kod oferty: EG-728709

USA - Nowy Jork Sylwester dla koneserów 

Lokalizacja: Stany Zjednoczone Ameryki » Nowy Jork » Nowy Jork
Zakwaterowanie: hotel
Wyjazd od dnia: 27.12.2022
Cena od: 16 826 zł 7 dni/os.
  Rezerwuj  
Zadaj pytanie do oferty zamknij

USA - Nowy Jork Sylwester dla koneserów

Wyślij
Anuluj

Prezentacja oferty

  • Logos Tour od 16 826 zł/os.

Kalkulacja ceny dla dwóch osób dorosłych

Wylot z: Warszawa - Chopin 27.12.2022       Powrót z:  New York 03.01.2023
Cena za pokój
Pokój dwuosobowy (DO SPRAWDZENIA) wyżywienie: własne  
(zakres i warunki)    
Cena za osobę dorosłą Cena całkowita dla dwóch osób dorosłych (wraz z ubezpieczeniem)  
Rezerwacja jest w 100% darmowa i nie zobowiązuje do zakupu wycieczki. Rezerwuj
Masz pytania? Napisz do nas, a nasz Doradca skontaktuje się z Tobą. Zapytaj o ofertę
* Szczegółowej kalkulacji dokona Konsultant po złożeniu rezerwacji.

Logos Tour o tej ofercie

Kraj

Usa

Usa – nowy jork dla koneserów - sylwester

Niezapomniany sylwester w Nowym Jorku - „mieście, które nigdy nie zasypia”. Najbardziej zjawiskowa choinka „the Tree” przy Centrum Rockefellera. Urokliwy, barwny rynek w Bryant Park. Romantyczne lodowiska. Musical na Broadwayu, spektakl operowy w Metropolitan Opera – świątyni sztuki. W noc sylwestrową wyjątkowy rejs statkiem z kolacją i napojami z widokiem na pokaz sztucznych ogni. Zachwycająca panorama „Big Apple” z najnowszego tarasu Edge z kieliszkiem szampana. Świąteczno-noworoczne dekoracje tworzące niezwykły nastrój zimowego Nowego Jorku.

Dzień 1

NOWY JORK (USA)

Zbiórka na Lotnisku Chopina w Warszawie, stanowisko odpraw LogosTour. Wylot do USA. Przylot do Nowego Jorku. Transfer na Manhattan. Zakwaterowanie w hotelu w sercu Manhattanu.

Dzień 2

Nowy Jork

Midtown – Manhattan

Zwiedzanie Nowego Jorku. Przejazd metrem na Washington Square, miejsce spotkań intelektualistów i artystów, leżące w pobliżu uczelni – New York University. Okazja do ujrzenia ciekawej scenografii – świątecznej choinki na tle łuku triumfalnego. Spacer po najbardziej eleganckiej ulicy miasta – Fifth Avenue (Piąta Aleja). Znajdują się tutaj salony mody i biżuterii. Po drodze charakterystyczny Flatiron Building oraz Madison Square Park. Postój pod najbardziej znanym drapaczem chmur (443m) w Nowym Jorku – Empire State Building. Dla chętnych fakultatywnie za opłatą wjazd na 86. piętro na taras widokowy. Następnie wizyta w znanym nowojorskim browarze. Degustacja lokalnego piwa i wyśmienitego burgera, m.in. z mięsem bizona. Kontynuacja zwiedzania m.in Trump Tower, katolicka katedra św. Patryka, 47th Street, zwana ulicą diamentów. Następnie słynne lodowisko i oszałamiająca choinka, zwana po prostu „the Tree” przy Centrum Rockefellera. W czasie spaceru okazja do podziwiania witryn sklepów z dekoracjami i migoczącymi światełkami. Chwila przy Saks Fifth Avenue, gdzie na fasadzie domu handlowego ma miejsce niezwykły audio-wizualny spektakl. Powrót do hotelu. Wieczorem dla chętnych fakultatywnie musical w jednym z teatrów na Broadwayu lub spektakl czy koncert w Lincoln Center (ok. 200 -300 USD w zależności od usytuowania miejsc).

Dzień 3

NOWY JORK – Hudson Yards, Park High Line, Chelsea

Przejazd metrem do Hudson Yards, nabrzeża rzeki Hudson, które uległo rewitalizacji i niezwykłej metamorfozie. Powstają tutaj najbardziej śmiałe i ciekawe projekty architektoniczne. Okazja do odwiedzenia kilku nich. Najnowszą atrakcją Nowego Jorku jest New York Edge, najwyżej położony taras na świeżym powietrzu na półkuli zachodniej o niepowtarzalnej konstrukcji. Jest zawieszony w powietrzu, co daje wrażenie unoszenia się na niebie z 360-stopniową panoramą, której nie można uzyskać nigdzie indziej. Kieliszek szampana na tarasie z zachwycającym widokiem na miasto będzie nie lada atrakcją. Następnie spacer po nietypowym parku, położonym 9m nad ziemią, powstałym na dawnej estakadzie kolejowej. Spacerując po „podniebnym” ogrodzie High Line można podziwiać industrialną zabudowę oraz poczuć artystyczny klimat modnej dzielnicy Meatpacking. Warto przysiąść chwilę w parku z kawą na wynos, tak jak to czynią Nowojorczycy. Pobyt w Nowym Jorku nie mógłby obejść się bez wizyty w tzw. „Food Hall”, w tym chyba najsłynniejszym Chelsea Market, który szczególnie upodobali się mieszkańcy. Okazja do skosztowania kulinarnych specjałów podczas lekkiego lunchu. Dla chętnych fakultatywnie wizyta w Whitney Museum of American Art – nowojorskim muzeum sztuk pięknych. Otwarte dla publiczności w 1931 roku jest prawdopodobnie najważniejszym muzeum poświęconym sztuce amerykańskiej i tworzącym ją artystom (wstęp dodatkowo płatny). Powrót do hotelu. Wieczorem dla chętnych koncert w Carnegie Hall – nowojorskiej prestiżowej scenie koncertowej (w miarę dostępności, ok. 100-300 USD) lub musical na Broadwayu (ok. 150-250 USD).

Dzień 4

NOWY JORK – Mila Muzealna i Central Park

Zwiedzanie Górnego Manhattanu. Spacer po Central Parku. Okazja do podziwiania najsłynniejszych symboli służących jako scenografie znanych produkcji filmowych. Przejście do malowniczo położonego lodowiska Wollman Rink. Następnie postój przy najbardziej rozpoznawalnej fontannie Bethesda Fountain. Wizyta w jednym z dwóch światowej sławy muzeów – Metropolitan Museum of Art lub Muzeum Guggenheima. Przejście przez Pola Truskawkowe (Strawberry Fields) upamiętniające Johna Lennona, znajdujące się naprzeciwko jego kamienicy „Dakota”. Powrót do hotelu. Kolacja z napojami w eleganckiej restauracji w Nowym Jorku. Dla chętnych fakultatywnie Opera Rigoletto w Metropolitan Opera (cena od ok. 300 USD). Dodatkowo płatne w PLN przed rozpoczęciem imprezy. Cena do potwierdzenia.

Dzień 5

Nowy Jork

Midtown – Manhattan - wieczór sylwestrowy

Wizyta w imponującym gmachu Nowojorskiej Biblioteki Publicznej. Mieszczą się tutaj jedne z najbogatszych księgozbiorów świata (8,7mln książek), m.in. egzemplarz Biblii Gutenberga. Okazja do podziwiania architektury wnętrza. Spacer na słynny dworzec Grand Central Terminal – arcydzieło techniki z zegarem Tiffany’ego. Wizyta w miejscu słynącym z wyśmienitych ostryg. Serwuje się ich tutaj ponad 20-30 odmian. Degustacja ostryg przy kieliszku wina. Następnie wizyta w Bryant Park, w którym znajduje się pięknie przystrojony świerk i lodowisko w samym sercu urokliwego rynku świątecznego. Niepowtarzalny klimat miejsca tworzą kameralne kawiarnie, sklepiki oraz stoiska z rękodziełem i przekąskami. Okazja do skosztowania gorącej czekolady i zakupu oryginalnych pamiątek. Przejście do serca miasta – Times Square. Powrót do hotelu i odpoczynek przed wrażeniami sylwestrowej nowy. Wieczorem emocjonujący rejs statkiem po rzekach Hudson i East, z widokiem na słynne mosty – Brooklyn, Manhattan, Williamsburg. Podziwianie panoramy rozświetlonego Manhattanu w czasie nocy sylwestrowej. Oszałamiający pokaz sztucznych ogni widziany z pokładu tego komfortowego statku. W czasie rejsu elegancka kolacja w formie bufetu z napojami (w tym wino i piwo). Zabawa przy akompaniamencie DJ. Zakończenie rejsu o 01.00. Powrót do hotelu.

Dzień 6

NOWY JORK – Dolny Manhattan

Po leniwym śniadaniu przejazd metrem na Dolny Manhattan. Postój przy najwyższym obecnie budynku Nowego Jorku – One World Trade Center (541m). Fakultatywny wjazd na 100. piętro na taras widokowy One World Observatory (za dodatkową opłatą). Okazja do podziwiania spektakularnej panoramy miasta. Przejście do miejsca po zburzonych wieżowcach WTC (9/11memorial), upamiętnione w formie dwóch głębokich zbiorników, do których spływają strumienie wody. Następnie piesze zwiedzanie Dolnego Manhattanu. Dzielnica finansowa Wall Street i gmach Giełdy Nowojorskiej NYSE. Spacer do najsłynniejszego mostu Brooklyn Bridge. Wspaniała panorama z widokiem na Brooklyn. Wizyta we włoskiej dzielnicy Little Italy i okazja do skosztowania espresso lub cappuccino. Powrót metrem do hotelu.

Dzień 7

Nowy Jork

Czas wolny na ostatni spacer i zakupy lub wizytę w jednym ze znanych muzeów, m .in. MoMa, czyli Museum of Modern Art słynące ze wspierania sztuki, będące czołową galerią sztuki współczesnej na świecie (wstęp 25 USD). Warto odwiedzić także Muzeum Historii Naturalnej. Około południa wykwaterowanie z hotelu. Transfer na lotnisko. Wylot do Europy.

Dzień 8

Przylot do Polski.

I rata

3000 PLN płatna przy zapisie

Ii rata

Płatna na 65 dni przed wyjazdem

Cena obejmuje

Przeloty międzynarodowe rejsowymi liniami lotniczymi,

Transfery klimatyzowanym autokarem/mikrobusem, przejazdy metrem,

Przejazd limuzyną z lampką szampana,

6 noclegów; zakwaterowanie w hotelu 4 * na Manhattanie, pokoje 2-osobowe, dopłata do pokoju 1-osobowego 4300 PLN,

Sylwestrowy rejs oszklonym statkiem z pokładem obserwacyjnym, kolacja w formie bufetu z napojami (w tym wino i piwo), zabawa przy akompaniamencie DJ,

6 śniadań w formie bufetu,

2 kolacje – w eleganckiej restauracji z lampką wina, podczas sylwestrowego rejsu z napojami,

1 obiad w nowojorskim browarze z lokalnym piwem,

Poczęstunek we włoskiej dzielnicy Little Italy,

Wjazd na taras widokowy i podziwianie panoramy z kieliszkiem szampana,

Degustację gorącej czekolady,

Degustację ostryg i wina,

Wycieczki i atrakcje wg programu wraz z biletami wstępu (oprócz fakultatywnych),

Napiwki dla kierowców autokaru,

Opiekę polskiego pilota-przewodnika,

Ubezpieczenie Signal Iduna (KL, NNW, bagaż).

Uwaga !

Zgodnie z Warunkami uczestnictwa do ceny imprezy zostanie doliczona składka na TFG - 13 PLN oraz składka na TFP - 13 PLN.

Najpóźniej na 40 dni przed wyjazdem wymagane jest przekazanie do biura danych paszportowych, takich jak imiona i nazwiska takie jak w paszporcie, numer paszportu i data ważności paszportu.

Paszport powinien być ważny co najmniej 6miesięcy od daty powrotu i posiadać min. 2 strony wolne.

Od 11 listopada 2019 r. obywatele polscy mogą podróżować do stanów zjednoczonych w celach turystycznych na okres do 90 dni bez wiz, po uzyskaniu zezwolenia wjazdu za pośrednictwem elektronicznego systemu autoryzacji podróży – esta. pełne informacje na temat programu ruchu bezwizowego (w tym systemu esta) są dostępne na stronie internetowej amerykańskiego urzędu celnego i ochrony granic pod adresem https

//esta.cbp.dhs.gov oraz na stronie internetowej Departamentu Stanu USA pod adresem http://travel.state.gov.

Uczestnicy wycieczki mogą starać się o zezwolenie ESTA za pośrednictwem biura LogosTour (opłata za zezwolenie 100 PLN i pośrednictwo 50 PLN) lub we własnym zakresie. W przypadku korzystania z pośrednictwa najpóźniej na 2miesiące przed rozpoczęciem wycieczki należy złożyć wypełniony formularz, z którego dane są potrzebne do wypełnienia wniosku w Elektronicznym Systemie Autoryzacji Podróży ESTA oraz skan paszportu (strona ze zdjęciem, wymagany paszport biometryczny).

Zgłoszenia na spektakle oraz atrakcje fakultatywne po uprzednim potwierdzeniu przez biuro dostępnych atrakcji fakultatywnych oraz cen za poszczególne atrakcje. Zakup i płatność w PLN przed wyjazdem.

Na napiwki dla kierowców, bagażowych, kelnerów, recepcjonistów itp. należy zabrać ze sobą ok. 60 USD.

Uprzejmie informujemy, że więcej informacji o składkach na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy, dostępnych jest na naszym blogu we wpisie zatytułowanym Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy

Terminy

27.12 - 03.01.2023, 16800.00 PLN

Infolinia 58 300 16 90 dla abonentów spoza TP S.A.
Dokumenty organizatoraWażne informacje
Czy wiesz że?
  • gwarantujemy najniższe ceny
  • nie pobieramy prowizji
  • mamy 17 lat doświadczenia
  • porównujemy oferty 100 biur podróży
  • w 2014 roku wysłaliśmy na wakacje ponad 103 000 osób
  • mamy bazę ponad 45 000 opinii internautów o hotelach i kierunkach

100% bezpieczeństwa

Korzystamy z najlepszych zabezpieczeń płatności.

Nr 1 w Internecie

Największa sprzedaż wycieczek przez Internet od 1999 r.

Jesteśmy członkiem Polskiej Izby Turystyki i akredytowanym agentem IATA.

zamknij Podziel się z nami...
Wyślij
Formularz został wysłany.

Dziękujemy za przesłanie uwag.