kod oferty: EG-634365

W Delcie Nilu ****

Lokalizacja: Egipt » Wyc. objazdowe »
Zakwaterowanie: wycieczka objazdowa
Wyjazd od dnia: 14.12.2023
Cena od: 2 907 zł 7 dni/os.
  Rezerwuj  
Zadaj pytanie do oferty zamknij

W Delcie Nilu ****

Wyślij
Anuluj

Prezentacja oferty

  • Rainbow od 2 907 zł/os.

Kalkulacja ceny dla dwóch osób dorosłych

Wylot z: Katowice 14.12.2023       Powrót z:  Hurghada 21.12.2023
Cena za pokój
Pokój dwuosobowy (standardowy) wyżywienie: według programu  
(zakres i warunki)    
Cena za osobę dorosłą Cena całkowita dla dwóch osób dorosłych (wraz z ubezpieczeniem)  
Rezerwacja jest w 100% darmowa i nie zobowiązuje do zakupu wycieczki. Rezerwuj
Masz pytania? Napisz do nas, a nasz Doradca skontaktuje się z Tobą. Zapytaj o ofertę
* Szczegółowej kalkulacji dokona Konsultant po złożeniu rezerwacji.

Rainbow o tej ofercie

Opis oferty

Hotele **** - (7 rozpoczętych dób hotelowych: 4 - w Hurghadzie - w hotelu Royal Star **** lub podobnym 2 - w Kairze - w hotelu Oasis **** lub podobnym 1 – w Aleksandrii – w hotelu The Grand Plaza **** lub podobnym).

program

Dzień 1

Zbiórka przy stanowiskach odpraw Rainbow na 2 godziny przed wylotem samolotu na poszczególnych lotniskach. Wylot do Hurghady w Egipcie. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na stronie operatora. Po odprawie paszportowo-celnej transfer do hotelu (4 * np. hotel Royal Star lub podobny). Czas na odpoczynek po podróży. Kolacja.

Dzień 2

Wcześnie rano wykwaterowanie i przejazd autokarem do Kairu (śniadanie w formie suchego prowiantu). Odwiedzimy Muzeum Egipskie z liczącym ponad 120 tys. zbiorem eksponatów ukazujących wspaniałą cywilizację starożytnego Egiptu i skarby Tutenchamona (złota maska, biżuteria i sprzęty użytkowe). Podczas zwiedzania muzeum korzystamy z zestawów słuchawkowych (wg rozporządzenia władz Muzeum), płatne dodatkowo 2 USD/os. Następnie udamy się w podróż po jednym z największych miast świata: Cytadela Saladyna, alabastrowy meczet Mohameda Alego, jeden z najstarszych kościołów w Egipcie – kościół Najświętszej Marii Panny, zwany Zawieszonym, oraz kościół Św. Sergiusza, zbudowanym w miejscu, gdzie podczas ucieczki z Egiptu w grocie ukrywała się Święta Rodzina. Zakwaterowanie w hotelu (4 * np. Oasis lub podobny), kolacja, nocleg. (Trasa ok. 600km).

Dzień 3

Po śniadaniu wykwaterowanie i przejazd do kulturalnej stolicy Egiptu - Aleksandrii, gdzie zobaczymy Katakumby – wyciętą w skałach podziemną nekropolię z grobowcami z I w. n.e., Kolumnę Pompejusza, rzymski teatr, zbudowaną z bloków kamiennych pozostałych po słynnej latarni morskiej Faros - cytadelę Caytbay z malowniczym widokiem na miasto i nowoczesną Bibliotekę Aleksandryjską, zbudowaną ze stali i szkła niejako „w zamian” za wspaniałą bibliotekę spaloną w starożytności. Zakwaterowanie w hotelu (4 * np. The Grand Plaza lub podobny), kolacja, nocleg. (Trasa ok. 220km).

Dzień 4

Po śniadaniu wykwaterowanie. Tego dnia odwiedzimy malownicze miasteczko El Alamein, które było miejscem jednej z najważniejszych bitew stoczonych podczas kampanii afrykańskiej w 1942 roku. Zwiedzimy wyjątkowe Muzeum Wojskowe ze zbiorami upamiętniającymi II Wojnę Światową oraz cmentarz żołnierzy niemieckich i włoskich położony na wzgórzu Tell al-Aisa. Po południu przejazd do Kairu, zakwaterowanie w hotelu (4 * np. Oasis lub podobny), kolacja, nocleg. (Trasa ok. 450km)

Dzień 5

Po śniadaniu wykwaterowanie i zwiedzanie okolic Kairu: Sakkara z pierwszą i jednocześnie najstarszą piramidą schodkową faraona Dżosera, Memfis - stolica imperium przez cały okres Starego Państwa ze słynnym kolosem Ramzesa II i alabastrowym Sfinksem oraz Giza, czyli piramidy Cheopsa, Chefrena i Mykerinosa i majestatyczny Sfinks (za dodatkową opłatą możliwość wejścia do piramidy Cheopsa - około 400 EGP/os., należy zgłosić przewodnikowi przed wjazdem pod piramidy). Po południu przejazd do Hurghady, późnym wieczorem zakwaterowanie w hotelu (4 * np. Royal Star lub podobny), kolacja, nocleg. (Trasa ok. 550km)

Dzień 6

Śniadanie. Czas wolny na wypoczynek, obiad. Dla chętnych (za dodatkowa opłatą ok. 100 USD/ os., wyjazd we wczesnych godzinach porannych, suchy prowiant zamiast śniadania) wycieczka fakultatywna do Luxoru - największego otwartego muzeum na świecie (trasa ok. 285km). Przejazd przez pustynię, a następnie wzdłuż Nilu, gdzie można zaobserwować codzienne życie mieszkańców. W programie: Świątynia Hatszepsut - jedna z najpiękniejszych świątyń na świecie Dolina Królów z wejściem do trzech grobowców (za dopłatą możliwość wejścia do grobowca Tutenchamona ok. 300 EGP/ osoby), Kolosy Memnona, przeprawa łodzią przez Nil oraz największa świątynia jaka powstała na świecie - Karnak. Obiad w cenie wycieczki (napoje dodatkowo płatne). Powrót do hotelu w godzinach wieczornych. Kolacja. Nocleg.

Dzień 7

Śniadanie, czas na wypoczynek i korzystanie z uroków rajskich plaż, krystalicznie czystego morza. Obiad, kolacja, nocleg.

Dzień 8

Rano wykwaterowanie z hotelu (najpóźniej do godziny 12:00) i transfer na lotnisko w Hurghadzie. Dokładne godziny transferów poda rezydent Rainbow na miejscu na dzień przed wylotem. - Klienci wybierający dodatkowy tydzień pobytu w Hurghadzie - transfer do wybranego hotelu (opisy hoteli w sekcji o Hurghadzie), - Klienci powracający do Polski - transfer na lotnisko.

Uwagi do programu

• Program jest ramowy. Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.

• Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych.

świadczenia

Cena podstawowa obejmuje: przelot samolotem czarterowym do Hurghady opłaty lotniskowe transfery klimatyzowanym autokarem lub busem, zakwaterowanie w hotelach (razem 7 rozpoczętych dób hotelowych: 4 rozpoczęte doby hotelowe w Hurghadzie (hotel 4 * np. Royal Star lub podobny), 2 rozpoczęte doby hotelowe w Kairze (hotel 4 * np. Oasis lub podobny), 1 rozpoczęta doba hotelowa w Aleksandrii (hotel 4 * np. The Grand Plaza lub podobny) wyżywienie: all inclusive w hotelu w Hurghadzie (śniadania, obiady i kolacje, lokalne napoje alkoholowe i bezalkoholowe, kawa, herbata, woda, napoje gazowane zgodnie z formułą all inclusive), śniadania i kolacje w hotelu w Kairze oraz w Aleksandrii obsługę polskiego przedstawiciela podczas odprawy na lotnisku w Polsce, opiekę polskiego pilota lub polskojęzycznego przedstawiciela lokalnego kontrahenta podczas objazdu i pakiet ubezpieczeniowy TU Europa (NNW, KL, Assistance i bagaż).

Cena podstawowa nie obejmuje: wizy egipskiej (płatna na lotnisku ok. 25 USD/os.), opłaty za pakiet z tytułu realizacji programu zwiedzania (m. in. biletów wstępu, opłat rezerwacyjnych, obsługi lokalnych przewodników, bagażowych, kierowców, opłat parkingowych oraz napiwków dla obsługi) w kwocie ok. 300 USD/os. (płatne na miejscu, opłata nie zawiera kosztu wycieczek fakultatywnych podanych w programie), opłaty za zestaw słuchawkowy podczas zwiedzania Muzeum w Kairze (ok. 2 USD/os.), napojów do obiadów i kolacji w Kairze i Aleksandrii innych wydatków osobistych.

UWAGA! W terminie 30.12.2020-07.01.2021 (EGA/12/30) zakwaterowanie obejmuje 8 rozpoczętych dób hotelowych (5 rozpoczętych dób hoteloyche w Hurghadzie (hotel 4 * np. hotel Royal Star lub podobny), 2 rozpoczęte doby hotelowe w Kairze (hotel 4 * np. Oasis lub podobny), 1 rozpoczęta doba hotelowa w Aleksandrii (hotel 4 * np. The Grand Plaza lub podobny).

wycieczki lokalne

Podczas pobytu w Hurghadzie proponujemy wycieczki fakultatywne:

Sahara Park

Wycieczka rozpoczyna się około godziny 13:00 wyjazdem z hotelu. Przejazd na pustynię do bazy z quadami(jazda quadami po pustyni około 45min., konieczność posiadania ubezpieczenia pakiet SPORT). Następnie przejazd przez pustynię terenowymi jeepami do wioski beduińskiej, zwiedzanie wioski, w programie: przejażdżka na wielbłądach, pieczenie chleba z beduinami, apteka beduińska, przejażdżka samochodami terenowymi typu spidery. Następnie kolacja w formie bufetu (napój do kolacji) oraz Orientalne Show - taniec brzucha, wirujący derwisz, folklor arabski. Powrót do hotelu około 21:00.

Cena od 199 zł/os.

Nurkowanie głębinowe

Wycieczka rozpoczyna się wypłynięciem w morze w godzinach porannych. Krótkie szkolenie na łodzi w języku polskim. Dwa zanurzenia pod wodę w pełnym akwalungu z instruktorem, każde zanurzenie pod wodę trwa około 20minut. Dodatkowo możliwość snorkowania, obiad na statku i napoje bezalkoholowe w cenie. Rafy koralowe i ryby na wyciągnięcie ręki, dla zainteresowanych możliwość kursu nurkowego PADI - szczegóły u rezydentów. Konieczność posiadania ubezpieczenia pakiet SPORT.

Cena od 199 zł/os.

Jungle Aqua Park

Wycieczka do największego w Hurghadzie parku wodnego – idealna dla rodzin z dziećmi i nie tylko. Całodzienne all inclusive w aqua parku wliczone w cenę wycieczki (lunch, przekąski, lody, napoje bezalkoholowe). Powrót do hotelu wieczorem.

Cena ok. 50 USD/os.

Uwagi! Zamieszczone powyżej opisy wycieczek fakultatywnych są podane wyłącznie informacyjnie i nie stanowią oferty handlowej. Nie gwarantujemy, że będą one wszystkie realizowane. Pełny wykaz dostępnych atrakcji fakultatywnych wraz z ich aktualnymi cenami jest dostępny u naszych rezydentów. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie. Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych.

meta description

Kair – wspaniała stolica Egiptu • Muzeum Egipskie i jego starożytne skarby • religijne oblicze Kairu: meczety i kościoły • Aleksandria – kulturalna stolica Egiptu • Biblioteka Aleksandryjska – nowoczesna konstrukcja ze stali i szkła • El Alamein – pamiątki z czasów II wojny światowej • Giza i Sakkara – wspaniałe piramidy, majestatyczne Sfinksy • wypoczynek w słonecznej Hurghadzie

sezonowość

Zwykle wysoki sezon turystyczny w Egipcie trwaod połowy grudnia do końca marca.

wizy - informacje dla sprzedawców

Paszport

- Paszport musi być ważny min. 6miesięcy od daty powrotu do Polski.

• Obywatele polscy potrzebują wizę do Egiptu, płatna na lotnisku ok. 25 USD/ osoby.

• Obywateli innych państw niż Polska mogą obowiązywać odmienne przepisy paszportowo-wizowe.

wizy

Paszport

- Paszport musi być ważny min. 6miesięcy od daty powrotu do Polski.

• Obywatele polscy potrzebują wizę do Egiptu, płatna na lotnisku ok. 25 USD/ osoby.

• Obywateli innych państw niż Polska mogą obowiązywać odmienne przepisy paszportowo-wizowe.

Infolinia 58 300 16 90 dla abonentów spoza TP S.A.
Dokumenty organizatoraWażne informacje
Czy wiesz że?
  • gwarantujemy najniższe ceny
  • nie pobieramy prowizji
  • mamy 18 lat doświadczenia
  • porównujemy oferty 100 biur podróży
  • w 2014 roku wysłaliśmy na wakacje ponad 103 000 osób
  • mamy bazę ponad 45 000 opinii internautów o hotelach i kierunkach

100% bezpieczeństwa

Korzystamy z najlepszych zabezpieczeń płatności.

Nr 1 w Internecie

Największa sprzedaż wycieczek przez Internet od 1999 r.

Jesteśmy członkiem Polskiej Izby Turystyki i akredytowanym agentem IATA.

zamknij Podziel się z nami...
Wyślij
Formularz został wysłany.

Dziękujemy za przesłanie uwag.