przesiadek).

5. Podróżni zobowiązani są do posiadania biometrycznego paszportu ważnego przynajmniej 90 dni, biletu powrotnego lub bilet na dalszą podróż z datą wyjazdu z USA.

6. Podróżni posiadający ważną wizę turystyczną/biznesową do USA nie muszą ubiegać się o autoryzację ESTA i mogą dalej korzystać z wizy.

7. Przy wylotach do Stanów Zjednoczonych paszport musi być ważny minimum 6miesięcy od daty planowanego powrotu.

8. Cena przelotu podana została w najniższej taryfie obowiązującej na przelot w okresie ważności powyższej taryfy. W przypadku niedostępności tej taryfy istnieje możliwość rezerwacji biletu w innej - za odpowiednią dopłatą przy uprzednim potwierdzeniu.

9. Przy wylotach w okresie Wysokiego Sezonu (najczęściej jest to okres letniej przerwy wakacyjnej oraz Świąt) obowiązuje dopłata do biletu lotniczego (zgodnie z taryfą linii lotniczej, na której został zarezerwowany przelot, które wymagają wcześniejszego potwierdzenia).

10. Istnieje możliwość wylotu z Krakowa, Katowic, Wrocławia, Poznania i Gdańska (do indywidualnej kalkulacji).

11. Terminy 25.04-06.05.2020 , 23.05-03.06.2020 , 06-17.06.2020 , 04-15.07.2020 , 15-26.08.2020 , 19-30.09.2020 , 26.09-07.10.2020 zawierają obsługę polskiego pilota na miejscu (wymagana grupa min. 25 osób).

12. Możliwość wykupienia ubezpieczenia od kosztów rezygnacji +3,2% wartości imprezy (należy zgłosić w ciągu 24h od dnia podpisania umowy).

13. Możliwość kalkulacji pobytu w pokoju 1-osobowym na zapytanie.

14. Zgodnie z obowiązującymi w Polsce przepisami (Ustawy o obywatelstwie polskim), przy przekraczaniu polskiej granicy państwowej przez obywateli Polski posiadających podwójne obywatelstwo, podczas kontroli granicznej obowiązuje wymóg okazania polskiego dokumentu paszportowego.

Ubezpieczenie zawarte w ofercie

· Świat Multitravel + CP (choroby przewlekłe) do 100% KL + AS (amatorskie uprawianie sportu) - KL 150 000 EURO, NNW - 4 000 EURO, BAGAŻ - 400 EURO

Gwarancja niezmienności ceny

Istnieje możliwość zakupu Gwarancji Niezmienności Ceny, kwota zależna jest od koszty imprezy (na osobę). Gwarancja oznacza, że cena zarezerwowanej imprezy turystycznej nie ulegnie zmianie do dnia wyjazdu (dotyczy wzrostu kursu walut). Gwarancja nie dotyczy sytuacji zmian w rezerwacji na życzenie klienta, które skutkują zmianą ceny świadczeń na umowie. Informacje o zakupie Gwarancji Niezmienności Ceny należy zgłosić i opłacić maksymalnie w ciągu 7 dni od daty podpisania umowy.

Do 3500 zł/osoba - 65 zł/osoba

3501 do 6000 zł/osoba - 100 zł/osoba

Od 6001 do 9000zł/osoba - 170 zł/osoba

Powyżej 9000 zł/osoba - 250 zł/osoba

Infolinia 58 300 16 90 dla abonentów spoza TP S.A.
Dokumenty organizatoraWażne informacje
Czy wiesz że?
  • gwarantujemy najniższe ceny
  • nie pobieramy prowizji
  • mamy 15 lat doświadczenia
  • porównujemy oferty 100 biur podróży
  • w 2014 roku wysłaliśmy na wakacje ponad 103 000 osób
  • mamy bazę ponad 45 000 opinii internautów o hotelach i kierunkach

100% bezpieczeństwa

Korzystamy z najlepszych zabezpieczeń płatności.

Nr 1 w Internecie

Największa sprzedaż wycieczek przez Internet od 1999 r.

Jesteśmy członkiem Polskiej Izby Turystyki i akredytowanym agentem IATA.

zamknij Podziel się z nami...
Wyślij
Formularz został wysłany.

Dziękujemy za przesłanie uwag.