kod oferty: EG-580705

Relaks w Mieście Aniołów ***

Lokalizacja: Stany Zjednoczone Ameryki
Zakwaterowanie: wycieczka objazdowa
Wyjazd od dnia: 29.09.2022
Cena od: 9 648 zł 8 dni/os.
  Rezerwuj  
Zadaj pytanie do oferty zamknij

Relaks w Mieście Aniołów ***

Wyślij
Anuluj

Prezentacja oferty

  • Rainbow od 9 648 zł/os.

Kalkulacja ceny dla dwóch osób dorosłych

Wylot z: Warszawa - Chopin 29.09.2022       Powrót z:  Los Angeles 07.10.2022
Cena za pokój
Pokój trzyosobowy (standardowy) wyżywienie: śniadania  
(zakres i warunki)    
Cena za osobę dorosłą Cena całkowita dla dwóch osób dorosłych (wraz z ubezpieczeniem)  
Rezerwacja jest w 100% darmowa i nie zobowiązuje do zakupu wycieczki. Rezerwuj
Masz pytania? Napisz do nas, a nasz Doradca skontaktuje się z Tobą. Zapytaj o ofertę
* Szczegółowej kalkulacji dokona Konsultant po złożeniu rezerwacji.

Rainbow o tej ofercie

Opis oferty

Zakwaterowanie

Hotele ***, a także ew. pensjonaty/motele *** wg kategoryzacji Rainbow o średnim standardzie (w USA nie ma oficjalnej kategoryzacji obiektów) zwykle położone poza centrami miast (8 rozpoczętych dób hotelowych: Los Angeles – 4 noce część objazdowa , Oxnard – 4 noce część wypoczynkowa).

Hotel na wypoczynek (4 noce Oxnard) – Embassy Suites Mandalay Beach by Hilton

Program

Dzień 1

Zbiórka przy stanowisku odpraw Rainbow na 2 godz. przed wylotem samolotu. Wylot z Warszawy i przelot do USA. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na stronie: stronie operatora. Przylot do Los Angeles. Po wylądowaniu i dopełnieniu formalności przejazd do hotelu w aglomeracji Los Angeles, zakwaterowanie, nocleg. (Tras ok. 30km).

Dzień 2

Po śniadaniu wybierzemy się na zwiedzanie miejsc Los Angeles kojarzonych na całym świecie: dzielnic Hollywood i Beverly Hills. Zatrzymamy się w okolicy Dolby Theatre - miejsca, w którym wręczane są nagrody Amerykańskiej Akademii Filmowej, zwane popularnie Oskarami. Tuż obok znajdują się miejsca wcześniejszych gali - Chiński Teatr Graumana i hotel Roosevelt, a wszystko to mieści się wzdłuż Hollywood Walk of Fame. Przejedziemy słynącą z kwitnącego życia nocnego oraz klubów muzycznych Sunset Boulevard, mijając m.in. Viper Room, Whiskey czy Roxy. Dojedziemy w ten sposób do Beverly Hills, gdzie po sfotografowaniu słynnego napisu z nazwą dzielnicy, odbędziemy spacer ulicą Rode Drive. Będąc jednym z największych skupisk luksusowych butików na świecie, ulica stanowi kwintesencję stylu życia najzamożniejszych części aglomeracji Los Angeles. Stamtąd przejedziemy do pobliskiej dzielnicy Westwood, znanej z drogich apartamentowców oraz miniaturowego cmentarza, będącego miejscem spoczynku licznych gwiazd, jak choćby Dean Martin i Marilyn Monroe. Kolejnym punktem programu będzie Santa Monica z jednym z najsłynniejszych molo na świecie. Położone pięknie na skarpie nad Pacyfikiem miasto słynie z całorocznej wakacyjnej atmosfery i szerokich plaż. Odbędziemy spacer na molo, na którym stoi znak symbolicznie kończący historyczną Trasę 66, a chętni będą mieli sposobność skorzystać z atrakcji lunaparku, będącego ikoną Los Angeles. Zobaczymy również Venice - kurort kojarzony kiedyś z artystyczną bohemą, a dziś z położonym na plaży skate parkiem i budkami ratowników, znanymi z serialu „Słoneczny patrol”. Powrót do hotelu na nocleg. (Trasa ok. 100km).

Dzień 3

Po śniadaniu wyruszymy na zwiedzanie centrum Miasta Aniołów. Los Angeles kojarzy się nie tylko jako stolica filmu, ale też jest ważnym miejscem na sportowej mapie świata. Dzięki decyzji MKOl w 2028 r. miasto po raz trzeci będzie gościło Igrzyska Olimpijskie. Zobaczymy Memorial Coliseum - obiekt, na którym w 1932 i 1984 zorganizowano ceremonię otwarcia tej prestiżowej imprezy. Zobaczymy także pobliski University of Southern California - zatopiony w zieleni kompleks pięknych budynków, fontann i pomników. Następnie miniemy halę sportowo-widowiskową Staples Center, na której rozgrywają zespoły NBA i NHL oraz tu właśnie najczęściej wręczane są „muzyczne Oskary”, nagrody Grammy. Przejedziemy ulicą Broadway, główną arterią Dzielnicy Historycznej, mijając największe skupisko kin na świecie w latach 30. zeszłego stulecia. Zatrzymamy się przy „perle art deco”, budynku Eastern Columbia Lofts oraz przy kultowych kinach Orpheum i Million Dollar Theater. Odwiedzimy pełne znakomitych punktów gastronomicznych Grand Central Market oraz skorzystamy z najkrótszej linii kolejowej świata, Angels Flight. Zobaczymy wspaniały gmach Biblioteki Publicznej oraz podejdziemy na Pershing Square, centralny punkt największego w USA skupiska sklepów jubilerskich, The Jewelry District. Miniemy znakomity przykład sztuki współczesnej - muzeum The Broad, sfotografujemy także jedno z najdoskonalszych dzieł Franka Gehry’ego, halę koncertową Walt Disney Hall. Zwiedzimy jeszcze najstarszą część miasta, wyrosłą wokół kościoła Naszej Pani Królowej Aniołów, któremu Los Angeles zawdzięcza swoją nazwę. Spacerowi po zabytkowej ulicy Olvera towarzyszy nieodparte wrażenie przebywania w Meksyku. Zwiedzimy najstarszy istniejący dom w mieście, Avila Adobe, czas na zakup pamiątek. Następnie przejazd na odpoczynek na plaży Manhattan/Hermosa. Powrót do hotelu, nocleg. (Trasa ok. 80km).

Dzień 4

Po śniadaniu przejazd do Long Beach/San Pedro i wejście na pokład statku płynącego na wyspę Santa Catalina. Położona w południowej części archipelagu wysp Channel Islands, wyspa od ponad stu lat służy mieszkańcom Los Angeles jako ekskluzywne miejsce ucieczki od wielkomiejskiego zgiełku. W czasach największej świetności - w latach 30. XX w. - wyspa była chętnie wykorzystywanym plenerem filmowym hollywoodzkich reżyserów, jak również miejscem wypoczynku gwiazd. Dopłyniemy do „stolicy” Cataliny, miasteczka Avalon, znanego dzięki okazałemu budynkowi kasyna (Avalon Casino) oraz bogatej ofercie restauracyjno-zakupowej. Możliwość obejrzenia położonego nad zatoką miasteczka z punktu widokowego Buena Vista, czy podejścia do urokliwej Zatoki Zakochanych (Lovers’ Cove). W ciągu kilkugodzinnego pobytu na wyspie możliwość plażowania w klubach plażowych np. Descanso Beach (występują nieznaczne opłaty za wejście), lub odbycia trekkingu do Ogrodu Botanicznego Wrigley’a. Powrót statkiem do Long Beach/San Pedro, powrót do hotelu. (Trasa ok. 60km).

Dzień 5

Po śniadaniu, wykwaterowaie, czas na wyprawę do jednego z urokliwszych miejsc w okolicach Los Angeles, Santa Barbary. Położone na „Amerykańskiej Riwierze” miasto może poszczycić się spektakularnym położeniem na zboczach gór, bujną roślinnością i architekturą w stylu hiszpańskim. Zatrzymamy się przy misji św. Barbary, nazywanej „królową misji” ze względu na pełną wdzięku architekturę i malownicze otoczenie. Jest to jedyna misja Kalifornii, która pozostała pod opieką franciszkanów od czasu jej założenia w 1786 r. Zobaczymy także Superior Court - otoczony wspaniałym ogrodem architektoniczny klejnot miasta z salą rozpraw Mural Room i wieżą El Mirador. Obejrzymy też El Presidio de Santa Barbara, ufortyfikowaną osadę wojskową ze zrekonstruowaną kaplicą, Comandancii i Dzielnicach Ojca Ojca, a także rekonstrukcje pomieszczeń, w których kiedyś był porucznik Prezydium dwupiętrowa wieża widokowa i piękny zabytkowy ogród z kłującą gruszką i winogronami. Za skrzydłem północnym znajdują się sady Whittaker z lat 40. XX wieku i stanowisko archeologiczne Ściany Obrony Zewnętrznej Presidio. Wizyta w Santa Barbarze nie mogłaby się odbyć bez degustacji wina w jednej z winnic tego słynnego regionu winiarskiego. W drodze powrotnej zatrzymamy się w ulubionym miejscu gwiazd hollywoodzkim, Malibu. Odwiedzimy jeszcze wzorowaną Willą Papirusów z Herkulanum willę Getty’ego (Getty’s Villa). Zakwaterowanie w hotelu w okolicy Oxnard.

Dzień 6-8

Wypoczynek na plażach kalifornii. Czas wolny na plażowanie, zakupy. możliwość skorzystania z wycieczek fakultatywnych: las vegas (2 dniowe), san francisco (2 dniowe), san diego (1 dniowe) -dodatkowo płatne na miejscu.

Dzień 9

Wykwaterowanie z hotelu ok. godziny 10, przejazd na lotnisko w Los Angeles i wylot do Polski.

Dzień 10

Przylot do Polski.

świadczenia

Cena podstawowa obejmuje: przelot samolotem rejsowym z Warszawy do Los Angeles i z Los Angeles do Warszawy (możliwe przesiadki), opłaty lotniskowe, zakwaterowanie w hotelach 3 * - razem 8 rozpoczętych dób hotelowych, wyżywienie: śniadania (8) transfery klimatyzowanym autokarem lub busem, obsługę polskiego przedstawiciela podczas odprawy na lotnisku w Polsce, opiekę polskiego pilota lub polskojęzycznego przedstawiciela lokalnego kontrahenta podczas realizacji programu i ubezpieczenie TU Europa - wariant standard (NW, KL, CP, Assistance oraz bagaż).

Cena podstawowa nie obejmuje: kosztów realizacji programu zwiedzania (biletów wstępu, obsługi przewodników, bagażowych, kierowców, itp) - ok. 195 USD (płatne na miejscu) przejazdów komunikacją miejską, wycieczek fakultatywnych (orientacyjne ceny w programie) oraz innych wydatków osobistych i pozostałych nie ujętych powyżej kosztów. Ze względu na COVID-19 niektóre udogodnienia/atrakcje/serwis hotelu mogą działać w ograniczonym czasie i/lub mogą być wyłączone z oferowania

Meta description

W świecie gwiazd – Beverly Hills i Hollywood • zachwycające wybrzeże Pacyfiku • Santa Monica z najsłynniejszym molo świata • Los Angeles – z nieznanej strony • wyspa Santa Catalina – miejsce wypoczynku gwiazd dużego ekranu • Santa Barbara – kalifornijska riwiera • wypoczynek na plażach Kalifornii !

Wizy

Obywatele Polski mają obowiązek posiadania ważnejESTA bądźwizyprzy wjeździe do Stanów Zjednoczonych Ameryki.

Uwagi do przelotu

Zamieszczone w ofercie opisy wycieczek fakultatywnych są podane wyłącznie informacyjnie i nie stanowią oferty handlowej. Nie gwarantujemy, że będą one wszystkie realizowane. Pełny wykaz dostępnych atrakcji fakultatywnych wraz z ich aktualnymi cenami jest dostępny u naszych rezydentów.

Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych.

Część z atrakcji może być sezonowo wyłączona ze zwiedzania.

Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.

Niezbędne są adaptery do kontaktów elektrycznych.

Wizy - informacje dla sprzedawców

Obywatele Polski mają obowiązek posiadania ważnejESTA bądźwizyprzy wjeździe do Stanów Zjednoczonych Ameryki.

Infolinia 58 300 16 90 dla abonentów spoza TP S.A.
Dokumenty organizatoraWażne informacje
Czy wiesz że?
  • gwarantujemy najniższe ceny
  • nie pobieramy prowizji
  • mamy 17 lat doświadczenia
  • porównujemy oferty 100 biur podróży
  • w 2014 roku wysłaliśmy na wakacje ponad 103 000 osób
  • mamy bazę ponad 45 000 opinii internautów o hotelach i kierunkach

100% bezpieczeństwa

Korzystamy z najlepszych zabezpieczeń płatności.

Nr 1 w Internecie

Największa sprzedaż wycieczek przez Internet od 1999 r.

Jesteśmy członkiem Polskiej Izby Turystyki i akredytowanym agentem IATA.

zamknij Podziel się z nami...
Wyślij
Formularz został wysłany.

Dziękujemy za przesłanie uwag.