kod oferty: EG-733930

Londyn od A do Z 

Zdjęcia  |  Mapa  
Lokalizacja: Wielka Brytania » Anglia » Londyn
Zakwaterowanie: wycieczka objazdowa
Wyjazd od dnia: 13.07.2024
Cena od: 3 128 zł 7 dni/os.
  Rezerwuj  
Zadaj pytanie do oferty zamknij

Londyn od A do Z

Wyślij
Anuluj

Prezentacja oferty

 • Itaka od 3 128 zł/os.

Kalkulacja ceny dla dwóch osób dorosłych

Wyjazd z: Łomża 13.07.2024   godz. 07:25       Powrót z:  Xgb 19.07.2024   godz. 00:00
Cena za pokój
Pokój dwuosobowy wyżywienie: śniadania  
(zakres i warunki)    
Cena za osobę dorosłą Cena całkowita dla dwóch osób dorosłych (wraz z ubezpieczeniem)  
Rezerwacja jest w 100% darmowa i nie zobowiązuje do zakupu wycieczki. Rezerwuj
Masz pytania? Napisz do nas, a nasz Doradca skontaktuje się z Tobą. Zapytaj o ofertę
* Szczegółowej kalkulacji dokona Konsultant po złożeniu rezerwacji.

Itaka o tej ofercie

Zalety miejscowości

 • Dużo zabytków i atrakcji w okolicy
 • Urokliwe miejsce
 • Dużo sklepów
 • Dobre wrażenie ogólne
Udogodnienia hotelu
 • Duże miasta (city breaks)

Oferta

Miasto tysiąca możliwości, jedna z najciekawszych stolic świata, centrum kultury, sztuki, polityki, prawa i finansów. Historia i tradycja, najnowsze trendy w modzie i muzyce tworzą tu harmonijną całość. 200muzeów, 150 teatrów, 34 tys. sklepów, 5700 pubów oferuje najbardziej zróżnicowaną rozrywkę na każdym poziomie. Londyńskie muzea i galerie słyną z kolekcji światowej rangi unikalnych zbiorów, warto odwiedzić British Museum, wybrać się do słynnego gabinetu figur woskowych, zwiedzić wspaniały zamek Windsor. W programie wszystkie najważniejsze atrakcje turystyczne Londynu, a także Greenwich, gdzie przebiega południk 0.

Dlaczego warto wybrać tę wycieczkę

Mapa wycieczki objazdowej

Greenwich • Londyn • Windsor • Hampton Court

[

]

Długość trasy w Wielkiej Brytanii: ok. 800km

Plan wycieczki

1. dzień.

Zbiórka uczestników. Wyjazd do Wielkiej Brytanii.

2. dzień.

Przeprawa kanałem La Manche (Eurotunel lub prom). Przejazd do GREENWICH, miejsca, przez które przechodzi południk zerowy. Spacer parkiem obok Royal Observatory i Queen’s House do Painted Hall. Nieopodal stoi Cutty Sark – ostatni na świecie oryginalny żaglowiec, którym transportowano herbatę z Chin. Przejazd do hotelu w okolicy Londynu. Zakwaterowanie, nocleg.

3. dzień.

Śniadanie. Przejazd do centrum LONDYNU. Zwiedzanie: Parliament Square, gdzie znajdują się gmach parlamentu i wieża zegarowa ze słynnym dzwonem Big Ben. Zwiedzanie opactwa westminsterskiego – miejsca koronacji i pogrzebów królów Anglii, obok katedry św. Pawła i Canterbury najważniejszej świątyni anglikańskiej. Opactwo słynie z kaplicy RAF-u, oryginalnego tronu koronacyjnego monarchów brytyjskich. Tron ten po raz pierwszy służył Edwardowi I w 1308 r. Na uwagę zasługuje również Zakątek Poetów, który skrywa groby Chaucera, Drydena i Tennysona. Spacer aleją Whitehall do Trafalgar Square ze słynną kolumną Nelsona upamiętniającą admirała, który stoczył zwycięską bitwę pod Trafalgarem. W bezpośredniej bliskości placu znajduje się National Gallery, w której zgromadzono jedne z największych na świecie zbiorów dzieł sztuki. Znajdują się tu między innymi dzieła Tycjana, Botticellego, Caravaggia czy Michała Anioła. Czas wolny w Soho – dzielnicy znanej z klubów, kawiarenek i tajemniczych zaułków. Powrót do hotelu, nocleg.

4. dzień.

Śniadanie. Przejazd do centrum miasta. Zwiedzanie British Museum, jednego z największych muzeów na świecie z blisko 70 tys. eksponatów zgromadzonych na łącznej powierzchni 4km². Znajdują się tu liczne zbiory z okresu antycznej Grecji i Rzymu oraz starożytnego Bliskiego Wschodu, Egiptu czy średniowiecznej Europy aż po czasy obecne. Spacer przy pałacu Buckingham – możliwość obejrzenia zmiany warty. Następnie rejs po Tamizie do Tower of London – jednej z najpotężniejszych fortec średniowiecznej Europy. W murach Tower znajdowały się więzienie i arsenał, swoją siedzibę miały tu również mennica królewska oraz archiwum. Można tu także zobaczyć skarbiec królewski z klejnotami koronnymi, w tym z jednym z największych diamentów świata – 530-karatową „Pierwszą Gwiazdą Afryki”. Nieopodal twierdzy znajduje się jedna z największych atrakcji turystycznych Londynu – Tower Bridge – bez wątpienia najsłynniejszy most Wielkiej Brytanii. Pod koniec pełnego wrażeń dnia wizyta w typowym angielskim pubie. Powrót do hotelu, nocleg.

5. dzień.

Śniadanie. Przejazd do WINDSORU, monumentalnego zamku królewskiego położonego nad Tamizą. Zwiedzanie zamku: główna klatka schodowa, sala reprezentacyjna, sala Waterloo, wielki westybul. Na szczególną uwagę zasługuje kaplica św. Jerzego, która jest drugim miejscem pochówku członków rodziny królewskiej. Następnie przejazd do HAMPTON COURT i zwiedzanie pałacu króla Henryka VIII oraz otaczających go ogrodów i dziedzińca turniejowego. Posiadłość jest jedną z najbardziej okazałych rezydencji rodziny królewskiej. Zwiedzanie: Great Hall, sala gwardii królewskiej, nawiedzona galeria, apartamenty królewskie oraz kuchnia i piwnica win. Powrót do hotelu, nocleg.

6. dzień.

Śniadanie. Przejazd do centrum Londynu i zwiedzanie Muzeum Figur Woskowych Madame Tussauds. Po południu spacer po Oxford Street – najpopularniejszej handlowej ulicy Londynu. Czas na zakupy. Przejazd do Harrod’s – najsłynniejszego domu towarowego w Londynie, gdzie zakupów dokonują największe gwiazdy. Powrót do hotelu, nocleg.

7. dzień.

Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd środkami komunikacji miejskiej do Muzeum Historii Naturalnej z niezwykle interesującymi zbiorami obrazującymi życie na Ziemi. Jedną z największych atrakcji jest galeria dinozaurów oraz symulacja trzęsienia ziemi. Wyjazd do Polski.

8. dzień.

Przyjazd do Polski.

Informacje o wycieczce

Cena obejmuje

5 noclegów w hotelu **/ *** na przedmieściach Londynu; 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami; wyżywienie: 5 śniadań (kontynentalne); przejazd autokarem; bilet na przeprawę kanałem La Manche; opieka pilota; ubezpieczenie KL i NW

Obowiązkowe opłaty na miejscu

Bilety wstępu, lokalni przewodnicy, tour guide, bilety komunikacji miejskiej: ok. 190 GBP


Infolinia 58 300 16 90 dla abonentów spoza TP S.A.
Dokumenty organizatoraWażne informacje
Czy wiesz że?
 • gwarantujemy najniższe ceny
 • nie pobieramy prowizji
 • mamy 18 lat doświadczenia
 • porównujemy oferty 100 biur podróży
 • w 2014 roku wysłaliśmy na wakacje ponad 103 000 osób
 • mamy bazę ponad 45 000 opinii internautów o hotelach i kierunkach

100% bezpieczeństwa

Korzystamy z najlepszych zabezpieczeń płatności.

Nr 1 w Internecie

Największa sprzedaż wycieczek przez Internet od 1999 r.

Jesteśmy członkiem Polskiej Izby Turystyki i akredytowanym agentem IATA.

zamknij Podziel się z nami...
Wyślij
Formularz został wysłany.

Dziękujemy za przesłanie uwag.