kod oferty: EG-224650

Złoto Dla Zuchwałych ***

Lokalizacja: Stany Zjednoczone Ameryki
Zakwaterowanie: wycieczka objazdowa
Wyjazd od dnia: 06.10.2020
Cena od: 13 271 zł 11 dni/os.
  Rezerwuj  
Zadaj pytanie do oferty zamknij

Złoto Dla Zuchwałych ***

Wyślij
Anuluj

Prezentacja oferty

  • Rainbow od 13 271 zł/os.

Kalkulacja ceny dla dwóch osób dorosłych

Wylot z: Warszawa - Chopin 06.10.2020       Powrót z:  Las Vegas 17.10.2020
Cena za pokój
Pokój trzyosobowy (standardowy) wyżywienie: śniadania  
(zakres i warunki)    
Cena za osobę dorosłą Cena całkowita dla dwóch osób dorosłych (wraz z ubezpieczeniem)  
Rezerwacja jest w 100% darmowa i nie zobowiązuje do zakupu wycieczki. Rezerwuj
Masz pytania? Napisz do nas, a nasz Doradca skontaktuje się z Tobą. Zapytaj o ofertę
* Szczegółowej kalkulacji dokona Konsultant po złożeniu rezerwacji.

Rainbow o tej ofercie

Opis oferty

Zakwaterowanie:

Hotele ***, a także ew. pensjonaty/motele *** wg kategoryzacji Rainbow o średnim standardzie (w USA nie ma oficjalnej kategoryzacji obiektów) zwykle położone poza centrami miast (11 rozpoczętych dób hotelowych: wLas Vegas- 1, wFlagstaff - 1, wPage - 1, wMoab - 1, wSalt Lake City- 1, wJackson - 1, wWest Yellowstone- 1, w Bozeman- 1, w Kalispell - 1, w Calgary - 2).

Do dyspozycji gości:

W hotelu zazwyczaj restauracja oraz bar.

Pokoje:

2-osobowe, możliwe zakwaterowanie max. 3 os. dorosłych ale bez dodatkowego łóżka - pokój wyposażony jest w 2 łóżka dwuosobowe (typu "queen").

Wyżywienie:

Śniadania amerykańskie: składają się głównie z produktów słodkich - słodkie bułki, muffiny, pieczywo tostowe, płatki kukurydziane, owoce. Czasami dostępne są "hash browns" - placki ziemniaczane lub ziemniaki na ciepło. Rzadkością są warzywa, sery czy wędlina.

Program

Dzień 1

Zbiórka w Warszawie, stanowisko odpraw Rainbow. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na R.pl/rozkłady. Wylot z Warszawy i przelot do USA. Przylot do Las Vegas, odprawa paszportowa zgodnie z obowiązującymi procedurami wizowymi, transfer do hotelu, odpoczynek i nocleg w Las Vegas.

Dzień 2

Po śniadaniu i wykwaterowaniu krótkie zwiedzanie światowej stolicy hazardu, Las Vegas. Przejażdżka-spacer najsłynniejszą ulicą "Miasta Grzechu", czyli The Strip. Zobaczymy tu kanały Wenecji oraz uliczki Rzymu wraz z fontanną di Trevi, słynny Hotel Belaggio stojący tuż naprzeciw Wieży Eiffela i... wieżowce Nowego Jorku. Czas wolny na szybkie zakupy w jednym z outletów. Po południu wyruszymy w podróż śladem słynnej Route 66, w przeszłości drogi łączącej Chicago z wybrzeżem Pacyfiku. Trasa ta przeżywała szczyt popularności w latach 30., kiedy to tysiące Amerykanów poszukiwało lepszego życia w Kalifornii, dziś figuruje na liście pomników narodowych. Późnym popołudniem dojazd na nocleg do Flagstaff. (Trasa ok. 400km).

Dzień 3

Po śniadaniu, wykwaterowanie z hotelu. Tego dnia udamy się na zwiedzanie jednego z największych cudów natury na świecie - Wielkiego Kanionu Kolorado. Ta gigantyczna "szczelina w ziemi", którą wyżłobiła Rzeka Colorado, to jeden z najbardziej spektakularnych, zapierających dech w piersiach widoków na świecie. Dla chętnych lot helikopterem nad Wielkim Kanionem (dodatkowo płatne, koszt ok. 219 USD/os. za ok. 25-minutowy lot). Popołudniem zatrzymamy się w najładniejszych punktach z panoramą na Kanion Kolorado, aby móc nacieszyć oczy niezwykłymi widokami. Wieczorem dotrzemy nad skraj Jeziora Powell i do celu naszej podróży, czyli miejscowości Page. Nocleg w hotelu w okolicy Page. (Trasa ok. 340km).

Dzień 4

Po śniadaniu i wykwaterowaniu udamy się do jednego z najbardziej zadziwiających kanionów zwanego Kanionem Antylopy. W towarzystwie lokalnych przewodników z plemienia Navajo, udamy się na krótką przejażdżkę samochodami terenowymi w głąb rezerwatu, gdzie będziemy mogli podziwiać ukryte w szczelinie kanionu niesamowite formacje skalne, przypominające zastygnięte fale, morskie grzywy czy smugi dymu. Kanion Antylopy jest wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Jego malownicze formy inspirowały filmowców i fotografów i nadal są niezapomnianym wrażeniem dla turystów. Następnie wyjazd do słynnej Monument Valley, czyli Doliny Pomników. Nazywana tak ze względu na majestatyczność wolno stojących formacji skalnych, rozlokowanych na ogromnej przestrzeni Płaskowyżu Kolorado, znajduje się wewnątrz rezerwatu Indian Navajo, w których towarzystwie będziemy ją przemierzać w specjalnie do tego przygotowanych jeepach. Jest to olbrzymi obszar poprzecinany kanionami utworzonymi przez płynące tu rzeki. Miejsce to stało się planem dla wielu filmów, choćby westernów Johna Forda czy kultowego "Forest Gumpa". Wieczorem przejazd na nocleg do hotelu w Moab. (Trasa ok. 430km)

Dzień 5

Po śniadaniu i wykwaterowaniu przejedziemy do Parku Narodowego Arches. Piękno ponad 2000 kamiennych łuków i piaszczystych wydm dodatkowo podkreślają ośnieżone szczyty gór La Sal, wszystko to sprawia, że Arches jest jednym z najbardziej malowniczych parków w Utah. Arches National Park jest domem dla ponad 2000 łuków naturalnego kamienia. Najchętniej fotografowaną atrakcją parku jest Delicate Arch, wyglądający jak brama w kształcie podkowy wyrastająca ponad przepaścią. Inne ciekawe obiekty to Podwójny Łuk, czy ciekawie nazwane Ogród Diabła o gęsto stojących jardangach, Ognisty Piec i Balansująca Skała, wydająca się przeczyć prawom fizyki. Po wizycie w parku narodowym wyruszymy w trasę przez stan Utah do jego stolicy, Salt Lake City. Zakwaterowanie i nocleg w Salt Lake City. (Trasa ok. 380km)

Dzień 6

Po śniadaniu i wykwaterowaniu zwiedzanie miasta. Jest ono zamieszkiwane jest przez najliczniejszą w świecie społeczność Mormonów. Zobaczymy ich główną świątynię, Salt Lake, Plac Pionierów, Uniwersytet Stanowy i obiekty olimpijskie. Wyruszając w dalszą trasę na północ, zatrzymamy się jeszcze na zdjęcia przy niezwykłym tworze przyrody - słonym jeziorze Salt Lake. Po południu odwiedzimy miasto Idaho Falls, mogące się poszczycić pięknymi wodospadami na rzece Snake. Wieczorem dojazd na nocleg do Jackson. (Trasa ok. 480km)

Dzień 7

Po śniadaniu i wykwaterowaniu zaczniemy od wizyty w jednym z najpiękniejszych miejsc stanu Wyoming, Parku Narodowym Grand Teton. Skaliste ośnieżone szczyty masywu górskiego bajkowo odbijają się w wodach jeziora Jackson Lake. Park jest prawdziwym rajem dla miłośników przyrody, fotografów i turystów i to właśnie tutaj robione zdjęcia zazwyczaj reprezentują w folderach piękno Gór Skalistych. Najlepszym sposobem na zwiedzenie spektakularnych krajobrazów są wielodniowe wędrówki, piękno parku można też jednak podziwiać podczas rejsu tramwajem wodnym po jednym z jezior (płatne dodatkowo ok 35 usd/os ). Zatrzymamy się przy urokliwej drewnianej kaplicy Przemienienia i tradycyjnych zabudowaniach Mormon Row, na punkcie widokowym Oxbond Bend, czy przy jeziorze String Lake, skąd roztaczają się niewiarygodnie piękne widoki. W dalszej części dnia wjedziemy do jednego z najbardziej niesamowitych miejsc na świecie - Parku Narodowego Yellowstone. Występuje tu ponad połowa wszelkich zjawisk geotermalnych na świecie, takich jak gorące źródła, błotniki, fumarole i gejzery. W przypadku tych ostatnich, ponad 300 tu występujących stanowi dwie trzecie wszystkich gejzerów na Ziemi. Do tego jeszcze bogactwo minerałów i związków chemicznych sprawia, że wszystkie te zjawiska występują w niezwykłej palecie kolorów, nie spotykanej nigdzie indziej na świecie. Zobaczymy m.in. gejzer Old Faithful, którego erupcja może sięgać nawet 50m., gorące źródła Morning Glory Pool o przedziwnej błękitnej barwie wody i kontrastującymi z nią żółtymi brzegami, czy największe gorące źródła w USA - Grand Prismatic Spring o feerii barw przypominającej rozszczepienie światła przez pryzmat. Przejazd do hotelu w West Yellowstone. (Trasa ok. 210km)

Dzień 8

Po śniadaniu i wykwaterowaniu będziemy kontynuować zwiedzanie Parku Narodowego Yellowstone. Na ten dzień przewidziane są takie atrakcje, jak: kompleks termalny Norris Geyser Basin, w którym gejzery wybuchają podgrzewane relatywnie płytkimi pokładami lawy wulkanicznej, przylegająca do jeziora Yellowstone dolina Haydena, znana z wulkanów błotnych i często tu widywanych stad bizonów, Wielki Kanion rzeki Yellowstone, widziany z niezwykle malowniczego punktu widokowego Artist Point oraz Mammoth Hot Springs, rozległy kompleks gorących źródeł położonych na trawertynowych tarasach. Po obejrzeniu atrakcji Yellowstone wyruszymy w drogę do stolicy stanu Montana, miasta Helena. Nocleg w Bozeman. (Trasa ok. 300km)

Dzień 9

Po śniadaniu i wykwaterowaniu przejedziemy do parku stanowego Missouri Headwaters, w którym ma swoje początki jedna z największych rzek półkuli zachodniej. Zatrzymamy się także w Helenie, niewielkim mieście zagubionym pośród Gór Skalistych, szczycącym się jednym z ładniejszych Kapitoli Stanowych w USA. Następnie wyruszymy malowniczą trasą przez górski stan Montana. Tego dnia podziwiać jeszcze będziemy krystalicznie czyste jezioro Flathead. Nocleg w Kalispell. (Trasa ok 470km)

Dzień 10

Po śniadaniu i wykwaterowaniu przejazd do Parku Narodowego Lodowców (Glaciers National Park), pełnego spektakularnych gór, alpejskich łąk, lasów, wysokich wodospadów, jezior i licznych lodowców. Główną atrakcją jest 50-kilometrowa Droga Ku Słońcu (Going-to-Sun), należąca do najpiękniejszych dróg górskich w Ameryce Północnej. Zobaczymy jezioro McDonald, w którego krystalicznie czystych wodach odbijają się ośnieżone wierzchołki górskie, wodospad Wheeping Wall, będziemy mieli okazję przejść do miejsca z którego można podziwiać bajkowo ukryte pośród gór jezioro Hidden Lake, jak również zobaczyć lodowiec Jacksona. Po odwiedzinach w parku skierujemy się do punktu granicznego z Kanadą. Po formalnościach granicznych wyruszymy do Calgary. Zakwaterowanie i nocleg. (Trasa ok. 420km)

Dzień 11

Po śniadaniu udamy się na wycieczkę w Góry Skaliste. Wyjeżdżając z Calgary miniemy obiekty olimpijskie z 1988 r. Przejazd na zwiedzanie miasteczka Banff, położonego w kotlinie otoczonej szczytami Gór Skalistych. Podczas zwiedzania zobaczymy wodospad na rzece Bow oraz prestiżowy hotel Banff Springs z 1923 r. Przejazd do Lake Louise i spacer brzegiem najpiękniejszego z górskich jezior Kanady - Lake Louise, w którego tafli odbija się lodowiec Victoria. Przy brzegu jeziora usytuowany jest Chateau Lake Louise - neoklasycystyczny hotel zbudowany przez firmę kolejową CPR. Stąd prowadzi wiele pieszych tras turystycznych, również na sam lodowiec Victorii, pod którym bije źródło Lake Louise. Po południu powrót do hotelu w Calgary. (Trasa ok. 360km)

Dzień 12

Po śniadaniu i wykwaterowaniu zwiedzanie Calgary. Rozpoczniemy od przystanku przy Fort Calgary, od którego rozpoczęła się historia miasta. Następnie przejedziemy na Stampede Grounds, gdzie co roku odbywa się największy w świecie festiwal rodeo. Będzie tam możliwość sfotografowania potężnej areny Saddledome, czy Stampede Corral, obiektu sportowego znanego z charakterystycznych murali. Dalszym punktem zwiedzania będzie Muzeum Glenbow ze wspaniałą kolekcją indiańskich ubiorów i ozdób. Spacer po centrum Calgary, przez główny deptak handlowy Stephen Avenue do placu Olympic Plaza z fontannami. Widać stąd zarówno najwyższe wieżowce w mieście: Brooffield Palace i The Bow, jak i słynną wieżę Calgary Tower, na którą wjedziemy. Przejazd na lotnisko i wylot do Polski. (Trasa ok. 50km)

Dzień 13

Przylot do Warszawy.

Uwagi do programu

Zamieszczone w ofercie opisy wycieczek fakultatywnych są podane wyłącznie informacyjnie i nie stanowią oferty handlowej. Nie gwarantujemy, że będą one wszystkie realizowane. Pełny wykaz dostępnych atrakcji fakultatywnych wraz z ich aktualnymi cenami jest dostępny u naszych pilotów/rezydentów. Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych. Część z atrakcji może być sezonowo wyłączona ze zwiedzania. Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu. Godziny wylotów i powrotów mogą ulec zmianie.

Świadczenia

Cena podstawowa obejmuje: przelot samolotem rejsowym z Warszawy do Las Vegas i z Calgary do Warszawy (możliwe przesiadki), zakwaterowanie (razem 11 rozpoczętych dób hotelowych), wyżywienie: śniadania amerykańskie, transfery klimatyzowanym autokarem, obsługę polskiego przedstawiciela podczas odprawy na lotnisku w Polsce, opieka polskiego pilota i ubezpieczenie TU Europa - wariant standard (NNW, KL, Assistance oraz bagaż).

Cena podstawowa nie obejmuje: kosztów realizacji programu zwiedzania (biletów wstępu, napiwków dla kierowców, obsługi hoteli, systemu TGS, itp.) - ok. 360 USD/os (płatne na miejscu) wycieczek fakultatywnych (orientacyjne ceny w programie) oraz innych wydatków osobistych i pozostałych nie ujętych powyżej kosztów.

Inne

Opinie klientów

Klienci oceniają tę wycieczkę na 5.7/6. Sprawdź opinie: "

Wizy

Obywatele Polski mają obowiązek posiadania ważnejESTA bądźwizyprzy wjeździe do Stanów Zjednoczonych Ameryki.

META Description

? kasyna Las Vegas ? Wielki Kanion Kolorado ? Kanion Antylopy (lista UNESCO) ? rezerwat Indian Navajo ? Park Narodowy Arches ? Salt Lake City - stolica stanu Utah ? Park Narodowy Grand Teton - jedno z piękniejszych miejsc w Wyoming ? Yellowstone ? krystaliczne czyste wody jeziora Flathead ? Park Narodowy Lodowców ? Calgary, Banff, Louise Lake - piękno Kanady

Wizy - informacje dla sprzedawców

Obywatele Polski mają obowiązek posiadania ważnejESTA bądźwizyprzy wjeździe do Stanów Zjednoczonych Ameryki.

Infolinia 58 300 16 90 dla abonentów spoza TP S.A.
Dokumenty organizatoraWażne informacje
Czy wiesz że?
  • gwarantujemy najniższe ceny
  • nie pobieramy prowizji
  • mamy 15 lat doświadczenia
  • porównujemy oferty 100 biur podróży
  • w 2014 roku wysłaliśmy na wakacje ponad 103 000 osób
  • mamy bazę ponad 45 000 opinii internautów o hotelach i kierunkach

100% bezpieczeństwa

Korzystamy z najlepszych zabezpieczeń płatności.

Nr 1 w Internecie

Największa sprzedaż wycieczek przez Internet od 1999 r.

Jesteśmy członkiem Polskiej Izby Turystyki i akredytowanym agentem IATA.

zamknij Podziel się z nami...
Wyślij
Formularz został wysłany.

Dziękujemy za przesłanie uwag.