kod oferty: EG-21209

Śladami Amerykańskich Pionierów 

 
Lokalizacja: Stany Zjednoczone Ameryki
Zakwaterowanie: wycieczka objazdowa
Wyjazd od dnia: 22.05.2020
Cena od: 7 788 zł 8 dni/os.
  Rezerwuj  
Zadaj pytanie do oferty zamknij

Śladami Amerykańskich Pionierów

Wyślij
Anuluj

Prezentacja oferty

  • Konsorcjum Biur Podróży od 7 788 zł/os.

Kalkulacja ceny dla dwóch osób dorosłych

Wylot z: Warszawa - Chopin 22.05.2020       Powrót z:  Los Angeles 30.05.2020
Cena za pokój
Pokój dwuosobowy wyżywienie: własne  
(zakres i warunki)    
Cena za osobę dorosłą Cena całkowita dla dwóch osób dorosłych (wraz z ubezpieczeniem)  
Rezerwacja jest w 100% darmowa i nie zobowiązuje do zakupu wycieczki. Rezerwuj
Masz pytania? Napisz do nas, a nasz Doradca skontaktuje się z Tobą. Zapytaj o ofertę
* Szczegółowej kalkulacji dokona Konsultant po złożeniu rezerwacji.

Konsorcjum Biur Podróży o tej ofercie

„ŚLADAMI AMERYKAŃSKICH PIONIERÓW" (10 DNI/8 NOCY)

LOS ANGELES - PALM SPRINGS - PHOENIX - SEDONA - PARK NARODOWY GRAND CANYON - MONUMENT VALLEY - PAGE/LAKE POWELL - PARK NARODOWY BRYCE CANYON - PARK NARODOWY ZION - LAS VEGAS - LOS ANGELES

Dzień 1

Polska - Los Angeles

Przybycie uczestników wycieczki 2 godziny przed odlotem na lotnisko. Odprawa paszportowo-bagażowa. Wylot do Los Angeles (przez jeden z europejskich portów lotniczych). Po przylocie transfer do hotelu Holiday Inn Anaheim lub obiektu o podobnym standardzie. Nocleg.

Dzień 2

LOS ANGELES - PALM SPRINGS - PHOENIX (ok. 600km)

Wyjazd z Los Angeles w godzinach porannych (zbiórka o godzinie 07.30) i podróż do Phoenix (Arizona) przez góry San Jacinto oraz położony w sercu pustyni Resort Palm Springs. Otoczone górami skalistymi i zbudowane na terenie pustynnym miasto słynie jako ośrodek turystyczny i wypoczynkowy. Jest to przystań hollywoodzkich gwiazd i jedno z najchętniej odwiedzanych miejsc w Kalifornii. Dzisiejszego dnia przejedziemy również przez Indio, dom Intl Date Festival w Coachella Valley. Po przyjeździe do Phoenix zakwaterowanie w hotelu Delta Hotels Phoenix Mesa lub obiekcie o podobnym standardzie. Nocleg.

Dzień 3

PHOENIX - SEDONA - PARK NARODOWY GRAND CANYON (ok. 574km)

Przejazd pustynią Sonora, która jest najbogatszym i najbardziej zróżnicowanym biologicznie ekosystemem w obu Amerykach gdzie rosną ogromne kaktusy z gatunku saguaro. Dalej przejdziemy do Sedony, miasta położonego w wyjątkowej pod względem geologicznym okolicy. Podziwiać będziemy spektakularne krajobrazy czerwonych skał. Znajdują się tu monolity zwane Cathedral i Coffee Pot (skała przypominająca wielki dzbanek do kawy). Następnie kontynuacja podróży do Oak Creek Canyon, często opisywanego jako mniejszy kuzyn Wielkiego Kanionu ze względu na jego malownicze piękno. Następnie przejazd do Parku Narodowego Grand Canyon - jednego z 7 naturalnych cudów świata. Zatrzymamy się na po jego wschodniej stronie aby w pełni doświadczyć tego głębokiego, kolorowego kanionui wznoszące się wieże utworzone przez

Potężną rzekę Kolorado. Zakwaterowanie w hotelu Yavapai West lub obiekcie o podobnym standardzie. Wieczorem czas wolny. Nocleg.

Dzień 4

PARK NARODOWY GRAND CANYON - MONUMENT VALLEY - PAGE/LAKE POWELL (ok. 453km)

Przejazd wzdłuż południowej krawędzi (South Rim) do rezerwatu Indian Navajo, w którym rodziny indiańskie mieszkały od pokoleń. Następnie grupa przejedzie przez Pstrą Pustynię (Painted Desert), która rozciąga się od Parku Narodowego Wielkiego Kanionu do Parku Narodowego Skamieniałego Lasu na północnym brzegu rzeki Małe Kolorado. Przyjazd do pięknej Doliny Pomników (Monument Valley) obszaru, który ucieleśnia najbardziej kultowe obrazy amerykańskiego Zachodu. W późnych godzinach popołudniowych przyjazd do miejscowości Page, położonej na płaskowyżu nad rzeką Colorado. Wieczorem czas wolny na odpoczynek.

Zakwaterowanie w hotelu Best Western Lake Powell lub obiekcie o podobnym standardzie.

Dzień 5

LAKE POWELL/PAGE - KANAB - PARK NARODOWY BRYCE CANYON (ok. 242km)

Śniadanie. Po wyjeździe z hotelu udamy się nad potężną zaporę Glen Canyon Dam, drugą najwyższą betonową zaporę w kształcie łuku w Ameryce. Będziemy podziwiać stąd widoki na piękne jezioro Lake Powell oraz rzekę Colorado gdzie krystalicznie niebieska woda styka się z czerwonymi skalnymi ścianami Wielkiego Kanionu. Następnie przyjazd do Utah, stanu mormonów oraz przejazd przez miasto Kanab do mieniącego się wielobarwnymi piaskowcami Bryce Canyon. Niektóre skały wyglądają jak słonie, żyrafy lub aligatory. Półki na szczycie skalnych pinakli znane jako hoodoos to twardsze warstwy skały, które nie uległy erozji. Bajecznie kolorowe wąwozy mają tu nawet żywsze barwy niż Wielki Kanion Kolorado. Tego wieczoru, jeśli pogoda pozwoli, proponujemy spojrzeć w spektakularne w tym rejonie niebo pełne gwiazd. Zakwaterowanie w hotelu Rubys Inn lub obiekcie o podobnym standardzie.

Dzień 6

PARK NARODOWY BRYCE CANYON - PARK NARODOWY ZION - LAS VEGAS (ok. 374km)

W dniu dzisiejszym przejazd do Parku Narodowego Zion charakteryzującego się wspaniałymi kanionami, wiszącymi ogrodami, wodospadami i pionowymi ścianami skalnymi, kontrastującymi z otaczającą Park pustynią. Podziwianie formacji skalnych uformowanych przez wiatr, wodę oraz czas. Po południu przejazd do Las Vegas, stolicy światowej rozrywki. Zakwaterowanie w hotelu Luxor Las Vegas - Pyramid Rooms lub obiekcie o podobnym standardzie.

Dzień 7

Las Vegas

Dzień przeznaczony na samodzielne zwiedzanie Las Vegas (bądź z polskim przewodnikiem jeśli taka opcja została wykupiona) oraz skorzystanie z wielu atrakcji jakie to miasto ma do zaoferowania. Oprócz znajdujących się tutaj światowej klasy sklepów, tętniących życiem kasyn i pokazów na miarę Broadway, można po prostu wybrać się na spacer. Zobaczymy między innymi Las Vegas Strip, przy której działa dziewiętnaście z dwudziestu pięciu największych hoteli na świecie pod względem liczby pokoi a jego charakterystyczną cechą jest różnorodność architektoniczna, Bellagio Fountains - muzyczne fontanny, których show polega na synchronizacji wody ze światłem oraz muzyką, niezliczone kasyna, wieczorem udział w bezpłatnych ulicznych pokazach i atrakcjach (opcjonalnie ). Powrót do hotelu na nocleg.

Dzień 8

LAS VEGAS - PUSTYNIA MOJAVE - LOS ANGELES (ok. 435km)

Powrót do Los Angeles przez Pustynię Mojave. Przy wyjeździe z Las Vegas zatrzymamy się przy słynnym znaku Welcome to fabulous Las Vegas aby zrobić pamiątkowe zdjęcie. Po dotarciu na miejsce zakwaterowanie w hotelu Crowne Plaza LAX lub obiekcie o podobnym standardzie.

Dzień 9

Los Angeles - Polska

Wykwaterowanie z hotelu a następnie transfer na lotnisko w Los Angeles. Wylot do kraju.

Dzień 10

Polska

Przylot do kraju, zakończenie imprezy.

Główne punkty programu

• przyjęcie powitalne, gdzie poznasz swoich towarzyszy podróży

• zwiedzanie Palm Springs

• Wielki Kanion

• zwiedzanie rezerwatu Indian Navajo, przystanek przy Monument Valley

• Park Narodowy Bryce Canyon

• czas wolny w Las Vegas

• kultowy napis Welcome to Las Vegas

Opłaty wstępu do atrakcji nie są wliczone w cenę.

Wycieczki fakultatywne

• lot nad Wielkim Kanionem

• podróż Jeepem po Monument Valley

• wycieczka do Kanionu Antylopy

• kolacja i zabawa w Ebenezers Barn w Bryce Canyon

• wieczorna wycieczka po Las Vegas

Cena zawiera

Przelot samolotem na trasie Polska - Los Angeles - Polska z przesiadką w europejskim porcie lotniczym (w kwocie ok. 2900 PLN/os. dorosła oraz ok. 2700 PLN/dziecko 2-11 lat), transfery klimatyzowanym autokarem lub busem (w zależności od ilości osób), zakwaterowanie w wymienionych hotelach lub podobnych, udział w programie zwiedzania, usługi i asystę anglojęzycznego pilota/przewodnika lokalnego kontrahenta oraz polskiego pilota w oznaczonych terminach (wykaz terminów znajduje się w uwagach w punkcie 12), wszelkie stanowe i lokalne taksy, transport 1 sztuki bagażu na osobę, zestaw informacyjny, ubezpieczenie KL z chorobami przewlekłymi - KL 150.000 EUR, NNW 4.000 EUR, BP 400 EUR, obligatoryjną opłatę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny w kwocie 13 zł/osoba.

Cena nie zawiera

Biletów wstępu do atrakcji, Opłaty za rejestrację w systemie ESTA (koszt 160 zł/osoba rejestracja wraz z pośrednictwem), wszelkich świadczeń dodatkowych, posiłków (istnieje możliwość dokupienia pakietu śniadań 200 USD/osoba), opcjonalnych (dodatkowych) wycieczek fakultatywnych, wydatków natury osobistej, opłaty za nadbagaż (5 USD/1 dodatkowy bagaż/dzień), obligatoryjnych napiwków dla kierowcy (ok. 3 USD/dzień), pilota (ok. 4 USD/dzień), obligatoryjnej opłaty za zestaw słuchawkowy w terminach z polskim pilotem w kwocie 130 PLN/osoba, wszelkich świadczeń nie ujętych w punkcie "cena zawiera".

Uwagi

1. Program jest ramowy i może ulec zmianie.

2. Grupy międzynarodowe, autokarowe.

3. Od 11 listopada 2019 roku zmieniły się przepisy dotyczące wjazdu oraz tranzytu dla Polaków do Stanów Zjednoczonych. Każdy obywatel RP, nie posiadający ważnej wizy, musi być zarejestrowany w elektronicznym systemie weryfikacji (ESTA)

4. Podróżujący samolotem będą mogli dostać się na teren Stanów Zjednoczonych po uprzednim otrzymaniu autoryzacji ESTA (również dotyczy przesiadek).

5. Podróżni zobowiązani są do posiadania biometrycznego paszportu ważnego przynajmniej 90 dni, biletu powrotnego lub bilet na dalszą podróż z datą wyjazdu z USA,

6. Podróżni posiadający ważną wizę turystyczną/biznesową do USA nie muszą ubiegać się o autoryzację ESTA i mogą dalej korzystać z wizy.

7. Przy wylotach do Stanów Zjednoczonych paszport musi być ważny minimum 6miesięcy od daty planowanego powrotu.

8. Cena przelotu podana została w najniższej taryfie obowiązującej na przelot w okresie ważności powyższej taryfy. W przypadku niedostępności tej taryfy istnieje możliwość rezerwacji biletu w innej - za odpowiednią dopłatą przy uprzednim potwierdzeniu.

9. Przy wylotach w okresie Wysokiego Sezonu (najczęściej jest to okres letniej przerwy wakacyjnej oraz Świąt) obowiązuje dopłata do biletu lotniczego (zgodnie z taryfą linii lotniczej, na której został zarezerwowany przelot, które wymagają wcześniejszego potwierdzenia).

10. Istnieje możliwość wylotu z Krakowa, Katowic, Wrocławia, Poznania i Gdańska (do indywidualnej kalkulacji).

11. Istnieje możliwość przedłużenia powyższej imprezy o wypoczynek na Hawajach.

12. Terminy 24.04-02.05.2020, 15-23.05.2020, 19-27.06.2020, 10-18.07.2020, 21-29.08.2020, 04-12.09.2020, 13-21.11.2020, 08-16.01.2021, 12-20.03.2021 zawierają obsługę polskiego pilota na miejscu (wymagana grupa min. 25 osób).

13. Możliwość wykupienia ubezpieczenia od kosztów rezygnacji +3,2% wartości imprezy (należy zgłosić w ciągu 24h od dnia podpisania umowy).

14. Możliwość kalkulacji pobytu w pokoju 1-osobowym na zapytanie.

15. Zgodnie z obowiązującymi w Polsce przepisami (Ustawy o obywatelstwie polskim), przy przekraczaniu polskiej granicy państwowej przez obywateli Polski posiadających podwójne obywatelstwo, podczas kontroli granicznej obowiązuje wymóg okazania polskiego dokumentu paszportowego.

Ubezpieczenie zawarte w ofercie

· Świat Multitravel + CP (choroby przewlekłe) do 100% KL + AS (amatorskie uprawianie sportu) - KL 150 000 EURO, NNW - 4 000 EURO, BAGAŻ - 400 EURO

Gwarancja niezmienności ceny

Istnieje możliwość zakupu Gwarancji Niezmienności Ceny, kwota zależna jest od koszty imprezy (na osobę). Gwarancja oznacza, że cena zarezerwowanej imprezy turystycznej nie ulegnie zmianie do dnia wyjazdu (dotyczy wzrostu kursu walut). Gwarancja nie dotyczy sytuacji zmian w rezerwacji na życzenie klienta, które skutkują zmianą ceny świadczeń na umowie. Informacje o zakupie Gwarancji Niezmienności Ceny należy zgłosić i opłacić maksymalnie w ciągu 7 dni od daty podpisania umowy.

Do 3500 zł/osoba - 65 zł/osoba

3501 do 6000 zł/osoba - 100 zł/osoba

Od 6001 do 9000zł/osoba - 170 zł/osoba

Powyżej 9000 zł/osoba - 250 zł/osoba

Infolinia 58 300 16 90 dla abonentów spoza TP S.A.
Dokumenty organizatoraWażne informacje
Czy wiesz że?
  • gwarantujemy najniższe ceny
  • nie pobieramy prowizji
  • mamy 15 lat doświadczenia
  • porównujemy oferty 100 biur podróży
  • w 2014 roku wysłaliśmy na wakacje ponad 103 000 osób
  • mamy bazę ponad 45 000 opinii internautów o hotelach i kierunkach

100% bezpieczeństwa

Korzystamy z najlepszych zabezpieczeń płatności.

Nr 1 w Internecie

Największa sprzedaż wycieczek przez Internet od 1999 r.

Jesteśmy członkiem Polskiej Izby Turystyki i akredytowanym agentem IATA.

zamknij Podziel się z nami...
Wyślij
Formularz został wysłany.

Dziękujemy za przesłanie uwag.