kod oferty: EG-258843

Anglia Królewska ***

Lokalizacja: Wielka Brytania
Zakwaterowanie: wycieczka objazdowa
Wyjazd od dnia: 16.07.2023
Cena od: 2 811 zł 7 dni/os.
  Rezerwuj  
Zadaj pytanie do oferty zamknij

Anglia Królewska ***

Wyślij
Anuluj

Prezentacja oferty

 • Rainbow od 2 811 zł/os.

Kalkulacja ceny dla dwóch osób dorosłych

Wyjazd z: Poznań 16.07.2023   godz. 09:30       Powrót z:  Anglia Królewska 23.07.2023   godz. 12:00
Cena za pokój
Pokój dwuosobowy (standardowy) wyżywienie: śniadania  
(zakres i warunki)    
Cena za osobę dorosłą Cena całkowita dla dwóch osób dorosłych (wraz z ubezpieczeniem)  
Rezerwacja jest w 100% darmowa i nie zobowiązuje do zakupu wycieczki. Rezerwuj
Masz pytania? Napisz do nas, a nasz Doradca skontaktuje się z Tobą. Zapytaj o ofertę
* Szczegółowej kalkulacji dokona Konsultant po złożeniu rezerwacji.

Rainbow o tej ofercie

Zalety wg klientów

 • Przejazd przez malownicze wybrzeże klifowe południowej Anglii do Hastings - miejsca bitwy między Normanami a Anglosasasami.
 • Canterbury - duchowa stolica i jedno z najpiękniejszych miast południowej Anglii ze średniowieczną katedrą.
 • Tower of London - średniowieczna twierdza, która wraz ze Skarbcem Królewskim stanowi jeden z najważniejszych zabytków Londynu.
 • Hampton Court - malowniczo położony pałac z epoki Tudorów (XVI w.), którego najsłynniejszym mieszkańcem był Henryk VIII.

Opis oferty

Zakwaterowanie:

Hotele **/ *** - wygodnie położone poza zwiedzanymi miastami.

Pokoje: funkcjonalnie urządzone wszystkie 2 - osobowe (możliwość dostawki) z łazienkami.

Do dyspozycji gości:

Restauracja, bar, często lobby z TV

Wyżywienie:

Śniadania kontynentalne.

Kategoria lokalna:

**/ ***

Program

Dzień 1

Wyjazd z Polski wg rozkładu jazdy (Europa Zachodnia dla wygodnych). Przejazd na nocleg w okolice Dortmundu-Antwerpii. Podczas przejazdu planowane są krótkie postoje. (Trasa ok. 650km od granic Polski).

Dzień 2

Śniadanie iwykwaterowanie. Przejazd do Francji. Przeprawa Eurotunelem lub promem do Wielkiej Brytanii. Przyjazd do Londynu w godzinach popołudniowych. Spacer po centrum: Houses of Parliament, Opactwo Westminsterskie, Piccadily Circus i Trafalgar Square. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, nocleg. (Trasa ok. 500km).

Dzień 3

Po śniadaniu zwiedzanie Tower of London - wspaniałej, średniowiecznej twierdzy, która wraz ze Skarbcem Królewskim stanowi jeden z najważniejszych zabytków Londynu. W skarbcu znajdują się m.in. największy brylant świata oraz insygnia królewskie. Następnie zobaczymy słynny most zwodzony - Tower Bridge. Rejs statkiem wycieczkowym po Tamizie. Kolejnym punktem programu będzie Opactwo Westminsterskie, jedna z najważniejszych świątyń anglikańskich oraz miejsce koronacji i pochówku królów Anglii. Wizyta w XVII-wiecznej katedrze św. Pawła z drugą co do wielkości kopułą na świecie (117m wysokości). Wieczór spędzimy w centrum Londynu, w okolicy West End - klimatycznej dzielnicy teatrów, rozrywki i muzyki, będącego jednym z miejsc najbardziej tętniących życiem w stolicy Wielkiej Brytanii. Powrót do hotelu, nocleg. (Trasa ok. 60km).

Dzień 4

Po śniadaniu wykwaterowanie iwyjazd do Hampton Court - zwiedzanie malowniczo położonego pałacu z epoki Tudorów (XVI w), którego najsłynniejszym mieszkańcem był Henryk VIII. Przejazd do Windsoru i zwiedzanie najstarszego zamku świata, który wraz z Pałacem Buckingham w Londynie oraz pałacem Holyrood w Edynburgu stanowi jedną z oficjalnych rezydencji brytyjskich monarchów. Windsor to nie tylko zamek, ale i urocze miasteczko, do podziwiania którego zachęcamy podczas spaceru. Na koniec proponujemy chwilę oddechu od tętniącej życiem metropolii – wizyta w Kew Gardens (UNESCO), królewskich ogrodach botanicznych mających największą ekspozycję roślin na świecie zgromadzoną na 121 ha. Przejazd i zakwaterowaniew hotelu w okolicach Oxfordu. Nocleg. (Trasa ok. 150km).

Dzień 5

Po śniadaniu wykwaterowanie i przejazd do Oxfordu, określanego miastem malowniczych wież, w którym siedzibę ma najstarszy uniwersytet w anglojęzycznym świecie. Na tej elitarnej uczelni nauki pobierali m.in. dziewiętnastowieczny poeta Oscar Wilde, C. S. Lewis (Opowieści z Narnii") czy J. R. R Tolkien, twórca Hobbitta, Władcy Pierścieni i innych wspaniałych dzieł. Budynki uniwersytetu stanowiły plany zdjęciowe dla wielu filmów m.in. Jamesa Bonda czy też Harrego Pottera. Spacer po historycznym centrum miasta. Następnie przejazd do Bath i objazd piętrowym autobusem pięknego miasta słynącego z wód termalnych oraz zwiedzanie rzymskich łaźni (UNESCO) - jednego z najlepiej zachowanych stanowisk archeologicznych w Europie. Przejazd do hoteluw okolicach Salisbury - Amesbury. Zakwaterowanie i nocleg. (Trasa ok. 200km).

Dzień 6

Po śniadaniu przejazd do Stonehenge, gdzie znajdują się tajemnicze, megalityczne kamienne kręgi (UNESCO) i gdzie do tej pory w czasie przesilenia letniego odbywają się zloty neodruidów. Następnie przejazd przez malownicze wybrzeże południowej Anglii do Brighton. Chwila relaksu w słynnym kurorcie. Wizyta w oszałamiającym ekscentryczną architekturą Royal Pavillion – letniej rezydencji Jerzego IV z przełomu XVIII i XIX wieku. Przejazd w okolice Londynu na nocleg. (Trasa ok. 250km).

Dzień 7

Po śniadaniu wykwaterowanie i przejazd komunikacją miejską do centrum Londynu, wizyta pod pałacem Buckingham, a następnie czas wolny w centrum stolicy. Chętnym proponujemy zakupy na Oxford Street, a tym niezainteresowanym zakupami eksplorowanie miasta we własnym zakresie (np. Muzeum Brytyjskie lub Galeria Narodowa). Po południu przejazd do Folkstone i przeprawa Eurotunelem do Francji. Nocny przejazd przez Holandię i Niemcy, podczas przejazdu planowane są krótkie postoje. (Trasa ok. 1150km do granic Polski).

Dzień 8

Przyjazd do Polski w godzinach porannych (Torzym ok. 08.30).

Uwagi do programu

• Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych.

• Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

"

świadczenia

Cena podstawowa obejmuje: przejazd komfortowym autokarem (wc, bar, video, klimatyzacja), przeprawa Eurotunelem lub promem, zakwaterowanie w hotelu j.w. (6 rozpoczętych dób hotelowych), 6 śniadań kontynentalnych, opiekę pilota, program turystyczny j.w., ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, Assistance i bagaż).

Cena podstawowa nie obejmuje: kosztów biletów wstępu, miejscowych przewodników, rejsu po Tamizie, systemu TGS (razem ok. 250 GBP/os, płatnena miejscu) oraz pozostałych, nie ujętych powyżej kosztów. Bilety komunikacji miejskiej na terenie Londynu (wg programu) płatne dodatkowo ok. 10 GBP/dzień/os, taksa turystyczna w hotelu w Niemczech ok. 3 EUR/os.

Istnieje możliwość dopłaty do 5 obiadokolacji (od dnia 2 do dnia 6 włącznie) - cena podana w systemie rezerwacyjnym.

Ze względu na COVID-19 niektóre udogodnienia/atrakcje/serwis hotelu mogą działać w ograniczonym czasie i/lub mogą być wyłączone z oferowania

Inne

Obsługa grupy w systemie TOUR GUIDE.

Jest to bezprzewodowy system oprowadzania grup, umożliwiający Klientowi wygodny sposób zwiedzania. Przeczytaj więcej o tour guide."

Opinie klientów

Klienci oceniają tę wycieczkę na 5.2/6. Sprawdź opinie: "

Meta description

Londyn - jedna z najciekawszych metropolii świata • królewskie rezydencje - Hampton Court i Windsor • Oxford - miasto malowniczych wież • rzymskie łaźnie w Bath • tajemnica Stonehenge • Royal Pavillion - letnia rezydencja Jerzego VI • klifowe wybrzeże południowej Anglii

Infolinia 58 300 16 90 dla abonentów spoza TP S.A.
Dokumenty organizatoraWażne informacje
Czy wiesz że?
 • gwarantujemy najniższe ceny
 • nie pobieramy prowizji
 • mamy 18 lat doświadczenia
 • porównujemy oferty 100 biur podróży
 • w 2014 roku wysłaliśmy na wakacje ponad 103 000 osób
 • mamy bazę ponad 45 000 opinii internautów o hotelach i kierunkach

100% bezpieczeństwa

Korzystamy z najlepszych zabezpieczeń płatności.

Nr 1 w Internecie

Największa sprzedaż wycieczek przez Internet od 1999 r.

Jesteśmy członkiem Polskiej Izby Turystyki i akredytowanym agentem IATA.

zamknij Podziel się z nami...
Wyślij
Formularz został wysłany.

Dziękujemy za przesłanie uwag.