kod oferty: EG-607271

USA - Północny Zachód ***

Lokalizacja: Stany Zjednoczone Ameryki » Kolumbia Brytyjska » Vancouver
Zakwaterowanie: hotel
Wyjazd od dnia: 24.07.2023
Cena od: 14 736 zł 14 dni/os.
  Rezerwuj  
Zadaj pytanie do oferty zamknij

USA - Północny Zachód ***

Wyślij
Anuluj

Prezentacja oferty

  • Prestige Tours od 14 736 zł/os.

Kalkulacja ceny dla dwóch osób dorosłych

Wylot z: Warszawa - Chopin 24.07.2023       Powrót z:  Seattle 07.08.2023
Cena za pokój
Pokój dwuosobowy wyżywienie: według programu  
(zakres i warunki)    
Cena za osobę dorosłą Cena całkowita dla dwóch osób dorosłych (wraz z ubezpieczeniem)  
Rezerwacja jest w 100% darmowa i nie zobowiązuje do zakupu wycieczki. Rezerwuj
Masz pytania? Napisz do nas, a nasz Doradca skontaktuje się z Tobą. Zapytaj o ofertę
* Szczegółowej kalkulacji dokona Konsultant po złożeniu rezerwacji.

Prestige Tours o tej ofercie

***/ ****

Stany Zjednoczone/SEATTLE

Tytuł wycieczki

USA - Północny Zachód - 16 dni

Główne atrakcje

• Imponujące krajobrazy Oregonu i stanu Waszyngton

• Dziewięć parków narodowych i rezerwatów

• Jezioro Kraterowe - najgłębsze jezioro w USA

• Góry Kaskadowe - wspaniała część Kordylierów

• Sekwoje w Redwood

• Park Narodowy Yellowstone - najstarszy na Świecie

• Miejsca przyrody wpisane na UNSECO

O wycieczce

Wyruszamy na wycieczkę do USA, by poznawać piękne przyrodniczo miejsca w jej północno-zachodniej części. Dla tych, którzy byli już w tym kraju, nowe parki narodowe to tylko potwierdzenie, że wspaniałość krajobrazów w Ameryce Północnej jest niepowtarzalna i zachwyca na każdej przejechanej mili. Wyprawa jest przeznaczona szczególnie dla tych, którzy lubią dużo chodzić i niestraszne są im przebyte odległości drogą lądową.

Podczas tej właśnie wyprawy zachęcamy do długich spacerów i trekkingów. Dzięki nim właśnie możemy w pełni poznać, doświadczyć i docenić piękno dzikiej przyrody tego regionu.

Program zakłada więc trekkingi dłuższe i krótsze. Niektóre z nich mają nawet kilkusetmetrowe przewyższenia.

Krajobraz parków, jaki spotkamy na północy kraju to nie gorące plaże czy duże miasta. Czekają na nas: omszałe drzewa w Parku Narodowym Olympic, krajobrazy dymiącej ziemi" w Parkach Narodowych Lassen Volcanic oraz Yellowstone, jedno z niesamowitych jezior świata - Jezioro Kraterowe, sekwoje w Redwood - to tylko niektóre cuda przyrody, które swym pięknem od lat zachwycają wszystkich odwiedzających. Dla Państwa komfortu śpimy w miejscach dobrze położonych, a każdy dzień chcemy zacząć od śniadania. Nasi piloci, którzy od lat jeżdżą do tego kraju, znają realia amerykańskie i wiedzą, jak piękno natury USA pokazywać i o nim opowiadać. Każda podróż po tym kraju jest doświadczeniem poznawania wyjątkowych krajobrazów - a my wiemy, gdzie te krajobrazy się znajdują.

Program wycieczki

Dzień 1

Wylot

Szczegółowa informacja o zbiórce i godzinie odlotu z Warszawy jest podana w Prestige Book, który otrzymuje każdy Uczestnik wycieczki. Przelot z przesiadką do Seattle. Przejazd do hotelu, nocleg.

Dzień 2

Park Narodowy Olympic

Poruszamy się w stronę pasma gór Olympic, gdzie znajduje się Park Narodowy Olympic, który został w 1981 roku wpisany na listę UNESCO. Imponuje swoją różnorodnością. W tym jednym parku znajdziemy zarówno lodowce, plaże, ale i przepiękne lasy deszczowe. To tutaj znajdują się wilgotne lasy strefy umiarkowanej. Rosną w nich potężne drzewa pokryte niemal w całości mchem. Z gałęzi zwisają girlandy porostów. Wszystko to tworzy atmosferę tajemniczości i troszkę nawet wydaje się być upiorne.wydaje się Symbolem Parku Narodowego Olympic jest jego wybrzeże. Wystające z wody skały i ogromna ilość martwych pni drzew, które wcześniej wraz z rzeką spłynęły z gór do oceanu, tworzy niepowtarzalny widok. Wybrzeże Oceanu Atlantyckiego oraz pojawiające się po drodze jeziora dają możliwość wytchnienia. Powrót do hotelu na nocleg.

dystans dnia - ok. 400mil

Dzień 3

Park Narodowy Mount Rainier

Okolice Seattle uznawane są za jedne z najładniejszych w całym kraju. Kolejnym przykładem tego będzie wizyta w Parku Narodowym Mount Rainier. Mount Rainier jest aktywnym i jednym z najbardziej niszczycielskich wulkanów na świecie (zajmuje 16miejsce). Sama góra jest najwyższym szczytem Gór Kaskadowych, które ciągną się od rzeki Fraser w Kanadzie przez stany Waszyngton i Oregon aż do Kalifornii. Sam park oferuje turystom oszałamiające widoki. Będziemy niemalże otoczeni wysokimi górami, w których śnieg utrzymuje się przez cały rok.

Udamy się na jeden z licznych szlaków pieszych. Jadąc na kolejny nocleg w Portland lub okolicy ujrzymy przy dobrej pogodzie górę St. Helens, aktywny wulkan, którego ostatnia erupcja miała miejsce w 2008 roku. Nocleg w hotelu.

dystans dnia - ok. 300mil

Dzień 4

Północny Oregon

Wyruszymy na wschód wzdłuż rzeki Kolumbia. Pierwszym punktem dzisiejszego dnia będzie Multnomah Falls, największy wodospad w stanie Oregon o wysokości niecałych 200metrów, który jest jednym z najczęściej fotografowanych wodospadów w kraju. Stąd już jest niedaleko do góry Mount Hood, znanego wulkanu i najwyższego szczytu stanu Oregon. Postoje na zdjęcia i krótki spacer w lesie. Następnie udamy się do John Day Fossil Beds National Monument, w którym zobaczymy Painted Hills, kolorowe wzgórza. Nocleg w Bend lub okolicy.

dystans dnia - ok. 350mil

Dzień 5

Park Narodowy Jeziora Kraterowego

W miarę możliwości przejazd Cascade Lakes Scenic Byway i postoje na zdjęcia. Celem dzisiejszego dnia jest Park Narodowy Jeziora Kraterowego. Znajduje się tu najgłębsze jezioro w USA. Crater Lake nie ma żadnych dopływów mogących nieść ze sobą zanieczyszczenia, dlatego jego woda jest krystaliczna, a widoczność w głąb jeziora sięga, aż 60metrów. Można tu cieszyć się widokami, które roztaczają się z poszczególnych punktów widokowych. Nocleg po drodze.

dystans dnia - ok. 250mil

Dzień 6

Park Narodowy Redwood

Dotrzemy dziś do Parku Narodowego Redwood, gdzie będziemy mieli okazję podziwiać sekwoje. Ogromny las pełen jest najwyższych drzew na świecie. Jest to kolejny park na naszej trasie wpisany na listę UNESCO. Pospacerujemy po parku i będziemy zachwycać się czystym powietrzem i wspaniałym krajobrazem. To właśnie tu na terenie Parku Narodowego Redwood kręcono sceny do jednej z części Gwiezdnych Wojen - Powrotu Jedi. Nocleg po drodze.

dystans dnia - ok. 350mil

Dzień 7

Park Narodowy Lassen Volcanic

Wizyta w Parku Narodowym Lassen Volcanic, który obejmuje południową część Gór Kaskadowych. To właśnie ten park jest często określany jako młodszy i mniejszy brat Parku Narodowego Yellowstone. Na terenie parku występują pola siarkowe, gorące źródła. Przejazd do Reno w Nevadzie, nocleg w hotelu.

dystans dnia - ok. 300mil

Dzień 8

Bezdroża Nevady I Idaho

Dzisiejszy dzień poświęcamy na przejazd. Przemierzymy Nevadę do Idaho. Postoje w przydrożnych zajazdach i na fotografowanie. Dojazd w rejon Yellowstone i nocleg.

dystans dnia ok. 600mil

Dzień 9

Park Narodowy Yellowstone

Wycieczka do najstarszego parku narodowego świata - Yellowstone. Ten potężny, liczący niemal dziewięć tysięcy kilometrów kwadratowych park jest wpisany na listę UNESCO. Na pięknym, chronionym obszarze żyją niedźwiedzie, pumy, muflony, bizony i inne ssaki. Wielką atrakcją są gejzery, wulkany błotne, fumarole i gorące źródła. Nie brakuje pięknych wodospadów i kanionów. Jeden z nich ze względu na żółty kolor dał nazwę całemu miejscu. Jedziemy nad Yellowstone Lake. Mamy szansę zobaczyć żyjące na wolności bizony, łosie, a nawet niedźwiedzie grizzly. Nocleg w pobliżu parku.

Dzień 10

Park Narodowy Yellowstone

W tym dniu zwiedzamy kolejne najciekawsze miejsca Parku Narodowego Yellowstone. Docieramy aż do Mammoth Hot Springs, wielkich gorących źródeł, które utworzyły wspaniałe i kolorowe formacje. Spacer ścieżkami wytyczonymi pomiędzy źródłami. Potem kierujemy się do Old Faithful, najsłynniejszego gejzeru parku. Czekamy cierpliwie na erupcję gejzeru, a następnie czeka nas podziwianie kolorowych termalnych formacji i gorących jeziorek. Po pięknym dniu wracamy na wygodny nocleg.

Dzień 11

Montana

Opuszczamy piękne okolice Parku Narodowego Yellowstone i udajemy się w okolice Parku Narodowego Glacier. Cieszymy się, że znowu będziemy mieli okazję zwiedzić kolejny park wpisany na listę UNESCO. Dziś poruszamy się wzdłuż rzeki Missouri. Nocleg po drodze.

dystans dzienny - 400mil

Dzień 12

Park Narodowy Glacier

Zwiedzanie Parku Narodowego Glacier. Jest to park, który obejmuje jedne z piękniejszych terenów Gór Skalistych i kilkaset małych jezior polodowcowych oraz kilkadziesiąt lodowców, od których wywodzi się nazwa parku, którą można dosłownie przetłumaczyć jako "park narodowy lodowców". Oprócz ciekawych formacji lodowców, atrakcją są też liczne jeziora polodowcowe w tym jezioro McDonald z krystalicznie czystą wodą i kolorowymi kamykami. To właśnie tu biegnie najsłynniejsza chyba trasa w północnych Stanach, czyli droga Going-to-the-Sun (bardzo często bywa zamykana ze względu na złe warunki atmosferyczne).

Park Narodowy Glacier to wszechobecne lasy, góry i nastrojowa cisza, a także dom dla rozmaitych gatunków ptaków, ryb czy mniejszych ssaków. Czekają nas liczne postoje na zdjęcia i spacery.

dystans dzienny 150mil

.

Dzień 13

W Stronę Wybrzeża

Opuszczamy Góry Skaliste, by dotrzeć w okolice kolejnego pasma górskiego, znanego nam już z pierwszych dnia naszej podróży: Gór Kaskadowych. Nocleg po trasie.

dystans dzienny 400mil

Dzień 14

Park Narodowy Gór Kaskadowych

Dzisiaj zobaczymy ostatni z parków na naszej trasie. Dotrzemy do Parku Narodowego Gór Kaskadowych. To jeden z najpiękniejszych Parków Ameryki Północnej słynący z pierwotnych lasów iglastych i wielu lodowców. Przejedziemy przez liczne doliny, zatrzymując się na zdjęcia. Czekają nas zupełnie inne doznania. Z licznych szlaków roztacza się panorama wyniosłych, niedostępnych i ostrych jak brzytwa grzbietów czy niemal pionowych ścian. Po dniu pełnym wrażeń docieramy na nocleg w okolice Seattle.

dystans dzienny 350mil

.

Dzień 15

Wylot

Dzisiaj zamykamy pętlę wokół stanów północno-zachodniej części USA i jedziemy na lotnisko. Wylot do Polski.

Dzień 16

Powrót Do Polski

Przylot do Warszawy.

Zniżki

4% ceny - dodatkowa zniżka dla Przyjaciół Biura (definicja Przyjaciela Biura jest zawarta w Uwagach o Podróżowaniu). Zniżki naliczane są od ceny podstawowej (poza obowiązkową dopłatą płatną na miejscu). Single bez dopłaty - w przypadku braku możliwości dokwaterowania i przy zapisie minimum 6miesięcy przed wycieczką.

Ceny promocyjne stosowane są tylko w przypadku wczesnych rezerwacji.

Liczba miejsc w promocyjnej cenie ograniczona.

I rata - 20% ceny wycieczki płatne do 2 dni od zapisu

II rata - dopłata do 50% ceny - 95 dni przed datą wyjazdu

III rata - dopłata do 100% ceny - 45 dni przed datą wyjazdu

Płatność w USD (na konto USD) lub w PLN (na konto PLN) według średniego kursu NBP z dnia wpłaty.

Cena nie obejmuje

• obowiązkowa dopłata na miejscu w wysokości 980 USD (ostatnia rata wyjazdu płatna na miejscu) obejmująca część świadczeń,

• ubezpieczenie od kosztów rezygnacji,

• ubezpieczenie od chorób przewlekłych,

• pozostałe wyżywienie i napoje do posiłków,

• koszt wizy/ESTY do USA,

• drobne napiwki, opcjonalne aktywności wyszczególnionych w programie,

• dopłata do pokoju 1-osobowego - 880 USD,

• kosztów wykonania ewentualnych wymaganych testów na COVID-19.

świadczenia

• bilety lotnicze, podatki i opłaty lotniskowe,

• minimum 20kg bagażu nadawanego/os.,

• zwiedzanie według programu,

• przejazdy mikrobusami,

• noclegi w hotelach i motelach (3 *, pokoje 2 -osobowe),

• śniadania w kafeteriach, hotelach lub pakiety śniadaniowe,

• opłaty za wstępy do obiektów i do parków narodowych wymienionych w programie,

• ubezpieczenie NNW, KL, bagaż;

• opieka polskiego pilota.

Uwagi

Maksymalna liczba uczestników - około 17. Uwagi praktyczne Prestige Book każdy uczestnik otrzymuje przed wyjazdem.

Należy posiadać paszport paszport biometryczny ważny minimum sześć miesięcy od daty planowanego powrotu do Polski. W związku z wprowadzeniem ruchu bezwizowego dla obywateli polskich istnieje obowiązek rejestracji w systemie ESTA (Electronic System For Travel Authorization) przed wjazdem do USA (najpóźniej 72 godziny przed podróżą). Formularz jest dostępny na stronie: https://esta.cbp.dhs.gov/esta/. Należy posiadać wydrukowaną kopię potwierdzenia złożenia wniosku i mieć ją gotową do okazania na lotnisku w Polsce, w portach przesiadkowych i w USA.

Należy pamiętać o tym, iż Stany Zjednoczone na bieżąco aktualizują przepisy oraz program ruchu bezwizowego. Ogólne informacje na temat Programu Ruchu Bezwizowego są dostepne na stronie https://travel.state.gov/content/travel/en/us-visas/tourism-visit/visa-waiver-program.html, a w temacie ESTA na stronie https://esta.cbp.dhs.gov.

Zalecamy też o wcześniejsze sprawdzenie czy po 1marca 2011 nie odwiedzili Państwo kraju uznanego przez USA za problematyczny" np. Irak, Iran czy Korea Północna lub inne wg aktualnych przepisów.

Ostateczna decyzja o wpuszczeniu do USA podejmowana jest na granicy. Biuro nie ponosi kosztów wynikających z ewentualnej odmowy wpuszczenia na terytorium USA. Wyżywienie na bieżąco organizuje pilot. Posilamy się w lokalnych barach i restauracjach, a także od czasu do czasu zaopatrujemy się w supermarketach. Koszt wyżywienia zależy od indywidualnych zamówień i potrzeb. Spodziewane koszty wyżywienia wraz z innymi uwagami praktycznymi przesyłamy przed wyjazdem. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

Zalecamy wykupienie ubezpieczenia od rezygnacji z wyjazdu, co w niektórych przypadkach może znacząco zmniejszyć koszty rezygnacji wynikającej z losowych zdarzeń.

Należy posiadać paszport ważny minimum dziewięć miesięcy od daty powrotu z przynajmniej dwiema zupełnie wolnymi stronami oznaczonymi, jako strony na wizy. Biuro zastrzega sobie prawo przesunięcia o maksimum 1 dzień terminu wycieczki lub jej wydłużenia o nocleg tranzytowy bez dodatkowych kosztów zgodnie z aktualnymi rozkładami lotów.

Infolinia 58 300 16 90 dla abonentów spoza TP S.A.
Dokumenty organizatoraWażne informacje
Czy wiesz że?
  • gwarantujemy najniższe ceny
  • nie pobieramy prowizji
  • mamy 18 lat doświadczenia
  • porównujemy oferty 100 biur podróży
  • w 2014 roku wysłaliśmy na wakacje ponad 103 000 osób
  • mamy bazę ponad 45 000 opinii internautów o hotelach i kierunkach

100% bezpieczeństwa

Korzystamy z najlepszych zabezpieczeń płatności.

Nr 1 w Internecie

Największa sprzedaż wycieczek przez Internet od 1999 r.

Jesteśmy członkiem Polskiej Izby Turystyki i akredytowanym agentem IATA.

zamknij Podziel się z nami...
Wyślij
Formularz został wysłany.

Dziękujemy za przesłanie uwag.