kod oferty: EG-600334

Nieznane ludy świata ***

Lokalizacja: Togo
Zakwaterowanie: wycieczka objazdowa
Wyjazd od dnia: 31.10.2023
Cena od: 9 986 zł 10 dni/os.
  Rezerwuj  
Zadaj pytanie do oferty zamknij

Nieznane ludy świata ***

Wyślij
Anuluj

Prezentacja oferty

  • Rainbow od 9 986 zł/os.

Kalkulacja ceny dla dwóch osób dorosłych

Wylot z: Warszawa - Chopin 31.10.2023   godz. 06:35       Powrót z:  Lome 10.11.2023   godz. 23:20
Cena za pokój
Pokój dwuosobowy (standardowy) wyżywienie: śniadania i obiadokolacje  
(zakres i warunki)    
Cena za osobę dorosłą Cena całkowita dla dwóch osób dorosłych (wraz z ubezpieczeniem)  
Rezerwacja jest w 100% darmowa i nie zobowiązuje do zakupu wycieczki. Rezerwuj
Masz pytania? Napisz do nas, a nasz Doradca skontaktuje się z Tobą. Zapytaj o ofertę
* Szczegółowej kalkulacji dokona Konsultant po złożeniu rezerwacji.

Rainbow o tej ofercie

Opis oferty

Hotele ***

Pokoje: wygodnie urządzone, 2 - osobowe z łazienką (prysznic lub wanna, wc, ręczniki).

Program

Dzień 1

Wylot z Warszawy, przesiadka w jednym z europejskich portów lotniczych, przylot do Lome, stolicy Togo, załatwienie formalności wizowych, przejazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 2

Po śniadaniu poranna wizyta na tajemniczym targu fetyszy w Lome. Poznamy tam różne składniki służące wyznawcom tradycyjnej religii Vodun do sporządzania leczniczych mikstur i magicznych amuletów, odwiedzimy też kapłana, który za drobną opłatą może przygotować dla nas amulety idoradzić jak ich używać. Zapoznamy się z zasadami jednej z ostatnich, do dzisiaj praktykowanych, tradycyjnych religii rodzimych Afryki jaką jest Vodun. Następnie przejazd w kierunku granicy z Beninem. Dotrzemy do miejscowości Grand Popo, gdzie będziemy uczestniczyć w niesamowitym tańcu Zangbeto. Taniec ten wykonywany jest przez tancerzy będących strażnikami tradycji Vodun w niespotykanych strojach przypominających… kolorowe stogi siana. Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg w Grand Popo (trasa około 75km).

Dzień 3

Śniadanie, przejazd do miasta Ouidah. Miasto to było jednym z najważniejszych centrów handlu niewolnikami w XVII i XVIII wieku. Znajduje się tutaj fort, będący pamiątką ponurych czasów eksportu niewolników. Zwiedzimy muzeum historyczne w forcie portugalskim, przemierzymy Drogę Niewolników (przejazd busem – dystans 4km) łączącą fort z tzw. Bramą bez Powrotu. Następnie, po przerwie na lunch (we własnym zakresie)chętni odwiedzą sanktuarium węży, gdzie staniemy w bezpiecznej odległości i pod opieką personelu z pytonami oraz innymi gatunkami węży. Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg w Ouidah (trasa około 60km).

Dzień 4

Po śniadaniu wyruszymy w kierunku jeziora Nokoue do jednej z największych atrakcji Beninu, jaką jest wieś Ganvie. Wybudowana w XVIII wieku przez zbiegłych niewolników wieś na palach na środku jeziora miała zapewniać schronienie uciekinierom. Można dostać się do niej wyłącznie łodzią. W wiosce, w czasie rejsu łodzią będzie możliwość zakupu lokalnego rękodzieła na pływającym bazarze. Następnie będziemy kierować się w stronę Cotonou, administracyjnej stolicy Beninu. Panoramiczny przejazd przez miasto da nam okazję zobaczyć najważniejsze budynki rządowe i pałac prezydencki. Po wyjeździe z Cotonou dotrzemy do Porto Novo, drugiej, faktycznej stolicy Beninu. Odwiedzimy tam Muzeum Etnograficzne, gdzie zapoznamy się z bogactwem kultury ludowej Beninu. Drugim muzeum na naszej trasie będzie Muzeum Królewskie Honme. Tutaj poznamy życie i dokonania lokalnego króla Tofa I. Po zwiedzaniu miasta przejazd do hotelu na obiadokolację i nocleg (trasa ok 90km).

Dzień 5

Śniadanie oraz wyjazd z Porto Novo do Abomey. Miasto to było stolicą królestwa Dahomeju. Zwiedzimy wpisany na listę UNESCO kompleks pałaców królewskich, które po wielu zniszczeniach wojennych oraz pożarach, są obecnie częściowo odrestaurowane. Cały kompleks królewski zajmuje teren ok. 47 hektarów. Pałace wybudowane z gliny, bambusu i drewna palmowego słyną z ozdobnych reliefów wykonywanych z termitier i oleju palmowego. Ponadto zobaczymy niecodzienne, podziemne schrony, w których mieszkańcy stolicy Dahomeju ukrywali się przed łowcami niewolników. Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg w Abomey. (trasa około 160km)

Dzień 6

Po śniadaniu przejazd przez wnętrze Beninu na północ, do miejscowości Natitingou. Po drodze będziemy mieli okazję obserwować tradycyjne życie benińskiej wsi orazzmieniający się krajobraz wzgórz Kouffe. Ten dzień będzie naszym najdłuższym przejazdem urozmaiconym foto-postojami, aby dotrzeć do północnych regionów Beninu i Togo. Późnym popołudniem odwiedzimy Muzeum Etnograficzne Natitingou, gdzie zapoznamy się m.in. z życiem i tradycjami ludu Batammariba. Obiadokolacja i nocleg w Natitingou (trasa ok 420km po asfaltowych drogach).

Dzień 7

Po śniadaniu wyjazd w kierunku granicy z Togo. Przejazd szutrowymi drogami przez majestatyczne góry, przekroczenie granicy z Togo. Wjedziemy do słynnej doliny Koutammakou będącej ojczyzną charakterystycznego togijskiego ludu Batammariba. Odwiedzimy ich tradycyjną wieś. Batammaribowie słyną z budowania wysokich glinianych domów będących małymi fortecami obronnymi. Do dzisiaj ich kobiety noszą fantazyjne nakrycia głowy z rogami zwierząt. Lokalna społeczność, przy zgodzie wodza wykona dla nas tradycyjne tańce. Cała dolina Koutammakou jest wpisana na listę UNESCO. Następnie dotrzemy do miasta Kara – „zapasowej” stolicy Togo. Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg. (trasa ok 120km, częściowo po szutrowych drogach)

Dzień 8

Po śniadaniu będziemy kierować się na południe Togo. Przejedziemy przez majestatyczne góry Akwapim. Zobaczymy charakterystyczną formację skalną Aledjo Kadara, która jest swoistą wizytówką Togo. Następnie, zatrzymamy się na krótki postój w mieście Sokode, gdzie zapoznamy się z tradycjami lokalnego ludu Bassari słynącego z tańca ognia i tańca z nożami. Po południu dotrzemy do pięknie położonego miasta Kpalime, będącego swoistym górskim kurortem wypoczynkowym Afryki Zachodniej. Obiadokolacja i nocleg w Kpalime (trasa około 350km drogami asfaltowymi)

Dzień 9

Po śniadaniu odwiedzimy rezerwat nietoperzy w Kpalime, a następnie wyruszymy w drogę do Lome. W stolicy Togo odwiedzimy lokalny targ z rękodziełem oraz katedrę rzymskokatolicką z czasów niemieckiego okresu kolonialnego. W czasie objazdu miasta zobaczymy futurystyczną architekturę rządowych budynków Togo. Zakwaterowanie w Lome w hotelu nad oceanem, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 10

Po śniadaniu czas na plażowanie, relaks nad basenem lub spacery po najbliższej okolicy. W miarę możliwości, wieczorny wyjazd dla chętnych, do klubu z lokalną muzyką na żywo. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 11

Około południa wykwaterowanie z hotelu, przejazd do centrum Lome, pożegnalny lunch w lokalnej restauracji przy głównej promenadzie stolicy. Transfer na lotnisko, wylot z Lome do Paryża samolotem rejsowym z przesiadką w jednym z portów lokalnych.

Dzień 12

Przylot do Warszawy na lotniska Chopina.

Uwagi do programu

Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.

Wymagane jest szczepienie przeciwko żółtej febrze oraz posiadanie przy sobie tzw. żółtych książeczek poświadczających odbyte szczepienie. Zaleca się stosowanie profilaktyki antymalarycznej, szczepienie przeciwko wirusowemu zapaleniu wątroby typu A i typu B, durowi brzusznemu oraz błonicy i tężcowi. Należy zabrać repelenty oraz moskitierę.

świadczenia

Cena podstawowa obejmuje: przelot samolotemrejsowym (z przesiadką w Paryżu lub Amsterdamie), opłaty lotniskowe, wizę do Beninu, zakwaterowanie w hotelach wg opisu w pokojach 2 - osobowych (z możliwością dostawki),10 rozpoczętych dób hotelowych, wyżywienie: śniadania i obiadokolacje, program turystyczny, transfery lotnisko - hotel - lotnisko, obsługę polskiego przedstawiciela podczas odprawy na lotnisku w Polsce, pilota - opiekuna grupy podczas zwiedzania, przewodników lokalnych, ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL i bagaż).

Cena podstawowa nie obejmuje: biletów wstępu i napiwków. Koszt uczestnictwa w programie (opłaty, w tym bilety wstępu oraz napiwki) ok.250 EUR/os. Wiza do Togo płatna na lotnisku(ok.63 EUR).

Inne

Szczepienia

Wymagane jest szczepienie przeciwko żółtej febrze. Zaleca się stosowanie profilaktyki antymalarycznej, szczepienie przeciwko wirusowemu zapaleniu wątroby typu A i typu B, durowi brzusznemu oraz błonicy i tężcowi. Należy zabrać repelenty oraz moskitierę.

Meta description

Ganvie - Afrykańska Wenecja • historyczne pałace królewskie Abomey • Koutammakou - zaginiona dolina Togo • Vodun - magia i religia zachodniej Afryki

Wizy - informacje dla sprzedawców

Wiza do Togo

Przy wjeździe do Togo konieczne jest posiadanie wizy. Wymagana ważność paszportu min. 12miesięcy od daty powrotu. Wizę można wyrobić na przejściu granicznym. Niezbędne jest posiadanie 2 zdjęć paszportowych.

Wiza do Beninu

Przy wjeździe do Beninu konieczne jest posiadanie wizy oraz tzw. żółtej książeczki poświadczajacej odbyte szczepienia. Paszport musi być ważny min. 6miesięcy dłużej niż planowana data wyjazdu oraz posiadać przynajmniej dwie wolne strony.

Rainbow będzie pośredniczyło w uzyskaniu wizy do Beninu. W tym celu konecznie jest uzupełnienie wniosku wizowego w systemie rezerwacyjnym.

UWAGA - wnioski wizowe do wiz elektronicznych nie powinny zawierać polskich znaków (przykład: nazwisko klienta to SOKÓŁ, we wniosku elektronicznym wpisujemy „SOKOL”.) - jeżeli dane pole we wniosku elektronicznym nie wymaga uzupełnienia, wpisujemy: „-„ lub „n/a” lub „nie dotyczy”.

Przed ostatecznym potwierdzeniem wniosku należy upewnić się, że wszystkie dane w panelu są DOKŁADNIE TAKIE SAME JAK W PASZPORCIE!

Niezbędny jest uzupełniony i potwierdzony wniosek wizowy w systemie Travella najpóźniej na 7 dni roboczych przed wylotem, jednak uprzejmie prosimy o uzupełnianie wniosków w Travelli bezpośrednio po założeniu rezerwacji.

Gotowe wizy będą przesyłane na adres mailowy sprzedawcy oraz do punktu Rainbow na lotnisku.

Wizy

Wiza do Togo

Przy wjeździe do Togo konieczne jest posiadanie wizy. Wymagana ważność paszportu min. 12miesięcy od daty powrotu. Wizę można wyrobić na przejściu granicznym. Niezbędne jest posiadanie 2 zdjęć paszportowych.

Wiza do Beninu

Przy wjeździe do Beninu konieczne jest posiadanie wizy oraz tzw. żółtej książeczki poświadczajacej odbyte szczepienia. Paszport musi być ważny min. 6miesięcy dłużej niż planowana data wyjazdu oraz posiadać przynajmniej dwie wolne strony.

Rainbow będzie pośredniczyło w uzyskaniu wizy do Beninu. W tym celu konecznie jest uzupełnienie wniosku wizowego w systemie rezerwacyjnym.

UWAGA - wnioski wizowe do wiz elektronicznych nie powinny zawierać polskich znaków (przykład: nazwisko klienta to SOKÓŁ, we wniosku elektronicznym wpisujemy „SOKOL”.) - jeżeli dane pole we wniosku elektronicznym nie wymaga uzupełnienia, wpisujemy: „-„ lub „n/a” lub „nie dotyczy”.

Przed ostatecznym potwierdzeniem wniosku należy upewnić się, że wszystkie dane w panelu są DOKŁADNIE TAKIE SAME JAK W PASZPORCIE!

Infolinia 58 300 16 90 dla abonentów spoza TP S.A.
Dokumenty organizatoraWażne informacje
Czy wiesz że?
  • gwarantujemy najniższe ceny
  • nie pobieramy prowizji
  • mamy 18 lat doświadczenia
  • porównujemy oferty 100 biur podróży
  • w 2014 roku wysłaliśmy na wakacje ponad 103 000 osób
  • mamy bazę ponad 45 000 opinii internautów o hotelach i kierunkach

100% bezpieczeństwa

Korzystamy z najlepszych zabezpieczeń płatności.

Nr 1 w Internecie

Największa sprzedaż wycieczek przez Internet od 1999 r.

Jesteśmy członkiem Polskiej Izby Turystyki i akredytowanym agentem IATA.

zamknij Podziel się z nami...
Wyślij
Formularz został wysłany.

Dziękujemy za przesłanie uwag.