kod oferty: EG-469953

Whiskey and Rock 'N' Roll ***

 
Lokalizacja: Stany Zjednoczone Ameryki
Zakwaterowanie: wycieczka objazdowa
Wyjazd od dnia: 14.08.2019
Cena od: 11 662 zł 10 dni/os.
  Rezerwuj  
Zadaj pytanie do oferty zamknij

Whiskey and Rock 'N' Roll ***

Wyślij
Anuluj

Prezentacja oferty

  • Rainbow od 11 662 zł/os.

Kalkulacja ceny dla dwóch osób dorosłych

Wylot z: Warszawa - Chopin 14.08.2019       Powrót z:  Nowy Orlean 24.08.2019
Cena za pokój
Pokój dwuosobowy (standardowy) wyżywienie: śniadania  
(zakres i warunki)    
Cena za osobę dorosłą Cena całkowita dla dwóch osób dorosłych (wraz z ubezpieczeniem)  
Rezerwacja jest w 100% darmowa i nie zobowiązuje do zakupu wycieczki. Rezerwuj
Masz pytania? Napisz do nas, a nasz Doradca skontaktuje się z Tobą. Zapytaj o ofertę
* Szczegółowej kalkulacji dokona Konsultant po złożeniu rezerwacji.

Rainbow o tej ofercie

Opis oferty

Zakwaterowanie:

Hotele ***, a także ew. pensjonaty/motele *** wg kategoryzacji Rainbow o średnim standardzie (w USA nie ma oficjalnej kategoryzacji obiektów) zwykle położone poza centrami miast - (10 rozpoczętych dób hotelowych:Nowy Orlean- 2, Natchez - 1, Memphis - 1, Nashvile - 1, Chattanooga - 1, Cherokee 1,Grensboro - 1, Fredericksburg - 1, Waszyngton - 1).

Do dyspozycji gości:

W hotelu najczęściej restauracja oraz bar.

Pokoje:

2-osobowe, możliwe zakwaterowanie max. 3 os. dorosłych, ale bez dodatkowego łóżka - pokój wyposażony jest w 2 łóżka dwuosobowe (typu "queen"). Wszystkie klimatyzowane z łazienkami oraz najczęściej TV-sat.

Wyżywienie:

Śniadania amerykańskie: składają się głównie z produktów słodkich - słodkie bułki, muffiny, pieczywo tostowe, płatki kukurydziane, owoce. Czasami dostępne są "hash browns" - placki ziemniaczane lub ziemniaki na ciepło. Rzadkością są warzywa, sery czy wędlina.

Program

Dzień 1

Zbiórka przy stanowisku odpraw Rainbow na 2 godz. przed wylotem samolotu. Wylot z Warszawy i przelot do Stanów Zjednoczonych (możliwa przesiadka). Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na stronie: . Przylot do Nowego Orleanu, odprawa paszportowa zgodnie z obowiązującymi procedurami granicznymi, spotkanie z pilotem, transfer do hotelu, odpoczynek i nocleg w hotelu w Nowym Orleanie.

Dzień 2

Po śniadaniu wizyta w regionie plantacji nad rzeką Mississippi. Odwiedzimy Oak Alley Plantation, bodajże najczęściej fotografowaną plantację w stanie Luizjana. Przybywający do posiadłości goście pokonywali kilkusetmetrowy "tunel" kryty gęstymi dębami, by znaleźć się w eleganckich, wytwornych wnętrzach. Po zwiedzeniu plantacji wrócimy do Nowego Orleanu, miasta narodzin jazzu. Założone na początku XVIII w. jako osiedle kilku ubogich chat dość szybko rozwinęło się dzięki dobremu położeniu u ujścia Missisipi. Niezwykły charakter miastu nadaje wielokulturowość, która od początku jego istnienia tworzy atmosferę niespotykaną nigdzie indziej. Zwiedzimy francuską dzielnice - French Quarter z pięknymi domami z koronkowymi, żelaznymi balkonami, gdzie wieczorami z barów i na ulicach rozbrzmiewa jazz oraz Jackson Square, gdzie przy filiżance kawy można posłuchać jazzu, a także Saint Louis Cathedral - jedną z najstarszych katedr USA i cmentarz Metairie. Wieczorem rejs statkiem po jednej z największych rzek świata - Missisipi. Powrót do hotelu na nocleg. (Trasa ok. 170km).

Dzień 3

Po śniadaniu i wykwaterowaniu fakultatywnie wyprawa na mokradła. Podczas pobytu na bagnach przepłyniemy łodzią, z pokładu której będziemy mogli oglądać z bliska aligatory w ich naturalnym środowisku. Następnie w programie wizyta na nowoorleańskim Historic French Market, gdzie można spróbować lokalnych przysmaków - m.in. muffuletty. Po południu przejazd wzdłuż rzeki Mississippi do Natchez, historycznego miasta położonego wysoko na skarpie ponad Królową Rzek Amerykańskich. Słynące przed wojną secesyjną z bogactwa miasto szczyci się największą w kraju kolekcją budynków w stylu południowym. By lepiej poznać smak prawdziwego Południa, odwiedzimy jedną z zatopionych w bujnych ogrodach zabytkowych rezydencji. Zakwaterowanie i nocleg w Natchez. (Trasa ok. 280km)

Dzień 4

Po śniadaniu i wykwaterowaniu przejazd przez słynący z upraw stan Mississippi do Memphis w stanie Tennessee. Zwiedzanie Memphis, stolicy rock'n'rolla, a także kolebki bluesa i soulu, miasta, w którym Elvis nagrał swoją pierwszą płytę. Memphis, położone w delcie Missisipi, jest jednym z bardziej urokliwszych miejsc Południa. Niezapomnianym widokiem są zachody słońca nad szeroką, majestatyczną Missisipi. Spacer po śródmieściu z pięknymi budynkami z czasów upraw bawełny, Beale Street, która swą sławę zawdzięcza kulturze murzyńskiej i po latach odzyskała dawną świetność, Sun Studio, w którym Presley nagrał pierwsze utwory. Zakwaterowanie i nocleg w okolicy Memphis. (Trasa ok. 480km).

Dzień 5

Po śniadaniu i wykwaterowaniu przejazd do Graceland, legendarnej posiadłości Elvisa Presleya, którą artysta kupił, mając 22 lata. Zobaczymy tu m. in.: hawajski Jungle Room, granatowo-cytrynowy TV Room, w którym są wyświetlane programy z lat 70., Trophy Room z pamiątkami po Królu oraz Elvis Presley Automobile Museum z gadżetami i różowym cadillakiem. W sąsiedztwie posiadłości powstały motele, bary szybkiej obsługi i sklepiki z pamiątkami. Po zwiedzaniu posiadłości przejazd do Nashville, mekki miłośników muzyki country, stolicy stanu Tennessee i finansowego centrum środkowego południa USA. Spacer po Broadway i Second Avenue z licznymi restauracjami, barami, knajpkami honky-tonks i sklepikami z pamiątkami. Zwiedzanie Country Music Hall of Fame - największej atrakcji Nashville. Muzeum wybudowane na planie klucza wiolinowego przyciąga turystów z całego świata. Szafy grające z muzyką country, bluegrassem, kowbojską, muzyką Cajun i innymi, stroje sceniczne i osobiste przedmioty wielu gwiazd, wystawy multimedialne Hall of Fame to prawdziwa gratka nie tylko dla miłośników amerykańskiej muzyki popularnej. Przejazd na nocleg do hotelu w Nashville. (Trasa ok. 350km).

Dzień 6

Po śniadaniu i wykwaterowaniu przejazd do niewielkiego Lynchburga, w którym zwiedzimy destylarnię Jack Daniel's, jednego z najbardziej rozpoznawalnych trunków świata. (Uwaga! Uczestnicy poniżej 21. roku życia nie mogą brać udziału w tej części programu.) Następnie wyruszymy w dalszą drogę do Chattanooga, malowniczej miejscowości nad rzeką Tennessee. Spacer po dzielnicy finansowej z eleganckimi budynkami z XIX i XX w. Następnie w programie Southern Railroad Terminal, czyli słynne Choo-Choo - dawny dworzec zamieniony na hotel. Przejazd do Lookout Mountain i wjazd na szczyt kolejką o najbardziej stromej trasie na świecie. Ze szczytu rozciąga się przepiękny widok na malownicze zakola rzeki, miasto, a w pogodny dzień widać stąd aż siedem stanów. Zobaczymy też niezwykły wodospad Ruby Falls, położony... we wnętrzu góry. Zakwaterowanie i nocleg w Chattanooga. (Trasa ok. 270km)

Dzień 7

Po śniadaniu i wykwaterowaniu udamy się na wyprawę do Parku Narodowego Great Smoky Mountains, najchętniej odwiedzanego parku narodowego w USA. Przejedziemy przez malowniczo położony Gatlinburg - kurort górski z prawdziwego zdarzenia, w którym urokliwe centrum z wieloma starymi drewnianymi domami sąsiaduje z nowoczesnymi obiektami sportowymi. Następnie wjedziemy na trasę przecinającą góry Great Smoky. Ten gęsto zalesiony obszar górski pełen jest punktów widokowych, a wzorowo wytyczone szlaki przyciągają rzesze miłośników nieskażonej przyrody. Będziemy mieli możliwość wejść na punkt widokowy na górze Clingmans Dome, z którego rozpościera się widok na pasmo gór Smokies. Zatrzymamy się także przy historycznym młynie wodnym Mingus Mill. Po przejażdżce malowniczymi trasami i postojach na zdjęcia i spacery dotrzemy do pięknie położonego już w Północnej Karolinie miasteczka Cherokee. Zakwaterowanie i nocleg w Cherokee. (Trasa ok. 320km)

Dzień 8

Po śniadaniu i wykwaterowaniu wyruszymy widokową trasę Blue Ridge Parkway, prowadzącą wzdłuż Pasma Błękitnego, najwyższego w tej części Stanów Zjednoczonych. Po drodze wstąpimy do miasta Ashville, w którym znajduje się największa rezydencja w USA, Biltmore Estate, wzniesiona w XIX przez Georgea Vanderbilta. Architekurą śmiało może konkurować z najznamienitszymi posiadłościami w Europie, a całość otoczona jest imponującym ogrodem z fontannami i... hodowlą jeleni. Kolejno skierujemy się do Chimney Rock, będącego siedzibą parku stanowego o tej samej nazwie. Znajduje się tu ciekawa formacja skalna - wysoko wyrastający ponad malownicze jezioro Lure granitowy monolit. Dodatkową ciekawostką jest fakt, że wspaniałą panoramę można podziwiać ze szczytu dostając się tam... wydrążoną wewnątrz skały windą. Przejazd do hotelu w okolicy Greensboro. (Trasa ok. 390km)

Dzień 9

Po śniadaniu i wykwaterowaniu wyruszymy do Richmond, stolicy stanu Wirginia, gdzie pośród drapaczy chmur zachowały się kwartały przypominające o świetności miasta jako centrum amerykańskiego ruchu niepodległościowego i stolicy Konfederacji. Zobaczymy imponujący Kapitol Stanowy zaprojektowany przez samego Tomasza Jeffersona. Odwiedzimy także historyczną dzielnicę Church Hill, w której zachowały się domy z czasów poprzedzających wojnę secesyjną. W znajdującym się tam najstarszym budynku w Richmond obecnie mieści się Muzeum Edgara Allana Poe. Dojazd na nocleg w okolice Fredericksburg. (Trasa 410km)

Dzień 10

Po śniadaniu i wykwaterowaniu udamy się do eleganckiego Mt Vernon - znakomicie zachowanej rezydencji Jerzego Waszyngtona. Przespacerujemy nienagannie utrzymanymi ogrodami, zwiedzimy także pomieszczenia domu, podglądając styl życia XVIII-wiecznej arystokracji. Ciekawostką jest fakt, że przechowywany jest tu osobliwy prezent dla Waszyngtona od markiza Robespierra: klucz do paryskiej Bastylii. Rezydencja może się także poszczycić spektakularnym położeniem: zbudowana została na stromej skarpie ponad szeroko rozlanym estuarium rzeki Potomac. Zanim dotrzemy do stolicy USA, Waszyngtonu, przespacerujemy jeszcze po cmentarzu Arlington, gdzie znajdują się groby rodu Kennedych. Cmentarz został założony podczas wojny secesyjnej, tu pochowani są weterani z wszystkich wojen, w których brały udział Stany Zjednoczone w całej swej historii. Następnie rozpoczniemy zwiedzanie stolicy. Zobaczymy najciekawsze zakątki miasta. Zatrzymamy się przy monumentalnym mauzoleum prezydenta Abrahama Lincolna, spod którego widać rozmach i skalę National Mall - olbrzymiego terenu zieleni obudowanego najważniejszymi instytucjami państwowymi, muzeami i pomnikami. Miniemy znajdujące się tuż obok pomniki poświęcone Bohaterom Wojny Wietnamskiej oraz Wojny Koreańskiej i dojdziemy aż pod wznoszący się prawie na 170m obelisk - Pomnik Waszyngtona. Zobaczymy także Biały Dom i stojący nieopodal pomnik Tadeusza Kościuszki. Zatrzymamy się także przy Kapitolu - siedzibie Kongresu i Senatu. Przejazd do hotelu w okolicy Waszyngtonu, zakwaterowanie, nocleg. (Trasa ok. 100km)

Dzień 11

Po śniadaniu i wykwaterowaniu, w zależności od godziny wylotu przejazd do centrum Waszyngtonu i czas na indywidualne spacery i zwiedzanie znakomitych waszyngtońskich muzeów, lub bezpośrednio przejazd do portu lotniczego i wylot do Warszawy.

Dzień 12

Przylot do Warszawy.

Uwagi do programu

Napoje alkoholowe zakupione w strefie wolnocłowej i przewożone w bagażu podręcznym, pomimo odpowiedniego opakowania są rekwirowane na lotniskach europejskich).

Zamieszczone w ofercie opisy wycieczek fakultatywnych są podane wyłącznie informacyjnie i nie stanowią oferty handlowej. Nie gwarantujemy, że będą one wszystkie realizowane. Pełny wykaz dostępnych atrakcji fakultatywnych wraz z ich aktualnymi cenami jest dostępny u naszych rezydentów i pilotów.

Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych.

Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.

Niezbędne są adaptery do kontaktów elektrycznych.

Część z atrakcji może być sezonowo wyłączona ze zwiedzania.

Świadczenia

Cena podstawowa obejmuje: przelot samolotem rejsowym z Warszawy do Nowego Orleanu i z Waszyngtonu do Warszawy (możliwe przesiadki), zakwaterowanie (razem 10 rozpoczętych dób hotelowych), wyżywienie: śniadania amerykańskie, transfery klimatyzowanym autokarem, obsługę polskiego przedstawiciela podczas odprawy na lotnisku w Polsce, opieka polskiego pilota i ubezpieczenie TU Europa - wariant standard (NNW, KL, Assistance oraz bagaż).

Cena podstawowa nie obejmuje: wizy amerykańskiej kosztów realizacji programu zwiedzania (biletów wstępu, napiwków dla kierowców, obsługi hoteli, systemu TGS, itp.) - ok. 355 USD/os (płatne obligatoryjnie na miejscu) wycieczek fakultatywnych (orientacyjne ceny w programie) oraz innych wydatków osobistych i pozostałych nie ujętych powyżej kosztów.

Opinie klientów

Klienci oceniają tę wycieczkę na 5.5/6. Sprawdź opinie:

META Description

Nowy Orlean - francuski styl na mokradłach Luizjany ? rejs po Mississippi ? Memphis - posiadłość Elvisa Presleya ? Nashville - światowa stolica country ? Park Narodowy Great Smokey Mountains - kraina lasów, gór i wodospadów ? Richmond - historia wojny secesyjnej ? Mt Vernon - rezydencja Jerzego Waszyngtona ? Waszyngton - Biały Dom i Kapitol

Wizy - informacje dla sprzedawców

Obywatele Polski mają obowiązek posiadania ważnej wizy przy wjeździe do Stanów Zjednoczonych Ameryki. Nie ma możliwości pośredniczenia w jej otrzymaniu, tak więc każdy Klient musi ją uzyskać we własnym zakresie. O wizę należy starać się w Ambasadzie Stanów Zjednoczonych w Warszawie i w Konsulacie Generalnym Stanów Zjednoczonych w Krakowie. Szczegóły (koszty, sposób aplikacji) na stronie:

Wizy

Obywatele Polski mają obowiązek posiadania ważnej wizy przy wjeździe do Stanów Zjednoczonych Ameryki. Nie ma możliwości pośredniczenia w jej otrzymaniu, tak więc każdy Klient musi ją uzyskać we własnym zakresie. O wizę należy starać się w Ambasadzie Stanów Zjednoczonych w Warszawie i w Konsulacie Generalnym Stanów Zjednoczonych w Krakowie. Szczegóły (koszty, sposób aplikacji) na stronie:

Infolinia 58 300 16 90 dla abonentów spoza TP S.A.
Dokumenty organizatoraWażne informacje
Czy wiesz że?
  • gwarantujemy najniższe ceny
  • nie pobieramy prowizji
  • mamy 14 lat doświadczenia
  • porównujemy oferty 100 biur podróży
  • w 2014 roku wysłaliśmy na wakacje ponad 103 000 osób
  • mamy bazę ponad 45 000 opinii internautów o hotelach i kierunkach

100% bezpieczeństwa

Korzystamy z najlepszych zabezpieczeń płatności.

Nr 1 w Internecie

Największa sprzedaż wycieczek przez Internet od 1999 r.

Jesteśmy członkiem Polskiej Izby Turystyki i akredytowanym agentem IATA.

zamknij Podziel się z nami...
Wyślij
Formularz został wysłany.

Dziękujemy za przesłanie uwag.