kod oferty: EG-703199

USA: Kalifornia, Nevada, Arizona **

Lokalizacja: Stany Zjednoczone Ameryki » Nowy Jork » Nowy Jork
Zakwaterowanie: hotel
Pobyt od dnia: 26.07.2022
Cena od: 7 622 zł 12 dni/os.
  Rezerwuj  
Zadaj pytanie do oferty zamknij

USA: Kalifornia, Nevada, Arizona **

Wyślij
Anuluj

Prezentacja oferty

  • Prestige Tours od 7 622 zł/os.

Kalkulacja ceny dla dwóch osób dorosłych

Zakwaterowanie: 26.07.2022       Wykwaterowanie:   07.08.2022
Cena za pokój
Pokój dwuosobowy wyżywienie: według programu  
(zakres i warunki)    
Cena za osobę dorosłą Cena całkowita dla dwóch osób dorosłych (wraz z ubezpieczeniem)  
Rezerwacja jest w 100% darmowa i nie zobowiązuje do zakupu wycieczki. Rezerwuj
Masz pytania? Napisz do nas, a nasz Doradca skontaktuje się z Tobą. Zapytaj o ofertę
* Szczegółowej kalkulacji dokona Konsultant po złożeniu rezerwacji.

Prestige Tours o tej ofercie

**

Stany Zjednoczone/Los Angeles

Tytuł wycieczki

Kalifornia Nevada Arizona: wycieczka objazdowa USA - 14 dni marka: EXPLORE 360°

Główne atrakcje

EXPLORE 360° - WYPRAWY POZA SZLAKIEM

Orientacyjna liczba osób: 10-20 OSÓB

• Los Angeles - Miasto Aniołów i hollywoodzka aleja

• Park Narodowy Sekwoi - miejsce, gdzie można zobaczyć największe drzewa na świecie.

• San Francisco i most Golden Gate

• Największa depresja w Dolinie Śmierci (Death Valley) z najwyższą temperaturą

• Las Vegas - miasto grzechu i stolica hazardu

• Niezwykły Wielki Kanion Rzeki Kolorado

O wycieczce

W czasie 2-tygodniowej wycieczki objazdowej po USA zobaczymy największe atrakcje 3-ch jej stanów: Kalifornii, Arizony oraz Nevady. W Las Vegas posmakujemy prawdziwego hazardu wśród wszechobecnych automatów do gier oraz ogromnych i krzykliwych neonów. Los Angeles to Beverly Hills, słońce i aleja gwiazd, gdzie standardowo przymierzymy swoje dłonie do dłoni gwiazd. W programie wyjazdu nie braknie oczywiście San Francisco ze słynnym Golden Gate Bridge oraz więzieniem Alcatraz.

Wycieczka do stanu Arizona kryje w sobie jeden z mocniejszych punktów programu - Grand Canyon. Nikomu przedstawiać go nie trzeba, natomiast koniecznie trzeba go zobaczyć, doświadczyć jego wielkości i przestrzeni. Cały program wycieczki objazdowej po USA obfituje wręcz w kultowe miejsca takie jak: przejazd legendarną ROUTE 66, Dolina śmierci czy Park Narodowy Sekwoi.

W tej wersji programu śpimy w hotelach lub motelach w naszej ocenie 3 * oraz wyłączyliśmy z głównej ceny koszt samego przelotu.

Program wycieczki

DZIEŃ 1: WYLOT Z WARSZAWY.

Szczegółowa informacja o zbiórce i godzinie odlotu z Warszawy jest podana w Explore Book, który otrzymuje każdy Uczestnik wyjazdu. Wycieczkę objazdową po USA zaczynamy od Los Angeles w Kalifornii, do którego tego dnia lecimy. Przejazd do hotelu i nocleg.

DZIEŃ 2: LOS ANGELES

Los Angeles kojarzy nam się zazwyczaj z drogimi samochodami, aleją gwiazd, przepychem i bogactwem. Miasto to jednak ma też i swoją ciemną stronę. Podczas naszej wycieczki do Kalifornii poznamy różne oblicza Los Angeles zwanego inaczej Miastem Aniołów. Zobaczymy jej najsłynniejsze ulice znane z ekskluzywnych sklepów i hoteli. Z Griffith Observatory roztacza się najlepszy widok na słynny stojący na zboczu wzgórza napis: "Hollywood". Oczywiście zobaczymy słynne Beverly Hills. Podczas zwiedzania LA nie możemy pominąć słynnej alei gwiazd - Hollywood Boulevard ze wmurowanymi gwiazdami sław kina, telewizji i muzyki. Obok najsłynniejszej alei zobaczymy Dolby Theatre miejsce wręczania Oskarów z czerwonym dywanem. Przejazd do hotelu w okolicach Fresno.

DZIEŃ 3: PARK NARODOWY SEKWOI.

Wyruszamy na zwiedzanie Kalifornii. Celem dnia jest dotarcie do Sequoia National Park, gdzie zachowały się najwspanialsze i największe żywe organizmy świata - potężne sekwoje. Zobaczymy więc największą sekwoję na świecie (pod względem objętości): General Sherman. Drzewo jest wysokie na 84metry a jego średnica u podstawy to 11metrów. Przejdziemy również przez Tunel Log, czyli przez wydrążony w przewróconej sekwoi tunel wielkości samochodu. Bardzo przyjemny spacer pomiędzy kalifornijskimi sekwojami zrobi na nas naprawdę ogromne wrażenie, a widok ze szczytu Moro Rock zapiera dech w piersiach.

DZIEŃ 4: KALIFORNIA

Podczas naszej wycieczki do Kalifornii należy się przygotować na piękne widoki. Podróż autostradą wijącą się między skałami zapewni nam widoki na kalifornijskie wybrzeże. Zwiedzimy nadmorskie Monterey i hiszpańską, zabytkową misję Carmel. Podczas przejazdu fragmentem legendarnej autostrady nr 1 znaną też jako "Autostrada Słońca"czekają nas tez przystanki na niesamowite zdjęcia oraz czas na obserwację uchatek kalifornijskich, które leniwie wygrzewają sie na plaży lub pobliskich skałach. Podróż do bliskiego już San Francisco.

DZIEŃ 5: SAN FRANCISCO.

Wycieczka do Kalifornii to też wycieczka do San Francisco zwanego inaczej miastem nad Zatoką". Zwiedzamy najciekawsze zakątki bajecznego San Francisco. To kolejne bardzo ciekawe miasto podczas naszego programu wycieczki objazdowej po USA. Zwiedzając go, będziemy starali poczuć się jego dosyć unikalną atmosferę. Zobaczymy m.in. tętniące życiem Fisherman's Wharf, ponoć najbardziej krętą i stromą ulicę na świecie Lombard Str., oraz niesamowitą panoramę miasta z Twin Peaks. Z różnych punktów widokowych będziemy podziwiać najpiękniejszy z mostów - Golden Gate. Z daleka ujrzymy najsłynniejsze więzienie Alcatraz. Czeka nas też przejażdżka słynnym tramwajem, który porusza się po stromych ulicach.

DZIEŃ 6: SACRAMENTO - JEZIORO TAHOE - CARSON CITY

Przejazd do stolicy Kalifornii, Sacramento. Zwiedzamy ciekawy Kapitol Stanowy, a następnie Old Sacramento, gdzie zachowały się stare domy i zabytkowa stacja kolejowa pamiętająca czasy gorączki złota. Dalej kierujemy się w stronę gór Sierra Nevada, gdzie na pograniczu dwóch stanów Kalifornii i Nevady leży krystaliczne Lake Tahoe. Po nasyceniu się pięknem jeziora udajemy się do stolicy stanu Nevada Carson City.

DZIEŃ 7: JEZIORO MONO

Przejazd wzdłuż gór Sierra Nevada. Będziemy zatrzymywać się po drodze w malowniczych miejscach i podziwiać majestatyczne szczyty gór. Zatrzymamy się również przy wyjątkowym jeziorze Mono uważanym za najstarsze w całej Ameryce Północnej. Co ciekawe jezioro jest mocno zasolone, wokół brzegów jeziora powstały spektakularne i jednocześnie bardzo kruche formacje skalne z węglanu wapnia. Tworzą one niesamowitą scenerię, niemal jak z kosmosu. Nocleg po drodze.

DZIEŃ 8: DOLINA ŚMIERCI - LAS VEGAS

Wjazd do najcieplejszego miejsca kontynentu - Doliny Śmierci. W tym miejscu dowiemy się, jak ważna jest klimatyzacja w naszych samochodach. Dolina Śmierci to nie tylko szalenie malowniczy pustynny obszar, ale też jedno z najgorętszych miejsc na Ziemi gdzie upały rzędu 50 stopni Celsjusza nie należą do rzadkości. Dotrzemy do samego Badwater, najniższej depresji Ameryki Północnej. Badwater to miejsce, którego nie może zabraknąć na trasie naszej wycieczki objazdowej po USA. Jest jednym z najciekawszych miejsc w Dolinie Śmierci, a rozgrzany piasek i sól po dawnym słonym jeziorze potrafi rozgrzać się do niemal 100 stopni Celsjusza. W największe upały możemy poczuć to nawet przez obuwie. Jednym z obowiązkowych punktów jest też Zabriskie Point skąd roztacza się przepiękny widok. Sceneria jest nieprawdopodobna, a zdjęcia z tego rejonu wyjdą fantastycznie. Dalsza wycieczka po Nevada prowadzi nas do Las Vegas, stolicy światowego hazardu.

DZIEŃ 9: TAMA HOOVERA I LAS VEGAS.

Wycieczka w Nevadzie do potężnej tamy Hoovera przegradzającej rzekę Kolorado w pobliżu Las Vegas. Most ten łączy 2 stany Nevadę i Arizonę. Co ciekawe przez jej środek biegnie też linia zmiany czasu. Spacerując po tamie, przekroczymy na piechotę 2 stany, jednocześnie zmieniając czas. Monumentalna budowla robi wrażenie. Po południu odpoczynek, relaks przy hotelowym basenie i rozrywki. Las Vegas to kasyna, hotele i miejsca, gdzie w ciągu kilka chwil można wsiąść ślub. Zwiedzanie najciekawszych hoteli z kasynami, które są same w sobie atrakcjami. Znajdziemy w nich Paryż, Wenecję i Rzym. Las Vegas pięknieje i ożywa po zmroku. Okazja do wzięcia udziału w show lub koncercie, które organizuje się tu z wyjątkowym rozmachem.

DZIEŃ 10: ROUTE 66.

Przejazd fragmentem kultowej Drogi 66. W miasteczkach położonych przy Route 66 zobaczymy ciekawostki związane z legendą. Dojazd do typowego miasteczka Zachodu o nazwie Williams.

DZIEŃ 11: GRAND CANYON.

Dzień przeznaczony na poznanie jednego z najwspanialszych cudów natury - Wielkiego Kanionu Rzeki Kolorado. W końcu oczom ukazuje się Grand Canyon. Stojąc na krawędzi niemal dwukilometrowej przepaści, nie unikniemy zawrotu głowy... Przystajemy na najciekawszych punktach widokowych i do woli fotografujemy kanion. Jesteśmy na południowej krawędzi w miejscu, gdzie Grand Canyon jest najgłębszy i najbardziej imponujący. Dla chętnych lot widokowy helikopterem lub samolotem nad kanionem. Powrót do hotelu po zmroku.

DZIEŃ 12: JOSHUA TREE I HAVASU.

Podróż na zachód. Postój nad Havasu Lake. Rezerwat jest idealnym miejscem do obserwacji ptaków oraz krótkiego wypoczynku nad jeziorem. Następnie przejazd do kolejnego parku narodowego - Joshua Tree. Nazwa pochodzi od charakterystycznych juk zwanych Drzewem Jozuego. Jest to jeden z niezwykłych parków, które koniecznie należy odwiedzić podczas wycieczki do Kalifornii. Zaskoczy nas bardzo pozytywnie, bo park ten to spotkanie z prawdziwą pustynią. Kaktusy, które rosną tam w ogromnych ilościach, są bardzo fotogeniczne, ale też i bardzo niebezpieczne (strzelają igłami, jeśli będziemy próbowali je dotknąć). Jednym z najbardziej charakterystycznych miejsc parku Joshua Tree jest Skull Rock - skała w kształcie czaszki lub w kształcie ogromnego serca. Nocleg w okolicy parku.

DZIEŃ 13: SANTA MONICA I WYLOT

Przejazd na plażę Santa Monica. Któż z nas nie zachwycał się urokami słonecznego patrolu" poruszającego się z wdziękiem właśnie po tej plaży. To właśnie tu kończy swój bieg słynna Route 66. Niektórzy więc zrobią sobie zdjęcie przed słynnym znakiem. Przejazd na lotnisko i wylot z przesiadką do Polski.

DZIEŃ 14: PRZYLOT.

Przylot do Warszawy.

Zniżki

Single bez dopłaty

I rata - 10% ceny wycieczki płatne do 2 dni od zapisu

II rata - dopłata do 40% ceny - 95 dni przed datą wyjazdu

III rata - dopłata do 100% ceny - 45 dni przed datą wyjazdu

Płatność w USD (na konto USD) lub w PLN (na konto PLN) według średniego kursu NBP z dnia wpłaty.

świadczenia

EXPLORE 360° - POZA SZLAKIEM

• transport klimatyzowanym busem;

• noclegi (pokoje 2 osobowe) - hotele lub motele ok. 2 * (w ocenie biura);

• wyżywienie: śniadania (zwykle tzw. kontynentalne);

• polski pilot wyprawy;

• Explore Book - zbiór informacji o wyjeździe w wersji elektronicznej;

• ubezpieczenie KL, NNW, bagaż;

Cena nie obejmuje

• Obowiązkowa dopłata w wysokości 480 USD (ostatnia rata wyjazdu płatna na miejscu) obejmująca część świadczeń;

• Bilety lotnicze Warszawa - Los Angeles - Warszawa (ceny zależą od dostępności miejsc, oferowanych promocji, linii lotniczych, przedział cenowy od 2500 zł do 3500 zł);

• Ubezpieczenie od kosztów rezygnacji, ubezpieczenie od chorób przewlekłych;

• Pozostałe wyżywienie, napoje do posiłków;

• Zwyczajowe napiwki;

• Koszt wizy/ESTA do USA;

• Dopłata do pokoju 1-osobowego (na życzenie ok 850 USD);

• Koszty wykonania ewentualnych wymaganych testów na COVID-19;

Uwagi

Orientacyjna liczba uczestników od 10 do 20 osób. Uwagi praktyczne Explore Book, każdy uczestnik otrzymuje przed wyjazdem.

Biuro na życzenie pośredniczy w zakupie biletów lotniczych po faktycznej cenie bez żadnej marży. Można też kupić bilety samodzielnie, po potwierdzeniu daty wyjazdu i w porozumieniu z Organizatorem.

Plan lotu oraz informacje o ewentualnych międzylądowaniach będą dostępne bliżej terminu realizacji imprezy.

Dla chętnych pozostałe posiłki na bieżąco organizuje pilot. Przewidziane są one w lokalnych barach i restauracjach, istnieje też możliwość zakupu produktów spożywczych w sklepach. Koszt wyżywienia zależy od indywidualnych zamówień i potrzeb. Spodziewane koszty wyżywienia wraz z innymi uwagami praktycznymi przesyłamy przed wyjazdem.

W związku z sytuacją pandemiczną niektóre obiekty, czy atrakcje wymienione w programie mogą być nieczynne. Należy mieć również na uwadze to iz mże ulec zmianie kolejność zwiedzania.

W związku z wprowadzeniem ruchu bezwizowego dla obywateli polskich istnieje obowiązek rejestracji w systemie ESTA (Electronic System For Travel Authorization) przed wjazdem do USA (najpóźniej 72 godziny przed podróżą). Formularz jest dostępny na stronie: https://esta.cbp.dhs.gov/esta/. Należy posiadać wydrukowaną kopię potwierdzenia złożenia wniosku i mieć ją gotową do okazania na lotnisku w Polsce, w portach przesiadkowych i w USA.

Należy pamiętać o tym, iż Stany Zjednoczone na bieżąco aktualizują przepisy oraz program ruchu bezwizowego. Ogólne informacje na temat Programu Ruchu Bezwizowego są dostepne na stronie https://travel.state.gov/content/travel/en/us-visas/tourism-visit/visa-waiver-program.html, a w temacie ESTA na stronie https://esta.cbp.dhs.gov.

Zalecamy też o wcześniejsze sprawdzenie czy po 1marca 2011 nie odwiedzili Państwo kraju uznanego przez USA za problematyczny" np. Irak, Iran czy Korea Północna lub inne wg aktualnych przepisów.

Ostateczna decyzja o wpuszczeniu do USA podejmowana jest na granicy. Biuro nie ponosi kosztów wynikających z ewentualnej odmowy wpuszczenia na terytorium USA. Prestige Tours zastrzega sobie prawo przesunięcia o maksimum 1 dzień terminu wycieczki lub jej wydłużenia o nocleg tranzytowy zgodnie z aktualnymi rozkładami lotów.

Należy mieć paszport ważny minimum 6miesięcy od daty powrotu z przynajmniej 2 zupełnie wolnymi stronami oznaczonymi, jako strony na wizy.

Infolinia 58 300 16 90 dla abonentów spoza TP S.A.
Dokumenty organizatoraWażne informacje
Czy wiesz że?
  • gwarantujemy najniższe ceny
  • nie pobieramy prowizji
  • mamy 17 lat doświadczenia
  • porównujemy oferty 100 biur podróży
  • w 2014 roku wysłaliśmy na wakacje ponad 103 000 osób
  • mamy bazę ponad 45 000 opinii internautów o hotelach i kierunkach

100% bezpieczeństwa

Korzystamy z najlepszych zabezpieczeń płatności.

Nr 1 w Internecie

Największa sprzedaż wycieczek przez Internet od 1999 r.

Jesteśmy członkiem Polskiej Izby Turystyki i akredytowanym agentem IATA.

zamknij Podziel się z nami...
Wyślij
Formularz został wysłany.

Dziękujemy za przesłanie uwag.