kod oferty: EG-782490

Świt Nad Gangesem 

Lokalizacja: Indie » Maharasztra » Bombaj
Zakwaterowanie: wycieczka objazdowa
Wyjazd od dnia: 07.12.2023
Cena od: 7 148 zł 9 dni/os.
  Rezerwuj  
Zadaj pytanie do oferty zamknij

Świt Nad Gangesem

Wyślij
Anuluj

Prezentacja oferty

  • Itaka od 7 148 zł/os.

Kalkulacja ceny dla dwóch osób dorosłych

Wylot z: Warszawa - Chopin 07.12.2023   godz. 17:05       Powrót z:  Delhi 16.12.2023   godz. 07:00
Cena za pokój
Pokój dwuosobowy wyżywienie: śniadania i obiadokolacje  
(zakres i warunki)    
Cena za osobę dorosłą Cena całkowita dla dwóch osób dorosłych (wraz z ubezpieczeniem)  
Rezerwacja jest w 100% darmowa i nie zobowiązuje do zakupu wycieczki. Rezerwuj
Masz pytania? Napisz do nas, a nasz Doradca skontaktuje się z Tobą. Zapytaj o ofertę
* Szczegółowej kalkulacji dokona Konsultant po złożeniu rezerwacji.

Itaka o tej ofercie

Udogodnienia hotelu
  • Oferty egzotyczne

Region

Indie /

Opis oferty:

Delhi • Dżajpur • Fort Amber • Dżajpur • Fatehpur Sikri • Agra • Delhi • Waranasi • Sarnath • Delhi Doskonałe połączenie kwintesencji Indii i hinduskiej klasyki – pełne kontrastów Delhi, Tadż Mahal – nowożytny cud świata, Różowe Miasto Dżajpur, imponujący Fort Amber, Fatehpur Sikri – Miasto Zwycięstwa z wizytą w duchowej stolicy kraju – Waranasi, gdzie tłumnie przybywają pielgrzymi, aby zmyć swe grzechy w Gangesie. Trasa w Indiach: ok. 920km i przelot wewnętrzny.

1. dzień.

Wylot do Indii.

2. dzień. delhi

Przylot do DELHI, stolicy Indii i politycznego centrum kraju. O świetności miasta świadczą imponujące zabytki i okazałe budynki rządowe. Delhi to kwintesencja współczesnych Indii, miasto pełne kontrastów, gdzie obok siebie istnieją niewyobrażalne bogactwo i skrajna bieda oraz historia i nowoczesność. Zwiedzanie Starego Delhi: Dżama Masdżid – największy meczet w Indiach, Radż Ghat – miejsce kremacji Mahatmy Gandhiego. Przejście pod zabudowania Czerwonego Fortu – ogromnej cytadeli z czerwonego piaskowca, wpisanej na listę UNESCO. Spacer po Chandni Chowk – głównej arterii Starego Miasta, będącej jednocześnie gwarnym bazarem. Przejażdżka rikszą. Zwiedzanie Nowego Delhi: zespół Kutb Minar, w którym widoczne są wpływy architektury hinduistycznej i islamu, mauzoleum Humajuna – grobowiec mongolskiego władcy z XVI w. Kutb Minar oraz mauzoleum Humajuna zostały wpisane na listę UNESCO. Przejście pod Bramę Indii – 42-metrowy łuk triumfalny. Panoramiczny przejazd obok budynku parlamentu i Pałacu Prezydenckiego. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie, kolacja i nocleg.

3. dzień. dżajpur

Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do DŻAJPURU – stolicy Radżastanu, zwanego Różowym Miastem. Ten przydomek zawdzięcza kolorowi fasad zabudowań starego miasta – różowy kolor symbolizuje gościnność. Dżajpur to również miasto okazałych pałaców i bazarów znanych ze wspaniałego rękodzieła oraz jeden z największych w Indiach ośrodków złotnictwa i obróbki kamieni szlachetnych. Zwiedzanie Świątyni Birla (znanej również jako Świątynia Laxmi Narayan) nowoczesnego cudu architektury otoczonego bujnymi, zielonymi ogrodami. Ogromna świątynia została zbudowana w 1988 r. z białego marmuru i poświęcona Wisznu (Narayanowi) i jego małżonce Lakszmi, bogini bogactwa. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja, nocleg.

4. dzień. fort amber – dżajpur

Śniadanie. Przejazd do FORTU AMBER – dawnej siedziby władców Amberu. Przejazd jeepem na wzgórze, na którym wznosi się imponujący fort. Zwiedzanie wspaniałych budowli obronnych i pałacowych znajdujących się w jego obrębie. Po południu zwiedzanie DŻAJPURU: Pałac Miejski – królewska rezydencja i mieszczące się w niej muzeum, obserwatorium astronomiczne Dżantar Mantar wpisane na listę UNESCO. Przejście pod Pałac Wiatrów, jedną z najbardziej rozpoznawalnych budowli w mieście, której oryginalną fasadę zdobią setki okien. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

5. dzień. fatehpur sikri

Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do FATEHPUR SIKRI – w tłumaczeniu Miasta Zwycięstwa. Zwiedzanie zabudowań pałacowych miasta, które przez 14 lat było stolicą imperium Akbara Wielkiego. Do najpiękniejszych z wielu pamiątek dawnej świetności należą sale audiencji prywatnych i publicznych, Wielki Meczet zaprojektowany na wzór meczetu w Mekce oraz Pałac Pięciu Pięter. Fatehpur Sikri w 1986 r. zostało wpisane na listę UNESCO. Przejazd do Agry. Zakwaterowanie w hotelu. Czas wolny lub fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): wieczorny pokaz na żywo: Mohabbat – E-Taj Show – ukazujący miłosną historię związaną z budową Tadż Mahal. Kolacja i nocleg.

6. dzień. agra – delhi

Śniadanie. Wykwaterowanie. Zwiedzanie AGRY, dawnej stolicy Wielkich Mogołów: Tadż Mahal – jedno z najbardziej romantycznych miejsc na świecie stworzone w dowód miłości do kobiety. Ta najwspanialsza wizytówka Indii, wybudowana w pierwszej połowie XVII w., została uznana za jeden z siedmiu współczesnych cudów świata i wpisana na listę UNESCO. Następnie Fort Agra – potężna twierdza z czerwonego piaskowca, imperialne miasto otoczone 2,5-kilometrowym murem, arcydzieło projektu i konstrukcji objęte patronatem UNESCO. Przejazd do DELHI Zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg.

7. dzień. waranasi

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Transfer na lotnisko i przelot do WARANASI, najświętszego miasta hinduizmu położonego na zachodnim brzegu Gangesu, które każdy hindus powinien odwiedzić przynajmniej raz w życiu. W „Mieście Światła” pełnym pielgrzymów i turystów panuje niepowtarzalna atmosfera. Życie toczy się tu nad brzegami świętej rzeki, gdzie wierni dokonują oczyszczających kąpieli, a na ghatach kremacyjnych płoną pogrzebowe stosy. Przejazd do hotelu i zakwaterowanie w hotelu. Wizyta nad Gangesem, podziwianie wieczornych rytuałów nad brzegami świętej rzeki. Niezwykłe przeżycie: na wodzie unoszą się girlandy kwiatów i płonące kaganki, w oddali widać płonące stosy pogrzebowe i słychać wszechobecny śpiew mantr i dźwięk dzwonków. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

8. dzień. waranasi – sarnath

Poranny rejs po świętych wodach Gangesu, rzeki czczonej przez hindusów, to największa atrakcja pobytu w WARANASI. Świt nad Gangesem to niezwykłe przeżycie i doskonała okazja do obserwacji porannych rytuałów. Spacer po ghatach. Powrót do hotelu na śniadanie. Przejazd do SARNATH, najświętszego miasta wyznawców buddyzmu, w którym Budda wygłosił swoje pierwsze kazanie. Zwiedzanie zespołu świątynnego, którego centralnym punktem jest stupa Dhamekh, wizyta w pobliskim Muzeum Archeologicznym oraz w Świątyni Kashi Vishwanath w Banaras poświęconej poświęcona Panu Śiwie, bóstwu patronującemu miastu. Powrót do hotelu. Kolacja i nocleg.

9. dzień. delhi

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Transfer na lotnisko i przelot do DELHI. Transfer do hotelu, zakwaterowanie. Czas wolny. Kolacja i nocleg.

10. dzień.

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Transfer na lotnisko i przelot do Polski.

świadczenia:

8 noclegów w hotelach ***/ **** w miastach lub okolicy miast: 3 w Delhi, 1 w Agrze, 2 w Dżajpurze, 2 w Waranasi; 2-os. pokoje z łazienkami (możliwość 1 dostawki) • wyżywienie: 8 śniadań, 8 kolacji • przelot: Polska-Delhi-Polska • przejazd minibusem lub autokarem (zależnie od liczby osób) • przejazd rikszą w Delhi • przejazd do Fortu Amber jeepem • rejs po Gangesie • opieka pilota • ubezpieczenie KL i NW

Uwagi:

Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępu, lokalni przewodnicy: ok. 115 USD, przelot wewnętrzny: Delhi-Waranasi-Delhi: ok. 200 USD, napiwki: ok. 5 USD/dzień. Opłaty fakultatywne: Mohabbat – E-Taj Show: ok. 40 USD. Wizy: B. P. ITAKA pośredniczy w wyrabianiu wiz do Indii. Lista dokumentów niezbędnych do uzyskania wizy jest dostępna na www.itaka.pl w zakładce „Informacje o regionie”. Dokumenty należy wysłać mailem na adres wiza@itaka.pl, najpóźniej na 7 dni przed wylotem. Opłata za wizę turystyczną oraz pośrednictwo: 239 PLN. Zabierając ze sobą dolary amerykańskie należy pamiętać, że przy wymianie akceptowane są jedynie banknoty nieuszkodzone, niepopisane i wydane po 2001 r.


Infolinia 58 300 16 90 dla abonentów spoza TP S.A.
Dokumenty organizatoraWażne informacje
Czy wiesz że?
  • gwarantujemy najniższe ceny
  • nie pobieramy prowizji
  • mamy 18 lat doświadczenia
  • porównujemy oferty 100 biur podróży
  • w 2014 roku wysłaliśmy na wakacje ponad 103 000 osób
  • mamy bazę ponad 45 000 opinii internautów o hotelach i kierunkach

100% bezpieczeństwa

Korzystamy z najlepszych zabezpieczeń płatności.

Nr 1 w Internecie

Największa sprzedaż wycieczek przez Internet od 1999 r.

Jesteśmy członkiem Polskiej Izby Turystyki i akredytowanym agentem IATA.

zamknij Podziel się z nami...
Wyślij
Formularz został wysłany.

Dziękujemy za przesłanie uwag.